crta
Hrvatska znanstvena Sekcija img
bibliografija
3 gif
 Naslovna
 O projektu
 FAQ
 Kontakt
4 gif
Pregledavanje radova
Jednostavno pretraživanje
Napredno pretraživanje
Skupni podaci
Upis novih radova
Upute
Ispravci prijavljenih radova
Ostale bibliografije
Slični projekti
 Bibliografske baze podataka

Ivan Ivanšić
(17416)

 
 
 
Verzija za printanje   
 
  Poglavlja u knjizi
 

1. Ivanšić, Ivan.
Predgovor priređivača // Odabrana predavanja iz Matematičkih metoda fizike / Danilo Blanuša / Ivanšić, Ivan (ur.).
Zagreb : Školska knjiga, 2005. Str. 7-9.

2. Ivanšić, Ivan.
Blanušina biografija // Danilo Blanuša: na raskrižju matematike, fizike i elektrotehnike / Ivanšić, Ivan (ur.).
Zagreb : Element, 2005. Str. 3-17.

3. Ivanšić, Ivan.
Blanuša matematičar // Danilo Blanuša: na raskrižju matematike, fizike i elektrotehnike / Ivanšić, Ivan (ur.).
Zagreb : Element, 2005. Str. 41-53.

4. Ivanšić, Ivan.
Kronološki popis publikacija Danila Blanuše // Danilo Blanuša: na raskrižju matematike, fizike i elektrotehnike / Ivanšić, Ivan (ur.).
Zagreb : Element, 2005. Str. 115-120.

5. Ivanšić, Ivan.
Predgovor // Papić, Pavle: Uvod u teoriju skupova / Ivanšić, Ivan (ur.).
Zagreb : Hrvatsko matematičko društvo, 2000..
Vrh
 
  Udžbenici i skripta
 

1. Ivanšić, Ivan.
Fourierovi redovi. Diferencijalne jednadžbe / Scitovski, R. (ur.).
Osijek : Odjel za matematiku, Sveučilište J.J. Strossmayera u Osijeku, 2000..

2. Ivanšić, Ivan.
Numerička matematika / Elezović, Neven (ur.).
Zagreb : Element, 1998.
Vrh
 
  Izvorni znanstveni i pregledni radovi u CC časopisima
 

1. Ivanšić, Ivan; Rubin, Leonard R.
The Topology of Limits of Direct Systems Induced by Maps. // Mediterranean journal of mathematics. 11 (2014) , 4; 1261-1273 (članak, znanstveni). URL link to workURL link to work

2. Ivanšić, Ivan; Rubin, Leonard R.
Extension dimension of a wide class of spaces. // Journal of the Mathematical Society of Japan. 61 (2009) , 4; 1097-1110 (članak, znanstveni). URL link to work
Vrh
 
  Znanstveni radovi u drugim časopisima
 

1. Ivanšić, Ivan; Rubin, Leonaard R.
Finite products of limits of direct systems induced by maps. // Applied general topology. 16 (2015) , 2; 209-215 (članak, znanstveni). URL link to workURL link to work

2. Ivanšić, Ivan; Rubin, Leonard R.
Product theorems and examples in pseudo-compactness. // Asian Journal of Mathematics and Computer Research. 4 (2015) , 1; 16-23 (članak, znanstveni). URL link to work

3. Ivanšić, Ivan; Rubin, R. Leonard.
Pseudo-compactness of direct limits. // Topology and its applications. 160 (2013) ; 360-367 (članak, znanstveni).

4. Ivanšić, Ivan; Rubin, Lenny R.
Extension theory and the &Psi&infin operator. // Publicationes mathematicae. 73 (2008) , 3-4; 265-280 (članak, znanstveni).

5. Ivanšić, Ivan; Milutinović, Uroš.
Closed embeddings into Lipscomb's universal space. // Glasnik Matematički. 42 (2007) , 1; 95-108 (članak, znanstveni).

6. Ivanšić, Ivan; Rubin, Lenny R.
Some applications of semi-sequences to extension theory. // Topology proceedings. 31 (2007) , 1; 163-179 (članak, znanstveni).

7. Ivanšić, Ivan; Rubin, Lenny R.
Inverse sequences and absolute co-extensors. // Bulletin of the Polish Academy of Sciences Mathematics. 55 (2007) , 3; 243-259 (članak, znanstveni).

