crta
Hrvatska znanstvena Sekcija img
bibliografija
3 gif
 Naslovna
 O projektu
 FAQ
 Kontakt
4 gif
Pregledavanje radova
Jednostavno pretraživanje
Napredno pretraživanje
Skupni podaci
Upis novih radova
Upute
Ispravci prijavljenih radova
Ostale bibliografije
Slični projekti
 Bibliografske baze podataka

Lista svih projekata ili tema iz podataka u prijavljenim radovima



Projekti MZOS (2007.-)

1H-MRS promjene u predviđanju terapijskog odgovora, relapsa i povrata depresije (108-1081870-1880) , voditelj: Neven Henigsberg
4D ultrazvučni parametri ponašanja u normalnom i poremećenom razvoju fetusa (108-1081870-1869) , voditelj: Asim Kurjak
Abiotički i biotički čimbenici stresa u sustavima uzgoja povrća na kršu (091-0910468-0281) , voditelj: Smiljana Goreta Ban
Acquis u području prometa (101-1012370-2368) , voditelj: Slobodan Kaštela
Adaptibilnost visokotehnoloških organizacija (016-0161199-0864) , voditelj: Božidar Kliček
Adaptivni prijenos videosignala radijskim mrežama u heterogenom okruženju (165-0361630-1636) , voditelj: Snježana Rimac-Drlje
Adaptivno bezmrežno modeliranje u projektiranju građevinskih konstrukcija (083-0831541-1534) , voditelj: Vedrana Kozulić
Adaptivno upravljanje procesima u proizvodnji proizvoda od drva (068-0683446-3510) , voditelj: Denis Jelačić
Adaptivno upravljanje scenarijima u VR terapiji PTSP-a (036-0000000-2029) , voditelj: Krešimir Ćosić
Adrias kolpos: indentitet i ekonomije Ilira i Grka na srednjodalmatinskom otočju (244-2440820-0810) , voditelj: Branko Kirigin
Aerobno kompostiranje čvrstog otpada u reaktorskom sustavu (125-1251963-1968) , voditelj: Felicita Briški
Afazije i traumatska oštećenja mozga (013-0000000-2350) , voditelj: Tatjana Prizl-Jakovac
AgISEco - Agentski orijentirani inteligentni sustavi nadzora i zaštite okoliša (023-0232005-2003) , voditelj: Darko Stipaničev
Agroekonomske značajke razvoja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava (091-0910468-0342) , voditelj: Elda Vitanović
Agroturizam element održivog ruralnog razvoja (147-1470497-0857) , voditelj: Zdenko Tomčić
AKTERI DRUŠTVENIH PROMJENA U PROSTORU (100-1001172-1071) , voditelj: Anđelina Svirčić Gotovac
Aktivirano sinteriranje magnezijeva oksida (011-0112247-2250) , voditelj: Vanja Martinac
Aktivni sastojci ljekovitog bilja u terapiji fibroze jetre (062-0000000-3554) , voditelj: Robert Domitrović
Akustičke osobine kompozitnih elemenata i konstrukcija u graditeljstvu (036-0821504-2319) , voditelj: Kristian Jambrošić
Alergotoksični učinci čimbenika općeg i radnog okoliša (022-0222411-2410) , voditelj: Jelena Macan
Algebre verteks-operatora i beskonačno dimenzionalne Liejeve algebre (037-0372794-2806) , voditelj: Mirko Primc
Algoritmi, heuristike i metaheuristike za probleme rasporeda (067-0000000-3225) , voditelj: Kristina Šorić
Algoritmi strojnog učenja i njihova primjena (098-0982560-2563) , voditelj: Dragan Gamberger
Alternativni ekološki povoljni procesi i metode kemijske modifikacije celuloze (117-1171419-1407) , voditelj: Drago Katović
Amino-beta-laktami - intermedijari u sintezi biološki interesantnih spojeva (098-0982915-2948) , voditelj: Ivan Habuš
Analitički model praćenja novih obrazovnih tehnologija u cjeloživotnom učenju (227-2271694-1699) , voditelj: Vladimir Šimović
Analiza biološke raznolikosti okolišnim čimbenicima i daljinskim promatranjem (119-0000000-3169) , voditelj: Sven Jelaska
Analiza funkcije ozlijeđenih primarnih aferentnih neurona (216-2160528-0522) , voditelj: Damir Sapunar
Analiza glasa i govora nakon totalne laringektomije (134-0650235-0188) , voditelj: Smiljana Štajner-Katušić
Analiza graničnih stanja u tunelogradnji (195-0821504-3060) , voditelj: Lidija Frgić
Analiza i genetsko unapređivanje sportskih pasmina konja u Hrvatskoj (079-0790466-0601) , voditelj: Mirjana Baban
Analiza i genetsko vrednovanje dugovječnosti u mliječnih goveda (079-0000000-3565) , voditelj: Sonja Jovanovac
Analiza i modeliranje kemijskih reaktora (125-1251963-1974) , voditelj: Vesna Tomašić
Analiza i procjena loma konstrukcija iz anizotropnih materijala (152-1201910-1909) , voditelj: Dražan Kozak
Analiza i sinteza ultrazvučnog polja u svrhu aplikacije na tkivo (036-1080231-1646) , voditelj: Bojan Ivančević
Analiza i vjerojatnost (037-0372790-2799) , voditelj: Hrvoje Šikić
Analiza konkurentniosti gospodarstva Hrvatske (067-0000000-3349) , voditelj: Mirjana Dragičević
Analiza, ocjena i prijedlog mjera za uspješniji razvoj malog gospodarstva RH (067-0000000-1495) , voditelj: Marica Škrtić
Analiza performansi i oblikovanje širokopojasnih mreža (036-0362027-1641) , voditelj: Alen Bažant
Analiza složenih sustava spektroskopskim metodama (316-0000000-3192) , voditelj: Nada Orlić
Analiza učinka kvalitete timskoga rada na ishod zdravstvene usluge (108-0000000-3519) , voditelj: Rajko Ostojić
Analiza učinkovitosti gospodarskog rasta (067-0671447-2494) , voditelj: Ivo Družić
Analiza višespektralih podataka (098-0982903-2558) , voditelj: Ivica Kopriva
Anatomske izmjere, varijacije kostiju lubanje u tijeku i nakon završetka rasta (108-0650445-0271) , voditelj: Ivan Vinter
Angiogeneza u agresivnih ne-Hodgkinovih limfoma (062-1081872-0091) , voditelj: Antica Duletić-Načinović
Animalne mikoze - rizik i model razumijevanja etiopatogeneze mikoza u ljudi (053-0481153-1140) , voditelj: Ljiljana Pinter
Anksioznost i depresivnost u cjeloživotnoj perspektivi (130-1301675-1389) , voditelj: Nataša Jokić-Begić
Antička arheološka topografija Hrvatske (197-1970685-0682) , voditelj: Vlasta Begović
ANTIČKI CEMETERIJI I POGREBNI RITUSI NA SJEVERNOM JADRANU (140-0000000-0867) , voditelj: Vesna Girardi-Jurkić
ANTIČKI CEMETERIJI I POGREBNI RITUSI NA SJEVERNOM JADRANU (303-0000000-0867) , voditelj: Vesna Girardi-Jurkić
Antički gradovi i naselja u Liburniji (269-2690868-0774) , voditelj: Miroslav Glavičić
Antigen predočne stanice u jetri miša tijekom citomegalovirusne infekcije (062-0000000-3544) , voditelj: Zlatko Trobonjača
Antimikrobna rezistencija bakterija značajnih u veterini (048-0481186-1178) , voditelj: Boris Habrun
Antioksidacijski sastojci i inhibitori kolinesteraza iz aromatičnog bilja (011-2160547-1330) , voditelj: Mladen Miloš
Antioksidansi u očuvanju zdravlja životinja i kvalitete animalnih namirnica (053-0531854-1866) , voditelj: Suzana Milinković-Tur
Antioksidativni i prooksidativni učinak ljekovitih biljnih vrsta na hepatocite (006-0061246-1251) , voditelj: Roberta Petlevski
Antropološka analiza kostura ranosrednjovjekovne populacije iz južne hrvatske (216-2160800-0799) , voditelj: Marija Definis-Gojanović
ANTROPOLOŠKA ISTRAŽIVANJA BIOMOTORIČKOG RAZVOJA I KINEZIOLOŠKIH AKTIVNOSTI (315-0000000-3410) , voditelj: Ratko Katić
Antropometrijska mjerenja i prilagodba sustava veličina odjeće (117-1171879-1887) , voditelj: Darko Ujević
Arhitektura i mentalno zdravlje (054-0000000-3240) , voditelj: Boris Morsan
Arhitektura i održiva gradnja - prostor, materijali, fizikalna svojstva (054-0000000-1645) , voditelj: Jasenka Bertol-Vrček
Arhitektura i štafelajno slikarstvo u Hrvatskoj od 16. do 18. stoljeća (101-1012654-2653) , voditelj: Vladimir Marković
Arhitektura i urbanizam Hrvatske od 16. do 18. stoljeća - ishodišta i kontekst (020-0202684-2706) , voditelj: Katarina Horvat-Levaj
Arhitektura i urbanizam hrvatskoga kasnog srednjovjekovlja (020-0202684-2691) , voditelj: Danko Zelić
Arhitektura Splita u 20. stoljeću (083-0831601-1603) , voditelj: Darovan Tušek
Arhitekture integriranih računalnih i komunikacijskih sustava i usluga (036-0361959-1971) , voditelj: Mario Kovač
Artikulacija nacionalnog identiteta u modernoj hrvatskoj i irskoj književnosti (130-0000000-3482) , voditelj: Ljiljana Gjurgjan
Asimptotičke metode u mehanici kontinuuma (037-0372787-2797) , voditelj: Eduard Marušić-Paloka
Aterogeneza i trombogeneza u ishemijskoj bolesti srca (062-1081875-0545) , voditelj: Luka Zaputović
Atlas hrvatske arhitekture XX. stoljeća (054-0000000-3262) , voditelj: Andrej Uchytil
Atopija i komorbiditeti ORL područja s osvrtom na mikroklimatske uvjete (062-0620228-0195) , voditelj: Mitja Velepič
Atrijska fibrilacija: od genoma do fenotipa i kliničke slike (108-1081875-2001) , voditelj: Anton Šmalcelj
Autoimune bulozne dermatoze u Republici Hrvatskoj (108-0000000-0105) , voditelj: Branka Marinović
Automatizacija postupaka u projektiranju informacijskih sustava (016-0000000-3327) , voditelj: Alen Lovrenčić
Automatizirano mjerenje pokreta i ekspertna procjena u studiju lokomocije (034-0362979-2334) , voditelj: Vladimir Medved
AUTONOMNA VIŠEAGENTNA AUTOMATSKA MONTAŽA (120-1201948-1941) , voditelj: Bojan Jerbić
Bankarski sustav i financiranje policentričnog razvitka (010-0102290-1284) , voditelj: Branko Matić
BAP, shizoafektivni poremećaj,shizofrenija:Različite bolesti ili kontinuum? (108-1081870-2418) , voditelj: Vera Folnegović-Šmalc
Barok, klasicizam, historicizam u sakralnoj umjetnosti kontinentalne Hrvatske (020-0202685-2700) , voditelj: Mirjana Repanić-Braun
Baze podataka geoprostornih senzora i pokretnih objekata (036-0361983-2020) , voditelj: Zdravko Galić
Bazične ORografske Atmosferske cirkulacije u Hrvatskoj (BORA) (119-1193086-1311) , voditelj: Branko Grisogono
Bihevioralno praćenje HIV/AIDSa (130-1080116-0911) , voditelj: Aleksandar Štulhofer
BILANCA VODA I MODELIRANJE OTJECANJA U KRŠU (083-0831510-1513) , voditelj: Vesna Denić-Jukić
Biljna raznolikost i hranidbena vrijednosti ovčjih pašnjaka jadranskog područja (178-1780469-2276) , voditelj: Mihaela Britvec
Biljno-uzgojne mjere za poboljšanje kakvoće proizvoda iz ekološke poljoprivrede (178-0672345-2767) , voditelj: Ivica Kisić
Bioaktivne i hlapljive tvari djevičanskih maslinovih ulja u preradi i doradi (062-0580696-0284) , voditelj: Olivera Koprivnjak
Bioaktivne komponente u hrani - promjene uzrokovane pripremom i čuvanjem (058-0580696-2808) , voditelj: Nada Vahčić
Bioaktivne prirodne tvari: izolacija, karakterizacija i biološki učinci (006-0061117-1238) , voditelj: Sanda Vladimir-Knežević
Bioaktivnost komponenti eteričnih ulja u zaštiti uskladištenih žitarica (079-0790570-0430) , voditelj: Vlatka Rozman
Bioarheološka istraživanja srednjovjekovnih populacija Hrvatske (101-1970677-0670) , voditelj: Mario Šlaus
Biodinamika mastikatornog sustava, restorativni postupci, funkcija i estetika (065-0650448-0957) , voditelj: Melita Valentić-Peruzović
Bioetika i filozofija povijesti (122-1300990-2617) , voditelj: Vladimir Jelkić
Bioetika i kultura (062-1300990-0798) , voditelj: Nada Gosić
Biogeokemija metala u sedimentacijskim sustavima i tlima Hrvatske (098-0982934-2715) , voditelj: Goran Kniewald
Biogoriva - nužnost održive mobilnosti u Republici Hrvatskoj (120-2012298-1810) , voditelj: Zoran Lulić
Bioimpedancijska spektroskopija u sustavu kontrole kvalitete i sigurnosti hrane (058-0000000-3621) , voditelj: Tomislav Petrak
Bioindikacija onečišćenja zraka u terestričkim ekosustavima (273-0222882-2698) , voditelj: Zdravko Špirić
Biokatalizatori i biotransformacije (125-1252086-2793) , voditelj: Đurđa Vasić-Rački
Biokemijska i molekularna dijagnostika u reprodukciji (108-1080399-0384) , voditelj: Ernest Suchanek
Biokemijske i histološke promjene u plodovima mandarine tijekom skladištenja (178-0000000-3566) , voditelj: Nikola Pavičić
Biokeramički, polimerni i kompozitni nanostrukturirani materijali (125-1252970-3005) , voditelj: Hrvoje Ivanković
Biologija ugroženih i endemičnih životinjskih vrsta Hrvatske (183-1193080-0831) , voditelj: Martina Podnar Lešić
Biološka kontrola biljnih bolesti (119-1191192-1215) , voditelj: Mirna Ćurković-Perica
Biološki aktivni spojevi domaćih sorta brokule i kakao zrna. (058-0582261-2256) , voditelj: Ivana Radojčić Redovniković
Biološki aktivni spojevi, metaboliti i QSAR (006-0061117-1237) , voditelj: Marica Medić-Šarić
Biološki aktivni spojevi u nekim vrstama samoniklog i kultiviranog bilja (058-0000000-3488) , voditelj: Verica Dragović-Uzelac
Biološki aspekti u slatkovodnom ribarstvu i lovstvu (178-1782739-2746) , voditelj: Tomislav Treer
BIOLOŠKI POKAZATELJI DJELOVANJA ELEKTROMAGNETSKOG NEIONIZIRAJUĆEG ZRAČENJA (022-0222411-2406) , voditelj: Ivančica Trošić
BIOLOŠKI, PSIHOLOŠKI I SOCIJALNI ČIMBENICI DUŽINE ŽIVOTA I ZDRAVLJA U STAROSTI (217-0000000-2491) , voditelj: Jasminka Despot-Lučanin
Biološki učinci stomatoloških materijala (062-0650444-0442) , voditelj: Sonja Pezelj-Ribarić
Biološki učinci štetnih aerosola (108-1080316-0301) , voditelj: Eugenija Žuškin
Biološko ekološke značajke nektonskih i bentoskih organizama u južnom Jadranu (275-0000000-3628) , voditelj: Valter Kožul
Biološko suzbijanje kukuruznog moljca (Ostrinia nubilalis Hübner) (079-0790570-2208) , voditelj: Emilija Raspudić
Biomehanička efikasnost vrhunskih hrvatskih sportaša (034-0000000-2340) , voditelj: Ljubomir Antekolović
Biomehanička optimalizacija nekih postupaka u ortopediji (219-2192376-2379) , voditelj: Savo Jovanović
Biomehaničko ispitivanje sila i osteosintetskog materijala na modelu lubanje (065-0000000-3392) , voditelj: Predrag Knežević
Biomehanika čvrstih organskih tkiva (219-2192376-2092) , voditelj: Vasilije Nikolić
Biomehanika distrakcije u liječenju nestabilnih prijeloma kralježnice (151-2192376-3140) , voditelj: Marin Stančić
Biomehanika ljudskih pokreta, upravljanje i rehabilitacija (023-0232006-1655) , voditelj: Vlasta Zanchi
Biomolekule guanidinskog tipa u šećernoj bolesti (045-1191348-0139) , voditelj: Marijana Vučić Lovrenčić
Bioraznolikost bentosa u promjenjivom okolišu srednjeg Jadrana (001-0000000-3203) , voditelj: Boris Antolić
Bioraznolikost bentoskih zajednica u Jadranu: prirodni i antropogeni utjecaji (098-0982705-2732) , voditelj: Ana Travizi
Bioraznolikost i održivo gospodarenje pelagičkim i demerzalnim resursima Jadrana (001-0013077-0532) , voditelj: Nedo Vrgoč
Bioraznolikost ljekovitog i aromatičnog bilja (178-1191193-0212) , voditelj: Zlatko Šatović
Bioraznolikost populacija samoniklog voća u Hrvatskoj (178-1191193-1943) , voditelj: Boris Duralija
Bioraznolikost vaskularne flore Jadranskog područja (119-1191193-1227) , voditelj: Toni Nikolić
Biotehničke mjere u zaštiti i obnovi šuma od požara (068-0352827-0527) , voditelj: Željko Španjol
Biotehnološke metode u identifikaciji, selekciji i razmnožavanju voćaka (073-1781844-1930) , voditelj: Zorica Jurković
Biotehnološki parametri proizvodnje vrhunskog dalmatinskog desertnog vina-prošek (091-0910468-0452) , voditelj: Tomislav Lovrić
Biotski čimbenici propadanja šumskog drveća na kršu Hrvatske (068-0681966-2775) , voditelj: Danko Diminić
B limfociti, makrofagi i podrijetlo osteoklasta (108-1080229-0341) , voditelj: Vedran Katavić
Blok dijagonalizacijske metode (037-0372783-3042) , voditelj: Vjeran Hari
Blok dizajni, jako regularni grafovi i srodne kombinatoričke strukture (319-0000000-3037) , voditelj: Dean Crnković
B-Natriuretski peptid, CRP i koronarni laktat kao prediktori fibrilacije atrija (108-0000000-0123) , voditelj: Ivan Jelić
Boje i bojila u procesu ekološki prihvatljivog i održivog razvoja (117-1171419-1401) , voditelj: Đurđica Parac-Osterman
Bolesti pankreato-bilijarnog sustava: etiologija, dijagnostika i terapija (198-0000000-1124) , voditelj: Milan Kujundžić
Boškovićeva Theoria philosophiae naturalis i hrvatske filozofske tradicije (191-1911112-1092) , voditelj: Ivica Martinović
Broenstedove i Lewisove kiseline i baze u kemiji i biokemiji (098-0982933-2932) , voditelj: Robert Vianello
Brokula kao funkcionalna hrana (178-1782133-2132) , voditelj: Nina Toth
Bronhoskopija i bronhoalveolarna lavaža u djece s tvrdokornom sipnjom (062-0620228-0196) , voditelj: Srđan Banac
Bubrežni prijenosnici u sisavaca; spolne razlike i učinci toksičnih metala (022-0222148-2146) , voditelj: Ivan Sabolić
Bujična erozija tala na flišu Istre (082-1780692-2164) , voditelj: Josip Petraš
Buka cestovnog prometa - monitoring i mjere zaštite (082-1102147-2153) , voditelj: Vesna Dragčević
Buka i vibracije na tramvajskim i željezničkim kolosijecima (082-0000000-2185) , voditelj: Stjepan Lakušić
CAD/CAM tehnika za modernu izradbu alata za lim od visokočvrstih čelika u 4D (152-1201787-1478) , voditelj: Branko Grizelj
CAM tehnologije i modeliranje u oblikovanju deformiranjem i mikrooblikovanju (120-1201787-1786) , voditelj: Miljenko Math
CD 43 - prognostički biljeg za predviđanje ishoda oboljelih od limfoma (108-0000000-3426) , voditelj: Ivana Ilić
Celijakija u djece: primarna prevencija i patogeneza kromosomske nestabilnosti (072-1083107-2054) , voditelj: Sanja Kolaček
Cementni kompoziti i stabilizacija štetnih otpada (011-1252970-2254) , voditelj: Pero Dabić
Cijeljenje koštanog defekta nakon imedijatne implantacije (065-0000000-0424) , voditelj: Davor Katanec
Ciljano toplinsko dopremanje lijekova u solidne tumore (219-0000000-3364) , voditelj: Dražen Raucher
Cirkulacijske posljedice urolitijaze (216-0000000-0216) , voditelj: Davor Eterović
Cirkulirajuće tumorske stanice u bolesnika sa solidnim tumorima (134-1342428-2427) , voditelj: Dujo Kovačević
Citokini i citolitički mehanizmi tijekom rane trudnoće (062-0620402-0376) , voditelj: Daniel Rukavina
Citološki pokazatelji proliferacije stanica (129-0000000-3385) , voditelj: Mirna Sučić
Citološki pokazatelji proliferacije stanica (214-0000000-3385) , voditelj: Mirna Sučić
Citomegalovirusna infekcija ovarija (062-0621261-1265) , voditelj: Jelena Tomac
Civilna Hrvatska ranog novovjekovlja: društveno-kulturno-politički odnosi (019-0190611-0594) , voditelj: Tamara Tvrtković
Civilno društvo i kombinirana socijalna politika u Hrvatskoj (066-0661686-1121) , voditelj: Gojko Bežovan
Cjelovito upravljanje urbanim vodnim sustavom (083-0000000-3232) , voditelj: Jure Margeta
Corpus Inscriptionum Latinarum quae in Croatia repertae sunt (130-0000000-0825) , voditelj: Marina Milićević-Bradač
C-reaktivni protein i gastroduodenalno oštećenje u koronarnih bolesnika (198-0000000-3103) , voditelj: Marko Banić
Crkveno-kulturna povijest hrvatskog srednjovjekovlja (019-0190610-0588) , voditelj: Jadranka Neralić
CROTEC - Strukturna analiza recentne i neotektonske aktivnosti u Hrvatskoj (195-1951293-3155) , voditelj: Bruno Tomljenović
C/U omjer i motorički parametri u prevenciji perinatalnog oštećenja mozga (108-1081870-1940) , voditelj: Aida Salihagić-Kadić
Čimbenici rizika za razvoj ateroskleroze nakon transplantacije bubrega (108-1080134-0122) , voditelj: Nikolina Bašić-Jukić
Čimbenici u nastanku prijevremenog poroda (108-1081874-2417) , voditelj: Vesna Elveđi-Gašparović
Čimbenici zdravlja u primorskom okolišu Hrvatske (062-1080315-0243) , voditelj: Dražen Stojanović
Čiste hranjive tvari u optimalizaciji obroka monogastričnih životinja (079-0793448-3598) , voditelj: Matija Domaćinović
Čitateljske navike i informacijske potrebe građana Hrvatske (122-1221210-0728) , voditelj: Srećko Jelušić
Čitateljske navike i informacijske potrebe građana Hrvatske (269-1221210-0728) , voditelj: Srećko Jelušić
Dalmacija i bečke središnje institucije u 19. stoljeću (244-2690754-0762) , voditelj: Marko Trogrlić
DALMATINSKI KATASTRI 19. st. (244-2440820-0748) , voditelj: Nataša Bajić-Žarko
Dalmatinsko kulturno ozračje 19. stoljeća (244-2440820-0811) , voditelj: Ljerka Šimunković
Defekti i interakcije izmjene u nižedimenzionalnim (D<3) magnetskim sistemima (035-0352843-2846) , voditelj: Đuro Drobac
Definicija facijesa u bazi Dinarida i usporedba sa širim tetiskim prostorom (195-0000000-3202) , voditelj: Dunja Aljinović
Definiranje intermodalnih transportnih koridora višekriterijskim odlučivanjem (135-1352586-2591) , voditelj: Zvonko Kavran
Demogeografske posebnosti hrvatskog priobalja i otoka (269-0000000-3328) , voditelj: Martin Glamuzina
Demografski aspekti urbano-ruralne polarizacije Hrvatske (194-0000000-3412) , voditelj: Dražen Živić
Demokratski pokret, velikosrpska agresija i Domovinski rat u istočnoj Hrvatskoj (252-2522632-2626) , voditelj: Miroslav Akmadža
Dentalna patologija divljih sisavaca (065-0532400-0412) , voditelj: Vera Njemirovskij
DENTALNE TRAUME U DJECE: PREVENCIJA I LIJEČENJE (065-0653147-1197) , voditelj: Ilija Škrinjarić
Deplanacija i distorzija tankostjenih presjeka (023-0231744-3010) , voditelj: Radoslav Pavazza
Detekcija i karakterizacija uzročnika bakterijskih meningitisa i pneumonija (143-1080002-0101) , voditelj: Arjana Tambić Andrašević
Deterministički i probabilistički modeli u biologiji (037-0982913-2762) , voditelj: Miljenko Marušić
Diaporthe/Phomopsis spp. i Sclerotinia sclerotiorum na soji i suncokretu (073-0000000-3541) , voditelj: Tomislav Duvnjak
Diferencijalna ekspresija proteina u biljnim stanicama (119-1191196-1200) , voditelj: Biljana Balen
Diferencijalna geometrija prostora s degeneriranim i indefinitnim metrikama (016-0372785-0892) , voditelj: Blaženka Divjak
Difuzijsko modificiranje čelika karbidnim slojevima (120-1252973-1814) , voditelj: Božidar Matijević
Digitalizacija hrvatskih latinista (130-1300637-0638) , voditelj: Neven Jovanović
Digitalizacija muzejske slikarske baštine (128-1281957-1958) , voditelj: Darko Agić
Digitalna knjižnica hrvatske baštine tiskane do 1800.: izvedbene pretpostavke (122-2691220-3043) , voditelj: Zoran Velagić
Digitalna obradba hrvatske narječne građe (212-2120920-0897) , voditelj: Željko Jozić
Digitalno kartiranje tla i procjenjivanje zemljišnih resursa temeljeno na GIS-u (091-0910468-0362) , voditelj: Boško Miloš
Dijabetes i metabolički sindrom nakon prethodnog gestacijskog dijabetesa (108-1080401-0385) , voditelj: Marina Ivanišević
Dijagnostički postupci za utvrđivanje stanja treniranosti u rukometu (034-0000000-2614) , voditelj: Dinko Vuleta
Dijagnostika električnih strojeva i strojevi s povećanim stupnjem djelovanja (008-0362978-1485) , voditelj: Ante Elez
Dijagnostika i fizička svojstva cirkumstelarne tvari (316-0000000-2824) , voditelj: Dubravka Kotnik-Karuza
Dijagnostika i liječenje bolesnika sa sindromom prostatitisa (143-1080002-0050) , voditelj: Višnja Škerk
Dijagnostika i liječenje limfoma (108-1081872-1908) , voditelj: Igor Aurer
Dijagnostika i terapija infekcija kod imunokompromitiranih bolesnika (044-0000000-3455) , voditelj: Radovan Vrhovac
Dijagnostika i terapija infekcija kod imunokompromitiranih bolesnika (108-0000000-3455) , voditelj: Radovan Vrhovac
Dijagnostika i terapija poremećaja hemostaze (214-1081872-0054) , voditelj: Silva Zupančić-Šalek
Dijagnostika specifičnih psihosocijalnih obilježja sportaša u sportskim igrama (315-0342607-1815) , voditelj: Slavko Trninić
Dinamika gibanja i opterećenje pučinskih objekata (120-1201703-1672) , voditelj: Većeslav Čorić
Dinamika i patologija parazitofaune u sustavu uzgoja morskih riba (001-0000000-3633) , voditelj: Ivona Mladineo
Dinamika kromatina i plastičnost genoma (119-1191196-1224) , voditelj: Vlatka Zoldoš
Dinamika obnove bukovo-jelovih prašuma hrvatskih Dinarida (068-0682041-1950) , voditelj: Igor Anić
Dinamika prirasta jelovih i bukovo-jelovih sastojina (068-0000000-3507) , voditelj: Mario Božić
Dinamika, zaštita i eksploatacijske zalihe podzemnih voda Hrvatske (195-0000000-3281) , voditelj: Andrea Bačani
Dinarski krš: geološka evolucija, mineralne sirovine, paleotla i tla (195-1953068-2704) , voditelj: Goran Durn
Diofantske jednadžbe i eliptičke krivulje (037-0372781-2821) , voditelj: Andrej Dujella
Diskretna matematika i primjene (037-0000000-2779) , voditelj: Dragutin Svrtan
Diskretni matematički modeli u kemiji (177-0000000-0884) , voditelj: Damir Vukičević
Diskurzivni identitet u izvedbenim umjetnostima; tijela, osobe, intersubjekti (264-1890666-2646) , voditelj: Sibila Petlevski
Dispepsija i GERB: mjesto i uloga Helicobacter pylori (129-0000000-0111) , voditelj: Josip Bago
Dispozicijske i situacijske odrednice motivacije i kvaliteta života vježbača (034-0342282-2605) , voditelj: Renata Barić
Distiroidna orbitopatija i glaukom (134-1340236-0181) , voditelj: Renata Iveković
