crta
Hrvatska znanstvena Sekcija img
bibliografija
3 gif
 Naslovna
 O projektu
 FAQ
 Kontakt
4 gif
Pregledavanje radova
Jednostavno pretraživanje
Napredno pretraživanje
Skupni podaci
Upis novih radova
Upute
Ispravci prijavljenih radova
Ostale bibliografije
Slični projekti
 Bibliografske baze podataka

Julije Jakšetić
(267326)

 
 
 
Verzija za printanje   
 
  Udžbenici i skripta
 

1. Jakšetić, Julije; Mićić Hot, Jadranka.
Matematika I, predavanja i vježbe .
Zagreb : FSB, 2013. URL link to work

2. Mićić Hot, Jadranka; Jakšetić, Julije.
Matematika II, predavanja i vježbe .
Zagreb : FSB, 2013.

3. Geček, Ivana; Jakšetić, Julije; Mimica, Ante.
Vjerojatnost .
Zagreb : PMF-Matematički odjel, 2008. prilozen text radaURL link to work
Vrh
 
  Izvorni znanstveni i pregledni radovi u CC časopisima
 

1. Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip; Smoljak Kalamir, Ksenija.
Exponential convexity induced by Steffensen's inequality and positive measures. // Results in mathematics. 73 (2018) , 4; (članak, znanstveni). URL link to work

2. Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip; Smoljak Kalamir, Ksenija.
Bellman-Steffensen type inequalities. // Journal of inequalities and applications. 2018 (2018) ; (članak, znanstveni). prilozen text radaURL link to workURL link to work

3. Jakšetić, Julije; Naeem, Rishi; Pečarić, Josip.
Exponential convexity for Jensen’s inequality for norms. // Journal of inequalities and applications. 2016 (2016) , 54; 1-8 (članak, znanstveni). URL link to workURL link to work

4. Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip; Ksenija Smoljak Kalamir.
Some measure theoretic aspects of Steffensen's and reversed Steffensen's inequality. // Journal of Mathematical Inequalities. 10 (2016) , 2; 459-469 (članak, znanstveni). URL link to workURL link to work

5. Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip; Praljak, Marjan.
A monotonic refinement of Levinson’s inequality. // Journal of inequalities and applications. (2015) ; 162-1-162- (članak, znanstveni). URL link to workURL link to work

6. Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip; Praljak, Marjan.
Generalized Jensen-Steffensen and related inequalities. // Journal of Mathematical Inequalities. 9 (2015) , 4; 1287-1302 (članak, znanstveni). URL link to workURL link to work

7. Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip.
Exponential Convexity Method. // Journal of convex analysis. 20 (2013) , 1; 181-197 (članak, znanstveni). URL link to work

8. Anwar, Matloob; Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip; Ur Rehman, Atiq.
Exponential convexity, positive semi–definite matrices and fundamental inequalities. // Journal of Mathematical Inequalities. 4 (2010) , 2; 171-189 (članak, znanstveni).

9. Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip.
4-points Stolasky Means. // Mediterranean journal of mathematics. 7 (2010) , 3; 341-352 (članak, znanstveni). URL link to workURL link to work

10. Adil Khan, M.; Anwar, Matloob; Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip.
On Some Improvements of the Jensen Inequality with Some Applications. // Journal of inequalities and applications. 14 (2009) ; 323615-1-323615-15 (članak, znanstveni). URL link to workURL link to work

11. Gavrea, Bogdan; Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip.
On a global upper bound for Jessen’s inequality. // ANZIAM journal. 50 (2009) , 2; 246-257 (članak, znanstveni).
Vrh
 
  Znanstveni radovi u drugim časopisima
 

1. Jakšetić, Julije; Pečarić, Đilda; Pečarić, Josip.
Some properties of Zipf-Mandelbrot law and Hurwitz ζ-function. // Mathematical inequalities & applications. 21 (2018) , 2; 575-584 (članak, znanstveni).

2. Fahad, Asfand; Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip.
Applications of exponential convexity. // Journal of Orissa Mathematical Society. 35 (2016) , 1-2; 47-64 (članak, znanstveni).

3. Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip; Smoljak Kalamir, Ksenija.
Measure theoretic generalization of Pečarić, Mercer and Wu-Srivastava results. // Sarajevo journal of mathematics. 12(24) (2016) , 1; 33-49 (članak, znanstveni). URL link to work

4. Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip.
Steffensen’s inequality for positive measures. // Mathematical Inequalities and Applications. 18 (2015) , 3; 1159-1170 (članak, znanstveni). URL link to work

5. Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip; Smoljak Kalamir, Ksenija.
Extension of Cerone's generalizations of Steffensen's inequality. // Jordan Journal of Mathematics and Statistics. 8 (2015) , 2; 179-194 (članak, znanstveni).

6. Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip; Perušić, Anamarija.
Steffensen inequality, higher order convexity and exponential convexity. // Rendiconti del Circolo Matematico di Palermo. 63 (2014) , 1; 109-127 (članak, znanstveni).

7. Jakšetić, Julije; Pečarić Josip; Perušić Pribanić, Anamarija.
Generalization of Steffensen's inequality by Hermite polynomial,. // Matematički bilten. 38 (2014) , 2; 53-68 (članak, znanstveni).

8. Roqia, Gulam; Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip.
Extension of Stolarsky means by Euler-Radau expansions. // Advances in Inequalities and Applications. 2014 (2014) ; 7-1-7-21 (članak, znanstveni). URL link to work

9. Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip.
Exponential convexity, Euler-Radau expansions and Stolarsky means. // Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti. 17 (2013) ; 81-94 (članak, znanstveni).

10. Roqia, Ghulam; Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip.
On Jensen's inequality involving averages of convex functions. // Sarajevo Journal of Mathematics,. 8 (2012) , 20; 53-68 (članak, znanstveni). URL link to work

11. Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip.
Means involving linear functionals and n-convex functions. // Mathematical inequalities & applications. 14 (2011) , 3; 657-675 (članak, znanstveni).

12. Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip.
A note on Young inequality. // Mathematical inequalities & applications. 13 (2010) , 1; 43-48 (članak, znanstveni).

13. Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip.
Generalized Steffensen means. // Bulletin of the Iranian Mathematical Society. 36 (2010) , 1; 83-91 (članak, znanstveni).

14. Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip; Rehman, Atiq Ur.
On Stolarsky and related means. // Mathematical inequalities & applications. 13 (2010) , 4; 899-909 (članak, znanstveni).

15. Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip.
An estimation of Young inequality. // Asian-European Journal of Mathematics. 2 (2009) , 4; 593-604 (članak, znanstveni). URL link to work

16. Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip; ur Rehman, Atiq.
Cauchy means involving Chebyshev functional. // Proceedings of A. Razmadze Mathematical Institute. 151 (2009) ; 43-54 (članak, znanstveni).

17. Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip.
Steffensen's means. // Journal of Mathematical Inequalities. 2 (2008) , 4; 487-498 (članak, znanstveni).
Vrh
 
  Ostali radovi u drugim časopisima
 

1. Jakšetić, Julije; Soldo, Robert.
Zadaci iz matematike s državne mature 2015. u Južnoj Koreji (viša razina).. // Matematičko fizički list. 263 (2016) ; 205-214 (članak, stručni).

2. Mićić, Jadranka; Antunac-Majcen, Morana; Glavan, Paola; Gregorek, Petar; Jakšetić, Julije.
Nastava matematike na prvoj godini Fakulteta strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Zagrebu. // Poučak : časopis za metodiku i nastavu matematike. 11 (2010) , 21; 61-74 (članak, stručni).
Vrh
 
  Sažeci u zbornicima skupova
 

1. Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip; Smoljak Kalamir, Ksenija.
Measure theoretic improvement of an extension of Holder-type inequality // Mathematical Inequalities and Applications Croatia 2018 - Book of Abstracts / Aglić Aljinović, A. ; Elezović, N. ; Rodić, M. (ur.).
Zagreb : Element, 2018. 69-69 (predavanje,sažetak,znanstveni).
Vrh
 
  Disertacije
 

1. Jakšetić, Julije.
Eksponencijalna konveksnost i klasične nejednakosti / doktorska disertacija.
Zagreb : PMF, Matematički odjel, 27.05. 2010, 105 str. Voditelj: Pečarić, Josip.
Vrh
 
  Vođenje disertacija, magistarskih i diplomskih radova
 

1. Perušić, Anamarija.
Poopćenja Steffensenove nejednakosti / doktorska disertacija.
Zagreb : Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odsjek, 17.12. 2013., 135 str. Voditelj: Jakšetić, Julije.
Vrh
 
upomoc
foot_4