crta
Hrvatska znanstvena Sekcija img
bibliografija
3 gif
 Naslovna
 O projektu
 FAQ
 Kontakt
4 gif
Pregledavanje radova
Jednostavno pretraživanje
Napredno pretraživanje
Skupni podaci
Upis novih radova
Upute
Ispravci prijavljenih radova
Ostale bibliografije
Slični projekti
 Bibliografske baze podataka

Nejednakosti i numerička analiza
(177-1170889-3039)

 
 
 
Verzija za printanje   
 
  Poglavlja u knjizi
 

1. Čivljak, Ambroz; Dedić, Ljuban; Matić, Marko.
Euler-Grüss type inequalities involving measures // Inequalities and Applications / Bandle, Catherine ; Gilanyi, Attila ; Lasonczi, Laszlo ; Pales, Zsolt ; Plum, Michael (ur.).
Basel : Birkhauser Verlag AG, 2009. Str. 109-120.

2. Ujević, Nenad.
Error Inequalities for an Optimal 2-Point Quadrature Formula of Open Type // Inequality theory and applications. Vol. 4 / Yoel Je Cho, Jong Kyu Kim and Sever S. Dragomir (ur.).
New York : Nova Science Publishers, 2007. Str. 153-165.
Vrh
 
  Izvorni znanstveni i pregledni radovi u CC časopisima
 

1. Ujević, Nenad.
New error bounds for the Simpson's quadrature rule and applications. // Computers and Mathematics with Applications. 53 (2007) , 1; 64-72 (članak, znanstveni).

2. Ujević, Nenad.
An iterative method for solving nonlinear equations. // Journal of Computational and Applied Mathematics. 201 (2007) , 1; 208-216 (članak, znanstveni).

3. Ujević, Nenad; Erceg, Goran.
A generalization of the corrected midpoint-trapezoid rule and error bounds. // Applied mathematics and computation. 184 (2007) , 2; 216-222 (članak, znanstveni).

4. Ujević, Nenad; Erceg, Goran; Lekić, Ivan.
A family of methods for solving nonlinear equations. // Applied mathematics and computation. 192 (2007) , 2; 311-318 (članak, znanstveni). URL link to workURL link to work
Vrh
 
  Ostali radovi u CC časopisima
 

1. Ujević, Nenad.
Notes on a paper considering nonlinear equations. // Applied Mathematics and Computation. 212 (2009) , 1; 273-274 (članak, stručni).
Vrh
 
  Znanstveni radovi u drugim časopisima
 

1. Dedić, Ljuban; Matić, Marko; Pečarić, Josip; Vukelić, Ana.
On Euler-Simpson 3/8 formulae. // Nonlinear Studies. 18 (2011) , 1; 1-26 (članak, znanstveni).

2. Pečarić, Josip; Ujević, Nenad.
A General Interpolating Formula and Error Bounds. // Tamsui Oxford University journal of mathematical sciences. 26 (2010) , 1; 103-127 (članak, znanstveni).

3. Čivljak, Ambroz; Dedić, Ljuban; Matić, Marko.
Euler harmonic identities and moments of real Borel measures. // Mathematical inequalities & applications. 12 (2009) , 4; 733-743 (članak, znanstveni).

4. Ujević, Nenad; Jović, Nena; Mijić Lucija.
A Newton-like method for convex functions. // International Mathematical Forum. 4 (2009) , 6; 281-286 (članak, znanstveni).

5. Ujević, Nenad.
An application of the Montgomery identity to quadrature rules. // Seminario Matematico dell'Universita e del Politecnico di Torino. 66 (2008) , 2; 141-146 (članak, znanstveni).

6. Ujević, Nenad.
Error inequalities for a Taylor-like formula. // CUBO. 10 (2008) , 1; 20-29 (članak, znanstveni).

7. Ujević, Nenad; Bilić, Nataša.
Asymptotic expressions for remainder terms of some quadrature rules. // Central European Journal of Mathematics. 6 (2008) , 4; 559-567 (članak, znanstveni). URL link to workURL link to work

8. Ujević, Nenad; Lekić, Ivan.
Error inequalities for weighted integration formulae and applications. // The Australian Journal of Mathematical Analysis and Applications. 5 (2008) , 1, Article 16; 1-9 (članak, znanstveni). URL link to work

9. Ujević, Nenad; Mijić, Lucija.
An optimal 3-point quadrature formula of closed type and error bounds. // Revista Colombiana de Matematicas. 42 (2008) , 2; 209-220 (članak, znanstveni).

10. Čivljak, Ambroz; Dedić, Ljuban; Matić, Marko.
On an integration-by-parts formula for measures. // Journal of Inequalities in Pure and Applied Mathematics. 8 (2007) , 4; 1-13 (članak, znanstveni).

11. Čivljak, Ambroz; Dedić, Ljuban; Matić, Marko.
On Ostrowski and Euler-Grüss type inequalities involving measures. // Journal of Mathematical Inequalities. 1 (2007) , 1; 65-81 (članak, znanstveni).

12. Čivljak, Ambroz; Dedić, Ljuban; Matić, Marko.
Euler harmonic identities for measures. // Nonlinear Functional Analysis and Applications. 12 (2007) , 3; 343-361 (članak, znanstveni).

13. Ujević, Nenad.
Error inequalities for an optimal quadrature formula. // Journal of Applied Mathematics and Computing. 24 (2007) , 1-2; 65-79 (članak, znanstveni).
Vrh
 
  Radovi u postupku objavljivanja
 

1. Ujević, Nenad.
A new kind of error bounds for some quadrature rules. // Acta Universitatis Apulensis. (2009) (prihvaćen za objavljivanje).
Vrh
 
  Sažeci u zbornicima skupova
 

1. Čivljak, Ambroz; Dedić, Ljuban; Matić, Marko.
Euler harmonic identities and moments of real Borel measures // Mathematical inequalities and applications 2008 : conference in honour of Professor Josip Pečarić on the occasion of his 60th birthday : book of abstracts / Čižmešija, Aleksandra ; Varošanec, Sanja (ur.).
Zagreb : Element, 2008. 54-54 (predavanje,međunarodna recenzija,sažetak,znanstveni).

2. Čivljak, Ambroz; Dedić, Ljuban; Matić, Marko.
Euler-Grüss type inequalities involving measures // Conference of Inequalities and Applications 2007 / Gilanyi, Attila ; Bessenyei, Mihaly (ur.). - Debrecen : Institute of Mathematics, University of Debrecen , 2007. 11-11..
(pozvano predavanje,međunarodna recenzija,sažetak,znanstveni).
Vrh
 
  Disertacije
 

1. Čivljak, Ambroz.
Eulerovi identiteti za realne Borelove mjere i neke njihove primjene / doktorska disertacija.
Zagreb : PRIRODOSLOVNO-MATEMATIČKI FAKULTET, 24. 06. 2008., 106 str. Voditelj: Dedić, Ljuban ; Varošanec, Sanja.
Vrh
 
  Diplomski radovi
 

1. Mužić, Vanda.
Koncept plohe u Euklidskom prostoru / diplomski rad.
Split : Fakultet prirodoslovno-matematičkih znanosti i kineziologije, 23.01. 2008., 42 str. Voditelj: Ujević, Nenad.

2. Zelić, Danijela.
Stacionarne i nestacionarne metode za sustave linearnih jednadžbi / diplomski rad.
Split : Fakultet prirodoslovno-matematičkih znanosti i kineziologije, 07.11. 2007., 70 str. Voditelj: Ujević, Nenad.
Vrh
 
upomoc
foot_4