Distribuirani algoritmi za pronalaženje optimalnih putova u grafovima (037-0362980-2774) , voditelj: Robert Manger
Distribuirano računalno upravljanje u transportu i industrijskim pogonima (165-0361621-2000) , voditelj: Željko Hocenski
Dizajniranje procesa intermodalnog transporta na koridorima V i X (135-1352586-2595) , voditelj: Anđelko Ščukanec
Dizajn i sinteza bisamidina sa protutumorskim djelovanjem (053-0982914-2965) , voditelj: Miroslav Bajić
Dizajn, sinteza i ispitivanje interakcija malih molekula s DNA, RNA i proteinima (098-0982914-2918) , voditelj: Ivo Piantanida
Dizajn, sinteza i svojstva organskih liganada i njihovih metalnih kompleksa (098-0982915-2950) , voditelj: Manda Ćurić
Dizalice topline s korištenjem tla kao obnovljivog toplinskog spremnika (120-0000000-1802) , voditelj: Tonko Ćurko
Djeca, mladi, obitelji i socijalni razvoj Hrvatske (066-0661686-1431) , voditelj: Marina Ajduković
Djeca s posebnim zdravstvenim potrebama (216-0000000-3391) , voditelj: Julije Meštrović
Dječja i usmena književnost u interferenciji (227-2270674-0723) , voditelj: Diana Zalar
Djelovanje antibiotika na uzročnike biofilm infekcija (108-1080114-0306) , voditelj: Jasmina Vraneš
Djelovanje antibiotika na uzročnike biofilm infekcija (121-1080114-0306) , voditelj: Jasmina Vraneš
Djelovanje kisika na vaskularnu funkciju u zdravlju i bolesti (219-2160133-2034) , voditelj: Ines Drenjančević
DNA analiza ranosrednjovjekovne populacije s područja južne Hrvatske (141-2160800-0333) , voditelj: Šimun Anđelinović
DNA analiza ranosrednjovjekovne populacije s područja južne Hrvatske (258-2160800-0333) , voditelj: Šimun Anđelinović
Dobijanje kultivara poljskog graška (Pisum sativum) visokog prinosa i kvalitete (079-0730489-0275) , voditelj: Ranko Gantner
Dobivanje i energetska konverzija biogoriva iz otpadnih sirovina (248-0692972-1798) , voditelj: Branko Staniša
Dobivanje struktura nalik Langerhansovim otočićima iz matičnih stanica miša (098-0982464-2460) , voditelj: Mirko Hadžija
Dodatni gubici u transformatoru (008-0362321-2327) , voditelj: Zvonimir Valković
Dogradnja hrvatskog sustava kaznenopravnih sankcija (066-0662530-1137) , voditelj: Leo Cvitanović
Dokazi biotičkih i abiotičkih promjena u fosilnim okolišima (119-1951293-1162) , voditelj: Jasenka Sremac
Dopirani optoelektronički i keramički nanomaterijali (098-0982886-2893) , voditelj: Biserka Gržeta
Doppler miokarda u ranom otkrivanju i praćenju kardiovaskularnih bolesti (108-1081875-1991) , voditelj: Jadranka Šeparović-Hanževački
Doprinos intelektualaca u Bugarskoj i Hrvatskoj za književnu raznovrsnost Europe (101-0000000-3161) , voditelj: Hrvojka Mihanović-Salopek
Dramski tekst kao lingvometodički predložak (130-1301001-1024) , voditelj: Vlado Pandžić
Društvena evaluacija hrvatskog inovacijskog sustava u funkciji društva znanja (194-0000000-1539) , voditelj: Jadranka Švarc
Društvena i gospodarska povijest Slavonije od 1699.-1868.: putevi modernizacije (252-2522632-2629) , voditelj: Zlata Kerže-Živaković
Društvena re/konstrukcija na ruralnom teritoriju: razvojna samoodrživost (194-1941535-1509) , voditelj: Lynette Šikić-Mićanović
Društvene pretpostavke društva znanja (130-0000000-3280) , voditelj: Vjekoslav Afrić
Društveni akteri znanstvenog i tehnološkog razvoja (100-1001172-3041) , voditelj: Adrijana Šuljok
Društveni stavovi i međugrupni odnosi u hrvatskom društvu (194-1941533-1514) , voditelj: Renata Franc
Društveno-geografska preobrazba priobalnih ruralnih prostora Sjeverne Dalmacije (269-0000000-3293) , voditelj: Željka Šiljković
Država, društvo i političko-ekonomski razvoj (015-0000000-3415) , voditelj: Dragutin Lalović
Dugoročni razvoj građevinarstva- implementacija strategije, interakcije, učinci (149-0000000-0984) , voditelj: Barbara Medanić
DVOJEZIČNA KOMUNIKACIJA GLUHIH I ČUJUĆIH (013-1301001-0910) , voditelj: Sandra Bradarić Jončić
Dvostruki model ovarijalne kancerogeneze - molekularna i morfološka studija (216-0000000-0484) , voditelj: Snježana Tomić
Edukacijska istraživanja u fizici i matematici (119-0091361-1027) , voditelj: Maja Planinić
Edukacijski i filozofski problemi u kemiji (119-0000000-3208) , voditelj: Tomislav Cvitaš
Efekti radnog stresa na kardiovaskularni i neurološki status (269-0000000-3431) , voditelj: Ilija Manenica
Efektivnost tehničkih sustava i očuvanje okoliša (079-0792067-2071) , voditelj: Tomislav Jurić
Efikasnost korištenja dušika i pekarska kakvoća kod pšenice (178-1780691-2047) , voditelj: Hrvoje Šarčević
Ekofiziologija gospodarski važnih morskih organizama.Povoljni i stresni uvjeti (275-0010501-0828) , voditelj: Čedomil Lucu
Ekohistorijski aspekti naseljavanja krša od prapovijesti do kasne antike (130-1300644-0639) , voditelj: Boris Olujić
Ekologija i biogeografija flore i vegetacije u Hrvatskoj (119-0682041-1208) , voditelj: Vladimir Hršak
EKOLOGIJA I PRAĆENJE STANJA BENTOSKIH ŽIVOTNIH ZAJEDNICA HRVATSKOGA JADRANA (269-0000000-3174) , voditelj: Stewart Schultz
EKOLOGIJA I PRAĆENJE STANJA BENTOSKIH ŽIVOTNIH ZAJEDNICA HRVATSKOGA JADRANA (269-0362975-3174) , voditelj: Stewart Schultz
Ekološka istraživanja toksičnog fitoplanktona i toksičnosti školjkaša (001-0010501-0848) , voditelj: Živana Ninčević
Ekološka prihvatljivost i učinkovitost suvremenih postupaka u obradi voda (120-1253092-3021) , voditelj: Davor Ljubas
Ekološke priprave i elektrokemijska karakterizacija biološki aktivnih spojeva (058-0582261-2253) , voditelj: Marijana Jukić
Ekološki aspekti legioneloza (062-0621273-0952) , voditelj: Brigita Tićac
Ekološki, ekonomski i energetski efekti reducirane obrade tla u ratarstvu (178-1782011-2014) , voditelj: Silvio Košutić
Ekološki podržan razvoj proizvoda (120-1201833-1832) , voditelj: Milan Opalić
Ekološki prihvatljiva tehnologija uzgoja povrća u krškim područjima (147-1782133-0453) , voditelj: Dean Ban
Ekološki prihvatljiva zaštita jagode od štetočinja (178-1782066-2078) , voditelj: Aleksandar Mešić
Ekološki prihvatljiva zaštita od korova u sustavu integrirane biljne proizvodnje (178-1780496-0366) , voditelj: Klara Barić
Ekološki prihvatljivo gospodarenje organskim gnojivima u proizvodnji krme (178-1780458-0411) , voditelj: Marina Vranić
Ekološki prihvatljiv sustav biljne proizvodnje (092-0000000-2169) , voditelj: Ivan Turšić
Ekološki usmjerena eksploatacija arhitektonsko-građevnog kamena (195-1951825-1309) , voditelj: Trpimir Kujundžić
Ekološko, ekonomsko-tehnički aspekti uzgoja i uskladištenja silažnog kukuruza (079-0000000-3571) , voditelj: Robert Zimmer
Ekološko, energijsko i ergonomsko vrednovanje šumskih strojeva i opreme (068-0682111-2112) , voditelj: Dubravko Horvat
Ekološko modeliranje za održivo upravljanje resursima (098-0982934-2719) , voditelj: Tarzan Legović
Ekonomski aspekti sigurnosti (017-0171682-1457) , voditelj: Sandro Knezović
Ekonomski identitet jadranskog prostora i europske integracije (055-0551207-0776) , voditelj: Dražen Derado
Ekonomski učinci regulatornih reformi elektroenergetskog sektora (081-0361557-1455) , voditelj: Nela Vlahinić
Ekotoksični učinci onečišćenja na morske organizme (098-0982705-2725) , voditelj: Nevenka Bihari
Ekotoksikološka istraživanja u divljači (053-0532400-2362) , voditelj: Emil Srebočan
Ekotoksikološko značenje ABC transportnih proteina u vodenih organizama (098-0982934-2745) , voditelj: Tvrtko Smital
Eksperimentalna fizika na LHC energijama (098-0982887-2878) , voditelj: Krešo Kadija
Eksperimentalna i klinička endodontologija (065-0650444-0418) , voditelj: Ivica Anić
Eksperimentalna i numerička istraživanja potresne otpornosti građevina (083-0000000-1538) , voditelj: Jure Radnić
Eksperimentalna perinatalna listerioza (062-0621273-1235) , voditelj: Maja Abram
Eksperimentalna simulacija oštećenja mehaničkih i biomehaničkih sustava (120-1201910-1907) , voditelj: Janoš Kodvanj
Eksperimentalne tehnike kvantne komunikacije i kvantne informacije (098-0352851-2873) , voditelj: Mario Stipčević
Eksperimentalni embrionalni tumori i razvoj zametaka sisavaca in vitro i in vivo (108-1080399-0335) , voditelj: Florijana Jakuš
Eksperimentalno istraživanje atomske jezgre: struktura i reakcije (098-1191005-2890) , voditelj: Suzana Szilner
Ekspresija gena u kvascu: kontrola transkripcije remodeliranjem kromatina (058-0580477-0247) , voditelj: Slobodan Barbarić
Ekspresija indolamin 2,3-dioksigenaze u karcinomu mokraćnog mjehura (214-0000000-3453) , voditelj: Josip Pasini
Električna i magnetska svojstva odabranih anorganskih i organskih materijala (119-1191458-1008) , voditelj: Ivan Kokanović
Elektroaktivni filmovi za ekološki prihvatljivu konverziju i pohranu energije (098-0982904-2905) , voditelj: Višnja Horvat-Radošević
Elektroanalitička istraživanja mikrokristala i tragova otopljenih supstanci (098-0982904-2907) , voditelj: Milivoj Lovrić
Elektrokemijski procesi na granici faza i fizikalna svojstva površina-ELGRAFAIII (023-1252973-2243) , voditelj: Jagoda Radošević
Elektroliti i koordinacijske reakcije u otopini (119-1191342-2960) , voditelj: Vladislav Tomišić
Elektroliti u miješanim otapalima (011-0000000-3220) , voditelj: Vesna Sokol
Elektromagnetska kompatibilnost - zaštita okoliša (036-0361630-1631) , voditelj: Borivoj Modlic
Elektromagnetska svojstva nanostrukturiranih materijala (119-1191458-1019) , voditelj: Emil Babić
Elektromagnetski metamaterijali i nanoelektromagnetizam (036-0361566-1571) , voditelj: Silvio Hrabar
Elektromagnetski učinci i strukture u komunikacijskim sustavima (036-0361566-1570) , voditelj: Zvonimir Šipuš
Elektronska i kristalna struktura poduprtih samoorganiziranih nano-sistema (035-0352828-2840) , voditelj: Petar Pervan
Elektronska svojstva hibridnih nanostruktura (098-0352828-3118) , voditelj: Željko Crljen
Elektronska svojstva površina i nanostruktura (119-1191458-1011) , voditelj: Marijan Šunjić
Elementarne čestice, teorija polja i kozmologija (119-0982930-1016) , voditelj: Ivica Picek
Elementi ekološke proizvodnje i analitičke metode za dokazivanje izvornosti sira (178-1782128-2127) , voditelj: Jasmina Havranek
Elementi u tragovima u tlu šumskih ekosustava Medvednice (068-0682041-2782) , voditelj: Nikola Pernar
Eliminacija patogena agruma i vinove loze metodama in vitro (091-0910468-0279) , voditelj: Tomislav Radić
Elite brončanog i željeznog doba na prostoru Hrvatske (130-1300644-1029) , voditelj: Hrvoje Potrebica
Elitne i marginalne skupine u Istri od XVI. do XVIII. stoljeća (140-1400822-0812) , voditelj: Miroslav Bertoša
Elitne i marginalne skupine u Istri od XVI. do XVIII. stoljeća (303-1400822-0812) , voditelj: Miroslav Bertoša
Elitne i marginalne skupine u Istri od XVI. do XVIII. stoljeća (303-3030822-0812) , voditelj: Miroslav Bertoša
Emisija amonijaka u govedarskoj i svinjogojskoj proizvodnji istočne Hrvatske (079-0000000-3578) , voditelj: Ivo Jurić
Emocionalno dobrostanje i sagorijevanje na poslu zatvorskog osoblja (013-0000000-2348) , voditelj: Ljiljana Mikšaj-Todorović
Emulzijski eksplozivi, inicijalna sredstva i djelovanje miniranja na okoliš (195-1951825-1819) , voditelj: Mario Dobrilović
Enciklopedija hrvatske književnosti (130-0000000-0875) , voditelj: Dubravka Tolić
Enciklopedija hrvatskoga glagoljaštva (130-1300620-0632) , voditelj: Stjepan Damjanović
ENDEMSKA NEFROPATIJA U HRVATSKOJ, epidemiologija, dijagnostika i etiopatogeneza (108-0000000-0329) , voditelj: Bojan Jelaković
Endocitoza MHC molekula I razreda u stanicama inficiranim citomegalovirusom (062-0000000-3540) , voditelj: Natalia Kučić
Endokrina i parakrina regulacija renalnih transporta i nefrofarmakologija (006-0000000-0011) , voditelj: Ita Samaržija
Endokrino-aktivne supstancije u hrani i oštećenja reproduktivnog sustava (058-0582184-2232) , voditelj: Branimir Šimić
Endotelinski sustav i antioksidansi u zloćudnim tumorima (006-1340227-1248) , voditelj: Jozsef Petrik
Energetska sigurnost i klimatske promjene (036-0361590-1586) , voditelj: Nenad Debrecin
Energetska učinkovitost i kvaliteta proizvoda u plastičnoj deformaciji metala (124-1241565-1559) , voditelj: Ladislav Lazić
ENERGETSKI SUSTAVI BRODA, ALTERNATIVNA GORIVA I SMANJENJE EMISIJA ŠTETNIH TVARI (112-1121722-1712) , voditelj: Enco Tireli
Energetskom kompeticijom uvjetovani oblici i strukture nanometarskih sustava (035-0352828-2837) , voditelj: Antonio Šiber
Energijska analiza u procesima izgaranja i otplinjavanja drvne biomase (120-0682094-1901) , voditelj: Ivanka Boras
Entomofauna Kopačkog rita (285-1193080-2151) , voditelj: Enrih Merdić
Epidemiologija karijesnih i nekarijesnih lezija u djece Republike Hrvatske (065-0650445-0408) , voditelj: Ivana Čuković-Bagić
Epidemiologija tjelesne aktivnosti u Republici Hrvatskoj (034-0000000-3359) , voditelj: Stjepan Heimer
Epidemiološka i klinička obilježja zaraze HIV-om u Hrvatskoj (108-1080116-0098) , voditelj: Josip Begovac
Epidemiološka obilježja sistemskog eritemskog lupusa u Hrvatskoj (108-1081874-2419) , voditelj: Nada Čikeš
Epidemiološki aspekti endodoncije u Republici Hrvatskoj (065-0650445-0434) , voditelj: Silvana Krmek
Epiduralna analgezija i stanična imunost u bolesnika s kolorektalnim karcinomom (062-0620096-0092) , voditelj: Vesna Golubović
Epigenetičke i imunomodulatorne promjene u zloćudnim tumorima glave i vrata (098-0982464-2511) , voditelj: Koraljka Gall-Trošelj
Epilepsija i traumatska ozljeda mozga: mehanizmi oštećenja i farmakoterapija (062-0620529-0519) , voditelj: Gordana Župan
Epizootiološka istraživanja nametničkih bolesti divljači u istočnoj Hrvatskoj (079-0000000-3590) , voditelj: Tihomir Florijančić
Ergodska svojstva proširenih dinamičkih sustava (037-0372791-2803) , voditelj: Siniša Slijepčević
Ergonomija u poljprivredi i šumarstvu (068-1782011-0705) , voditelj: Vlado Goglia
Ergonomsko oblikovanje sustava radnik-namještaj-okoliš (117-0680720-3051) , voditelj: Budimir Mijović
Erozija i klizišta kao skupni geohazardni događaj (195-0000000-2233) , voditelj: Željko Andreić
Eruptivni procesi u Sunčevoj atmosferi (007-0000000-1362) , voditelj: Bojan Vršnak
Eterična ulja i arome-biološki aktivni spojevi i njihove modifikacije (011-0982929-1329) , voditelj: Ani Radonić
Etika i ekologija u oplemenjivanju i njezi tekstila (117-1171419-1382) , voditelj: Ivo Soljačić
Etika i pluralizam (238-2690616-0615) , voditelj: Josip Mužić
Etiologija i patogeneza PCOS - odabir terapije i metaboličke posljedice (108-0000000-0388) , voditelj: Dinka Pavičić Baldani
Etiopatogeneza orofacijalne boli (062-0650446-0403) , voditelj: Ivone Uhač
Etnološka baza podataka kao izvor znanja o etničkim i nacionalnim identitetima (130-1301679-1325) , voditelj: Branko Đaković
Etnološka i folkloristička građa HAZU: Zaštita i kritičko objavljivanje (101-1890668-2651) , voditelj: Maja Bošković-Stulli
Europeizacija hrvatske javne uprave: utjecaj na razvoj i nacionalni identitet (066-0661428-2515) , voditelj: Ivan Koprić
Europeizacija hrvatske lokalne i regionalne samouprave (111-1111174-0985) , voditelj: Zvonimir Lauc
Europska monetarna unija i Republika Hrvatska (081-0811403-1416) , voditelj: Dragoljub Stojanov
Europske perspektive kaznenopravnog statusa žena (115-1152437-2383) , voditelj: Velinka Grozdanić
Europske značajke i dvojbe hrvatskog sustava izvršenja kazne oduzimanja slobode (018-0000000-1436) , voditelj: Goran Tomašević
Europski i hrvatski sudski postupci i ljudska prava (115-1152437-2500) , voditelj: Berislav Pavišić
Europski kontekst hrvatske književnosti (130-0000000-0788) , voditelj: Cvijeta Pavlović
Europski racionalitet u kulturnom i političkom kontekstu (015-0000000-3614) , voditelj: Goran Gretić
Europski sustav ljudskih prava i hrvatsko obiteljsko pravo (066-0662501-2523) , voditelj: Dubravka Hrabar
Europsko istraživanje vrednota: Hrvatska u Europi (203-1941533-0734) , voditelj: Josip Baloban
Evaluacija i rajonizacija sorata šećerne repe u R. Hrvatskoj (178-0791843-0392) , voditelj: Milan Pospišil
Evaluacija kvantitavnih i kvalitativnih kriterija procesa grafičke reprodukcije (128-1281955-1960) , voditelj: Nikola Mrvac
Evaluacija metoda za procjenu stvarne kvalitete sportaša (034-0342607-2616) , voditelj: Dražan Dizdar
Evaluacija, razvoj i osuvremenjivanje učenja i poučavanja kemije u Hrvatskoj (119-0091361-1081) , voditelj: Draginja Mrvoš-Sermek
Evaluacija teorije kriminalnog i ovisničkog životnog stila u zatvorskom sustavu (013-0000000-2313) , voditelj: Milko Mejovšek
Evaluacija uzgajanih trešanja i višnje Maraske u mediteranskom dijelu Hrvatske (178-0910468-2710) , voditelj: Zlatko Čmelik
Evolucija i funkcija brzo evoluirajućeg dijela eukariotskog genoma (098-0982913-2832) , voditelj: Đurđica Ugarković
Evolucija, osobitosti i funkcionalne interakcije sekvenci satelitnih DNA (098-0982913-2756) , voditelj: Miroslav Plohl
Evolucijski algoritmi za optimiranje elektromagnetskog opterećenja okoliša (117-0000000-3254) , voditelj: Darko Grundler
Evolucijski naturalizam i problem moralnog znanja (226-0000000-3393) , voditelj: Tomislav Bracanović
Ex-ante analiza utjecaja sustava potpore u procesu pridruživanja Hrvatske EU (055-0551147-1145) , voditelj: Zlatan Reić
Fabula i diskurs u dječjoj književnosti (227-2270674-0727) , voditelj: Dubravka Težak
Faktori i biljezi embriogenog potencijala i fenolnog metabolizma u biljaka (119-1191196-1225) , voditelj: Sibila Jelaska
Farmakobotanička i kemijska karakterizacija cvjetnica hrvatske flore (006-0061117-1239) , voditelj: Željan Maleš
Farmakogenetika u dječjoj onkologiji (098-0982464-3120) , voditelj: Jasminka Stepan Giljević
Farmakogenetska varijabilnost u psihijatrijskih bolesnika (108-1083509-3513) , voditelj: Alma Mihaljević-Peleš
Farmakogenomika i proteomika serotoninskog i kateholaminskog sustava (098-0982522-2457) , voditelj: Dorotea Muck-Šeler
Femtosekundna laserska fizika atoma i molekula (035-0352851-2857) , voditelj: Goran Pichler
Fenološke, etološke i nidobiološke prilagodbe ptica na promjene staništa (119-1012682-1221) , voditelj: Zdravko Dolenec
Fenotipska i genetska povezanost za svojstva kakvoće trupa i tkiva kod svinja (178-1780460-0409) , voditelj: Marija Đikić
Fetalna kardiološka služba u zaštiti perinatalnog mortaliteta i morbiditeta (108-0000000-0125) , voditelj: Ivan Malčić
Figuralne umjetnosti 13.-16. stoljeća u Hrvatskoj (130-1300620-0621) , voditelj: Igor Fisković
Figure i diskurzi (130-1300749-0751) , voditelj: Krešimir Bagić
Filmski enciklopedijski rječnik (075-1301679-1304) , voditelj: Saša Vojković
Filogenetske i filogeografske značajke porodice Astacidae u Hrvatskoj (119-0000000-3167) , voditelj: Ivana Maguire
Filogenija i genetska raznolikost endemičnih biljaka dinarsko-jadranskog krša (119-1191193-1232) , voditelj: Zlatko Liber
Filozofijsko značenje kulture i kulturnoga identiteta (269-1911113-2615) , voditelj: Jure Zovko
Financijska politika i financijsko-ekonomski okvir podrške SME (055-0000000-0861) , voditelj: Ljiljana Vidučić
Financijska stabilnost, makroekonomska politika i aktivnost financijskih tržišta (067-0671447-2570) , voditelj: Boris Cota
Financiranje lokalne i regionalne samouprave u nedovoljno razvijenim krajevima (010-0102290-2446) , voditelj: Branimir Marković
Fizičko-kemijski učinci ionizirajućih zračenja u materijalima (098-0982904-2954) , voditelj: Branka Mihaljević
Fizika atoma i molekula u ekstremnim uvjetima (035-0352851-3213) , voditelj: Robert Beuc
Fizika i primjena nanostruktura i volumne tvari (098-0982904-2898) , voditelj: Mile Ivanda
Fizikalna kemija koloida i međupovršina (119-1191342-2961) , voditelj: Nikola Kallay
Fizikalna,mehanička i tehnološka svojstva modificiranog drva. (068-0682109-2788) , voditelj: Slavko Govorčin
Fizikalni procesi u atmosferama Sunca i zvijezda (007-0000000-1364) , voditelj: Vladimir Ruždjak
Fizikalno kemijske interakcije biomedicinski važnih prirodnih antioksidansa (006-0063082-0354) , voditelj: Viktor Pilepić
Fizikalno-kemijski i metabolički čimbenici rizika stvaranja kamenaca (219-2192190-2069) , voditelj: Aleksandar Včev
Fizika teških iona (098-1191005-2879) , voditelj: Zoran Basrak
Fiziologija, patofiziologija i regeneracija glotidnog vala (108-0000000-0217) , voditelj: Santa Večerina-Volić
Fiziologija stresa i gospodarska svojstva različitih kultivara pšenice i ječma (073-0731674-0552) , voditelj: Josip Kovačević
Fiziološke determinante uspješnosti u sportovima izdržljivosti (034-0342607-2279) , voditelj: Davor Šentija
Fiziološki mehanizmi otpornosti biljaka na abiotski stres (079-0790494-0559) , voditelj: Tihana Teklić
Flavonoidi i molekularni mehanizmi njihovih bioloških učinaka (119-1191192-1213) , voditelj: Gordana Rusak
Fleksibilne duge konstrukcije: nelinearno modeliranje s vizualizacijom (114-0982562-1460) , voditelj: Ivica Kožar
Fluktuacije elektromagnetskog polja: van der Waals-Casimirove sile (098-1191458-2870) , voditelj: Marin-Slobodan Tomaš
Forenzička i antropološka obilježja stradalih u Domovinskom ratu (108-0000000-0030) , voditelj: Davor Strinović
Forenzična fonetika: slušno prepoznavanje i zvučna analiza glasova (130-0000000-0786) , voditelj: Gordana Varošanec-Škarić
Fosforilacija tau proteina u razvitku i Alzheimerovoj bolesti (108-1081870-1942) , voditelj: Goran Šimić
FOTODINAMSKA TERAPIJA U DERMATOLOŠKOJ ONKOLOGIJI (141-2180056-0481) , voditelj: Neira Puizina Ivić
Foton-atom međudjelovanje i korelacije (098-0982931-2875) , voditelj: Tihomir Surić
Francisella tularensis-unutarstanični život i patogeneza tularemije u miša (062-0621273-0950) , voditelj: Marina Šantić
Francuska uprava u Dalmaciji (1806.-1814.) (244-2690754-0766) , voditelj: Josip Vrandečić
Franjevačka književna i književnojezična baština Istre i kvarnerskoga područja (009-2263053-0901) , voditelj: Ines Srdoč-Konestra
Frontotemporalne demencije (022-1340036-2083) , voditelj: Rajka Liščić
Fundamentalne interakcije u fizici elementarnih čestica i kozmologiji (098-0982930-2864) , voditelj: Goran Duplančić
Funkcija fosfoinozitol 3-kinaze C2 beta u staničnim jezgrama (108-1081347-0173) , voditelj: Hrvoje Banfić
Funkcijska dijagnostika moždane cirkulacije (134-1340036-0034) , voditelj: Arijana Lovrenčić-Huzjan
Funkcijska genomika i proteomika rizičnih čimbenika ateroskleroze (108-1080134-0136) , voditelj: Jadranka Sertić
Funkcionalna analiza i molekularna karakterizacija vinskih kvasaca (098-0580477-2130) , voditelj: Sandi Orlić
Funkcionalna analiza i molekularna karakterizacija vinskih kvasaca (178-0580477-2130) , voditelj: Sandi Orlić
Funkcionalna hrana-dijetetski proizvodi na bazi žitarica (006-1130475-0159) , voditelj: Irena Vedrina-Dragojević
Funkcionalna svojstva raznih vrsta mlijeka i sirutke fermentiranih probioticima (113-1130475-0336) , voditelj: Jovica Hardi
Funkcionalni mliječni proizvodi od ovčjeg mlijeka (178-1782128-2124) , voditelj: Dubravka Samaržija
Funkcionalni verbotonalni dijagnostički program za djecu oštećena sluha i govora (207-0000000-2293) , voditelj: Nađa Runjić
Funkcioniranje i osnaživanje obitelji u rizičnim uvjetima u Republici Hrvatskoj (066-0661686-1433) , voditelj: Slavica Blažeka Kokorić
Fuzarijska palež klasova i sadržaj DON-a u zrnu i brašnu (079-0730718-0578) , voditelj: Jasenka Ćosić
Gastrin kao kofaktor unosa željeza u organizam. (006-0061247-0978) , voditelj: Mario Gabričević
Generalne nejednakosti i primjene (117-1170889-0888) , voditelj: Josip Pečarić
Generiranje potencijalnih lijekova u uvjetima in silico (058-0000000-3475) , voditelj: Daslav Hranueli
Genetička analiza multiple skleroze (062-1962766-0470) , voditelj: Smiljana Ristić
Genetička identifikacija i genetska varijabilnost sorti vinove loze i voćaka (178-1781844-1925) , voditelj: Ivan Pejić
Genetička istraživanja učinka BPC-157 na mikroorganizmima (108-1083570-3634) , voditelj: Senka Džidić
Genetičke i biomedicinske značajke populacije otoka Cresa (062-1962766-0309) , voditelj: Miljenko Kapović