8. Ivanšić, Ivan; Rubin, Leonard R.
Local characterization of absolute co-extensors. // Glasnik matematički. 42 (2007) , 1; 83-87 (članak, znanstveni).

9. Ivanšić, Ivan; Milutinović, Uroš.
The Pointed Version of Lipscomb's Embedding Theorem. // Houston journal of mathematics. 31 (2005) ; 173-192 (članak, znanstveni).

10. Ivanšić, Ivan; Rubin, Leonard.
A local to global selection theorem for simplex-valued functions. // Glasnik Matematički. 40(60) (2005) ; 339-345 (članak, znanstveni).

11. Ivanšić, Ivan; Rubin, Leonard R.
Limit Theorem for Semi-sequences in Extension Theory. // Houston journal of mathematics. 31 (2005) ; 787-807 (članak, znanstveni).

12. Ivanšić, Ivan; Rubin, Leonard R.
A Selection Theorem for Simplex-valued Maps. // Glasnik matematički. 39 (2004) ; 331-333 (članak, znanstveni).

13. Ivanšić, Ivan; Milutinović, Uroš.
Relative embeddability into Lipscomb's 0-dimensional universal space. // Houston Journal of Mathematics. 29 (2003) ; 1001-1012 (članak, znanstveni).

14. Ivanšić, Ivan; Rubin, Leonard R.
The Extension Dimension of Universal Spaces. // Glasnik Matematički. 38(58) (2003) ; 121-127 (članak, znanstveni).

15. Ivanšić, Ivan; Rubin, Leonard R.
Extension Dimension of Stratifiable Spaces. // Kyungpook mathematical journal. 43 (2003) ; 383-395 (članak, znanstveni).

16. Ivanšić, Ivan; Milutinović, Uroš.
A Universal separable metric space based on the triangular Sierpinski curve. // Topology and its Applications. 120 (2002) ; 237-271 (članak, znanstveni).

17. Ivanšić, Ivan; Milutinović, Uroš.
The pointed version of Lipscomb's embedding theorem. // University of Ljubljana, Preprint series. 40 (2002) , 854; 1-14 (članak, znanstveni).

18. Ivanšić, Ivan; Keesling James E.; Sher Rchard B.
Introduction. // Topology and Its Applications. 103 (2001) ; 1-5 (osvrt, znanstveni).

19. Ivanšić, Ivan; Milutinović, Uroš.
Relative embeddability into Lipscomb?s 0-dimensional universal space. // Univ. of Ljubljana, Preprint series. 39 (2001) , 757; 1--11 (članak, znanstveni).

20. Ivanšić, Ivan; Rubin, Leonard R.; Schapiro, Philip J.
Extension shape theory. // Kyungpook mathematical journal. 40 (2000) , 1; 157-172 (članak, znanstveni).

21. Ivanšić, Ivan; Rubin, Leonard R.
Borsuk's index and pointed movability for projective movable continua. // Topology and its Applications. 94 (1999) , 1-3; 147-153 (članak, znanstveni).
Vrh
 
  Ostali radovi u drugim časopisima
 

1. Dranishnikov, Alexander; Ivanšić, Ivan; Keesling, James E.; Ungar, Šime.
Introduction. // Topology and its applications. 157 (2010) , 17; 2591-2592 (uvodnik, ostalo).

2. Ivanšić, Ivan.
90 Godina Zavoda za primijenjenu matematiku FER-a u Zagrebu. // Glasnik Matematički. 43 (2008) ; 528-541 (ostalo, ostalo).

3. Ivanšić, Ivan.
In memoriam dr. sci. Branko Kronfeld. // Glasnik Matematički. 43 (2008) ; 542-544 (životopis i bibliografija, ostalo).

4. Ivanšić, Ivan; Ungar, Šime.
Happy 80-th birthday professor Mardešić. // Glasnik Matematički. 42 (2007) ; 1-2 (uvodnik, ostalo).

5. Ivanšić, Ivan; Neralić, Luka.
In memoriam prof. dr. sc. Stjepan Skok. // Glasnik Matematički. 41 (2006) ; 385-389 (nekrolog, ostalo).

6. Dranishnikov, Alexander N.; Ivanšić, Ivan; Keesling, James. E.; Ungar, Šime.
Introduction. // Topology and its Applications. 153 (2005) ; 171-173 (uvodnik, ostalo).

7. Ivanšić, Ivan.
Prilog Mariu za komemoraciju Dimitriju Ugrin-Šparac. // Godišnjak za kulturu, umjetnost i društvena pitanja. 22 (2005) ; 343-344 (in memoriam, ostalo).