Genetički biljezi i uloga atraktanta u regulaciji brojnosti hematofagnih diptera (285-0731674-2200) , voditelj: Stjepan Krčmar
Genetika, hranidba i uvođenje novih vrsta u akvakulturi (178-1782739-2275) , voditelj: Ivica Aničić
Genetika i funkcija hematopoeze i mikrookoliša Ph- mijeloproliferativnih bolesti (108-1980955-3094) , voditelj: Rajko Kušec
Genetika metabolizma fosfolipida u shizofreniji (062-0982522-0369) , voditelj: Alena Buretić-Tomljanović
Genetika, očinstvo i majčinstvo nova europska pravna i psihološka realnost (115-1152437-2384) , voditelj: Nenad Hlača
Genetika, priroda i epidemiologija značajnijih živčanih i mišićnih bolesti (ŽMB) (108-0000000-3435) , voditelj: Nina Canki-Klain
Genetska analiza koncentracije minerala u zrnu kukuruza (073-0730463-0203) , voditelj: Domagoj Šimić
Genetska epidemiologija šećerne bolesti tip 1 u populaciji Hrvatske (216-1080315-0293) , voditelj: Tatijana Zemunik
Genetska osnova kardiovaskularnih učinaka hormonskog nadomjestnog liječenja (108-1081875-2423) , voditelj: Ljiljana Banfić
Genetska osnova kardiovaskularnih učinaka hormonskog nadomjestnog liječenja (214-1081875-2423) , voditelj: Ljiljana Banfić
Genetska podloga razvitka tumora hipofize (098-0982464-2527) , voditelj: Živko Gnjidić
Genetska varijabilnost crvene djeteline i tolerantnost na abiotske stresove (178-1780691-0686) , voditelj: Snježana Bolarić
Genetske i fenotipske odlike izvornih hrvatskih pasmina ovaca (178-1780469-0400) , voditelj: Vesna Pavić
Genetski čimbenici u etiologiji učestalih spontanih pobačaja (062-0000000-3548) , voditelj: Saša Ostojić
Genetski i okolinski doprinos razvoju ličnosti (130-1301683-1399) , voditelj: Denis Bratko
Genetski i okolišni utjecaji na muznost i morfologiju vimena ovaca (178-1780460-0407) , voditelj: Alen Džidić
Genetsko testiranje bolesnika s kroničnim bolestima tankoga crijeva (062-0000000-0219) , voditelj: Brankica Mijandrušić-Sinčić
Geneza i razvoj brončanodobnih zajednica u sjevernoj Hrvatskoj (197-1970685-0689) , voditelj: Snježana Karavanić
Geni i genomi: struktura, funkcija i evolucija (098-0982913-2874) , voditelj: Helena Ćetković
Genitalne infekcije humanim papiloma virusom: kliničke varijacije i DNA tipovi (108-0000000-3429) , voditelj: Mihael Skerlev
GENOLOŠKI ASPEKTI USMENE I PUČKE TRADICIJE (189-1890666-0665) , voditelj: Ljiljana Marks
Genomska analiza transkriptoma i interaktoma u bolesnika s kompleksnim bolestima (108-1081874-1923) , voditelj: Fran Borovečki
Genomska i proteomska analiza biomarkera u krvi kod rijetkih koštanih bolesti (108-1080327-0343) , voditelj: Darko Antičević
Genotip i stresni učinci u proizvodnji i kvaliteti sjemena pšenice i ječma (079-0730718-0259) , voditelj: Vlado Guberac
Genotipizacija i razvoj germplazme pivarskog i krmnog ječma (073-0730718-0550) , voditelj: Alojzije Lalić
Genotipovi i činitelji virulencije uzročnika bolničkih infekcija (108-1080114-0017) , voditelj: Ana Budimir
Genotoksičnost kemijskih i fizikalnih agensa prirodnog i antropogenog podrijetla (022-0222148-2137) , voditelj: Vilena Kašuba
Genska karakterizacija virusa influence ptica i newcastleske bolesti u Hrvatskoj (048-0481153-1136) , voditelj: Vladimir Savić
Genska terapija mineraliziranih tkiva (108-0000000-3652) , voditelj: Marko Pećina
Genske, kliničke i populacijske osobitosti deficita G-6-PD u Hrvatskoj (216-0000000-3464) , voditelj: Vjekoslav Krželj
Genski izražaj u ranom razvoju čovjeka (216-2160528-0507) , voditelj: Mirna Saraga-Babić
Genski polimorfizam i funkcija bubrežnog presatka (219-0000000-3362) , voditelj: Jerko Barbić
Genski polimorfizmi detoksikacijskih molekula u upalnim bolestima crijeva (219-2190372-3119) , voditelj: Silvio Mihaljević
Gensko liječenje tumora djelovanjem na molekule imunološkog sustava (098-0982464-2394) , voditelj: Jasminka Pavelić
Geodetsko upravljanje i praćenje velikih građevinskih objekata (007-0072283-1584) , voditelj: Zdravko Kapović
Geodinamika hrvatsko - jadranskog priobalja i otoka (195-0072974-1548) , voditelj: Radovan Marjanović-Kavanagh
Geofizička istraživanja vodonosnih sustava, okoliša i energetskih izvora (195-1953091-3090) , voditelj: Franjo Šumanovac
Geografska istraživanja prigraničnih područja Hrvatske (119-1191306-1359) , voditelj: Ivan Zupanc
Geografske osnove razvoja litoralnih regija Hrvatske (269-2693084-1177) , voditelj: Damir Magaš
Geografsko vrednovanje prostornih resursa ruralnih i krških područja Hrvatske (119-1191306-1369) , voditelj: Dane Pejnović
Geoinformatika i geomatičko inženjerstvo u zaštiti okoliša (007-0072974-1599) , voditelj: Damir Medak
Geokemija mineralnih ležišta u Dinaridima i njezin utjecaj na vode u kršu (119-0982709-1175) , voditelj: Ladislav Palinkaš
Geokemijski model kretanja onečišćivača u području odlagališta komunalnog otpada (119-0831529-1161) , voditelj: Esad Prohić
Geometrija Frobeniusa (037-0372781-2809) , voditelj: Mladen Vuković
Geomorfološka i geoekološka istraživanja krša RH (119-1191306-1305) , voditelj: Sanja Faivre
Geomorfološko kartiranje Republike Hrvatske (119-0000000-1299) , voditelj: Nenad Buzjak
Geopotencijal i geodinamika Jadrana (Geo++Adria) (007-0072284-2287) , voditelj: Tomislav Bašić
Geotehnički vid utjecaja krškog terena na povećanje troškova građenja (083-0831510-1515) , voditelj: Tanja Roje-Bonacci
Geotermalna karta Republike Hrvatske (181-1811096-1790) , voditelj: Miron Kovačić
Glagolski sustav u francuskom i hrvatskom jeziku (269-0000000-0628) , voditelj: Vjekoslav Ćosić
Glagoljaško pjevanje u Hrvatskoj - usporedbe (101-0000000-3561) , voditelj: Gorana Doliner
Glagoljska paleografija (090-0900998-0997) , voditelj: Marica Čunčić
Glagoljski i latinički izvori i studije za povijest stanovništva i svakodnevlja (101-1012604-2600) , voditelj: Zoran Ladić
Glazbena kultura stanovnika južne Hrvatske (215-2440820-1316) , voditelj: Nikola Buble
Glikobiološki aspekti stanične prilagodbe i komunikacije (006-0061194-1218) , voditelj: Jerka Dumić
Glikoproteomika stresa i bolesti povezanih sa stresom (006-0061194-2023) , voditelj: Gordan Lauc
Glikoproteomika stresa i bolesti povezanih sa stresom (309-0061194-2023) , voditelj: Gordan Lauc
GLIKOTOKSINI U ŠEĆERNOJ BOLESTI I KRONIČNIM KOMPLIKACIJAMA (045-0000000-0165) , voditelj: Zdenka Turk
Globalizacija politike i refleksije na hrvatsko društvo i državu 21. stoljeća (254-0000000-3418) , voditelj: Anđelko Milardović
Globalni utjecaji i lokalne kulturne promjene (017-0171685-0806) , voditelj: Nada Švob-Đokić
Glutation S-transferaza i superoksid dizmutaza u etiopatogenezi bolesti (006-0061245-0010) , voditelj: Irena Žuntar
Gnojidba dušikom prihvatljiva za okoliš (178-1780692-0695) , voditelj: Milan Mesić
Gospodarenje gorivom standardnih i naprednih nuklearnih reaktora (036-0361590-1579) , voditelj: Dubravko Pevec
Gospodarenje i bioraznolikost živih bogatstava u hrvatskom priobalju (001-0013077-0844) , voditelj: Jakov Dulčić
Gospodarenje staništima zahvaćenim sukcesijom u nizinskom području Hrvatske (068-0680722-0564) , voditelj: Jozo Franjić
Gospodarenje vodnim resursima u navodnjavanju istočne Hrvatske (079-1782221-0191) , voditelj: Jasna Šoštarić
Govorna stilistika u književnoj i javnoj komunikaciji (130-0000000-0874) , voditelj: Branko Vuletić
Govorne tehnologije (009-0361935-0852) , voditelj: Ivo Ipšić
Govorne tehnologije (318-0361935-0852) , voditelj: Ivo Ipšić
Grad hrvatskog srednjovjekovlja: društvene strukture, topografija, urbani život (019-0190610-0590) , voditelj: Irena Benyovsky Latin
Graditeljsko naslijeđe dubrovačkog područja (244-2440820-1604) , voditelj: Željko Peković
Graditeljstvo i umjetnički inventar od 16. do 19. st. u Dalmaciji (020-0202684-2694) , voditelj: Josip Belamarić
Građa facijesa i sekvencijalna stratigrafija Promina formacije u Dalmaciji (181-0000000-3199) , voditelj: Dubravko Matičec
Grafika dokumenata i vrijednosnica (128-1281957-1961) , voditelj: Vilko Žiljak
Gramatika hrvatskoga crkvenoslavenskog jezika (090-0900998-0995) , voditelj: Milan Mihaljević
Granice književnog pamćenja: Hrvatska u Europi i Europa u Hrvatskoj, 1939-2005. (130-0000000-0624) , voditelj: Tatjana Jukić-Gregurić
Granična stanja i održivost mostova (082-0822977-1497) , voditelj: Jure Radić
Grisogono i Petrić – dva svijeta renesansne filozofije (191-1911112-1100) , voditelj: Mihaela Girardi-Karšulin
Grubi oblik i klasifikacija natkrivanja (177-0372791-0886) , voditelj: Vlasta Matijević
Hadronska fizika i QCD (098-0982887-2888) , voditelj: Ivan Supek
Hadronska fizika između eksperimenata i QCD modela (098-0000000-3195) , voditelj: Alfred Švarc
Halieutica Adriatica - filološka i antropološka istraživanja jadranske kulture (244-2440820-0630) , voditelj: Joško Božanić
Harmonijska analiza na realnoj poluprostoj Liejevoj algebri (160-0372794-2813) , voditelj: Mladen Božičević
Harmonizacija financijskog izvještavanja malih i srednjih poduzeća (067-0000000-2486) , voditelj: Katarina Žager
Harmonizacija građanskog procesnog prava s pravnim sustavom Europske unije (066-0662501-2521) , voditelj: Mihajlo Dika
HDM-4 i njegova prilagodba za korištenje u sustavu gospodarenja kolnicima (110-1102147-3133) , voditelj: Mate Sršen
HDM-4 i njegova prilagodba za korištenje u sustavu gospodarenja kolnicima (114-1102147-3133) , voditelj: Mate Sršen
Heideggerova kritika onto-teološkog ustroja metafizike (191-0000000-3503) , voditelj: Ivan Kordić
HELICOBAKTER PYLORI INFEKCIJA - EVOLUCIJA BOLESTI I NOVI TERAPIJSKI POSTUPCI (108-0000000-3114) , voditelj: Miroslava Katičić
Hematološki poremećaji u bolesnika sa kardiomiopatijama (044-1081873-1281) , voditelj: Ana Planinc-Peraica
Hemoreološki poremećaji u kroničnim bolestima (134-0061245-0205) , voditelj: Nada Vrkić
HEMOSTATSKI MENADŽMENT VISOKORIZIČNOG KARDIOKIRURŠKOG BOLESNIKA (214-1980976-0974) , voditelj: Bojan Biočina
Hepatocelularni tumori (108-0532264-0048) , voditelj: Marijana Ćorić
Heteropolicikli, strukturne osnove za bioaktivne spojeve. Sinteza i fotokemija (125-0982933-2926) , voditelj: Irena Škorić
Hibridni identiteti i kulture granica (009-0151680-2679) , voditelj: Nikola Petković
Hibridni integrirani bioprocesi i održivost proizvodnje organskih otapala (058-0581990-2004) , voditelj: Božidar Šantek
Hidrodinamika cerebrospinalnog fluida (098-1080231-2328) , voditelj: Darko Orešković
Hidrodinamika cijevnih mreža (120-0000000-3300) , voditelj: Mario Šavar
HIDROLOGIJA OSJETLJIVIH VODNIH RESURSA U KRŠU (114-0982709-2549) , voditelj: Nevenka Ožanić
Hilbertovi C*-moduli (037-0372784-2753) , voditelj: Boris Guljaš
Hippus - Cetina (244-1300623-0815) , voditelj: Ante Milošević
HIV zaraza, spolno prenosive infekcije i rizično ponašanje u hrvatskih pomoraca (143-1080116-2315) , voditelj: Davorka Lukas
Holocenski sedimenti kao zapis promjena u okolišu Jadranskih slivova (181-1953068-0363) , voditelj: Georg Koch
Holografski logički analizator (165-1652017-2016) , voditelj: Ninoslav Slavek
Homološke i geometrijske metode u teoriji reprezentacija (037-0372794-2807) , voditelj: Pavle Pandžić
Hormonski čimbenici sazrijevanja oocite i endometrija u neplodnih pacijentica (062-0000000-0382) , voditelj: Neda Smiljan Severinski
Horologija fitopatogenih gljiva na vrstama od posebne važnosti u flori Hrvatske (178-1191193-2764) , voditelj: Tihomir Miličević
Hortikultura u odgoju i obrazovanju (178-0000000-1939) , voditelj: Ines Han Doveden
'Host-guest' međudjelovanja u policikličkim sustavima (098-0982933-3218) , voditelj: Davor Margetić
Hranidbena, antioksidativna i prebiotička svojstva kukuruza za domaće životinje (178-1780496-0368) , voditelj: Darko Grbeša
Hranidbeni aspekti modeliranja proizvodnosti i metaboličkog profila ovaca (079-1780469-0225) , voditelj: Zvonko Antunović
Hranidbeni potencijal krmnih kultura za prehranu divljači (178-1780458-0417) , voditelj: Dubravko Maćešić
Hranidbeno metaboličke osnove podizanja kvalitete animalnih namirnica (053-0531854-1850) , voditelj: Nina Poljičak Milas
Hrvati i "Europa duha" od 15. do 18. stoljeća (203-2032635-2633) , voditelj: Franjo Šanjek
Hrvati u iberskim i hispansko-američkim arhivima (1516-1800.) (130-2032635-1031) , voditelj: Mirjana Polić-Bobić
Hrvati, unionizam i ekumenizam (XV. - XX. st.) (203-2032635-3139) , voditelj: Milan Špehar
HRVATSKA BANKA BILJNIH GENA (HBBG) (178-0000000-3595) , voditelj: Ivan Kolak
Hrvatska bibliografija dječjih knjiga do 1945. (227-2270674-0724) , voditelj: Berislav Majhut
Hrvatska biobibliografska baština (075-0000000-3373) , voditelj: Trpimir Macan
Hrvatska dijalektologija (269-0000000-2644) , voditelj: Josip Lisac
Hrvatska etnografska baština u kontekstu kulturnih politika (130-0000000-3477) , voditelj: Tihana Petrović
Hrvatska etnografska baština u kontekstu kulturnih politika (130-1300855-3477) , voditelj: Tihana Petrović Leš
Hrvatska filozofija u europskom obzoru (16.-19. st.) (191-1911112-1088) , voditelj: Ljerka Schiffler-Premec
Hrvatska financijska tržišta i institucije u procesu uključivanja u EU (081-0811403-1411) , voditelj: Zdenko Prohaska
Hrvatska frazeologija (101-1012676-3052) , voditelj: Antica Menac
Hrvatska glazbena historiografija do 1945. godine (101-0000000-2648) , voditelj: Sanja Majer-Bobetko
Hrvatska historiografija i nastava povijesti (19.-21. stoljeće) (130-0000000-0890) , voditelj: Damir Agičić
Hrvatska i bliskosrodne kulturnojezične zajednice (130-1301044-0989) , voditelj: Anita Peti-Stantić
Hrvatska i EU: integracijske strategije i kreiranje javnih politika (015-0000000-2474) , voditelj: Luka Brkić
Hrvatska i europska književnost srednjega vijeka (090-0900998-0994) , voditelj: Ivanka Petrović
Hrvatska i Europska unija - stanje i perspektive (067-0000000-2579) , voditelj: Aleksandar Bogunović
Hrvatska kazališna režija (264-2641300-2640) , voditelj: Nikola Batušić
Hrvatska književna periodika 1951 - 2000. (130-0000000-0836) , voditelj: Vinko Brešić
Hrvatska književnojezična baština (16 – 19. st.) u suodnosu s europskom (226-2261681-0672) , voditelj: Branka Tafra
Hrvatska medijska komunikacija u konvergentnom okruženju (128-0000000-3620) , voditelj: Mario Plenković
Hrvatska modernog i suvremenog doba: europski modeli i hrvatski identiteti (130-0000000-3108) , voditelj: Božena Vranješ-Šoljan
Hrvatska pisana baština: teorijske tehnološke pretpostavke organizacije i zaštit (269-2691220-1018) , voditelj: Tatjana Aparac-Jelušić
Hrvatska pravna kultura u europskom okviru: tradicija i modernizacija (066-0661428-1294) , voditelj: Dalibor Čepulo
Hrvatska prijenosna mreža u europskom tržištu električne energije (036-0361590-1576) , voditelj: Zdravko Hebel
Hrvatska rječnička baština i hrvatski europski identitet (130-1301679-1380) , voditelj: Damir Boras
Hrvatska u međunarodnoj zajednici (015-0000000-1115) , voditelj: Lidija Čehulić Vukadinović
Hrvatska umjetnička baština do "stila 1200." u europskom kontekstu (130-1300623-0622) , voditelj: Miljenko Jurković
Hrvatska umjetnost od klasicizma do postmoderne (130-1301080-1079) , voditelj: Zvonko Maković
Hrvatska u regionalnom okruženju (015-0152481-2478) , voditelj: Mirjana Kasapović
Hrvatska u socijalističkoj Jugoslaviji (130-0202687-1003) , voditelj: Tvrtko Jakovina
Hrvatski identitet i multikulturalnost Mediterana u doba globalizacije (194-1941560-1546) , voditelj: Mislav Kukoč
Hrvatski identitet, religija i izazovi europskih integracija (194-0000000-3414) , voditelj: Vine Mihaljević
Hrvatski identitet u marketingu mjesta i razvojnoj strategiji (130-1301679-3291) , voditelj: Tomislav Šola
Hrvatski istočnojadranski prostor i Mletačka Republika u ranom novom vijeku (019-0190611-0593) , voditelj: Lovorka Čoralić
Hrvatski jezični resursi i njihovo obilježavanje (130-1300646-0645) , voditelj: Marko Tadić
Hrvatski jezik- prostor nacionalnog identiteta u dvojezičnim zajednicama (245-1222665-2666) , voditelj: Irena Vodopija
Hrvatski jezik u poredbenoj perspektivi (130-1301044-1046) , voditelj: Ranko Matasović
Hrvatski kazališni časopisi (1941-2005) (130-2641300-1036) , voditelj: Boris Senker
Hrvatski književni povjesničari (101-0000000-2543) , voditelj: Tihomil Maštrović
Hrvatski kulturni krajolici (226-2261681-1321) , voditelj: Damir Matanović
Hrvatski medicinski identitet i njegov europski kontekst (101-1012555-2553) , voditelj: Stella Fatović Ferenčić
Hrvatski normativni jednosvezačni rječnik (212-2120898-0925) , voditelj: Lana Hudeček
Hrvatski politički sustav, upravljanje i javne politike (015-0152481-2477) , voditelj: Zdravko Petak
Hrvatski pravopisno-pravogovorni priručnik (009-0000000-3384) , voditelj: Josip Silić
Hrvatski priobalni krški prostor - geomorfološke i ekološke značajke (269-2693084-3083) , voditelj: Dražen Perica
Hrvatski registar endoproteza (108-1080233-0157) , voditelj: Miroslav Smerdelj
Hrvatski roman i popularna kultura (130-0000000-0742) , voditelj: Krešimir Nemec
Hrvatski studenti u europskom kontekstu: društvena elita u nastajanju (100-1001172-1069) , voditelj: Vlasta Ilišin
Hrvatsko društvo: identitet, mobilnost i nove tehnologije (269-0762385-2380) , voditelj: Inga Tomić-Koludrović
Hrvatsko - europski dodiri u pisanim medijima zadarskog područja (19. i 20. st.) (269-2032635-0713) , voditelj: Josip Vidaković
Hrvatsko medicinsko pravo u svjetlu europskih standarada (066-0661428-1298) , voditelj: Ksenija Turković
Hrvatsko nazivlje u analitičkoj kemiji (125-2120898-3148) , voditelj: Marija Kaštelan-Macan
Hrvatsko nazivlje za europske pojmove: terminološko-terminografski okvir (135-1300619-2622) , voditelj: Marija Bratanić
Hrvatsko nazivlje za europske pojmove: terminološko-terminografski okvir (212-1300619-2622) , voditelj: Marija Bratanić
Hrvatsko pjesništvo od romantizma do postmodernizma (130-0000000-0626) , voditelj: Tvrtko Vuković
Hrvatsko pravo nakon reforme nadzora koncentracija u Europskoj zajednici (067-0671442-1439) , voditelj: Jasminka Pecotić Kaufman
Hrvatsko srednjovjekovlje: plemstvo i pučanstvo, vlasti i institucije (019-0190610-0591) , voditelj: Ante Škegro
Hrvatsko-talijanski kulturni odnosi (130-1301070-1055) , voditelj: Sanja Roić
Hrvatsko transportno pravo i izazovi jedinstvenog tržišta Europske unije (066-0662501-1295) , voditelj: Nikoleta Radionov
Humana reprodukcija-biološki i biofizički čimbenici funkcije membrane spermija (045-0000000-0174) , voditelj: Mirjana Gavella
Humano zubalo u forenzičnim i arheološkim istraživanjima (065-0650445-0423) , voditelj: Hrvoje Brkić
ICT i položaj studenta u Bolonjskom procesu (140-0000000-0982) , voditelj: Nevenka Tatković
ICT i položaj studenta u Bolonjskom procesu (303-0000000-0982) , voditelj: Nevenka Tatković
ICT sustavi i usluge temeljeni na integraciji informacija (023-0231924-1661) , voditelj: Nikola Rožić
Identifikacija fitopatogena molekularnim i drugim metodama (178-1781844-2692) , voditelj: Bogdan Cvjetković
Identifikacija germplazme pšenice SSR markerima (079-0730718-0268) , voditelj: Sonja Marić
Identifikacija gospodarskih aktivnosti u funkciji ruralnog razvitka (079-0792389-2073) , voditelj: Tihana Sudarić
Identifikacija megaokolina u oplemenjivanju kukuruza (073-0730463-0198) , voditelj: Zvonimir Zdunić
Identifikacija parametara sinkronog generatora u pogonu (023-0361621-1611) , voditelj: Božo Terzić
Identifikacija samooporavljivih procesa u biološkim materijalima (178-1652017-0585) , voditelj: Stjepan Pliestić
Identitet (009-0091328-0737) , voditelj: Boran Berčić
Identitet Drugih u Republici Hrvatskoj (100-1001172-1067) , voditelj: Mladen Labus
Identitet hrvatskog javnog sektora i EU standardi (172-0000000-1568) , voditelj: Katarina Ott
Identitet i etnokulturno oblikovanje Bunjevaca (130-0000000-3479) , voditelj: Milana Černelić
Ideologija, etnicitet, grad i selo u hrvatskom društvu u 20. stoljeću (130-0000000-0642) , voditelj: Ivo Goldstein
Imagološka istraživanja hrvatske književnosti od 16. do 19. stoljeća (130-1301070-1056) , voditelj: Davor Dukić
Impakti i prateći geološki događaji u razvoju Dinarida (119-0000000-1164) , voditelj: Tihomir Marjanac
Implanti po mjeri (108-1521473-0339) , voditelj: Ivica Klapan
Implantološki i regenerativni postupci u liječenju uznapredovalog parodontitisa (062-0650445-0440) , voditelj: Andrija Bošnjak
Implementacija funkcionalnog ustroja akvatičkih zajednica u valorizaciji okoliša (119-0000000-1205) , voditelj: Biserka Primc
Implikacije konverzije strukturne u procesnu paradigmu (055-0553032-1142) , voditelj: Marin Buble
Imunoadjuvantno i zaštitno djelovanje propolisa u životinja (119-0532265-1254) , voditelj: Vesna Benković
Imunobiologija kronične B-limfocitne leukemije i mikrookoliš (198-1980955-0953) , voditelj: Ozren Jakšić
Imunogeničnost komponenti kompleksnih antigena (021-0212432-2033) , voditelj: Beata Halassy Špoljar
Imunohematologija i akutnofazni odgovor u preživača i mesoždera (053-0000000-3655) , voditelj: Ljiljana Bedrica
Imunologija i epizootiologija aktualnih virusnih bolesti životinja (053-0481153-1138) , voditelj: Josip Madić
Imunologija oka (098-0000000-0222) , voditelj: Iva Dekaris
Imunološka rekonstitucija i rezistencija na lijekove u HIV-bolesnika iz Hrvatske (143-1080116-0097) , voditelj: Snježana Židovec-Lepej
Imunološke, hematološke, reološke i druge osobitosti uremijskog sindroma (216-0000000-0520) , voditelj: Dragan Ljutić
Imunološki aspekti teških Klebsiella infekcija (062-0621273-0951) , voditelj: Tomislav Rukavina
Imunološki čimbenici razvoja i progresije karcinoma prostate (219-0000000-3363) , voditelj: Josip Galić
Imunološki mehanizmi u patogenezi psorijaze (062-0620239-0197) , voditelj: Marija Kaštelan
Imunološki mehanizmi u žena s patološkim trudnoćama (062-0620402-0379) , voditelj: Herman Haller
Imunološki nadzor u bolesnika s transplantiranim solidnim organom (044-0000000-3356) , voditelj: Mladen Knotek
Imunomodulacijsko djelovanje levamisola kod svinja (053-0532265-2248) , voditelj: Frane Božić
Imunopatogeneza hepatitisa B i C (143-0000000-0117) , voditelj: Adriana Vince
Imunopatogeneza virusa Herpes simplex u čovjeka (098-0982464-2392) , voditelj: Zorka Mikloška
Imunoprofilaksa bolesti peradi i drugih ptica (053-0531863-1858) , voditelj: Željko Gottstein
Imunoreakcije na hantaviruse i leptospire (143-1430115-0103) , voditelj: Alemka Markotić
Imunoregulacijske funkcije antigen predočnih stanica tijekom rane trudnoće (062-0620402-0377) , voditelj: Gordana Laškarin
Imunosni odgovor na kirurški stres u regionalnoj i općoj anesteziji (108-0000000-3433) , voditelj: Kata Šakić
Imunosupresivni i crijevni virusi peradi u Hrvatskoj (053-0531863-1856) , voditelj: Zdenko Biđin
INCIDENCIJA PELUDNIH ALERGIJA PO PROSTORNIM JEDINICAMA REPUBLIKE HRVATSKE (292-0000000-3396) , voditelj: Renata Peternel
Incidentalomi nadbubrežne žlijezde kao uzrok metaboličkog sindroma (108-0000000-3496) , voditelj: Darko Kaštelan
Indikatori fekalnog onečišćenja i moguće patogene bakterije u obalnom moru (177-0000000-3182) , voditelj: Mirjana Skočibušić
Individualne i organizacijske posljedice nesigurnosti posla (130-1301422-1421) , voditelj: Darja Maslić Seršić
Informacijska infrastruktura i interoperabilnost (016-0161199-1715) , voditelj: Neven Vrček
Informacijska tehnologija u prevođenju hrvatskoga i e-učenju jezika (130-1300646-0909) , voditelj: Sanja Seljan
Informacijski sustavi o kakvoći okoliša i procjeni okolišnog rizika (098-0982934-2723) , voditelj: Jadranka Pečar-Ilić
Informacijsko-komunikacijska kompetencija edukatora (227-2271694-1166) , voditelj: Ljubica Bakić-Tomić
Informacijsko-komunikacijske tehnologije u inteligentnim pomorskim sustavima (112-0000000-3314) , voditelj: Vinko Tomas
Informacijsko-komunikacijske tehnologije u inteligentnim pomorskim sustavima (112-1121722-3314) , voditelj: Vinko Tomas
INHIBICIJA KOROZIJE PRIRODNIM SPOJEVIMA: OD MOLEKULSKIH MODELA DO PRIMJENE (125-0822161-2982) , voditelj: Sanja Martinez
Inovacije, ulaganje u ljudski kapital i rast konkurentnosti Hrvatske (002-0022469-2465) , voditelj: Dubravka Jurlina Alibegović
Inovacije u proizvodnji kao konkurentna sposobnost poduzeća (067-0671204-0817) , voditelj: Borna Bebek
Inovativne tehnike aplikacije pesticida u funkciji uštede i zaštite okoliša (079-0792067-1936) , voditelj: Đuro Banaj
Inovativni grafički materijali (128-0000000-3288) , voditelj: Branka Lozo
Inovativnost, transfer tehnologije i konkurentnost hrvatskog izvoza (081-0811403-1414) , voditelj: Heri Bezić
Institucionalni aspekti i razvoj u procesu pridruživanja Hrvatske EU (145-1452453-2454) , voditelj: Marinko Škare
Institucionalni aspekti i razvoj u procesu pridruživanja Hrvatske EU (303-3032453-2454) , voditelj: Marinko Škare
Integracija domenskih znanja iz područja poljoprivrede i stvaranje novih znanja (010-0000000-3330) , voditelj: Josip Mesarić
Integracija informacija kao osnova cjelovitog doživljavanja (130-0000000-3295) , voditelj: Dragutin Ivanec
Integracija sustava intermodalnog vodnog prometa u europskoj transportnoj mreži (135-1352586-2588) , voditelj: Natalija Jolić
Integralna kvaliteta usluge komunikacijskih i informacijskih sustava (275-0000000-3260) , voditelj: Vladimir Lipovac
Integralno istraživanje prostornovremenskih značajki obnovljivih izvora energije (201-2012298-2304) , voditelj: Branka Jelavić
Integrirana zaštita ratarskih kultura od korova (079-0790570-2716) , voditelj: Renata Baličević
Integrirana zaštita uljane repice za proizvodnju biodizela od štetnika (178-1782066-2082) , voditelj: Tanja Gotlin Čuljak
Integrirane mjere zaštite od tehnoloških štetnika jabuke (178-1782066-2081) , voditelj: Božena Barić
Integrirani uzgoj krumpira na kiselim tlima Hrvatske (178-1780496-0541) , voditelj: Milan Poljak
Integrirano upravljanje robotskim sustavima u složenim okruženjima (036-0363078-3017) , voditelj: Zdenko Kovačić
Inteligentna odjeća i okruženje (117-1171879-1894) , voditelj: Dubravko Rogale
Inteligentne metode obrade i analize slika (036-0362214-1989) , voditelj: Sven Lončarić
Inteligentni i evolucijski algoritmi optimizacije materijala i konstrukcija (023-0231744-3113) , voditelj: Damir Vučina
Inteligentni sustavi kontrolinga, financija i računovodstva digitalnog poduzeća (067-1521781-2485) , voditelj: Mirjana Peić-Bach
Inteligentni sustavi za mjerenje teško mjerljivih veličina (036-0361621-1625) , voditelj: Vedran Bilas
Inteligentno određivanje značajki slike u sustavima za otkrivanje znanja (036-0982560-1643) , voditelj: Mislav Grgić
Inteligentno upravljanje hidroenergetskim postrojenjima (192-0361557-1564) , voditelj: Ljubomir Kuljača
Inteligentno vođenje obradnih sustava (120-1201948-1945) , voditelj: Dubravko Majetić
INTERAKCIJA BIOCENOZA U OTVORENIM I OBALNIM SUSTAVIMA JADRANA (275-0982705-3047) , voditelj: Davor Lučić
Interakcija funkcionalnih sastojaka hrane s kakvoćom (101-0000000-3484) , voditelj: Dubravka Hackenberger
Interakcija funkcionalnih sastojaka hrane s kakvoćom (285-0000000-3484) , voditelj: Branimir Hackenberger Kutuzović
Interakcije galija(III) i željeza(III) s antiproliferativnim lijekovima (006-0061117-1243) , voditelj: Nikola Kujundžić
Interakcije i dizajn bioaktivnih molekula (119-1191342-1083) , voditelj: Predrag Novak
Interakcije organofosfata, karbamata i određenih liganada s esterazama (022-0222148-2889) , voditelj: Zrinka Kovarik
INTER HEART 2 (216-0000000-3343) , voditelj: Mirjana Rumboldt
Interkulturalna ishodišta pedagoške misli i odgojnog djelovanja u Hrvata (226-2261681-0827) , voditelj: Marko Pranjić
Interkulturalna komunikacija i prevođenje (130-1300619-0753) , voditelj: Mirko Gojmerac
Interkulturalne promjene pod utjecajem turizma u Hrvatskoj (269-0000000-3228) , voditelj: Stjepan Jagić
Interkulturalni kurikulum i obrazovanje na manjinskim jezicima (130-1301761-1769) , voditelj: Neven Hrvatić
INTERKULTURALNI PRISTUP JEZIČNIM, KNJIŽEVNIM I DIDAKTIČKIM SADRŽAJIMA (140-1401173-0905) , voditelj: Rita Scotti-Jurić
INTERKULTURALNI PRISTUP JEZIČNIM, KNJIŽEVNIM I DIDAKTIČKIM SADRŽAJIMA (303-1401173-0905) , voditelj: Rita Scotti-Jurić
INTERKULTURALNI PRISTUP JEZIČNIM, KNJIŽEVNIM I DIDAKTIČKIM SADRŽAJIMA (303-3031173-0905) , voditelj: Rita Scotti-Jurić
INTERKULTURNA POVIJEST KNJIŽEVNOSTI (130-0000000-3473) , voditelj: Zvonko Kovač
Interkulturni pristup etničkoj različitosti i identitet: Hrvatska – Europa (076-0762385-1516) , voditelj: Jadranka Čačić-Kumpes
Internalizacija eksternih troškova prometa i metodologija prevencije (135-1352339-2344) , voditelj: Jasna Golubić
Interpretativne razine tradicije (189-1890666-0664) , voditelj: Ivan Lozica
Invazivne vrste beskralješnjaka u slatkovodnim ekosustavima Hrvatske (119-1193080-1231) , voditelj: Radovan Erben
INVERZNI POSTUPCI I NAPREDNI ALGORITMI U DINAMICI KONSTRUKCIJA I STROJEVA (023-0231744-1747) , voditelj: Željan Lozina
Inzulinski signal-inzulinska rezistencija (065-0982464-0189) , voditelj: Jagoda Roša
Inženjerstvo površina i međupovršina nanočestica u adhezijskim nanomaterijalima (125-1252971-2575) , voditelj: Mirela Leskovac
Inženjerstvo površina u proizvodnji konstrukcijskih dijelova i alata (120-1201833-1791) , voditelj: Franjo Cajner
Ishrana šećerne repe dušikom ovisno o osobinama tla i genotipu (079-0791843-1933) , voditelj: Suzana Kristek
Iskustva nepravde i psihološka dobrobit tijekom nekih životnih tranzicija (269-1301422-1493) , voditelj: Vera Ćubela Adorić
Ispitivanje čimbenika kvalitete života bolesnika s intraoralnim karcinomom (065-1080057-0431) , voditelj: Vedran Uglešić
Ispitivanje i modeliranje poboljšanog tla i stijene (082-0822161-2187) , voditelj: Meho-Saša Kovačević
Ispitivanje mehaničkih svojstava bentonitnih tepiha u brtvenim barijerama (110-0831529-1517) , voditelj: Ivan Vrkljan
Ispitivanje trajnosti mineralnih brtvenih barijera (195-0831529-1847) , voditelj: Biljana Kovačević Zelić
Ispitivanje učestalost kroničnih komplikacija šećerne bolesti u R Hrvatskoj (045-0450961-0960) , voditelj: Željko Metelko
Ispitivanje učinkovitosti regionalnog, decentral.modela upravljanja za zdravlje (108-1081871-1898) , voditelj: Selma Šogorić
Ispitivanje utjecaja stomatoloških radova na govornu funkciju (065-0650448-0437) , voditelj: Dubravka Knezović Zlatarić
Isporuka sadržaja i pokretljivost korisnika i usluga u mrežama nove generacije (036-0362027-1639) , voditelj: Maja Matijašević
Istarsko društvo XVI.-XIX. stoljeća: povijesne i kulturološke teme (140-1400822-0814) , voditelj: Slaven Bertoša
Istarsko društvo XVI.-XIX. stoljeća: povijesne i kulturološke teme (303-1400822-0814) , voditelj: Slaven Bertoša
Istarsko društvo XVI.-XIX. stoljeća: povijesne i kulturološke teme (303-3030822-0814) , voditelj: Slaven Bertoša
Istočnojadranske umjetničke teme: umjetnost, politika, maritimno iskustvo (244-2440820-0794) , voditelj: Ivana Prijatelj-Pavičić
Istra i Dalmacija kao antropolingvistička odredišta (130-1300869-0849) , voditelj: Smiljka Malinar
Istra i Rijeka: Prijelazno razdoblje sjedinjenja s Hrvatskom (1943.-1954.) (009-1012647-0643) , voditelj: Darko Dukovski
Istraživanja Kemijske Reaktivnosti (098-0982915-2944) , voditelj: Aleksandar Sabljić
ISTRAŽIVANJA MIKROSATELITA UNUTAR REGIJE GLAVNOG SUSTAVA TKIVNE PODUDARNOSTI (214-0000000-3354) , voditelj: Zorana Grubić
Istraživanja prošlosti južne Hrvatske (101-0000000-3131) , voditelj: Milko Brković
Istraživanja zootehničkih i okolišnih uvjeta uzgoja riba i glavonožaca (001-0010501-0560) , voditelj: Ivan Katavić
Istraživanje antičke i kasnoantičke umjetnosti na istočnoj obali Jadrana (269-2690868-0919) , voditelj: Nenad Cambi
ISTRAŽIVANJE BOLESTI SVINJA UZROKOVANIH SVINJSKIM CIRKOVIRUSOM TIP 2 (048-0481153-1133) , voditelj: Zoran Lipej
Istraživanje bolesti životinja s neurološkim poremećajima (048-0481153-1127) , voditelj: Branko Šoštarić
Istraživanje doza zračenja na pacijente u radiološkoj dijagnostici u Hrvatskoj (044-0000000-2274) , voditelj: Zoran Brnić
Istraživanje dugodosežnih korelacija i stohastično modeliranje na nivou stanice (114-0352827-1370) , voditelj: Boris Podobnik
Istraživanje dugotrajnih posljedica ratnih zbivanja na zdravlje stanovništva (219-1080315-0288) , voditelj: Dinko Puntarić
Istraživanje dušikovih defekata u složenim poluvodičkim spojevima (316-0982886-0542) , voditelj: Mladen Petravić
Istraživanje epidemiologijskih i genetičkih osnova prirođenih mana (072-1083107-0365) , voditelj: Ingeborg Barišić
Istraživanje estetike u stomatologiji (065-0650446-0426) , voditelj: Ivo Baučić
ISTRAŽIVANJE ETIOLOGIJE I PATOGENEZE PNEUMONIJA (108-0000000-3491) , voditelj: Ilija Kuzman
Istraživanje geomagnetskog polja i nehomogenosti litosfere u području Hrvatske (119-1193086-1314) , voditelj: Davorka Herak
Istraživanje hadronskih sustava upotrebom relativističkih projektila (119-0982887-1006) , voditelj: Mirko Planinić
Istraživanje hrvatske dijalektne frazeologije (130-2120920-0838) , voditelj: Mira Menac-Mihalić
Istraživanje hrvatskih dijalekata (101-1012676-2675) , voditelj: Jela Maresić
Istraživanje i razvoj komponenata i sustava obnovljivih izvora energije (069-0692972-3112) , voditelj: Bernard Franković
Istraživanje i razvoj okolišu povoljnih metoda u zaštiti masline od štetnika (091-0910468-0364) , voditelj: Miro Katalinić
Istraživanje i sustavi praćenja neuobičajene dinamike Jadrana (001-0013077-1122) , voditelj: Ivica Vilibić
Istraživanje javnoga mnijenja i masovnih medija (194-1941558-1523) , voditelj: Ivana Ferić
Istraživanje kajkavskoga narječja (212-0000000-3419) , voditelj: Mijo Lončarić
Istraživanje kajkavskoga narječja (212-2120920-3419) , voditelj: Anita Celinić
Istraživanje keramičkih materijala i alergija u stomatološkoj protetici (065-0650446-0435) , voditelj: Ketij Mehulić
Istraživanje konačnih grupa i njihove primjene u kombinatorici (036-0000000-3223) , voditelj: Mirjana Garapić
Istraživanje kontrole i upravljanja procesom izgaranja kod motora SUI (152-0691668-1729) , voditelj: Marinko Stojkov
ISTRAŽIVANJE KORELACIJE MARITIMNO-TRANSPORTNIH ELEMENATA U POMORSKOM PROMETU (112-1121722-3066) , voditelj: Serđo Kos
ISTRAŽIVANJE KORISNIKA BAŠTINE (130-1301799-1794) , voditelj: Žarka Vujić
Istraživanje koštanog tkiva stomatognatskog sustava (065-0650445-0441) , voditelj: Jadranka Keros
Istraživanje kroničnog rinosinuitisa i njegova komorbiditeta (108-0650235-0177) , voditelj: Tomislav Baudoin
Istraživanje materijala i kliničkih postupaka u stomatološkoj protetici (065-0650445-0413) , voditelj: Denis Vojvodić
Istraživanje međudjelovanja bušotinskih fluida i stijena (195-1951390-1394) , voditelj: Nediljka Gaurina-Međimurec
Istraživanje međuodnosa alergije i infekcije u rinosinuitisu i nosnoj polipozi (065-0650235-0145) , voditelj: Livije Kalogjera
Istraživanje metoda sprječavanja onečišćenja mora od objekata morske tehnologije (069-0691668-3007) , voditelj: Julijan Dobrinić
Istraživanje migracijskih i etničkih pojava i sistematizacija pojmova (076-0762385-2472) , voditelj: Emil Heršak
Istraživanje migracijskih i etničkih pojava i sistematizacija pojmova (130-0762385-2472) , voditelj: Emil Heršak
Istraživanje morfofiziologije probavnoga sustava novih vrsta riba u akvakulturi (053-0010501-2107) , voditelj: Zvonimir Kozarić
Istraživanje nealkoholne masne bolesti jetre u sklopu metaboličkog sindroma (108-1080230-0143) , voditelj: Marko Duvnjak
ISTRAŽIVANJE NEUROFIZIOLOGIJE POKRETA PRIMJENOM METODE EVOCIRANIH POTENCIJALA (312-0362979-3258) , voditelj: Velimir Išgum
Istraživanje novih metoda u analitici ljekovitih i bioaktivnih tvari (006-0061117-1240) , voditelj: Biljana Nigović
Istraživanje novih višenamjenskih bojila i optičkih bjelila (117-0000000-3283) , voditelj: Livio Racane
Istraživanje oblika i kinetike rasta ravnotežnih kristala superionskih vodiča (035-0352851-3215) , voditelj: Jadranko Gladić
Istraživanje ontogeneze i rasta muskulature u gospodarski važnih vrsta riba (053-0010501-2689) , voditelj: Srebrenka Nejedli
Istraživanje pojava u energetskim i mjernim transformatorima u eksploataciji (008-0362321-1592) , voditelj: Tomislav Kelemen
Istraživanje pouzdanosti materijala u energetskim postrojenjima (120-1201767-1762) , voditelj: Zdravko Schauperl
Istraživanje povećanja učinkovitosti bežičnih komunikacijskih sustava (036-0363081-1649) , voditelj: Dina Šimunić
Istraživanje procesa starenja i predikcija životnog vijeka materijala (192-1252971-1982) , voditelj: Muhamed Sućeska
Istraživanje, razvoj i ocjena polimernih kompozita za primjenu u građevinarstvu (125-0821504-1976) , voditelj: Zlata Hrnjak-Murgić
Istraživanje strukture i svojstava tehničke keramike i keramičkih prevlaka (120-1201833-1789) , voditelj: Lidija Ćurković
ISTRAŽIVANJE TERAPIJSKE UČINKOVITOSTI PROTETIČKIH GRADIVNIH MATERIJALA (065-0650448-0439) , voditelj: Jasenka Živko-Babić
Istraživanje tržišta u funkciji razvoja specifičnih oblika turizma u Hrvatskoj (067-0672288-2492) , voditelj: Darko Prebežac
ISTRAŽIVANJE UČINKOVITOSTI FUNKCIJSKIH NEUROKIRURŠKIH ZAHVATA (108-1080231-0022) , voditelj: Josip Paladino
Istraživanje ugroženih staništa morem preplavljenog krša u obalnom moru Hrvatske (119-0362975-1226) , voditelj: Tatjana Bakran-Petricioli
Istraživanje ustrajnosti pacijenata pri dugotrajnoj terapiji statinima u Zagrebu (121-0000000-0304) , voditelj: Josip Čulig
Istraživanje visokobrzinske obrade materijala (023-0692976-1742) , voditelj: Dražen Bajić
Istraživanje visokoproduktivnih obrada na inteligentnim obradnim sustavima (069-0692976-1738) , voditelj: Elso Kuljanić
Istraživanje višečestičnih sustava Monte Carlo simulacijama (177-1770508-0493) , voditelj: Leandra Vranješ Markić
Istrorumunjske etimologije (303-0000000-1320) , voditelj: Goran Filipi
Ivo Pilar, teoretičar hrvatske modernizacije (194-0190613-0651) , voditelj: Zlatko Matijević
Izbori, stranke i parlament u Hrvatskoj (015-0152481-2480) , voditelj: Nenad Zakošek
Izbor vrsta i metoda pri pošumljavanju mediteranskog krškog područja (091-0682041-0356) , voditelj: Vlado Topić
Izdavanje rukopisa Petra Perençana, zadarskog bilježnika iz 14. stoljeća (269-0000000-0627) , voditelj: Milenko Lončar
Izgradnja demokratskih ustavnopravnih institucija RH u razvojnoj perspektivi (066-0661428-2502) , voditelj: Branko Smerdel
Izgradnja institucija: etika i korupcija (066-0661428-2518) , voditelj: Josip Kregar
Izgradnja makro-ekonometrijskog modela Hrvatske (055-0551147-1146) , voditelj: Petar Filipić
Izloženost metalima i njihovi učinci u graviditetu i postnatalnom razdoblju (022-0222148-2135) , voditelj: Martina Piasek
Izmjena topline i mase u fluidiziranom sloju (120-1201760-1757) , voditelj: Antun Galović
Izrada modela vrednovanja znanstvenog rada u RH za sva znanstvena područja (100-0000000-1489) , voditelj: Marija Maja Jokić
Izrada modela vrednovanja znanstvenog rada u RH za sva znanstvena područja (132-0000000-1489) , voditelj: Marija Maja Jokić
Izrada nacionalnog standarda profesionalnih kompetencija nastavnika (227-2271168-1700) , voditelj: Vlatka Domović
Izvori i studije o Marku Antunu de Dominisu (101-1012604-2599) , voditelj: Vesna Tudjina
Izvori i studije za povijest kaptola u srednjem i novom vijeku (101-1012604-2603) , voditelj: Ante Gulin
Izvori za novovjekovnu hrvatsku povijest (205-1301679-1459) , voditelj: Stjepan Ćosić
Jačanjem regionalne konkurentnosti do gospodarskog prosperiteta (010-0101195-0866) , voditelj: Đula Borozan
Jako korelirani anorganski, organski i biomaterijali (035-0000000-2836) , voditelj: Silvia Tomić
Javna i stambena arhitektura u Dalmaciji i na dubrovačkom teritoriju (13-16.s.t) (130-1300620-0631) , voditelj: Nada Grujić
Javni menadžment-upravljanje kvalitetom usluga (111-1111174-0935) , voditelj: Nihada Mujić
JAVNOST, ELITE, MEDIJI I KOMUNIKACIJSKA STRATEGIJA ULASKA HRVATSKE U EU (015-0152482-2476) , voditelj: Nebojša Blanuša
Javno zdravstvo i medicina u Hrvatskoj: identitet i međunarodna suradnja u XX s. (101-0000000-3563) , voditelj: Željko Dugac
Jezično-likovni standardi u početnom čitanju i pisanju na hrvatskom jeziku (227-2270729-0719) , voditelj: Ante Bežen
Jezik hrvatskoglagoljskih tiskanih brevijara (122-1300620-2619) , voditelj: Loretana Farkaš Brekalo
Jezik i stil zavičajne periodike (122-1222665-2667) , voditelj: Vlasta Rišner
Južna Panonija u ranom srednjem vijeku (130-1300623-0648) , voditelj: Krešimir Filipec
Kako mjeriti zdravlje? (108-1080316-0299) , voditelj: Mirjana Kujundžić Tiljak
Kakvoća vode i mjere sanitacije u ekološkoj proizvodnji namirnica (053-0531854-1865) , voditelj: Alenka Tofant
Kakvoća zraka nad kompleksnom topografijom (119-1193086-1323) , voditelj: Zvjezdana Bencetić-Klaić
Kalibracija i točnost mjerenja ultrazvučnih hidrografskih uređaja i sustava (192-0072974-1572) , voditelj: Predrag Vukadin
Kancerogeneza i prognostički biljezi kod pločastog karcinoma grkljana (216-0000000-0085) , voditelj: Valdi Pešutić-Pisac
Kanoni i stereotipi. Zapadnoslavenske književnosti iz hrvatske perspektive (130-1301070-1053) , voditelj: Katica Ivanković
Karakterizacija autohtonih sorti maslina u Istri (147-0000000-3605) , voditelj: Barbara Sladonja
Karakterizacija i određivanje stupnja izmiješanosti praškastih materijala (058-0581846-2810) , voditelj: Ingrid Bauman
Karakterizacija krutog komunalnog otpada (160-0831529-3031) , voditelj: Davorin Kovačić
Karcinogena i potencijalno karcinogena onečišćenja u zraku (022-0222882-2338) , voditelj: Vladimira Vađić
Karcinogeneza u štitnjači i gušavost u Hrvatskoj (134-1342428-2430) , voditelj: Zvonko Kusić
KARCINOM DOJKE-MOLEKULARNE,GENETSKE I KLINIČKE KARAKTERISTIKE (108-1080058-0046) , voditelj: Damir Vrbanec
Kardiovaskularni rizici u školske djece i mladih - razvoj modela intervencije (108-1080135-0263) , voditelj: Vesna Jureša
Kardiovaskularni učinci vina i njegovih sastojaka (216-2160547-0537) , voditelj: Mladen Boban
Karta mineralnih sirovina Republike Hrvatske (181-1811096-1104) , voditelj: Zoran Peh
Kartiranje biocenoze Posidonia oceanica i njena ugroženost onečišćenjem mora (119-0013077-1230) , voditelj: Maja Novosel
Kartografija Jadrana (007-0071588-1593) , voditelj: Miljenko Lapaine
Katalog temeljnih pojmova u konzervaciji-restauraciji zidnih i mozaika (215-0000000-3465) , voditelj: Branko Matulić
Katolicizam, islam i pravoslavlje u identitetskim procesima u B i H (019-0190612-0599) , voditelj: Zoran Grijak
Katolička crkva u susretu s ideologijama i političkim programima (019-0190612-0600) , voditelj: Jasna Turkalj
Kauzalne Bayesove mreže u prirodnom jeziku (130-1301799-1759) , voditelj: Božidar Tepeš
Kavezasti spojevi: ugradbene jedinice u molekularnim sustavima (098-0982933-2911) , voditelj: Kata Majerski
Kaznenopravni aspekti pridruživanja Republike Hrvatske Europskoj uniji (066-0662530-2503) , voditelj: Zlata Đurđević
Kaznenopravno sprječavanje korupcije i kolektivnog kriminaliteta (066-0662530-2517) , voditelj: Davor Derenčinović
Kemija metalnih kompleksa u reakcijama od biološkog značaja i novim materijalima (119-1193079-1332) , voditelj: Zora Popović
Kemijske preobrazbe prirodnih spojeva (098-0982933-2936) , voditelj: Lidija Varga-Defterdarović
Kemijski senzori s luminiscentnm poluvodickim nanokristalima (Quantum Dots) (125-0000000-3221) , voditelj: Ivana Steinberg
Kemijski senzori za primjenu u biomedicini, hrani i zaštiti okoliša (291-0580000-0169) , voditelj: Milan Sak-Bosnar
Kemijsko inženjerstvo u istraživanju marikulture (011-0112247-2245) , voditelj: Davor Rušić
Kemoprevencija rasta tumora polifenolnim sastavnicama (119-0000000-1255) , voditelj: Nada Oršolić
Keramički nanokompoziti dobiveni sol-gel postupkom (125-1252970-2981) , voditelj: Stanislav Kurajica
Kinetika i mehanizam katalitičkog antioksidacijskog djelovanja Mn-porfirina (006-0061247-0009) , voditelj: Ana Budimir
Kineziološka edukacija u predškolskom odgoju i primarnom obrazovanju (227-2271694-1696) , voditelj: Ivan Prskalo
Kiralni građevni blokovi za biološki aktivne molekule. Sinteza i reaktivnost (098-0982933-2908) , voditelj: Zdenko Hameršak
Kiralni organski materijali – sintetska, strukturna i funkcionalna istraživanja (098-0982904-2910) , voditelj: Vladimir Vinković
Klamidioza ptica i sisavaca (053-0531863-1861) , voditelj: Ksenija Vlahović
Klasična i kvantna teorija nelinearnih fizikalnih polja i struktura (036-0982930-3144) , voditelj: Dubravko Horvat
Klasifikacija proteina metodama eigen-analize (062-0000000-3179) , voditelj: Željko Jeričević
Klimatske varijacije i promjene i odjek u područjima utjecaja (004-1193086-3035) , voditelj: Marjana Gajić-Čapka
Klinička bioetika: edukacija za komuniciranje s gluhim pacijentima (062-0000000-1345) , voditelj: Iva Rinčić
Klinička farmakologija poremećaja pokreta (108-1080003-0019) , voditelj: Maja Relja
Klinički i biološki pokazatelji generaliziranog anksioznog i paničnog poremećaja (062-0982522-0069) , voditelj: Đulijano Ljubičić
KLINIČKO ZNAČENJE TUMORSKE HIPOKSIJE U BOLESNIKA LIJEČENIH RADIOTERAPIJOM (074-0982464-1187) , voditelj: Lidija Beketić-Orešković
Književni, jezični i kulturološki aspekti hrvatsko-makedonskih odnosa (130-0000000-0746) , voditelj: Borislav Pavlovski
Književni minimalizam (130-1301070-1060) , voditelj: Josip Užarević
Književnojezični latinizam u franjevačkoj baštini (226-2263053-3067) , voditelj: Pavao Knezović
Književno stvaralaštvo na otoku Korčuli u 19. i 20. stoljeću (009-0000000-3440) , voditelj: Goran Kalogjera
Knjižna baština u fondovima hrv. knjižnica: izazovi otkrivanja i interpretacije (122-2691220-1012) , voditelj: Jelena Lakuš
Kognicija i percepcija u zmija (119-0000000-1285) , voditelj: Zoran Tadić
Kognitivna ergonomija u funkciji povećanja sigurnosti prometa (135-1352339-2347) , voditelj: Zdravko Toš
Kognitivna lingvistika i poučavanje engleskog jezika: prijedlozi i članovi (009-0000000-2661) , voditelj: Marija Brala Vukanović
Kognitivna neurodinamika (119-1081870-1252) , voditelj: Selma Supek
Kognitivni i jezični razvoj u djece s neurorazvojnim rizikom (013-1081870-2627) , voditelj: Marta Ljubešić
Kognitivni, metakognitivni i motivacijski čimbenici čitanja i učenja (009-1301676-2381) , voditelj: Svjetlana Kolić-Vehovec
Kognitivno lingvistički pristup polisemiji u hrvatskome i drugim jezicima (122-1301049-0606) , voditelj: Mario Brdar
Kolidiareja i kolienterotoksemija prasadi : mukozna imunost i imunomodulacija (053-0532265-2255) , voditelj: Maja Popović
Koliko države ili kakav sustav javnih financija treba Hrvatskoj u 21. stoljeću? (145-0000000-2592) , voditelj: Sandra Krtalić
Koliko države ili kakav sustav javnih financija treba Hrvatskoj u 21. stoljeću? (303-0000000-2592) , voditelj: Sandra Krtalić
Kombinatorički dizajni i konačne geometrije (036-0372785-2964) , voditelj: Mario-Osvin Pavčević
Komparativna analiza arheozoološkog i recentnog materijala divljači Hrvatske (053-0000000-3405) , voditelj: Tajana Trbojević Vukičević
Komparativna dijagnostika, morfometrija i analiza tumora ljudi i životinja (053-0532264-2260) , voditelj: Željko Grabarević
Komparativni razvoj agroturizma u Istarskoj i Osječko-baranjskoj županiji (010-0102590-2587) , voditelj: Mirna Leko-Šimić
Kompetencije učenika u nastavi prirode i biologije (119-0091361-1223) , voditelj: Ines Radanović
Kompetencije za društvo znanja i razvoj nacionalnog kurikuluma u Hrvatskoj (100-1001677-0938) , voditelj: Branislava Baranović
Kompleksi željeza i biološki aktivnih liganada (108-1193079-3070) , voditelj: Blaženka Foretić
Kompleksna obilježja i zdravlje stanovništva od djetinjstva do duboke starosti (196-1962766-2747) , voditelj: Nina Smolej-Narančić
Kompleksni modulirani sistemi: nova osnovna stanja, defekti i magnetski efekti (035-0352827-2842) , voditelj: Katica Biljaković
Komplementarna prometna politika (101-1012370-2371) , voditelj: Josip Božičević
KOMPLEMENTARNE SUPORTIVNE TERAPIJE I RAZVOJ ŽIVOTNIH POTENCIJALA (013-0000000-3214) , voditelj: Miroslav Prstačić
Kompozitni nosivi sustavi drvo-nosivo staklo i drvo-čelik (082-1491823-1463) , voditelj: Vlatka Rajčić