8. Ivanšić, Ivan.
Profesor dr.sc. Pavle Papić, Antofagasta (Čile) 28.04.1919 - Zagreb 09.04.2005.. // Glasnik Matematički. 40(60) (2005) ; 428-437 (in memoriam, ostalo).

9. Ivanšić, Ivan; Rubin, Lenny R.
Extension dimension of stratifiable spaces. // Kyungpook Mathematical Journal. 43 (2003) ; 383-395 (članak, ostalo).

10. Ivanšić, Ivan; Keesling James E.; Sher, Richard B.
Introduction. // Topology and its Application. 113 (2001) ; 1-5 (uvodnik, stručni).

11. Ivanšić, Ivan.
2000-ta svjetska godina matematike. // Poučak. 1 (2000) , 2-3; 95-100 (članak, stručni).

12. Ivanšić, Ivan.
Blanušin graf. // Poučak : časopis za metodiku i nastavu matematike. 1 (2000) , 1; 63-69 (članak, stručni).

13. Ivanšić, Ivan.
A remarkable Osijeker and his graph. // Mathematical communications. 3 (1998) ; 227-230 (članak, stručni).
Vrh
 
  Objavljena pozvana predavanja na skupovima
 

1. Ivanšić, Ivan.
Topološki seminar Zagreb-Ljubljana // / N. Mramor-Kosta (ur.).
Ljubljana : Inštitut za matematiko, fiziko in mehaniko, 2003. 9-13 (pozvano predavanje,objavljeni rad,stručni).
Vrh
 
  Drugi radovi u zbornicima skupova s recenzijom
 

1. Ivanšić, Ivan.
Blanušin život i doprinosi matematici // DANILO BLANUŠA (1903-1987).
Zagreb : HAZU, 2003. 9-27 (predavanje,domaća recenzija,objavljeni rad,stručni).

2. Ivanšić, Ivan; Rubin, Lenny R.
On the existence of extension dimension // Proceedings of the 18th Annual Workshop in Geometric Topology.
Corvalis, Oregon, USA : Oregon State University, 2001. 47-52 (predavanje,međunarodna recenzija,objavljeni rad).

3. Ivanšić, Ivan.
Uz 80-ti rođendan profesora Pavla Papića // Zbornik radova prvog kongresa nastavnika matematike Republike Hrvatske, Zagreb, 5.-7. srpnja 2000. / Mladinić, Petar (ur.).
Zagreb : Hrvatsko matematičko društvo i Ministarstvo prosvjete i športa, 2000. 149-151 (domaća recenzija,objavljeni rad,stručni).

4. Ivanšić, Ivan; Milutinović, Uroš.
A universal space based on the Sierpinski triangular curve // Sixteenth Annual Workshop in Geometric Topology / Guilbault, Craig ; Ancel, Frederic ; Garity, Dennis ; Tinsley, Fred (ur.).
Milwaukee : University of Wisconsin, 1999. 20-25 (predavanje,međunarodna recenzija,objavljeni rad).
Vrh
 
  Radovi u zbornicima skupova bez recenzije
 

1. Ivanšić, Ivan.
2000-ta svjetska godina matematike // Zbornik radova I. hrvatskog kongresa nastavnika matematike.
Hrvatsko matematičko društvo, 2000. 152-157 (predavanje,objavljeni rad,stručni).
Vrh
 
  Druge vrste radova
 

1. Ivanšić, Ivan; Milutinović, Uroš.
Properties of embeddings into Lipscomb's universal space, 2010. (rad u zborniku skupa).

2. Ivanšić, Ivan.
Zavod za primijenjenu matematiku, 2007. (povijest zavoda).

3. Ivanšić, Ivan.
O autoru, 2006. (bilješka o autoru udžbenika).
Vrh
 
  Vođenje disertacija, magistarskih i diplomskih radova
 

1. Iljazović, Zvonko.
Rekurzivnost lančastih i cirkularno lančastih skupova / doktorska disertacija.
Zagreb : PMF-Matematički odjel, 04.01. 2010, 159 str. Voditelj: Ivanšić, Ivan ; Ungar, Šime.

2. Tonić, Vera.
Dimenzija proširenja / magistarski rad.
Zagreb : PMF-Matematički odjel, 26.5. 2003, 85 str. Voditelj: Ivanšić, Ivan.
Vrh
 
upomoc
foot_4