Komunikacijske vještine i tehnologije u komunikaciji Internetom i e-obrazovanju (016-0000000-1746) , voditelj: Goran Bubaš
Konačnoelementni modeli za analizu stabilnosti grednih konstrukcija (069-0691736-1731) , voditelj: Goran Turkalj
Koncepcija razvoja sportskog i nautičkog turizma u Hrvatskoj (034-0672288-2606) , voditelj: Mato Bartoluci
Koncepcija razvoja zdravstvenog i kulturnog turizma u Hrvatskoj (067-0672288-2497) , voditelj: Nevenka Čavlek
Koncepti i metode financijskog računovodstva u javnom sektoru Republike Hrvatske (081-0811272-1274) , voditelj: Josipa Mrša
Koncepti i metode troškovnog računovodstva u javnom sektoru Republike Hrvatske (081-0811272-1276) , voditelj: Mira Dimitrić
Konceptualizacija mora i njegova mjesta u kulturalnom imaginariju SAD (130-0000000-0832) , voditelj: Stipe Grgas
Konceptualne razlike hrv., eng. i tal. jezika:odabrana spoznajna područja (269-1301049-0907) , voditelj: Danica Škara
KONCEPTUALNO MODELIRANJE KOMPLEKSNIH SUSTAVA (016-0161711-1707) , voditelj: Vesna Dušak
Kondenzat izdaha kao izvor biomarkera plućnih bolesti u djece (277-2770966-0965) , voditelj: Slavica Dodig
Konkurentnost SME- formiranje klastera u hrvatskom gospodarstvu (145-1452453-2449) , voditelj: Ines Kersan-Škabić
Konkurentnost SME- formiranje klastera u hrvatskom gospodarstvu (303-3032453-2449) , voditelj: Ines Kersan-Škabić
Konstitucionalizam i legislatura: tendencije hrvatskog parlamentarizma (018-0000000-1097) , voditelj: Arsen Bačić
Konstrukcija i optimizacija prijenosnika snage (069-0692195-1793) , voditelj: Boris Obsieger
Konstrukcija i struktura jezičnog identiteta (130-0000000-0743) , voditelj: Vlasta Erdeljac
Kontinuirana detekcije boja i tehnika karakterizacije piksela senzora slike (069-0000000-3263) , voditelj: Vera Gradišnik
Kontinuirano genetsko unapređenje soje suvremenim metodama oplemenjivanja (073-0730489-0344) , voditelj: Aleksandra Sudarić
Kontrastivna analiza gramatičkoga ustroja turskog i hrvatskog jezika (130-1300869-0881) , voditelj: Ekrem Čaušević
Kontrastivno proučavanje ruskoga i hrvatskog jezika (130-1300869-0791) , voditelj: Željka Fink-Arsovski
Kontrola astme : simptomi, plućna funkcija, upala i kvaliteta života (062-0620228-0192) , voditelj: Vojko Rožmanić
Kontrola atomske i molekulske dinamike oblikovanim elektromagnetskim poljima (098-0352851-2921) , voditelj: Nađa Došlić
Konveksne funkcije i primjene (177-1170889-1287) , voditelj: Marko Matić
Konvencionalne i nekonvencionalne metode i modeli mjerenja sposobnosti procesa (068-0683446-3516) , voditelj: Krešimir Greger
Konvergencija ili divergencija socijalne politike: usporedba EU i Hrvatske (172-0000000-1563) , voditelj: Predrag Bejaković
Konvergencija prava, pristupanje EU i pravna kultura - javnopravna dimenzija (066-0661428-1101) , voditelj: Siniša Rodin
Konzervacijsko gospodarenje na tlima izloženim djelovanju erozije vodom (178-1780692-0694) , voditelj: Ferdo Bašić
Kooscilacije atmosfere i mora važne za ekosustav Jadrana (001-0013077-1118) , voditelj: Mira Morović
Korekcija gušenje zračenja u emisijskoj tomografiji srca (108-0362214-0127) , voditelj: Damir Dodig
Korelacija oblikovnosti i sigurnosti u raskrižjima s kružnim tokom prometa (135-0000000-3313) , voditelj: Dubravka Hozjan
Korelacija paleolitika mezolitika i neolitika kontinentalne i primorske Hrvatske (101-2690680-2270) , voditelj: Dejana Brajković
Korelacija tla Hrvatske sa Svjetskom referentnom osnovom za tlo (178-1780692-2711) , voditelj: Stjepan Husnjak
Korisne mikrobne zajednice u održivom uzgoju leguminoza (178-1780692-0558) , voditelj: Sanja Sikora
Korištenje genetske divergentnosti srodnih linija kukuruza u proizvodnji sjemena (073-0730463-0201) , voditelj: Antun Jambrović
Korištenje gnojovki i leguminoza u proizvodnji energije (079-0793448-3579) , voditelj: Davor Kralik
Korištenje granjevine i rozgve iz trajnih nasada kao energije za sušenje voća (178-1782011-2018) , voditelj: Stjepan Sito
Korporativno upravljanje i konkurentnost hrvatskih poduzeća (067-0671204-0823) , voditelj: Darko Tipurić
Korporativno upravljanje i poslovna uspješnost (081-0000000-1280) , voditelj: Neda Vitezić
Kost kao ciljni organ u šećernoj bolesti i upalnim bolestima crijeva (062-0620226-0208) , voditelj: Željka Crnčević Orlić
Koštani morfogenetski protein-7 i kost u modelu upalne bolesti crijeva (062-0620226-0209) , voditelj: Ivana Marić
Kratkoročne i dugoročne posljedice nepovoljnih perinatalnih zbivanja (129-0000000-3376) , voditelj: Dubravko Habek
Kremeni materijali, tehnologija i prilagodba u kamenom dobu u Hrvatskoj (130-0000000-0871) , voditelj: Ivor Karavanić
Kriteriji planiranja održivog gospodarenja šumama hrasta lužnjaka (068-0000000-3506) , voditelj: Jura Čavlović
Kriteriji vrednovanja prostora i pejzaža Hrvatske (054-0543089-3088) , voditelj: Sonja Jurković
Kriticne pojave i sustavi izvan ravnoteze (035-0000000-3187) , voditelj: Katarina Uzelac
Krivulje i plohe u euklidskom i neeuklidskim prostorima (082-0000000-0893) , voditelj: Ana Sliepčević
Kršćanski identitet i kvaliteta bračnog i obiteljskog života (282-0000000-0780) , voditelj: Pero Aračić
Kršćansko-islamski odnosi u svijetu te u BiH i Hrvatskoj (1990-2005) (203-0000000-0947) , voditelj: Franjo Topić
KSA kompjutorsko istraživanje repeticija višeg reda i duplikona u humanom genomu (119-0982464-1253) , voditelj: Vladimir Paar
Kserofiti i njihovi sekundarni metaboliti (177-1191192-0830) , voditelj: Nada Bezić
Kukci i gljive - bioindikatori zdravstvenog stanja poplavnih šuma Hrvatske (024-0681966-2100) , voditelj: Milan Pernek
Kult i religija na istočnoj obali Jadrana u rimsko doba (269-2690868-0770) , voditelj: Željko Miletić
Kultura i identitet u slavonskom književnom dokumentarizmu (122-0000000-3379) , voditelj: Helena Sablić-Tomić
Kulturalne promjene i dinamika arheoloških populacija na istočnom Jadranu (196-1962766-2740) , voditelj: Stašo Forenbaher
Kultura prehrane u ozračju društvenih promjena 20. i početka 21. stoljeća (189-1890667-0660) , voditelj: Melanija Belaj
Kulture hrvatske tranzicije i anglofone globalizacije: književnost i film (130-0000000-3472) , voditelj: Borislav Knežević
Kulture konzumerizma i održivosti: globalni izazovi socio-kulturnom razvoju RH (194-1941560-1549) , voditelj: Snježana Čolić
Kulture u doticaju: Stoljetni hrvatski i crnogorski književni identiteti (122-0000000-0605) , voditelj: Jakov Sabljić
Kulturna animalistika: knjiž., folklor., etnološki i kulturnoantropol. prilozi (189-0000000-3626) , voditelj: Antonija Zaradija-Kiš
Kulturna povijest osmanske Bosne: interkulturalnost u podijeljenom društvu (101-1300855-2541) , voditelj: Tatjana Paić-Vukić
Kulturna raznolikost, interkulturna komunikacija i digitalna kultura (017-0171685-1490) , voditelj: Daniela Angelina Jelinčić
Kulturne predstave hrvatskog prostora: postkolonijalnost i hrvatska etnologija (130-1890667-1040) , voditelj: Tomislav Pletenac
Kulturni i jezični kontekst kao odrednice za stvaranje identiteta (269-2120920-0802) , voditelj: Goran-Pavel Šantek
KULTURNO-POVIJESNE VEZE HRVATSKE I INDIJE (130-0000000-0739) , voditelj: Zdravka Matišić
Kurikulum socijalnih kompetencija i odnosa u školi (130-1301761-1765) , voditelj: Vlatko Previšić
Kvaliteta i pouzdanost pogona EES Hrvatske na regionalnom tržištu el. energije (165-1651481-1482) , voditelj: Srete Nikolovski
Kvaliteta signala u integriranim sklopovima s mješovitim signalom (036-0361621-1622) , voditelj: Adrijan Barić
Kvaliteta života liječnika i budućnost liječničke profesije u RH (108-0000000-3577) , voditelj: Stjepan Orešković
KVALITETA ŽIVOTA PSIHIJATRIJSKIH BOLESNIKA (278-0000000-0071) , voditelj: Mate Mihanović
Kvantifikacija i parametrizacija akumulacije FDG-a pomoću PET-a (214-0362214-2055) , voditelj: Srećko Lončarić
Kvantitativna analiza i prijenos slike u patologiji (108-1083570-3643) , voditelj: Sven Seiwerth
Kvantitativna analiza produktivnosti hrvatskog gospodarstva i integracija u EU (081-0811403-1410) , voditelj: Ljiljana Lovrić
KVANTITATIVNE METODE U FUNKCIJI OPTIMALNOG UPRAVLJANJA POMORSKIM SUSTAVOM (112-1121722-3308) , voditelj: Ante Bistričić
Kvantitativni EEG pokazatelji u depresivnih i shizofrenih bolesnika (108-1301675-0029) , voditelj: Dražen Begić
Kvantna stanja, ultrabrza dinamika i dekoherencija u nanostrukturnim sistemima (035-0352828-2839) , voditelj: Branko Gumhalter
Kvantna teorija polja, nekomutativni prostori i simetrije (098-0000000-2865) , voditelj: Stjepan Meljanac
Kvantni magneti: Osnovna stanja u kompeticiji (035-0352843-2845) , voditelj: Mladen Prester
Kvantno računanje: paralelnost i vizualizacija (082-0982562-3160) , voditelj: Mladen Pavičić
Laboratorijski mjerni instrumenti u kineziologiji (315-1773397-3332) , voditelj: Boris Maleš
Laboratorij za elektromagnetsku kompatibilnost i biološke učinke EM polja (036-0361566-1569) , voditelj: Krešimir Malarić
Laserska spektroskopija hladne plazme za obradu materijala (035-0352851-2856) , voditelj: Slobodan Milošević
Latinički izvori, studije i pomagala za društvenu i gospodarsku povijest (101-1012604-2601) , voditelj: Damir Karbić
Leksička semantika u izradi Hrvatskog WordNeta (130-1300646-1002) , voditelj: Ida Raffaelli
LEUKEMIJE I TRANSPLANTACIJA KRVOTVORNIH MATIČNIH STANICA (108-1081872-1913) , voditelj: Nadira Duraković
Liberalizacija kapitalnog računa Hrvatske u procesu pristupanja Europskoj Uniji (067-0000000-1498) , voditelj: Jasminka Šohinger
Liburni i Delmati u 4.-1. st. pr. Kr. (269-2690754-3143) , voditelj: Slobodan Čače
Ličnost i socijalo poželjno odgovaranje (130-0000000-3282) , voditelj: Željko Jerneić
Ličnost roditelja i roditeljstvo tijekom tranzicije djeteta u adolescenciju (130-1301683-1400) , voditelj: Gordana Keresteš
Lieve grupe, integrabilni sistemi i simetrije (177-0372794-2816) , voditelj: Saša Krešić-Jurić
Lignani u žitaricama, uljaricama, soji i integralnim pekarskim proizvodima (058-0580696-0702) , voditelj: Duška Ćurić
Liječenje bolesti i ozljeda hrskavice velikih zglobova (108-1080327-0161) , voditelj: Miroslav Hašpl
Liječenje koron. bolesti dijabetičara drug-eluting stentovima nasuprot kirurgiji (108-1081875-3126) , voditelj: Aleksander Ernst
Lik Blažene Djevice Marije u franjevačkom propovjedništvu XVIII. st. (203-2263053-2467) , voditelj: Ivan Karlić
Likovna umjetnost i likovna kultura 19., 20. i 21. stoljeća u Dalmaciji (269-0000000-3374) , voditelj: Vinko Srhoj
LIMFOPROLIFERATIVNE BOLESTI I TRANSPLANTACIJA KRVOTVORNIH MATIČNIH STANICA (108-1081872-2061) , voditelj: Damir Nemet
Lipidi, slobodni radikali i njihovi glasnici u integrativnoj onkologiji (098-0982464-2519) , voditelj: Neven Žarković
Lisabonska strategija - katalizator reformi u EU i Hrvatskoj (017-0171682-1286) , voditelj: Višnja Samardžija
Logičke strukture i intencionalnost (191-1911111-2730) , voditelj: Srećko Kovač
Logika i stvarnost (009-0091328-0941) , voditelj: Majda Trobok
Logika, univerzalni jezik i filozofija jezika (130-1203164-0741) , voditelj: Goran Švob
Lokalni korozijski fenomeni na nehrđajućih čelicima i njihovo sprečavanje (120-1201767-1764) , voditelj: Ivan Juraga
Longitudinalna studija o rastu i razvoju djece predškolske dobi u Hrvatskoj (072-0000000-0249) , voditelj: Josip Grgurić
Ljudska prava i manjinska prava u europskom pravnom prostoru (115-1152437-2490) , voditelj: Vesna Crnić-Grotić
Ljudski gubici Hrvatske u Drugom svjetskom ratu i poraću (019-0190609-0584) , voditelj: Vladimir Gajger
Ljudski potencijali i ekonomski razvoj Hrvatske (081-0811403-1409) , voditelj: Nada Karaman Aksentijević
Madžarsko-hrvatski rječnik (212-2120898-0924) , voditelj: Marija Znika
Mađarski i hrvatski jezik u kontrastivnom pristupu (130-1300869-0793) , voditelj: Orsolya Žagar Szentesi
Magmatizam i mineralna ležišta Dinarskog krškog područja (195-1953068-3206) , voditelj: Vesnica Garašić
Makrociklički ligandi, strukturne promjene otopina i molekularne spektroskopije (098-0982904-2927) , voditelj: Goran Baranović
Makroekonomska konvergencija Republike Hrvatske Europskoj uniji (002-0022469-2470) , voditelj: Željko Lovrinčević
Maligni epidermalni kožni tumori u Hrvatskoj (218-0000000-3657) , voditelj: Jasna Lipozenčić
Maloprodaja u vrijednosnom lancu hrane (010-0000000-3353) , voditelj: Zdenko Segetlija
Manje vjerske zajednice kao akteri religijskih promjena u hrvatskom društvu (100-1001172-1072) , voditelj: Ankica Marinović
Manjine u Hrvatskoj i Hrvati u okolnim zemljama: povijesni identiteti (194-1940657-0652) , voditelj: Dragutin Pavličević
Marketing strategija hrvatskih građevinskih poduzeća (082-0000000-3231) , voditelj: Mariza Katavić
Marketinški pristup oblikovanju identiteta jadranskog prostora (055-0551207-0771) , voditelj: Biljana Crnjak-Karanović
Marketinški sustav konkurentske prednosti ponude ekoloških proizvoda u RH (067-0672345-2286) , voditelj: Sanda Renko
Masivni neutrini i astročestice: od fizike čestica do kozmologije (098-0982887-2872) , voditelj: Ante Ljubičić
Masne kiseline i polifenoli u regeneraciji i reparaciji tkiva. (062-0621341-0061) , voditelj: Čedomila Milin
Matematička analiza kompozitnih i tankih struktura (037-0693014-2765) , voditelj: Zvonimir Tutek
Matematička logika i primjene (120-1203164-3074) , voditelj: Zvonimir Šikić
Matematički i statistički modeli za praćenje stanja i gospodarenja u šumarstvu (068-0681966-1969) , voditelj: Anamarija Jazbec
Matematički modeli u analizi razvoja hrvatskog financijskog tržišta (055-0000000-1435) , voditelj: Zdravka Aljinović
Matematički modeli u mehanici fluida (135-0372787-2819) , voditelj: Božidar Ivanković
Matematički temelji prirodnih i društvenih spoznaja (037-2453075-1045) , voditelj: Franka Miriam Bruckler
Matematičko modeliranje cirkulacije i satelitska detekcija graničnih procesa (098-0982705-2707) , voditelj: Milivoj Kuzmić
Matematičko modeliranje geofizičkih pojava (037-1193086-3226) , voditelj: Marko Vrdoljak
Matematičko modeliranje, optimiranje i upravljanje biotehnoloških procesa (058-1252086-0589) , voditelj: Želimir Kurtanjek
Matematičko modeliranje višekriterijskih problema odlučivanja (037-0363078-2776) , voditelj: Lavoslav Čaklović
Materijali sa elektronskom strukturom modeliranom modernim tehnikama priprave (035-0352827-2841) , voditelj: Ivica Aviani
Materijali, trajnost i nosivost suvremenih zupčastih prijenosnika (069-0692195-1796) , voditelj: Božidar Križan
Materinski i inojezični hrvatski (130-1301001-0991) , voditelj: Zrinka Jelaska
Matrični modeli, dualnost i teorija polja (098-0982930-2861) , voditelj: Larisa Jonke
Mediaevalia Croatica (130-1300637-0647) , voditelj: Mirjana Matijević-Sokol
Medicinski elementi u sakralnoj tradiciji na području Riječke nadbiskupije (062-1012555-0795) , voditelj: Amir Muzur
Medijacijska uloga emocija u procesu samoregulacije učenja (269-1301676-0821) , voditelj: Izabela Sorić
Medijska kultura u suvremenoj Hrvatskoj: pluralizam medija i medijske politike (015-0152482-2475) , voditelj: Zrinjka Peruško
Mediteran u renesansnim književnostima Slavena (244-2440820-0747) , voditelj: Slobodan Novak
MEĐUDJELOVANJA OBLIKA TRAGOVA METALA U VODENOM OKOLIŠU (098-0982934-2720) , voditelj: Ivanka Pižeta
Međudjelovanje doktorskog studija i znanstvene produktivnosti u biomedicini (108-1080314-0274) , voditelj: Jadranka Božikov
Međudjelovanje hidromelioracijskih sustava i okolišnih čimbenika (082-0000000-3246) , voditelj: Neven Kuspilić
Međudjelovanje minerala i okoliša (119-0000000-1158) , voditelj: Vladimir Bermanec
Međudjelovanje parametara podloge i kotača šumskih vozila (068-0000000-3520) , voditelj: Dragutin Pičman
MEĐUMOLEKULSKA DJELOVANJA KOLOIDA HRANE I KONTROLA SVOJSTAVA NA NANORAZINI (178-0000000-3591) , voditelj: Marija Bujan
MEĐUMOLEKULSKA DJELOVANJA KOLOIDA HRANE I KONTROLA SVOJSTAVA NA NANORAZINI (178-1780469-3591) , voditelj: Marija Bujan
Međunarodni aspekti konkurentnosti, restrukturiranja i poduzetništva u RH (017-0171682-1288) , voditelj: Nevenka Čučković
Međunarodnoprivatnopravni aspekti pristupanja Hrvatske Europskoj uniji (066-0662501-2526) , voditelj: Hrvoje Sikirić
Međuodnos mineralnih nosača i fosfat-uklanjajućih bakterija u otpadnim vodama (119-1191155-1203) , voditelj: Jasna Hrenović
Međuodnos turizma, prostora i prometa (126-1261689-1690) , voditelj: Siniša Horak
Međupovršinske pojave aktivnih multifunkcijskih tekstilnih materijala (117-1252971-1367) , voditelj: Anamarija Grancarić
Međuzavisnost liberalizacije poštanskog tržišta i izravnog marketinga (016-0000000-1730) , voditelj: Stjepan Dvorski
Mehanička funkcija mišića pri izvedbi balističkih pokreta (034-0342607-2623) , voditelj: Goran Marković
MEHANIČKA STABILNOST I FUNKCIONALNOST ODLAGALIŠTA KOMUNALNOG OTPADA (149-0831529-3050) , voditelj: Mensur Mulabdić
Mehanizam bioloških učinaka novih malih molekula na stanice tumora čovjeka (219-0982914-2176) , voditelj: Ljubica Glavaš Obrovac
Mehanizam djelovanja kolesterola u nastanku Alzheimerove bolesti (098-0982522-2525) , voditelj: Silva Hećimović
Mehanizam dugoročnih promjena u ekosustavu sjevernog Jadrana (098-0982705-2731) , voditelj: Robert Precali
Mehanizam i temeljni čimbenici staničnog starenja i obrane u PTSP pacjenata (198-0982522-1120) , voditelj: Željko Romić
Mehanizam nastanka metaboličkog sindroma induciran antipsihoticima (219-1081870-2070) , voditelj: Pavo Filaković
Mehanizmi efikasnog rješavanja domaćih i međunarodnih potrošačkih sporova (115-1151212-2638) , voditelj: Vesna Tomljenović
Mehanizmi narušavanja strukture lipoproteina djelovanjem vanjskih čimbenika (108-1080134-3105) , voditelj: Ozren Gamulin
Mehanizmi očuvanja stabilnosti genoma u viših biljaka (177-1191196-0829) , voditelj: Jasna Puizina
Mehanizmi rezistencije na antibiotike u Gram-negativnih bakterija (108-1080114-0015) , voditelj: Branka Bedenić
Mehanizmi sloma i modeli ponašanja inovativnih veza u drvenim konstrukcijama (114-0000000-3253) , voditelj: Adriana Bjelanović
Mehanizmi srčane boli u ishemiji, metaboličkim promjenama i u starosti (216-2160528-0067) , voditelj: Ivica Grković
Mehanizmi taloženja anorganskih biokompatibilnih i srodnih materijala (098-0982904-2951) , voditelj: Damir Kralj
Mehanizmi urođene imunosti u infekciji respiracijskim sincicijskim virusom (RSV) (021-0212432-2439) , voditelj: Sabina Rabatić
Melatonin i angiotenzin II u farmakologiji boli i hipertenzije (108-2192382-2369) , voditelj: Ante Tvrdeić
Melatonin i angiotenzin II u farmakologiji boli i hipertenzije (219-2192382-2369) , voditelj: Ante Tvrdeić
Membranski i adsorpcijski postupci uklanjanja organskih tvari pri obradbi voda (125-1253008-3009) , voditelj: Krešimir Košutić
Menadžerski alati u digitalnom poduzeću (067-0000000-3351) , voditelj: Marina Dabić
Menadžment u poduzetničkoj ekonomiji (236-0000000-1701) , voditelj: Marčelo Dujanić
Mentalni sadržaj u antičkoj filozofiji (191-1911111-1099) , voditelj: Filip Grgić
Mesne odlike hrvatskih pasmina ovaca (178-1780469-0396) , voditelj: Boro Mioč
Metaboličke i endokrine promjene u dijabetičnih trudnica (108-1080401-0386) , voditelj: Josip Đelmiš
Metabolički sindrom i akutni infarkt miokarda (108-1080230-0118) , voditelj: Vjeran Nikolić-Heitzler
Metabolički sindrom u šećernoj bolesti tipa 1 (045-1080230-0516) , voditelj: Lea Smirčić-Duvnjak
Metabolizam kolagena u sindromu spuštenih genitalnih organa (216-0000000-0535) , voditelj: Tomislav Strinić
Metabolizam minerala u domaćih životinja u uvjetima visoke proizvodnje i stresa (053-1080229-2104) , voditelj: Zvonko Stojević
Metafizičko utemeljenje ljudske osobe (269-2690616-0618) , voditelj: Borislav Dadić
Metafizičko utemeljenje znanosti i njezino osamostaljenje od metafizike (191-1911113-1095) , voditelj: Stipe Kutleša
Metaforizacije političke zajednice u javnom diskursu: Hrvatska i Europska unija (015-0152482-2683) , voditelj: Ivo Žanić
Metali - biokompatibilnost i stres u alopeciji, depresiji i dijabetesu (022-0222412-2405) , voditelj: Berislav Momčilović
Metali - biokompatibilnost i stres u alopeciji, depresiji i dijabetesu (292-0222412-2405) , voditelj: Berislav Momčilović
Metali u kosturima iz starohrvatskih grobova u Kliškoj i Bribirskoj županiji (216-2160800-0655) , voditelj: Davorka Sutlović
Metalni hidridi u čistim energetskim sustavima (098-0982904-2941) , voditelj: Antun Drašner
Metalocenski biokonjugati, heterocikli i makromolekule (058-1191344-3122) , voditelj: Veronika Kovač
Metamorfni i magmatski događaji u podlozi Panonskog bazena i Dinaridima (119-1191155-1156) , voditelj: Dražen Balen
Metode i modeli u odgoju i obrazovanju djece predškolske dobi u dječjim vrtićima (227-2271694-1693) , voditelj: Renata Miljević-Riđički
Metode izračuna i optimiranja elektromagnetskih uređaja i postrojenja (246-0361616-1623) , voditelj: Kemal Hot
Metode motrenja i asimilacije meteoroloških podataka (004-1193086-3065) , voditelj: Krešo Pandžić
Metode probira u dijagnostici prijevremenog poroda (108-0000000-0387) , voditelj: Ratko Matijević
Metode računalne dinamike fluida (120-1201760-1758) , voditelj: Zdravko Virag
Metode znanstvene vizualizacije (098-0982562-2567) , voditelj: Karolj Skala
Metodika evaluacije biometrijskih karakterstika (016-0161199-1721) , voditelj: Miroslav Bača
Metodologija analize i modeliranja informacijskih sustava (009-0161199-1354) , voditelj: Mile Pavlić
Metodologija analize i modeliranja informacijskih sustava (318-0161199-1354) , voditelj: Mile Pavlić
Metodologija i izrada udžbenika i testiranja za hrvatski kao drugi/strani jezik (130-0000000-3623) , voditelj: Ivo Pranjković
Metodologija konjunkturnih istraživanja Eurposke unije i Republike Hrvatske (067-0000000-2496) , voditelj: Mirjana Čižmešija
Metodologija razvoja integriranih adaptivnih transportno-logističkih sustava (135-1352598-2581) , voditelj: Sadko Mandžuka
Mezozojske magmatske, plaštne i piroklastične stijene sjeverozapadne Hrvatske (181-1951126-1141) , voditelj: Damir Slovenec
Migracijski sustavi i ekologija ornitofaune područja Nacionalne ekološke mreže (101-1012682-2678) , voditelj: Goran Sušić
Mikoplazmoze i neke uvjetovane infekcijske bolesti životinja (053-0481153-1129) , voditelj: Branka Šeol
Mikotoksini u namirnicama i krmi na području R.Hrvatske (058-0582184-0432) , voditelj: Frane Delaš
Mikrobiološka ispravnost i održivost namirnica animalnog podrijetla (053-0531854-1853) , voditelj: Lidija Kozačinski
Mikrobiološka kontrola kvalitete autohonih mekih i tvrdih ovčijih sireva (178-1782128-2123) , voditelj: Sulejman Redžepović
Mikrofosilne zajednice u karbonatnim naslagama Krških Dinarida (195-1953068-0242) , voditelj: Igor Vlahović
Mikromicete, interakcije toksičnih metabolita-zdravlje i prevencija (006-0061117-1242) , voditelj: Maja Šegvić Klarić
Mikromorfološka i kemotaksonomska istraživanja nekih vrsta porodice Lamiaceae (006-0000000-3178) , voditelj: Dario Kremer
Mikrovalna istraživanja novih materijala (119-1191458-1022) , voditelj: Miroslav Požek
Mineralima obogaćene funkcionalne starter kulture u prehrambenoj industriji (058-0583444-3483) , voditelj: Vesna Stehlik-Tomas
Mjerenja u području EMC i istraživanja EM utjecaja na zdravlje (023-0000000-3273) , voditelj: Antonio Šarolić
Mjerenje elektromagnetskih veličina na etalonskoj razini (036-0363081-1650) , voditelj: Damir Ilić
Mjerenje i djelovanje atmosferskih oksidansa (098-0982915-2947) , voditelj: Leo Klasinc
Mjerenje i karakterizacija podataka iz stvarnog svijeta (098-0982560-2566) , voditelj: Branka Medved-Rogina
Mjerenje ishoda i kvalitete života nakon moždanog udara (127-0000000-3421) , voditelj: Dragutin Kadojić
Mjerenje latentnih psiholoških svojstava: Dispozicije i procesi ličnosti (130-1301683-1402) , voditelj: Vesna Buško
Mjerenje motoričkih znanja u kineziologiji (315-1773397-3333) , voditelj: Đurđica Miletić
Mjerenje važnosti utjecaja turizma na gospodarstvo Hrvatske (126-0000000-3347) , voditelj: Sanda Čorak
Mjerni instrumenti u kineziterapiji (315-1773397-3334) , voditelj: Nikola Rausavljević
Mjesto i uloga informatike u razvitku poljodjelskih sustava: primjer Hrvatske (178-0000000-3589) , voditelj: Vitomir Grbavac
Modeli i metode operacijskih istraživanja u ekonomici i poslovnom odlučivanju (067-0000000-1076) , voditelj: Zrinka Lukač
Modeli i metode upravljanja znanjem u razvoju proizvoda (120-1201829-1828) , voditelj: Dorian Marjanović
Modeli i standardi kvalitete i poslovne izvrsnosti za hotelsku industriju (116-1162459-2458) , voditelj: Ivanka Avelini-Holjevac
Modeli kvalitete i javno-privatno partnerstvo u turizmu Hrvatske (116-1162459-2456) , voditelj: Vinka Cetinski
Modeli povećanja konkurentnosti u izvozu finalnih proizvoda od drva (068-0683446-3512) , voditelj: Darko Motik
Modeli računovodstvenog izvještavanja i harmonizacija sa zahtjevima EU (055-0000000-0733) , voditelj: Branka Ramljak
Modeliranje bioaktivnih molekula i ispitivanje njihovih svojstava i učinka (098-0982929-2524) , voditelj: Nikola Štambuk
Modeliranje distribucijskih kanala za ekološke proizvode i zaštita potrošača uRH (067-0672345-2343) , voditelj: Vesna Brčić-Stipčević
Modeliranje ekološki prihvatljivih protoka rijeke Cetine (119-0000000-3184) , voditelj: Perica Mustafić
Modeliranje fizikalnih svojstava materijala s izraženom frustracijom ili neredom (035-0352826-2847) , voditelj: Eduard Tutiš
Modeliranje granične nosivosti i stabilnosti konstrukcija pri velikim pomacima (083-0831541-1545) , voditelj: Ante Mihanović
Modeliranje i međudjelovanje kompleksa prijelaznih metala i bioliganada (022-0222148-2822) , voditelj: Jasmina Sabolović
Modeliranje i okolišni aspekti ENF elektromagnetskih polja (023-0231582-2294) , voditelj: Nikša Kovač
Modeliranje i simuliranje procesa sušenja i ekstrakcije u proizvodnji hrane (113-1130471-0338) , voditelj: Srećko Tomas
MODELIRANJE I UPRAVLJANJE HIBRIDNIM VOZILIMA (120-0361621-1896) , voditelj: Joško Petrić
Modeliranje kompleksnih sustava (036-0362214-1987) , voditelj: Branko Jeren
Modeliranje komplementarnog razvoja transportnih modula (135-1352339-2341) , voditelj: Borna Abramović
Modeliranje ljudskog tijela i izvora zračenja:okolišni i zdravstveni aspekti (023-0231582-1585) , voditelj: Dragan Poljak
Modeliranje molekula i materijala metodama matematičke i računarske kemije (006-0982929-2940) , voditelj: Milena Jadrijević-Mladar Takač
Modeliranje molekula i materijala metodama matematičke i računarske kemije (098-0982929-2940) , voditelj: Ante Graovac
Modeliranje molekula i materijala metodama matematičke i računarske kemije (177-0982929-2940) , voditelj: Ante Graovac
Modeliranje naprednih proizvodnih struktura kod inteligentne proizvodnje (069-0692976-1740) , voditelj: Tonči Mikac
Modeliranje oštećenja i sigurnost konstrukcija (120-1201910-1906) , voditelj: Zdenko Tonković
Modeliranje ponašanje kolničkih konstrukcija cesta s asfaltnim zastorom (082-1102147-2143) , voditelj: Tatjana Rukavina
Modeliranje proceduralnih propisa (016-0161217-0870) , voditelj: Vjeran Strahonja
Modeliranje rastrošbe za potrebe proračuna geotehničkih konstrukcija u flišu (083-0831510-3130) , voditelj: Predrag Miščević
Modeliranje razvoja energetskih sustava i podsustava (201-0000000-3261) , voditelj: Mladen Zeljko
Modeliranje strojnog ponašanja za montažu, pakiranje i demontažu (120-0000000-3316) , voditelj: Zoran Kunica
Modeliranje svojstava materijala i parametara procesa (120-1201780-1779) , voditelj: Tomislav Filetin
Modeliranje u oblikovanju i konstruiranju proizvoda od drva (068-0680720-0709) , voditelj: Silvana Prekrat
Modeliranje vibracijskih sustava u strojarstvu (120-1201773-1770) , voditelj: Milenko Stegić
Modeli tržišnog financiranja namjena od javnog interesa (067-0000000-1438) , voditelj: Alen Stojanović
Modeli za ocjenu rizičnosti poslovanja poduzeća (010-0101195-1048) , voditelj: Nataša Šarlija
Model procjene pogodnosti zemljišta za trajne nasade (079-0790462-2770) , voditelj: Vladimir Vukadinović
Model prometne i logističke integracije hrvatskih morskih i riječnih luka (112-1121722-3152) , voditelj: Čedomir Dundović
Model ranog otkrivanja raka integriran u praksu obiteljske medicine (219-1081871-2087) , voditelj: Zdravko Ebling
MODEL USTROJA OBALNE STRAŽE JADRANSKIH ZEMALJA (112-1121722-1708) , voditelj: Pavao Komadina
Moderna i postmoderna arhitektura riječke regije u europskom kontekstu (009-0202687-0804) , voditelj: Julija Lozzi-Barković
Modernizacija i harmonizacija hrvatskog ugovornog prava i europsko pravo (067-0671442-1441) , voditelj: Deša Mlikotin-Tomić
Modernizacija i identitet hrvatskog društva. Sociokulturne integracije i razvoj (130-1301180-0915) , voditelj: Ivan Cifrić
Modernizam i prostorni identitet Hrvatske u dvadesetom stoljeću (101-0000000-3046) , voditelj: Boris Magaš
Modernost, modernizam i postmodernizam u hrvatskoj umjetnosti 20. stoljeća (020-0202687-2702) , voditelj: Ljiljana Kolešnik
Modificiranje površine izotermički poboljšanog nodularnog lijeva (120-1201833-1788) , voditelj: Vinko Ivušić
Modifikacija antimikrobne terapije i rezistencija patogenih mikroorganizama (108-1080114-0016) , voditelj: Igor Francetić
Modifikacija i stabilnost višefaznih polimernih sustava (125-1252971-2578) , voditelj: Emi Govorčin-Bajsić
Modulacija funkcije ljudskih regulacijskih T-limfocita (072-1080229-0337) , voditelj: Alenka Gagro
Mogućnosti poboljšanja radnih osobina lovačkih pasa goniča (079-0000000-3606) , voditelj: Ivica Bošković
Mogućnost uzgoja alternativnih žitarica u Republici Hrvatskoj (178-0000000-3584) , voditelj: Ana Pospišil
MOLEKULARNA CITOGENETIKA U EVALUACIJI MENTALNE RETARDACIJE NEPOZNATE ETIOLOGIJE (108-1081870-1888) , voditelj: Lukrecija Brečević
Molekularna detekcija mikroorganizama: utjecaj na uporabu antimikrobnih lijekova (108-1080114-0014) , voditelj: Vanda Plečko
Molekularna enzimologija i proteinske interakcije hidrolaza (098-1191344-2938) , voditelj: Marija Abramić
Molekularna epizootiologija i epidemiologija leptospiroze (053-1430115-2116) , voditelj: Nenad Turk
Molekularna epizootiologija važnih bakterijskih zoonoza (048-0481153-1150) , voditelj: Željko Cvetnić
Molekularna filogenija, evolucija i simbioza slatkovodnih beskralježnjaka (119-1193080-1214) , voditelj: Mirjana Kalafatić
Molekularna genetika i farmakogenetika gastrointestinalnih tumora (098-0982464-2508) , voditelj: Sanja Kapitanović
Molekularna obilježja miofibroblasta Dupuytrenove bolesti (098-0982464-2393) , voditelj: Krešimir Pavelić
Molekularna obilježja miofibroblasta Dupuytrenove bolesti (335-0982464-2393) , voditelj: Krešimir Pavelić
Molekularna osnova aseptičke nestabilnosti totalne endoproteze zgloba kuka (098-0000000-3530) , voditelj: Robert Kolundžić
Molekularna osnova aseptičke nestabilnosti totalne endoproteze zgloba kuka (335-0000000-3530) , voditelj: Robert Kolundžić
Molekularna osnova aterogeneze (108-1080316-0298) , voditelj: Goran Ferenčak
Molekularna osnova raka štitnjače-kriteriji u terapiji diferenciranih karcinoma (108-0000000-0051) , voditelj: Miljenko Bura
Molekularna osnova razvoja švanoma baze lubanje (108-0982464-0326) , voditelj: Mislav Gjurić
Molekularna patogeneza virusa mumpsa (021-0212432-3123) , voditelj: Maja Šantak
MOLEKULARNA PATOLOGIJA U NOVOTVORINAMA ŽENSKOG SPOLNOG SUSTAVA (108-1080059-0040) , voditelj: Damir Babić
Molekularna podloga i liječenje psihijatrijskih i stresom izazvanih poremećaja (098-0982522-2455) , voditelj: Nela Pivac
Molekularna regulacija biljnog razvitka (098-0982913-2829) , voditelj: Branka Salopek-Sondi
Molekularna varijabilnost biljnih patogena (119-1191192-1222) , voditelj: Mladen Krajačić
Molekularne i biološke osnove demijelinizacijskih bolesti živčanog sustava (108-1081874-1988) , voditelj: Vesna Brinar
Molekularne interakcije koštanog i imunološkog sustava (108-1080229-0140) , voditelj: Ana Marušić
Molekularne interakcije u diferencijaciji limfocita (098-0982913-2332) , voditelj: Mariastefania Antica
Molekularne osnove djelovanja antibiotika i mehanizmi bakterijske rezistencije (006-0982913-1219) , voditelj: Gordana Maravić Vlahoviček
Molekularni biljezi u solidnim tumorima - prediktivni i prognostički značaj (108-1080058-0047) , voditelj: Stjepko Pleština
Molekularni mehanizmi citomegalovirusnog izmicanja imunološkom nadzoru (062-0621261-1263) , voditelj: Stipan Jonjić
Molekularni mehanizmi infekcije virusom hepatitisa C (062-0000000-3550) , voditelj: Blaženka Grahovac
Molekularni mehanizmi ishemijskog oštećenja mozga i neuroprotekcija (062-0620529-0518) , voditelj: Jasenka Mršić-Pelčić
Molekularni mehanizmi nastanka prekanceroznih i kanceroznih lezija usne šupljine (065-0982464-2532) , voditelj: Marinka Mravak-Stipetić
Molekularni mehanizmi odgovora hrvatskih endemičnih i rijetkih biljaka na stres (119-1191196-1202) , voditelj: Branka Pevalek-Kozlina
Molekularni mehanizmi patogeneze kronične opstrukcijske bolesti pluća (006-0061245-0977) , voditelj: Tihana Žanić-Grubišić
Molekularni mehanizmi rekombinacije i popravka DNA (098-0982913-2862) , voditelj: Davor Zahradka
Molekularni mehanizmi tumorske progresije i metastaziranja raka dojke i prostate (062-0620095-0077) , voditelj: Elvira Mustać
Molekularni mehanizmi učinaka imunosnih poremećaja na kost (108-1080229-0142) , voditelj: Danka Grčević
Molekularni mehanizmi ugradnje proteina u staničnu stijenku kvasca (058-0580477-2240) , voditelj: Vladimir Mrša
Molekularno-biokemijski čimbenici u bolesnika s depresivnim poremećajem (134-0000000-3372) , voditelj: Dalibor Karlović
Molekularno-genetička obilježja populacija utemeljitelja - Romi kao model (196-1962766-2763) , voditelj: Branka Janićijević
Molekularno profiliranje metastazirajućeg tumora dojke (101-0982464-2277) , voditelj: Dragan Dekaris
Molekulska struktura i dinamika sustava s paramagnetskim česticama (098-0982915-2939) , voditelj: Marina Ilakovac-Kveder
Molekulsko modeliranje strukture i reaktivnosti organskih spojeva (119-1191342-1339) , voditelj: Zlatko Mihalić
Molekulsko prepoznavanje biljnih regulatora rasta (178-0982929-2259) , voditelj: Milan Šoškić
Monitoring aeroalergena i model sustavnog suzbijanja alergogenog bilja (079-2192374-0261) , voditelj: Edita Štefanić
Monitoring površinskih i podzemnih voda priobalnih krških područja (083-0822695-1526) , voditelj: Damir Jukić
MONUMENTA MEDIAEVALIA VARIA (SREDNJOVJEKOVNI POVIJESNI SPOMENICI) (130-1300620-0641) , voditelj: Neven Budak
Morfogenetska svojstva stresnih proteina gp96 i metalotioneina (062-0621341-1337) , voditelj: Biserka Radošević-Stašić
Morfologija i svojstva nanostruktura metalnih oksida i metala (011-0982886-1366) , voditelj: Magdy Lučić-Lavčević
Morfometabolička istraživanja placente i organa životinja (053-0532400-2129) , voditelj: Vesna Gjurčević-Kantura
Morske granice RH i međunarodni ugovori kojima se uređuju odnosi na moru (018-0000000-1425) , voditelj: Vesna Barić-Punda
Morsko putničko bordarstvo u funkciji održivog razvitka (250-0000000-1452) , voditelj: Frane Mitrović
Motrenje, ispitivanje i dijagnostika transformatora (165-0362321-1552) , voditelj: Kruno Miličević
Mozak, eksperimentalni i cerebralni dijabetes i kognitivni i drugi poremećaji (108-1080003-0020) , voditelj: Melita Šalković-Petrišić
Multidimenzionalna analiza bioloških pokazatelja u duševnim poremećajima (108-1080037-0323) , voditelj: Miro Jakovljević
Multikulturalizam - politike i novi društveni pokreti (130-1301180-1188) , voditelj: Milan Mesić
Muški i ženski spolni sustav: razvoj, normalna histofiziologija i neplodnost (108-1080399-0383) , voditelj: Davor Ježek
Mutageni i antimutageni u ekogenetičkim istraživanjima (022-0222148-2125) , voditelj: Vera Garaj-Vrhovac
Mythos - cultus - imagines deorum (130-1300644-0649) , voditelj: Petar Selem
Nacija i reprezentacija (130-0171685-1030) , voditelj: Vladimir Biti
Nacionalna država između globalizacije, europeizacije i regionalizacije (015-0151680-1346) , voditelj: Zvonko Posavec
Nacionalne manjine u Hrvatskoj i eurointegracijski procesi (076-0000000-3417) , voditelj: Dragutin Babić
Nacionalni laboratorij za duljinu (120-1201785-1784) , voditelj: Vedran Mudronja
Nacionalni model kliničke baze podataka u maksilofacijalnoj onkologiji (108-1080057-0043) , voditelj: Mihajlo Virag
Nacionalni prostor u djelima starih hrvatskih pisaca (269-1301070-0768) , voditelj: Divna Mrdeža-Antonina
Nadogradnja međunarodnopravne osobnosti Republike Hrvatske (101-0000000-3430) , voditelj: Vladimir-Đuro Degan
Naglasna kolebanja u hrvatskome standardnom jeziku (140-0000000-2680) , voditelj: Ivan Zoričić
Naglasna kolebanja u hrvatskome standardnom jeziku (303-0000000-2680) , voditelj: Ivan Zoričić
Nanočestice u biogeokemijskim procesima u okolišu (098-0982934-2742) , voditelj: Ivan Sondi
Nanočestice u biogeokemijskim procesima u okolišu (195-0982934-2742) , voditelj: Ivan Sondi
Nano-efekti i utjecaji neuređenosti u materijalima za ioniku čvrstog stanja (160-0982886-0873) , voditelj: Ivan Hip
Nanomagneti (119-1191458-1017) , voditelj: Krešo Zadro
Nanometarski elektronički elementi i sklopovske primjene (036-0361566-1567) , voditelj: Tomislav Suligoj
Nanostruktura restaurativnih materijala i interakcije s tvrdim zubnim tkivima (065-0352851-0410) , voditelj: Zrinka Tarle
NAPREDNE HETEROGENE MREŽNE TEHNOLOGIJE (023-0231924-1660) , voditelj: Dinko Begušić
Napredne strategije upravljanja i estimacije u složenim sustavima (036-0361621-3012) , voditelj: Nedjeljko Perić
Napredne tehničke tkanine i procesi (117-0000000-1376) , voditelj: Stana Kovačević
Napredni modeli procjene Sunčevog zračenja i primjena u FN pretvorbi energije (023-0982886-1612) , voditelj: Ivan Zulim
Napredni obradni sustavi i procesi (120-1201948-1938) , voditelj: Toma Udiljak
Napredni postupci izravne izradbe polimernih proizvoda (152-1521473-1474) , voditelj: Pero Raos
Napredni procesi odsumporavanja ugljikovodičnih goriva (125-1251963-2580) , voditelj: Katica Sertić-Bionda
Napredni sustavi radijskog pristupa zatvorenom prostoru i interakcija s okolišem (165-0361630-3049) , voditelj: Tomislav Švedek
Naselja i groblja na istočnom Jadranu u željezno doba, simbolički aspekti (269-2690754-0756) , voditelj: Sineva Kukoč
Naseljenost i gospodarstvo Istre od kraja prapovijesti do Bizanta (140-1400822-0932) , voditelj: Robert Matijašić
Naseljenost i gospodarstvo Istre od kraja prapovijesti do Bizanta (303-1400822-0932) , voditelj: Robert Matijašić
Naseljenost i gospodarstvo Istre od kraja prapovijesti do Bizanta (303-3030822-0932) , voditelj: Robert Matijašić
Nasljedne endokrine bolesti u djece (108-0000000-0359) , voditelj: Miroslav Dumić
Nasljedne i okolišne odrednice duboke starosti - hrvatski stogodišnjaci (198-1080315-0292) , voditelj: Diana Rudan
Nasljedne metaboličke i ostale monogenske bolesti djece (108-1081870-1885) , voditelj: Ivo Barić
Nastanak i uloga inkompetentnih perforatora u kroničnoj venskoj insuficijenciji (129-0000000-0204) , voditelj: Nikša Vučić
Nearomatski naftalan –istraživanje sastava i bioloških učinaka na epitelna tkiva (065-0650445-1277) , voditelj: Ivan Alajbeg
Neasocijativne algebarske strukture i njihove primjene (037-0372785-2759) , voditelj: Vladimir Volenec
Nedestruktivne metode u procesima proizvodnje i čuvanja hrane (113-1130471-0592) , voditelj: Damir Magdić
Nedostatak Adenozilhomocistein hidrolaze: Molekularni mehanizmi novog oboljenja (098-0000000-2463) , voditelj: Oliver Vugrek
Neinvazivna mjerenja i postupci u biomedicini (036-0362979-1554) , voditelj: Stanko Tonković
Neizvjesnosti i rizici u planiranju elektroenergetskih mreža (201-2012299-2300) , voditelj: Matislav Majstrović
Nejednakosti i numerička analiza (177-1170889-3039) , voditelj: Nenad Ujević
Nekliničke metode ispitivanja tvari iz okoliša na stanicama sisavaca i riba (058-0582184-2414) , voditelj: Višnja Gaurina-Srček
Nekomutativni prostori u fizici visokih energija (098-0982930-2900) , voditelj: Josip Trampetić
Nelinearna analiza bioloških signala u neurokirurškoj anesteziji (108-0362979-0137) , voditelj: Ante Sekulić
Nelinearna analiza diferencijalnih jednadžbi i dinamičkih sustava (036-0361621-1291) , voditelj: Mervan Pašić
Nelinearna dinamička analiza trodimenzionalnih armirano-betonskih konstrukcija (083-0831541-1532) , voditelj: Željana Nikolić
Nelinearne pojave i valna dinamika u fotoničkim sustavima (119-0000000-1015) , voditelj: Hrvoje Buljan
Nelinearni problemi procjene parametara u matematičkim modelima (235-2352818-1034) , voditelj: Dragan Jukić
Nematode kao bioindikatori ekološkog stanja tla (079-0790462-0265) , voditelj: Mirjana Brmež
Neogenski kopneni okoliši Panonskog bazena i krških područja (195-1951293-2703) , voditelj: Davor Pavelić
Neolatina Croatica: kritička izdanja, komentari, interpretacije (130-1300637-0636) , voditelj: Darko Novaković
Neologizmi u hrvatskome i europskome kontekstu (130-1300869-0834) , voditelj: Vesna Muhvić-Dimanovski
Neoskolastička filozofija u Hrvatskoj u 19. i 20. stoljeću (199-0000000-3368) , voditelj: Anto Mišić
Nerazdvajanja kromosoma embrija u partnera s neplodnošću (062-0000000-3553) , voditelj: Anđelka Radojčić-Badovinac
Nestandardni modeli građevinskih konstrukcija (082-1201829-2166) , voditelj: Damir Lazarević
Neuralna kontrola disanja u budnosti i spavanju (216-2163166-0513) , voditelj: Zoran Đogaš
Neurobiološka podloga autizma: uloga serotoninskog sustava (119-1081870-2396) , voditelj: Dubravka Hranilović
Neurobiološki aspekti ljudske adaptacije na stres i odgovor na psihoterapiju (108-1083509-3517) , voditelj: Rudolf Gregurek
Neuroendokrini tumori probavnog sustava i gušterače (134-1342428-0491) , voditelj: Maja Cigrovski Berković
Neurolingvistički aspekti bilingvizma (130-0000000-3096) , voditelj: Vesna Mildner
Neuronsko modeliranje i bihevioralno testiranje vidne percepcije i kognicije (009-0362214-0818) , voditelj: Dražen Domijan
Neurorazvoj djece s apnejom u spavanju od novorođenačke do adolescentne dobi (216-2163166-0509) , voditelj: Biserka Rešić
Neurorazvojni ishod djece s intrauterinim zastojem rasta i/ili hipoksijom (072-1081870-0025) , voditelj: Vlatka Mejaški-Bošnjak
NEUROTRANSMITORI I NOVI MEHANIZMI DJELOVANJA LIJEKOVA I OTROVA (108-1080003-0001) , voditelj: Zdravko Lacković
Nezavisna Država Hrvatska 1941-1945. - sociokulturni i komunikacijski aspekti (019-0190609-0579) , voditelj: Nada Kisić-Kolanović
Nikola Škrlec Lomnički (1729-1799) i njegovo doba (066-0000000-0576) , voditelj: Stjenko Vranjican
Niskodimenzionalni jako korelirani vodljivi sustavi (119-1191458-0512) , voditelj: Slaven Barišić
Normativnost u teoriji spoznaje i etici (009-0091328-0943) , voditelj: Snježana Prijić-Samaržija
Normizacija nekih pokazatelja zdravlja hrvatskih izvornih pasmina ovaca (053-1780469-2110) , voditelj: Miljenko Šimpraga
NOVA TEHNOLOGIJA DOBIVANJA MOLEKULSKI TISKANIH POLIMERNIH MATERIJALA (061-0000000-3029) , voditelj: Ana Erceg Kuzmić
Nove arhitekture i protokoli u konvergentnim telekomunikacijskim mrežama (071-0362027-2329) , voditelj: Darko Huljenić
Nove dijagnostičke metode u ortodonciji i biokompatibilnost naprava (065-0650444-0436) , voditelj: Mladen Šlaj
Nove ekonomske elite, institucije i prostorna ovisnost strategija razvitka (194-1941535-1506) , voditelj: Drago Čengić
Nove formulacije antigena i imunostimulatora - utjecaj na imunoreakciju (021-0212432-2431) , voditelj: Ruža Frkanec
Nove formulacije materijala, karakteristike otisaka i čimbenici okoliša (128-1281955-1953) , voditelj: Ivana Bolanča Mirković
Nove metode u dijagnostici akutnih nebakterijskih upala SŽS-a u djece (108-0000000-3485) , voditelj: Goran Tešović
Nove metode u dijagnostici i liječenju bolesti i ozljeda ramena (108-0000000-0164) , voditelj: Nikola Čičak
Nove mogućnosti suzbijanja bakterijskih infekcija peradi i drugih ptica (053-0531863-1857) , voditelj: Estella Prukner-Radovčić
Nove obrazovne tehnologije i cjeloživotno obrazovanje (227-2271694-1697) , voditelj: Milan Matijević
Nove paradigme ranog odgoja (130-1301761-1772) , voditelj: Dubravka Maleš
Nove sigurnosne ugroze i kritična nacionalna infrastruktura (204-0000000-3241) , voditelj: Krunoslav Antoliš
Nove strukture poboljšanja dinamičke stabilnosti hidroagregata (275-0361616-1620) , voditelj: Mateo Milković
Nove tehnike procesiranja u proizvodnji funkcionalne hrane (058-0580696-2533) , voditelj: Vesna Lelas
Nove tehnologije u dijagnostici i upravljanja brodskih porivnih sustava (250-2502209-2364) , voditelj: Ivan Komar
Nove tehnologije u proizvodnji graška i grahorice za potrebe stočarstva (178-0000000-3587) , voditelj: Darko Uher
Novi amorfni i nanostrukturirani tankoslojni materijali (098-0982886-2895) , voditelj: Nikola Radić
Novi biokemijski biljezi ateroskleroze u krvožilnim bolestima (044-0061245-0551) , voditelj: Zlata Flegar-Meštrić
Novi heterocikli kao antitumorski i antivirusni ("pametni") lijekovi (125-0982464-1356) , voditelj: Marijana Hranjec
Novi klinički pristupi kroničnim mijelo i limfoproliferacijama (198-1980955-0954) , voditelj: Vlatko Pejša
Novi kompleksni spojevi i materijali-kemijski i biološki katalizatori (119-1191342-1082) , voditelj: Marina Cindrić
Novi materijali i katalizatori za održive tehnologije (125-0982904-2923) , voditelj: Mirjana Metikoš-Huković
Novi materijali, tehnološki procesi i proizvodi u finalnoj obradi drva (068-0680720-0710) , voditelj: Andrija Bogner
Novi netoksični inhibitori korozije metala (125-1252973-2572) , voditelj: Helena Otmačić Ćurković
Novi organski i koordinacijski spojevi - sinteza i suodnos struktura-svojstvo (119-1193079-3069) , voditelj: Branko Kaitner
Novi pristupi dijagnostici nasljednih bolesti (108-0000000-0353) , voditelj: Davor Begović
Novi terapijski modaliteti u liječenju malignih bolesti (098-0982464-2390) , voditelj: Ranko Stojković
NOVI VIDIK OPTIMIZACIJE KORIŠĆENJA SUNČEVE ENERGIJE U SC ELEKTRANAMA (023-0231751-3011) , voditelj: Sandro Nižetić
Novi zapisi hrvatske usmene književnosti (sistematizacija i valorizacija) (130-1300787-0789) , voditelj: Stipe Botica
Nuklearna struktura i nuklearna astrofizika (119-1191005-1010) , voditelj: Dario Vretenar
Nuklearne elektrane za održivu proizvodnju električne energije (036-0361590-1589) , voditelj: Danilo Feretić
Nuklearne Interakcije (098-0000000-3194) , voditelj: Ivo Šlaus
Numerička analiza odziva konstrukcija za određena područja eksploatacije (069-0691736-1737) , voditelj: Josip Brnić
Numerička i eksperimentalna istraživanja nelinearnih mehaničkih sustava (120-0362321-2198) , voditelj: Hinko Wolf
Numerička i eksperimentalna istraživanja ponašanja inženjerskih konstrukcija (083-0831541-1547) , voditelj: Pavao Marović
Numeričke metode u geofizičkim modelima (037-1193086-2771) , voditelj: Saša Singer
Numeričke simulacije i optimizacija brodskih dizelskih motora (069-0691668-1725) , voditelj: Vladimir Medica
Numeričke simulacijske procedure dinamike slijetanja elastičnog zrakoplova (120-1201829-1664) , voditelj: Zdravko Terze
Numerički 3D kemo-higro-termo-mehanički model betona (114-0000000-3145) , voditelj: Joško Ožbolt
Numerički proračun elektromagnetskih polja transformatora (036-0362321-2326) , voditelj: Željko Štih
Numeričko modeliranje elektroenergetskog sustava tehnikom konačnih elemenata (023-0231581-1610) , voditelj: Rino Lucić
Numeričko modeliranje hidrodinamičkog opterećenja i odziva pomorskih objekata (069-0691736-1667) , voditelj: Jasna Prpić-Oršić
Numeričko modeliranje i optimizacija strujanja fluida (069-0693014-3015) , voditelj: Luka Sopta
Numeričko modeliranje konvekcijsko difuzijskih procesa s promjenom faza (152-1201760-2202) , voditelj: Marija Živić
Numeričko modeliranje neizotropnih kontinuuma (120-0000000-3301) , voditelj: Ivica Smojver
Numeričko modeliranje procesa deformiranja bioloških tkiva (120-1201910-1812) , voditelj: Jurica Sorić
Numeričko modeliranje, simulacija i optimizacija u oblikovanju lima (069-1201787-1754) , voditelj: Zlatan Car
Numeričko modeliranje strujanja fluida kroz poroznu sredinu (037-0372787-2798) , voditelj: Mladen Jurak
Numeričko modeliranje u inženjerskoj analizi tekstila i odjeće (117-1171879-1899) , voditelj: Željko Šomođi
Numizmatička topografija Hrvatske (293-0000000-0853) , voditelj: Tomislav Bilić
Nuspojave psihofarmaka u bolesnika s psihotičnim i afektivnim poremećajima (108-1083509-3511) , voditelj: Suzana Uzun
Nutrienti i razvoj plutajućih makrofita i alga u Istočnoj Hrvatskoj (285-0000000-3175) , voditelj: Janja Horvatić
Nutritivna vrijednost plodovitog i suptropskog povrća (178-1782133-2754) , voditelj: Nadica Dobričević
Njemački i hrvatski jezik u dodiru - didaktički i psiholingvistički aspekti (130-1300869-0879) , voditelj: Maja Hausler
Njemački i hrvatski u dodiru - sociokulturni aspekti i komunikacijske paradigme (130-1300869-0826) , voditelj: Zrinjka Glovacki-Bernardi
Oblici hrvatskoga književnoga jezika (101-1012676-2672) , voditelj: Stjepan Babić
Oblikovanje deformiranjem i svojstva novih metalnih materijala (120-1201787-1491) , voditelj: Ilija Mamuzić
Oblikovanje hrvatskog kulturnog i socijalnog identiteta 1900.-1990. (252-0190613-2624) , voditelj: Suzana Leček
Oblikovanje i implementacija programskih jezika specijalne namjene (036-0361959-1979) , voditelj: Danko Basch
Oblikovanje i upravljanje javnim znanjem u informacijskom prostoru (130-1301799-1999) , voditelj: Miroslav Tuđman
Oblikovanje i vrednovanje inteligentnih sustava e-učenja. (177-0361994-1996) , voditelj: Branko Žitko
Oblikovanje okolina za ugradene sustave (036-0362980-1929) , voditelj: Daniel Gajski
Obnovljivi izbori energije za eko-hotel i eko-turističku destinaciju (116-2012298-2574) , voditelj: Branko Blažević
Obnovljivi izvori u funkciji gospodarskog razvitka (201-2012298-1423) , voditelj: Julije Domac
Obojenost kontrastom i perfuzija tumora i upalnih bolesti MR-om i MDCT-om (134-1080232-1494) , voditelj: Miljenko Marotti
Obrada otpadnih voda i začepljivanje membrana u membranskom bioreaktoru (058-0582171-2173) , voditelj: Ivan Mijatović
Obrada otpadnih voda naprednim oksidacijskim tehnologijama (125-1253092-1981) , voditelj: Sanja Papić
Obrazovanje učenika s posebnim interesom za matematiku (245-0000000-3230) , voditelj: Margita Pavleković
Obrazovanje za interkulturalnu kompetenciju (140-1401173-0983) , voditelj: Elvi Piršl
Obrazovanje za interkulturalnu kompetenciju (303-1401173-0983) , voditelj: Elvi Piršl
Obrazovanje za interkulturalnu kompetenciju (303-3031173-0983) , voditelj: Elvi Piršl
Obrazovanje žena u svijetu promjena (009-0000000-1292) , voditelj: Sofija Vrcelj
Ocjene suma, integrala i integralnih transformacija (036-1170889-1054) , voditelj: Neven Elezović
Ocjene za funkcionale na prostorima funkcija (058-1170889-1050) , voditelj: Ivan Perić
Očuvanje genofonda i oplemenjivanje šumskog drveća nizinskih šuma (068-0242108-0425) , voditelj: Davorin Kajba
Očuvanje i evaluacija crne slavonske pasmine svinja (178-0790466-0394) , voditelj: Marija Uremović
Očuvanje stabilnosti i produktivne sposobnosti šumskih kultura (024-0682041-2098) , voditelj: Sanja Perić
Odgoj i obrazovanje za poduzetništvo (269-2692634-2636) , voditelj: Dijana Vican
Odgojni sustavi sv. Ivana Bosca, A.S. Makarenka i A.S. Neilla (227-0000000-1461) , voditelj: Mile Silov
Odgoj, vrijednosti i medijska manipulacija (269-2692634-2445) , voditelj: Zlatko Miliša
Odgovor akutne faze i aktivnost plazmatskih sustava u babeziozi (053-0532266-2220) , voditelj: Vladimir Mrljak
Odgovor ljudi i morskih organizama na ekološko zagađenje u Kvarnerskom zaljevu (062-0621341-0308) , voditelj: Vladimir Mićović
Odgovor stanica sisavaca na pogrešku u sintezi ribozoma in vivo (062-1081347-0370) , voditelj: Siniša Volarević
Od građe do analize. Nepoznati i zaboravljeni hrvatski pisci XIX. i XX. stoljeća (101-0000000-2544) , voditelj: Antun-Dubravko Jelčić
OD NANO DO MAKROSTRUKTURE BETONA (082-0822161-2990) , voditelj: Nina Štirmer
Odnosi struktura-svojstvo modificiranih polimernih materijala (098-0982904-2955) , voditelj: Irina Pucić
Odnos između zrelosti i kvalitete lista virdžinijskog duhana (092-0000000-3585) , voditelj: Miroslav Čavlek
Odnos kultura-društvo u hrvatskoj modernizaciji (194-0000000-3749) , voditelj: Ivan Rogić
Odnos prirodne filozofije i alkemije u renesansi u Hrvata (101-0000000-3564) , voditelj: Snježana Paušek-Baždar
Odnos strukture i aktivnosti flavonoida (079-0000000-3211) , voditelj: Dragan Amić
Odraz paleoklimatskih promjena u jursko-krednim sedimentima Krških Dinarida (181-1953068-0241) , voditelj: Valentina Hajek-Tadesse
Odrednice i rana dijagnoza bolesti motoričkih neurona u populaciji Hrvatske (108-1080315-0297) , voditelj: Ervina Bilić
Odrednice jednakosti i pravičnosti u zdravlju i zdravstvenoj zaštiti u Hrvatskoj (005-1080315-0303) , voditelj: Ranko Stevanović
Odrednice multiplih primarnih sijela raka u populaciji (005-1080315-0294) , voditelj: Ariana Znaor
Odrednice optimalnog razvoja i psihološke dobrobiti adolescenata (009-0342618-2193) , voditelj: Ingrid Brdar
Odrednice rizičnih i devijantnih ponašanja u nacionalnom i globalnom kontekstu (194-1941558-1520) , voditelj: Vlado Šakić
Odrednice roditeljstva, obiteljski odnosi i psihosocijalna dobrobit djece (194-1941558-1527) , voditelj: Zora Raboteg-Šarić
Odrednice zdravlja i bolesti u općoj i izoliranim ljudskim populacijama (216-1080315-0302) , voditelj: Ozren Polašek
ODREĐIVANJE NAJRACIONALNIJE TERAPIJE EHINOKOKOZE (108-0000000-3489) , voditelj: Dagny Stojčević
Određivanje sigurnosti brodova i pučinskih objekata (120-1201703-1702) , voditelj: Kalman Žiha
Određivanje tiola primjenom potenciometrijskih senzora i spektroskopije (011-0000000-3217) , voditelj: Njegomir Radić
ODRŽIVI RAZVOJ HRVATSKE (194-1941560-1550) , voditelj: Dražen Šimleša
Održivi razvoj informacijskih sustava (036-0361983-2022) , voditelj: Krešimir Fertalj
Održivi razvoj, inovacije i regionalna politika Republike Hrvatske (002-0022469-2468) , voditelj: Nenad Starc
Održivi sustavi proizvodnje ratarskih kultura (178-1780496-0373) , voditelj: Željko Jukić
Održivi turizam u Hrvatskoj: izrada akcijskog plana održivosti turizma Istre (303-0000000-2451) , voditelj: Aljoša Vitasović
Održivo korištenje i zaštita vodnih resursa u Nacionalnom parku Plitvička jezera (160-0000000-2569) , voditelj: Božidar Biondić
Održivost ekonomskog rasta i zaštite okoliša u uvjetima globalizacije (081-0000000-1266) , voditelj: Dušan Strahinja
Od subdukcije do današnjih jadranskih plaža: glavne promjene u razvitku Dinarida (119-1191155-1159) , voditelj: Marijan Kovačić
Oftalmološki deficiti u ranoj dijagnostici i praćenju multiple skleroze (108-1081874-1984) , voditelj: Branimir Cerovski
Okluzija i kraniomandibularne disfunkcije (065-0650448-0438) , voditelj: Sonja Kraljević-Šimunković
Okolišem potpomognuta degradacija metala i adsorpcija na otpadnim C-materijalima (124-1241565-1524) , voditelj: Jadranka Malina
Oksidacijski stres i tumori središnjeg živčanog sustava (108-0000000-0028) , voditelj: Kamelija Žarković
Oligoelementi u biološkim matricama i kontrola kvalitete multielementnih profila (022-0222412-2403) , voditelj: Nikola Ivičić
Oligomerni enzimski sustavi u sintezi bioaktivnih sekundarnih metabolita (177-0000000-2962) , voditelj: Maja Pavela-Vrančić
Oluje i prirodne katastrofe u Hrvatskoj (004-1193086-3036) , voditelj: Branka Ivančan-Picek
Omotačke algebre Liejevih algebri i njihovi moduli (037-0372781-2811) , voditelj: Boris Širola
Oniričko kao poetološki i antropološki problem (130-1301070-1057) , voditelj: Dunja Fališevac
Onomastica Adriatica (269-2120920-2639) , voditelj: Vladimir Skračić
Onomastička i etimologijska istraživanja hrvatskoga jezika (212-2120920-0921) , voditelj: Dunja Brozović Rončević
Općeslavenski lingvistički atlas (OLA) i Europski lingvistički atlas (ELA) (101-1012676-2671) , voditelj: Petar Šimunović
Opis zemalja Kraljevine Hrvatske na vojnim kartama 18. i 19. stoljeća (019-0190611-0597) , voditelj: Mirko Valentić
Oplemenjivanje i modifikacija površine drva (068-0682109-2096) , voditelj: Vlatka Jirouš-Rajković
Oplemenjivanje i šumsko sjemenarstvo (024-0242108-2099) , voditelj: Mladen Ivanković
Oplemenjivanje kukuruza na prinos i otpornost prema bolestima (106-1780691-2144) , voditelj: Mirko Jukić
Oplemenjivanje kukuruza šećerca na kvalitet zrna i prinos (073-0730463-0256) , voditelj: Tatjana Ledenčan
Oplemenjivanje kvarcnog pijeska i procjena utjecaja na okoliš (195-1951825-1301) , voditelj: Gordan Bedeković
Oplemenjivanje pšenice na rodnost, kvalitetu i otpornost na fuzarioze klasa (106-1780691-2155) , voditelj: Antun Vragolović
Opterećenje i odziv brodskih konstrukcija (120-1201703-1704) , voditelj: Ivo Senjanović
Optička svojstva nanostrukturnih slojeva (098-0000000-3191) , voditelj: Hrvoje Zorc
Optimalizacija pouzdanosti okvirnih sustava s različitim tipovima spojeva (082-0821466-1469) , voditelj: Darko Dujmović
Optimalni model funkcioniranja i regionalno uravnotežen razvoj športa (111-1191684-1444) , voditelj: Ljerka Mintas Hodak
Optimalno upravljanje energijom u fluidnoj tehnici i elektromehaničkim sustavima (120-1201842-1839) , voditelj: Željko Šitum
Optimiranje električnih strojeva i pogona za posebne uvjete eksploatacije (036-0361616-1619) , voditelj: Damir Žarko
Optimiranje energijskih i ergonomskih čimbenika mehaničke obrade drva (068-0682094-2095) , voditelj: Anka Ozana Čavlović
Optimiranje i upravljanje rizicima u informacijskim sustavima (036-0361983-3137) , voditelj: Damir Kalpić
Optimiranje korištenja vjetropotencijala u vjetroelektrani (120-1201775-1777) , voditelj: Željko Tuković
Optimiranje parametara i predviđanje rezultata toplinske obrade metala (069-1201780-2986) , voditelj: Božo Smoljan
Optimiranje svojstava kopolimera procesima usmjerenih radikalskih polimerizacija (125-1251963-1980) , voditelj: Ante Jukić
Optimiranje uvođenja novih tehnologija u regionalni energetski sustav (120-1201918-1911) , voditelj: Željko Bogdan
Optimiranje vodnih turbina za male hidroelektrane (120-0000000-3318) , voditelj: Zvonimir Guzović
Optimiranje vodnih turbina za male hidroelektrane (120-1201775-3318) , voditelj: Zvonimir Guzović
Optimizacija baze znanja (130-0161741-0906) , voditelj: Vladimir Mateljan
Optimizacija čuvanja breskve i nektarine tretmanima poslije berbe (178-0000000-3583) , voditelj: Tomislav Jemrić
Optimizacija i dizajn vremensko-frekvencijskih distribucija (069-0362214-1575) , voditelj: Viktor Sučić
Optimizacija miješanja i procesa prijenosa u sustavima čvrsto-kapljevito (011-0112247-2241) , voditelj: Nenad Kuzmanić
Optimizacija parametara konstrukcije strojeva za produženje životnog vijeka (248-0691736-1821) , voditelj: Darko Vyroubal
Optimizacija produktivnosti u projektno usmjerenim sustavima u građevinarstvu (082-0822156-2992) , voditelj: Ivica Završki
Optimizacija superovulacije i krioprezervacija kozjih zametaka (053-0000000-3645) , voditelj: Juraj Grizelj
Optimiziranje primjene fungicida u proizvodnji sjemena. (073-0000000-3592) , voditelj: Branimir Šimić
Organizacija, funkcija i mehanizmi evolucije biljnog genoma (119-1191196-1201) , voditelj: Višnja Besendorfer
Organizacija kao izvor konkurentske prednosti hrvatskih poduzeća (067-0671204-0809) , voditelj: Lovorka Galetić
Organizacija, upravljanje i razmjena znanja u elektroničkom obrazovnom okruženju (130-1301799-1755) , voditelj: Jadranka Lasić-Lazić
Organizacijski procesi i optičke interakcije u kondenziranim molekulskim sistemi (098-0982915-2899) , voditelj: Dubravko Risović
Organska onečišćenja u okolišu - raspodjela, interakcije, izloženost ljudi (022-0222882-2896) , voditelj: Vlasta Drevenkar
Organski i bioorganski procesi u osnovnom i elektronski pobuđenim stanjima (098-0982933-2920) , voditelj: Mirjana Maksić
Organski spojevi kao molekulski obilježivači antropogenog utjecaja na okoliš (098-0982934-2712) , voditelj: Marijan Ahel
Ortonormirani valići i generalizirane multirezolucijske analize (037-0372784-2755) , voditelj: Damir Bakić
Osjetljivost krških hidrogeoloških sustava (160-0982709-1709) , voditelj: Sanja Kapelj
Osnove gramatike hrvatskoga znakovnog jezika (HZJ) (013-0000000-2301) , voditelj: Ljubica Pribanić
Osnovna geokemijska karta Republike Hrvatske (181-1811096-1181) , voditelj: Josip Halamić
Osnovna geološka karta Republike Hrvatske 1:50.000 (181-1811096-1093) , voditelj: Mirko Belak
Osnovna hidrogeološka karta Republike Hrvatske (181-1811096-3165) , voditelj: Željka Brkić
Osnovna inženjerskogeološka karta Republike Hrvatske (181-1811096-1795) , voditelj: Renato Buljan
Osobine ličnosti, emocionalni i socijalni procesi kao odrednice zdravlja (009-0092660-2658) , voditelj: Igor Kardum
Osobine ličnosti i obitelji bolesnica s poremećajima jedenja nakon oporavka (108-0000000-3625) , voditelj: Ivan Begovac
Osobine ličnosti, prirodni jezik i kognitivni razvoj (194-1941558-1530) , voditelj: Boris Mlačić
Osobitosti koštane pregradnje u bolesnika s urolitijazom (219-2192190-2182) , voditelj: Jasminka Milas-Ahić
Ostaci kemijskih kontaminanata u hrani: Farmakokinetika i toksikologija (048-0531854-0467) , voditelj: Dražen Oraić
Osteopontin: genomički pristupi raku glave i vrata (108-0000000-3498) , voditelj: Vladimir Katić
OSTVARIVANJE ORGANIZACIJE KOJA UČI U OBRAZOVANJU UČITELJA I ODGAJATELJA (009-2271694-1326) , voditelj: Jasna Krstović
Ostvarivanje prava djeteta na uzdržavanje na zajedničkom europskom tržištu (111-1151212-1434) , voditelj: Vjekoslav Puljko
Oštećenost, trendovi ugroženosti i način sanacije šumskih ekosustava Hrvatske (068-0682041-2778) , voditelj: Zvonko Seletković
Otjelovljeni um i intencionalni čin (191-1911111-1089) , voditelj: Zdravko Radman
Otkrivanje difuznih bolesti jetre metodama prikaza parenhima visoke rezolucije (219-2192382-2426) , voditelj: Sven Kurbel
Otkrivanje talenata u sportu (315-0000000-1811) , voditelj: Nenad Rogulj
Otkrivanje znanja u tekstnim podacima (036-1300646-1986) , voditelj: Bojana Dalbelo-Bašić
Otpornost na antitrombocitne lijekove u ishemijskoj bolesti srca i mozga (108-1081875-1993) , voditelj: Davor Miličić
Otvoreno tržište i nove tehnologije u procesnom informacijskom sustavu EES-a (069-0361557-1615) , voditelj: Juraj Šimunić
OVISNIČKO PONAŠANJE STUDENTSKE POPULACIJE BEZ KONZUMIRANJA DROGA (269-0000000-3224) , voditelj: Zora Zuckerman
Palindromi u genomima i mehanizmi zamjene gena u kvasca (058-0580477-2258) , voditelj: Ivan Krešimir Svetec
Palinološke odlike nektara i meda od ljekovite kadulje (Salvia officinalis) (178-0000000-3580) , voditelj: Dragan Bubalo
Pamćenje i identitet. Hrvatsko-njemački kulturni transfer (130-1301070-1062) , voditelj: Marijan Bobinac
Panonska renesansa i gotička tradicija u sjeverenoj Hrvatskoj i Primorju (020-0202685-2701) , voditelj: Milan Pelc
Parametri ekoloških utjecaja na razvoj infrastrukture i transportnih sustava (135-1352339-2349) , voditelj: Tino Bucak
Pasivna kontrola mehaničkih modela (235-2352818-1042) , voditelj: Ninoslav Truhar
Pasivne gorivne ćelije s opskrbom kisikom iz zraka putem prirodne konvekcije (023-0231751-1753) , voditelj: Frano Barbir
Patobiokemija glikosfingolipidnih antigena (216-2160133-0066) , voditelj: Anita Markotić
Patobiologija prenatalnih, perinatalnih i postnatalnih gubitaka u uzgoju svinja (053-0532265-2238) , voditelj: Anamaria Ekert Kabalin
Patofiziologija cerebrospinalnog likvora i intrakranijskog tlaka (108-1080231-0023) , voditelj: Marijan Klarica
Patofiziologija sepse u splenektomiranim i normospleničnim miševima (108-0000000-2063) , voditelj: Zdenko Kovač
Patofiziologija teške ozljede mozga i kraniospinalna volumetrija (108-1080231-0024) , voditelj: Miroslav Vukić
Patogeneza eksperimentalne kampilobakterioze (062-0621273-0949) , voditelj: Darinka Vučković
Patogeneza eksperimentalne legioneloze (062-0621273-1275) , voditelj: Miljenko Dorić
Patogeneza sustavnih poremećaja u reumatoidnom artritisu (198-1081874-0183) , voditelj: Jadranka Morović-Vergles
Patogeni koje prenose člankonošci u južnoj Hrvatskoj (216-0481153-1148) , voditelj: Volga Punda-Polić
Patologija organizama iz voda u odnosu na zagađivala i akvakulturu (098-0982934-2752) , voditelj: Damir Kapetanović
Pedagoški aspekti odnosa u obitelji (009-0000000-1429) , voditelj: Jasminka Zloković
Pentadekapeptid BPC 157 - daljnja istraživanja (108-1083570-3635) , voditelj: Predrag Sikirić
Pentadekapeptid BPC 157- učinkovita terapija ozljeda mišića i tetive (108-1083570-3611) , voditelj: Božidar Šebečić
Percepcija i artikulacija u hrvatskome jeziku (269-2120920-0896) , voditelj: Malgorzata Ewa Ćavar
Percepcija i prevencija čimbenika rizika za aterosklerozu u Hrvatskoj (108-1080134-0121) , voditelj: Željko Reiner
Perinatalni citomegalovirusni encefalitis (062-0621261-1269) , voditelj: Ester Pernjak-Pugel
Perkutana traheostomija u prevenciji pneumonije u strojno ventiliranih bolesnika (062-0000000-0220) , voditelj: Alan Šustić
Permeacijska svojstva nekih polimernih materijala za pakiranje hrane (058-1252971-2805) , voditelj: Kata Galić
Personalistička etika za suvremenog čovjeka (269-2690616-0617) , voditelj: Iris Tićac
Perspektiva primjene upravljačkog računovodstva u javnom sektoru RH (067-0811272-1074) , voditelj: Vesna Vašiček
Perspektive obrazovanja odraslih u Hrvatskoj u koncepciji cjeloživotnog učenja (009-0000000-2489) , voditelj: Anita Klapan
Pitanje slobode volje i problem svijesti (191-0091328-1091) , voditelj: Davor Pećnjak
Planiranje i izvođenje zadataka u robotskim i autonomnim sustavima (036-0363078-3016) , voditelj: Stjepan Bogdan
Planiranje i upravljanje gradskim i prigradskim prometom (135-1352586-2589) , voditelj: Gordana Štefančić
Planiranje i vođenje aktivnih razdjelnih mreža i mikromreža (036-0361590-1587) , voditelj: Davor Škrlec
Platonizam i oblici inteligencije (191-0000000-2733) , voditelj: Marie-Elise Zovko
Plesna etnografija i mnogostruki identiteti (189-1890668-0661) , voditelj: Tvrtko Zebec
Plovidbeno pravo Republike Hrvatske i zakonodavstvo Europske unije (018-0000000-3428) , voditelj: Ivo Grabovac
Podatljivi uređaji ultra-visoke preciznosti za uporabu u mikro i nanotehnologiji (069-0692195-1792) , voditelj: Marina Franulović
Podizanje i ujednačavanje kvalitete obveznog obrazovanja u Republici Hrvatskoj (100-1001677-0883) , voditelj: Nikola Pastuović
Podmorska arheološka istraživanja liburnskih i antičkih luka na srednjem Jadranu (269-1970677-0669) , voditelj: Zdenko Brusić
Poduzetnički model ocjene konkurentnosti obiteljskih gospodarstava (178-1782223-2138) , voditelj: Zoran Grgić
Pogača uljane repice u hranidbi kokoši nesilica, pura i gusaka (178-1780703-0699) , voditelj: Stjepan Mužic
Pogonska čvrstoća materijala i konstrukcija (023-0231744-1745) , voditelj: Željko Domazet
Pokazatelji socijalne kohezije i razvoj hrvatskoga socijalnog modela (066-0661686-1432) , voditelj: Siniša Zrinščak
Poli(ADPribozilacija, starenje i plazminogenska aktivacija u tumorskim stanicama (119-0000000-3172) , voditelj: Maja Matulić
Polimerne mješavine s biorazgradljivim komponentama (011-1252971-2249) , voditelj: Branka Andričić
Polimorfizmi u genu za vitamin D receptor u psorijazi i atopijskom dermatitisu (219-2190372-2068) , voditelj: Mario Štefanić
Politički deficit Europske unije i njegove posljedice za Hrvatsku (015-0151680-1335) , voditelj: Zoran Kurelić
Politički sukobi i identitet Dalmacije u međuratnom razdoblju (1918.-1941.) (269-0000000-3603) , voditelj: Tonći Šitin
Politički sustav EU, europska politika i europeizacija Hrvatske (015-0151680-1343) , voditelj: Hrvoje Špehar
Politički život u hrvatskom društvu od 1840-ih do 1940-ih godina (019-0190613-0602) , voditelj: Stjepan Matković
Politike nacionalnog identiteta i povijesni 'lomovi' (015-0152481-2479) , voditelj: Tihomir Cipek
Položaj i razvoj Hrvatske 1918.-1941. (019-0190609-0580) , voditelj: Zdravko Dizdar
POLOŽAJ PACIJENATA U SUSTAVU ZDRAVSTVA REPUBLIKE HRVATSKE – NORMATIVNO I STVARNO (108-1080317-0296) , voditelj: Sanja Babić-Bosanac
Poluvodički materijali za optoelektroniku i nanotehnologiju (098-0982886-2897) , voditelj: Branko Šantić
Poljsko-hrvatsko jezično i kulturno-pragmatično kontrastiranje (130-1300869-0885) , voditelj: Neda Pintarić
Populacijska struktura Hrvatske - antropogenetički pristup (196-1962766-2751) , voditelj: Pavao Rudan
Poremećaji disanja tijekom spavanja - uloga gornjih dišnih putova (216-0000000-3423) , voditelj: Goran Račić
Poremećaji slušnog procesiranja (PSP) u osnovnoškolske djece (013-0000000-3278) , voditelj: Mladen Heđever
Poslovna etika i religijska kultura (199-0000000-3338) , voditelj: Ivan Koprek
Poslovna prilagodba hrvatskih gospodarskih subjekata tržišnom natjecanju u EU (081-1151212-1453) , voditelj: Marija Kaštelan Mrak
Postpartalna depresija – čimbenici rizika, rano otkrivanje i terapijski pristup (134-0000000-2421) , voditelj: Radoslav Herman
Postrni usjevi u ekološkom ratarenju (079-0790462-2199) , voditelj: Bojan Stipešević
Postsocijalizam i kulturni subjekt: hibridne prakse kulturnog posredovanja (189-1890667-0663) , voditelj: Ines Prica
Posttranskripcijsko utišavanje stresnih proteina pomoću siRNA nanoterapije (006-0061117-1236) , voditelj: Karmela Barišić
(Post)tranzicijski diskurs: reprezentacija, simulacija i identifikacija (009-0171685-0902) , voditelj: Marina Biti
Posttranzicijski identitet ruralnog prostora Slavonije i Baranje (010-0792389-1365) , voditelj: Antun Šundalić
Postupci računalne inteligencije u mjernim sustavima (098-0982560-2565) , voditelj: Ivan Marić
Postupci raspoređivanja u samoodrživim raspodijeljenim računalnim sustavima (165-0362980-2002) , voditelj: Goran Martinović
Potencijalna primjena kakao polifenola u inhibiciji fibroze jetre (062-0000000-0221) , voditelj: Jasminka Giacometti
Potencijalna primjena kakao polifenola u inhibiciji fibroze jetre (335-0000000-0221) , voditelj: Jasminka Giacometti
Potencijalni mehanizmi za bolje korištenje krmnog potencijala sredozemne makije (269-0000000-3597) , voditelj: Jozo Rogošić
Potencijal polifenolnih spojeva sorti vinove loze (178-0000000-3567) , voditelj: Bernard Kozina
Potencijal seizmičke oštetljivosti urbanih područja (149-1492966-2547) , voditelj: Dragan Morić
Potraga za Higgsovim bozonom i novom fizikom detektorom CMS (023-0982887-3064) , voditelj: Ivica Puljak
Potreba novog položaja učenika u nastavi i izvan nastave (245-1221170-1041) , voditelj: Anđelka Peko
POUZDANOST KONSTRUKCIJA I PROCJENA RIZIKA USLIJED EKSTREMNIH DJELOVANJA (083-0821466-1465) , voditelj: Bernardin Peroš
Pouzdanost konstrukcija iz novih materijala (082-0821466-1468) , voditelj: Boris Androić
Pouzdanost metoda nerazornih ispitivanja (120-1201767-1763) , voditelj: Damir Markučič
Povećanje sadržaja šećera u repi izborom genotipa i agrotehničkih mjera (079-0000000-3534) , voditelj: Andrija Kristek
Povećanje transdukcije adenovirusnih vektora i otpornost stanica na citostatike (098-0982913-2850) , voditelj: Andreja Ambriović Ristov
Povećanje učinkovitosti i kvalitete odljevaka-hrvatske perspektive (152-1521473-1475) , voditelj: Ivan Budić
Povećanje učinkovitosti istraživanja primjenom naprednih biometrijskih modela (178-1780691-0688) , voditelj: Jerko Gunjača
Povezanost pušenja s orodentalnim zdravljem mladih ljudi (065-0650445-0406) , voditelj: Kata Rošin-Grget
POVEZANOST SITUACIJSKE UČINKOVITOSTI I KINEMATIČKIH PARAMETARA TEHNIKA U ODBOJCI (034-0000000-3615) , voditelj: Nenad Marelić
Povijesni atlas gradova-povijesni identitet i suvremeni razvoj hrvatskih gradova (194-1940657-0654) , voditelj: Mirela Altić
Povijesni izvori za Panoniju u doba principata (101-1300644-2546) , voditelj: Alka Domić-Kunić
Povijest Dubrovnika i Dubrovačke Republike (101-0000000-2652) , voditelj: Nenad Vekarić
Povijest hrvatske sintakse (009-2263053-0916) , voditelj: Diana Stolac
Povijest i standardizacija hrvatskoga jezika u 20. i 21. stoljeću (130-1300749-0750) , voditelj: Marko Samardžija
Povijest Istre: sustavi, institucije, društvo i identitet u 19. i 20. stoljeću (019-0190613-0603) , voditelj: Marino Manin
Povijest poljoprivrede-prilozi za povijest gospodarstva Hrvatske (178-1780716-0714) , voditelj: Danijel Karolyi
Povijest zapadne Hrvatske (Istra, Kvarnersko primorje, Gorski kotar, Lika) (101-1012647-2613) , voditelj: Petar Strčić
„POVIJEST ZAŠTITE KULTURNE BAŠTINE U HRVATSKOJ U XIX I XX STOLJEĆU“ (130-1301080-1075) , voditelj: Zlatko Jurić
Povišenje učinkovitosti razvoja i preradbe polimernih proizvoda (120-1521473-1808) , voditelj: Mladen Šercer
Površine i nanostrukture: Teorijski pristupi i numerički proračuni (098-0352828-2863) , voditelj: Damir Šokčević
Površinske sile na atomskoj skali u istraživanju mora i nanotehnologiji (098-0982934-2744) , voditelj: Vesna Svetličić
Površinski aktivne tvari, procesi u otopinama i na međupovršinama (098-0982915-2949) , voditelj: Maja Dutour Sikirić
Poznavanje i vrijednosno prihvaćanje europskog i međunarodnog prava u RH (066-0661428-1303) , voditelj: Ivan Šimonović
Praćenje zdravstvenog stanja šuma metodama daljinskih istraživanja (068-0681966-2786) , voditelj: Renata Pernar
Prag odluke za presijavanje kukuruza (178-0000000-0556) , voditelj: Zlatko Svečnjak
Prapovijesni identitet prvih zemljoradničkih populacija kontinentalne Hrvatske (197-1970685-0681) , voditelj: Zorko Marković
Pravni aspekti regionalne politike RH - "branding the region" (111-1111174-0992) , voditelj: Srećko Jelinić
Pravni i lingvistički aspekti višejezičnosti u svjetlu pridruživanja Hrvatske EU (066-0661428-2512) , voditelj: Lelija Sočanac
Pravni položaj mlađih punoljetnika u hrvatskom kaznenom zakonodavstvu (018-0000000-1125) , voditelj: Ante Carić
Pravni sistem: temeljni problemi (115-0151680-0765) , voditelj: Ivan Padjen
Prediktivna vrijednost procjene emocionalnih i ponašajnih problema u mladih (108-1962766-0260) , voditelj: Vlasta Rudan
Prediktivni modeli u zdravstvu (108-0982560-0257) , voditelj: Zdenko Sonicki
Predviđanje efekata antropogenog zagađenja na okoliše zagrebačke regije (183-0000000-3201) , voditelj: Tatjana Vlahović
Predviđanje, motrenje i zaštita od buke (036-0361630-1633) , voditelj: Hrvoje Domitrović
Prehrana, homocistein i kvaliteta koštanog tkiva (058-0222411-2820) , voditelj: Irena Colić-Barić
Prehrana i životne navike u očuvanju zdravlja (113-0000000-0548) , voditelj: Milena Mandić
Prenatalni probir za sindrom Downov (062-0000000-1349) , voditelj: Bojana Brajenović-Milić
Preobrazba, identitet i održiv razvoj suvremenog hrvatskog grada (054-0543089-3087) , voditelj: Tihomir Jukić
Preobrazbe identiteta (130-1301070-1059) , voditelj: Tatjana Peruško
Preslikavanja na modulima nad prstenima, apstraktnim i operatorskim algebrama (037-0372784-2757) , voditelj: Dijana Ilišević
Pretkazatelji fibrilacije atrija kod bolesnika s AV blokom i elektrostimulatorom (134-0362979-0119) , voditelj: Diana Delić-Brkljačić
Pretvarači povećane djelotvornosti u sučelju obnovljivih izvora i mreže (036-0362978-2314) , voditelj: Željko Jakopović
Pretvarači za tramvajska vozila i elektromotorne vlakove (036-0362978-1574) , voditelj: Viktor Šunde
Prevencija ranog karijesa u djece:evaluacija kliničkih i preventivnih postupaka (065-0653147-2056) , voditelj: Walter Dukić
Prevencija, rano prepoznavanje i liječenje kroničnog zatajenja bubrega (108-0000000-3499) , voditelj: Petar Kes
Prevencija stvaranja i recidiva mokraćnih kamenca (219-2192190-2186) , voditelj: Antun Tucak
Prevladavanje stresa uzgoja kukuruza na kiselom tlu gnojidbom i oplemenjivanjem (079-0730463-0447) , voditelj: Vlado Kovačević
Prezentacija podražaja kod metoda za mjerenje potrošačkih sklonosti (178-0581846-0258) , voditelj: Damir Kovačić
Pridobivanje drva na okolišno prihvatljiv način (068-0682111-0390) , voditelj: Tomislav Poršinsky
Prijenos signala u tumorima: Hh-Gli put, interakcije i potencijalne terapije (098-0982464-2461) , voditelj: Sonja Levanat
Prijenos topline i toplinska svojstva pri procesiranju hrane (113-1130471-0451) , voditelj: Bernarda Šeruga
Prijenos znanstveno utemeljenih medicinskih dokaza u kliničku praksu (108-1080314-0295) , voditelj: Jelka Petrak
Prijevodna studija engleskih i hrvatskih institucionalnih tekstova u pomorstvu (112-1300619-2663) , voditelj: Boris Pritchard
Prikaz perinatalnih čimbenika značajnih za dugoročni neurorazvojni ishod (108-1081870-1947) , voditelj: Snježana Škrablin-Kučić
Prilagodba hrvatskih institucija europskim kriterijima: identitet i promjena (066-0661428-2509) , voditelj: Mladen Vedriš
Prilagodba hrvatskog građanskopravnog uređenja europskome (066-0662501-2504) , voditelj: Nikola Gavella
Prilagodba hrvatskog pomorskog zakonodavstva međunarodnim standardima i pravu EU (101-0000000-2440) , voditelj: Vladimir Ibler
Prilagodba hrvatskog prava društava europskom pravu (066-0662501-2505) , voditelj: Jakša Barbić
Prilagodba hrvatskog radnog i socijalnog prava europskom socijalnom modelu (066-0662501-2528) , voditelj: Željko Potočnjak
Prilagodba pojedinca i zajednice u vrijeme društvene tranzicije (130-1301422-1418) , voditelj: Dean Ajduković
Prilog istraživanju korištenja šumske biomase (068-0682094-2091) , voditelj: Stjepan Risović
Prilozi za istraživanje čakavskih dijalekata na području zapadne Hrvatske (009-1012647-0900) , voditelj: Silvana Vranić
Primarna hemostaza i upala u babeziozi (053-0532266-2212) , voditelj: Renata Barić-Rafaj
Primarni kožni limfomi u Hrvatskoj (214-2180056-0052) , voditelj: Romana Čeović
Primijenjena biomedicinska istraživanja jelenske divljači (053-0532400-2399) , voditelj: Zdravko Janicki
Primijenjena istraživanja rashladnih sustava s novim radnim tvarima (069-0692972-2203) , voditelj: Branimir Pavković
PRIMJENA ALGEBRE U GEOMETRIJI 2 (083-0000000-3227) , voditelj: Zdravka Božikov
PRIMJENA BIOLOŠKE IMOBILIZACIJE ZA UKLANJANJE NITRATA IZ POVRŠINSKIH VODA (125-0000000-1970) , voditelj: Lucija Foglar
PRIMJENA DEDUKTIVNE LOGIKE U RAZLIČITIM SEMANTIČKIM SUSTAVIMA (269-0000000-0614) , voditelj: Mirko Jakić
Primjena doplera i višeslojnog CT-a kod bolesti bubrega i krvnih žila (108-1080232-0141) , voditelj: Boris Brkljačić
Primjena genetičkih analiza u veterinarskoj medicini (048-0481186-1183) , voditelj: Mirko Lojkić
Primjena GIS tehnologije u uzgoju bilja - digitalne tematske karte (079-0000000-3588) , voditelj: Mladen Jurišić
Primjena integriranih bioprocesa u proizvodnji mliječne kiseline (058-0581990-1997) , voditelj: Srđan Novak
Primjena katalize u zaštiti okoliša (125-1251963-2573) , voditelj: Stanka Zrnčević
Primjena letećeg pepela u novim anorganskim vezivnim materijalima (011-1252970-2252) , voditelj: Jelica Zelić
Primjena metoda inženjerstva pouzdanosti u funkciji razvoja konstrukcija (082-0821466-1467) , voditelj: Ivica Džeba
Primjena molekularnih analiza u proizvodnji goveđih zametaka in vitro (053-0481186-1185) , voditelj: Iva Getz
Primjena načela medicine osnovane na znanstvenim spoznajama u općoj bolnici (184-0000000-3459) , voditelj: Davorin Đanić
Primjena različitih tipova sijaćih aparata u sjetvi povrća (178-0000000-3622) , voditelj: Stjepan Ivančan
Primjena SSR markera u oplemenjivanju kukuruza (106-1780691-2035) , voditelj: Ivica Buhiniček
Primjena sustavnosne teorije u raščlambi opće tehnike (120-0000000-1805) , voditelj: Igor Čatić
Primjena ultrazvuka u prehrambenoj tehnologiji i biotehnologiji (058-0581846-0717) , voditelj: Branko Tripalo
Pripremanje sirovina i određivanje teksturalnih svojstava prehrambenih proizvoda (058-0581846-0422) , voditelj: Damir Ježek
Priroda organske tvari, interakcije s mikrokonstituentima i površinama u okolišu (098-0982934-2717) , voditelj: Irena Ciglenečki-Jušić
Prirodna obnova kao temeljni čimbenik potrajnosti šumskih ekosustava (024-0000000-3505) , voditelj: Tomislav Dubravac
Prirodni imunomodulatori i antioksidansi u optimalizaciji proizvodnje svinja (079-0793448-3438) , voditelj: Marcela Šperanda
Prirodni izvori resveratrola i njegov sinergijski učinak s drugim polifenolima (011-2160547-2226) , voditelj: Višnja Katalinić
Prirodni radioizotopi u istraživanju krških ekosustava i datiranju (098-0982709-2741) , voditelj: Nada Horvatinčić
Prirodni zeoliti u zaštiti voda (011-0000000-2239) , voditelj: Jelena Perić
Probiotici i inducirana acidoza u prevenciji puerperalne pareze preživača (178-0000000-3616) , voditelj: Branko Liker
Probiotici, prebiotici i funkcionalne starter kulture (058-0581990-2007) , voditelj: Jagoda Šušković
Problem pospanosti: sociokulturalni, bihevioralni i psihofiziološki aspekti (022-0222411-2659) , voditelj: Biserka Radošević-Vidaček
Procesi biomineralizacije morskih organizama (098-0982705-2727) , voditelj: Davorin Medaković
Procesi interakcije ionskih snopova i nanostrukture (098-1191005-2876) , voditelj: Milko Jakšić
Procesi ionske izmjene u sustavu kvalitete industrijskih voda (125-1253092-3004) , voditelj: Tomislav Bolanča
Procesi stabilnih izotopa: istraživanje krša u novom laboratoriju (062-0982709-0510) , voditelj: Zvjezdana Roller-Lutz
Procesna svojstva disperznih sustava (125-1251963-1972) , voditelj: Antun Glasnović
Procjena i unapređenja kapaciteta civilnog društva za pružanje socijalnih usluga (067-0661686-2342) , voditelj: Jurica Pavičić
Procjena oplemenjivačke vrijednosti germplazme lucerne (Medicago spp.) (073-0000000-3535) , voditelj: Svetislav Popović
Procjena potrebe i učinkovitosti liječenja teških infekcija u JIM (108-1080002-0102) , voditelj: Bruno Baršić
PROCJENA RIZIKA POBOLA I SMRTNOSTI U POPULACIJI HRVATSKE: - PROSPEKTIVNA STUDIJA (022-0222411-2407) , voditelj: Mladen Pavlović
Procjena sastavnica zajednice slatkovodnih riba u odnosu na oštećenja staništa (119-1782739-1233) , voditelj: Milorad Mrakovčić
Procjena učinaka višesatne abdominalne kirurgije na perfuziju tankog crijeva (219-2192382-2009) , voditelj: Branko Dmitrović
Procjena, umanjivanje i upravljanje geološkim hazardom u području Kvarnera (114-0822695-2568) , voditelj: Čedomir Benac
Procjenjivanje potencijala rasta malih i srednjih poduzeća (010-0101195-1007) , voditelj: Vjekoslava Singer
Pročišćavanje i stabilizacija vode u velikim vodoopskrbnim sustavima (125-1253008-2571) , voditelj: Laszlo Sipos
Profesionalni razvoj učitelja tijekom inicijalnog obrazovanja i pripravništva (100-1001677-0880) , voditelj: Vlasta Vizek Vidović
PROFIL GLIKOPROTEINA U NORMALNIM I TUMORSKIM STANICAMA (141-0000000-0080) , voditelj: Irena Drmić-Hofman
Prognostička vrijednost FOXP1 i FOXP3 u B limfoproliferativnim bolestima (108-1081873-1891) , voditelj: Slavko Gašparov
Prognostički čimbenici progresije bubrežne insuficijencije (198-0000000-0179) , voditelj: Krešimir Galešić
Prognostički faktori, dijagnostika i terapija hemoblastoza (108-1081873-1893) , voditelj: Branimir Jakšić
Prognostički faktori kohlearne implantacije u vrlo male djece (108-0000000-3339) , voditelj: Robert Trotić
PROGNOSTIČKI POKAZATELJI BIOLOŠKOG PONAŠANJA KARCINOMA ŠTITNJAČE (214-1080058-0488) , voditelj: Zdenka Bence-Žigman
Programi intervencija i neki okolinski čimbenici edukacijskog uključivanja (013-0000000-2354) , voditelj: Ljiljana Igrić
Programiranje transformacijskih postupaka za razvoj kondicijskih obilježja (034-0342610-2609) , voditelj: Dragan Milanović
Programsko inženjerstvo u sveprisutnom računarstvu (036-0361959-1965) , voditelj: Mario Žagar
Program suzbijanja mastitisa (053-0532052-2044) , voditelj: Goran Bačić
Proizvodnja biološki aktivnih tvari pomoću selekcioniranih kvasaca (058-0580477-0374) , voditelj: Damir Stanzer
Proizvodnja i percepcija govora (130-0000000-0785) , voditelj: Marko Liker
Projektiranje i izrada mreža za zaštitu voća i povrća od tuče (117-1171424-1426) , voditelj: Zlatko Vrljičak
Projektiranje modela organizacijskih struktura kooperacijskih mreža (069-0000000-3264) , voditelj: Goran Cukor
Promijenjeno stanje DNA-metilacije u HPV-povezanim oštećenjima (098-0982464-2510) , voditelj: Magdalena Grce
Promjene bubrežne arterije u bolesnika s karcinomom bubrega (134-0000000-3381) , voditelj: Hrvoje Čupić
Promjene funkcija organa starenjem, radna sposobnost i biološka dob (108-0342282-0291) , voditelj: Zijad Duraković
Promjene funkcija organa starenjem, radna sposobnost i biološka dob (196-0342282-0291) , voditelj: Miran Čoklo
Promjene koštanog metabolizma u bolestima bubrega i jetre (062-0620226-0207) , voditelj: Dragica Bobinac
Promjene ličnosti i kognitivnih procesa u starijoj dobi (130-1301683-1417) , voditelj: Predrag Zarevski
Promjene okoliša i kulturni pejzaž kao razvojni resurs (119-1191306-1371) , voditelj: Borna Fuerst-Bjeliš
Promjene telencefaličke stijenke u bolesnika sa hidrocefalusom (108-1080231-0324) , voditelj: Pavle Miklić
Promjene visokovrijednih sastojaka tijekom prerade odabranih vrsta voća (058-0580696-2728) , voditelj: Branka Levaj
Pronos zagađenja u podzemlju i procjena rizika kao posljedica odlaganja otpada (083-0831529-1528) , voditelj: Roko Andričević
Propagacijski faktori u planiranju radijskih mreža (023-0361566-1613) , voditelj: Zoran Blažević
Prospektivno praćenje neurorazvoja djece prenatalno izložene metil-živi (062-0000000-3395) , voditelj: Igor Prpić
Prostor kao resurs turističkog razvoja Hrvatske (119-1191306-1373) , voditelj: Zoran Curić
Prostor, litoralizacijski procesi i okoliš (055-0551207-0773) , voditelj: Maja Fredotović
PROSTORNA VARIJABILNOST TOKSIČNIH METALA U POLJOPRIVREDNIM TLIMA HRVATSKE (178-1782221-2039) , voditelj: Marija Romić
Prostorne značajke demografskih resursa Hrvatske (119-1191306-1374) , voditelj: Aleksandar Toskić
Prostorni modeli za realizaciju Hrvatskog nacionalnog obrazovnog standarda (054-0000000-1632) , voditelj: Hildegarde Auf-Franić
Prostorni razvoj Kaštela od prapovijesti do 21. stoljeća (054-0000000-3239) , voditelj: Tomislav Marasović
Proširenost najznačajnijih protozoa u životinja i ljudi (048-0481153-1144) , voditelj: Ranka Rajković-Janje
Protein-ligand međudjelovanja na atomnoj razini (098-1191344-2943) , voditelj: Marija Luić
Proteomska analiza tkiva u bolesnika s karcinomom prostate (074-0000000-3454) , voditelj: Mirko Šamija
Proteomska analiza tkiva u bolesnika s karcinomom prostate (098-0000000-3454) , voditelj: Mario Cindrić
Proteomsko istraživanje urinarnih biomarkera idiopatskog nefrotskog sindroma (108-0982464-0178) , voditelj: Danica Batinić
Proučavanje biomakromolekula računalnim metodama i razvoj novih algoritama (098-1191344-2860) , voditelj: Sanja Tomić
Proučavanje ekstremnih hidroloških situacija i vodnih rizika u kršu (083-0831510-1511) , voditelj: Ognjen Bonacci
Provjera evolucijskog modela prilagodbe i zdravlja (130-0000000-3294) , voditelj: Meri Tadinac
PROVJERA SPECIJALNE RELATIVNOSTI POMOĆU EKSPERIMENTA IVES-STILWELLOVOG TIPA (098-0000000-3189) , voditelj: Saša Blagus
Psihofiziološka dijagnostika poremećaja uzrokovanih stresom (198-0982522-0075) , voditelj: Dragica Kozarić-Kovačić
Psihološki faktori učenja matematike: uradak, strategije, motivacija i stavovi (130-1301676-1357) , voditelj: Vesna Vlahović-Štetić
Psihološki faktori u modulaciji imunoreaktivnosti (021-0212432-2434) , voditelj: Ante Sabioncello
Psihološki status bolesnika s različitim dermatozama i zloćudnim bolestima kože (134-1342428-2420) , voditelj: Mirna Šitum
Psihosocijalni aspekti nezaposlenosti: longitudinalno istraživanje (130-0000000-1020) , voditelj: Branimir Šverko
Psihosocijalni aspekti pretilosti (009-0092660-2656) , voditelj: Alessandra Pokrajac-Bulian
Psihosocijalni aspekti zdravlja djece i adolescenata (269-0092660-1430) , voditelj: Anita Vulić-Prtorić
Psihosomatski aspekti kroničnih funkcionalnih i upalnih bolesti crijeva (009-0092660-2655) , voditelj: Mladenka Tkalčić
PSIHOTERAPIJSKI PROGRAM LIJEČENJA RATNIH VETERANA OBOLJELIH OD POSTTRAUMATSKOG (141-0000000-0068) , voditelj: Dolores Britvić
Psorijatični artritis - epidemiologija i čimbenici rizika progresije (134-0000000-3531) , voditelj: Simeon Grazio
Ptice i čovjekova dobrobit: ornitološki modeli zaštite (101-0531863-2734) , voditelj: Jasmina Mužinić
PUTEVI MIGRACIJE HIPOKAMPALNIH GABA-ergičkih NEURONA U MAJMUNA I ČOVJEKA (108-1081870-1932) , voditelj: Zdravko Petanjek
QCD i jezgre; primjena nuklearnih metoda:materijali,medicina,okoliš (119-1191005-1021) , voditelj: Damir Bosnar
Racionalno gospodarenje energijom optimiranjem GViK sustava (120-0692972-1903) , voditelj: Ivan Galaso
Racionalno korištenje energetskih mineralnih sirovina u Hrvatskoj (195-1951390-1398) , voditelj: Damir Rajković
Racionalno skladištenje energije za održivi razvoj energetike (120-1201918-1920) , voditelj: Neven Duić
Računalna genomika mikrobnih okoliša i bioinformatika ekstremofila (119-0982913-1211) , voditelj: Kristian Vlahoviček
Računalna potpora obrazovanju (036-0361983-2019) , voditelj: Vedran Mornar
Računalna sintaksa hrvatskoga jezika (130-1300646-1776) , voditelj: Zdravko Dovedan Han
Računalne okoline za sveprisutne raspodijeljene sustave (036-0362980-1921) , voditelj: Siniša Srbljić
Računalni vid u identifikaciji kinematike sportskih aktivnosti (023-0232006-1662) , voditelj: Vladan Papić
Računalni vid u identifikaciji kinematike sportskih aktivnosti (177-0232006-1662) , voditelj: Vladan Papić
Računalno proučavanje strukture i funkcije proteina (098-0982933-2937) , voditelj: David Matthew Smith
Računalom podržana mikrokirurgija (CAS) i tele-3D-CAS u otorinolaringologiji (108-0361959-0175) , voditelj: Damir Gortan
Računalom podržana mikrokirurgija (CAS) i tele-3D-CAS u otorinolaringologiji (219-0361959-0175) , voditelj: Željko Vranješ
Računovodstveni standardi za SME u Hrvatskoj: razvoj i harmonizacija s Europom (145-1452453-2450) , voditelj: Lorena Mošnja-Škare
Računovodstveni standardi za SME u Hrvatskoj: razvoj i harmonizacija s Europom (303-3032453-2450) , voditelj: Lorena Mošnja-Škare
Radijske i optičke senzorske komunikacijske mreže (275-0361566-3136) , voditelj: Nikša Burum
RADIOAKTIVNOST OKOLIŠA I ZAŠTITA OD ZRAČENJA (022-0222882-2335) , voditelj: Gordana Marović
Radioaktivnost u okolišu, detekcija i primjena (286-0000000-3212) , voditelj: Josip Planinić
Radioekologija Jadranskoga mora i priobalja (022-0222882-2823) , voditelj: Zdenko Franić
Radionuklidi i elementi u tragovima u okolišnim sustavima (098-0982934-2713) , voditelj: Delko Barišić
Radio-parametri širokopojasnih (UWB) mreža u zatvorenim i otvorenim prostorima (023-0232006-1659) , voditelj: Igor Zanchi
Rana dijagnostika i trombolitičko liječenje ishemijskog moždanog udara (216-0000000-0525) , voditelj: Stipan Janković
Rana neinvazivna dijagnostika nasljednih bolesti i fetalnih nakaznosti (044-0000000-0395) , voditelj: Mario Podobnik
RANA ORTODONTSKA TERAPIJA MALOKLUZIJA (062-0653147-0500) , voditelj: Mario Legović
Rani pokazatelji razvoja alergijskih bolesti u djece (277-2770968-0963) , voditelj: Mirjana Turkalj
Rani prapovijesni periodi na području istočnog Jadrana (269-2690680-0678) , voditelj: Brunislav Marijanović
Ranokršćanska arhitektura i skulptura u Istri i Dalmaciji (269-1012654-0731) , voditelj: Pavuša (Pavao) Vežić
Rano otkrivanje autizma - PRP i evaluacija ranih interventnih programa (013-0000000-2306) , voditelj: Jasmina Frey Škrinjar
Rano otkrivanje primarnog glaukoma otvorenog kuta (134-1340236-0185) , voditelj: Katia Novak-Lauš
Rano predviđanje kakvoće svinjskih trupova i mesa (079-0790566-0184) , voditelj: Goran Kušec
Raspodijeljeni udaljeni laboratorij (036-0363081-1653) , voditelj: Petar Knežević
Rast i razvoj šuma u različitim ekološkim i gospodarskim uvjetima (024-0242049-2106) , voditelj: Miroslav Benko
Raširenost lišmanioze pasa i papatača posrednika u hrvatskom priobalju (053-0532266-2224) , voditelj: Tatjana Živičnjak
Razgradnja huminskih kiselina podzemnih voda naprednim oksidacijskim procesima (113-0000000-3495) , voditelj: Mirko Kuleš
Razina treniranosti i incidencija bolesti/ozljeda kod plivača (034-0342282-2401) , voditelj: Goran Leko
Razlike u osobitostima genske ekspresije androidnog i ginoidnog tipa debljine (108-0000000-0162) , voditelj: Mirko Koršić
Raznolikost i ekologija člankonožaca zaštićenih krških područja Hrvatske (119-1193080-1206) , voditelj: Mladen Kučinić
Razvijanje slavonsko-baranjskog turističkog clustera (010-0102590-2577) , voditelj: Marcel Meler
Razvijanje učenikove samostalnosti uz pomoć Europskog jezičnog portfolija (EJP) (130-0000000-0790) , voditelj: Yvonne Vrhovac
Razvitak kortikalnih putova u čovjeka (108-1081870-1876) , voditelj: Ivica Kostović
Razvitak pomorstva i geografskih spoznaja na hrvatskom Jadranu (269-2690754-0755) , voditelj: Mithad Kozličić
Razvoj alata za analizu tržišta električne energije (036-0361590-1591) , voditelj: Slavko Krajcar
Razvoj algoritama za testiranje multivarijatnih strukturalnih hipoteza (034-0342618-2222) , voditelj: Franjo Prot
Razvoj cjelovitog sustava sigurnosti informacijskog sustava (016-0161199-1724) , voditelj: Željko Hutinski
Razvoj digitalnih postupaka u holografiji i interferometriji (035-0352851-2854) , voditelj: Nazif Demoli
Razvoj diskurzivne kompetencije u medjujeziku učenika stranoga jezika (244-1301001-0917) , voditelj: Sanja Čurković-Kalebić
Razvoj eksperimentalnih metoda istraživanja građevinskih konstrukcija (082-0821504-1496) , voditelj: Mladenko Rak
Razvoj ERP sustava za digitalno poduzeće (152-1521781-2235) , voditelj: Tomislav Šarić
Razvoj germplazme pšenice (Triticum aestivum L.) otporne na sušu (178-1780691-2043) , voditelj: Marijana Barić
Razvoj gospodarske konkurentnosti Hrvatske u procesu priključivanja EU (081-0811403-1405) , voditelj: Vinko Kandžija
Razvoj hrvatskog fiskalnog sustava i njegovo usklađenje s pravom EU (066-0661428-1116) , voditelj: Jure Šimović
RAZVOJ I IMPLEMENTACIJA INFORMATIZACIJE REGIONALNE I LOKALNE SAMOUPRAVE (018-0000000-3427) , voditelj: Slavko Šimundić
Razvoj i implementacija učinkovitih postupaka za digitalnu obradu signala (036-0362214-2217) , voditelj: Mladen Vučić
Razvoj i kroskulturalna provjera konstrukta emocionalne inteligencije (009-0342618-2657) , voditelj: Vladimir Takšić
Razvoj i mobilnost protopovijesnih zajednica na tlu kontinentalne Hrvatske (197-1970685-0711) , voditelj: Marko Dizdar
Razvoj i modeliranje fizičkih koncepata u učioničkom i e-okruženju (316-0091361-2825) , voditelj: Rajka Jurdana-Šepić
Razvoj informacijske infrastrukture i deduktivnih mehanizama Semantičkog Weba (016-0161741-1739) , voditelj: Mirko Čubrilo
Razvoj informacijskih sustava za potporu mjerenju organizacijskih performansi (016-0161711-3040) , voditelj: Željko Dobrović
Razvoj informatičke tehnologije u hrvatskom graditeljstvu (082-0000000-2991) , voditelj: Jadranko Izetbegović
Razvoj inovativnih višefunkcionalnih polimernih mješavina (125-1252971-3033) , voditelj: Jasenka Jelenčić
Razvoj integriranih postupaka i procesa dehidratacije bioloških materijala (113-0000000-3497) , voditelj: Mate Bilić
Razvoj interkulturalne kompetencije u osnovnoškolskoj nastavi stranih jezika (227-2271168-0726) , voditelj: Ana Petravić
Razvoj i optimizacija novih drvno-kompozitnih materijala uslojene strukture (068-0680457-3001) , voditelj: Mladen Brezović
Razvoj i pogon elektroenergetskog sustava s visokim udjelom vjetroelektrana (023-0361590-1654) , voditelj: Ranko Goić
Razvoj i primjena metoda modeliranja pronosa tvari i energije tekućinama (082-0000000-3243) , voditelj: Goran Gjetvaj
Razvoj i primjena novih molekula u pozitron-emisijskoj tomografiji (PET) (125-0982464-2925) , voditelj: Silvana Raić-Malić
Razvoj i primjena novih tehnologija pri izradi i opremanju bušotina (195-1951390-1397) , voditelj: Katarina Simon
Razvoj i primjena nuklearnih metoda za istraživanje i zaštitu kulturne baštine (098-0000000-3190) , voditelj: Vladan Desnica
Razvoj i primjena nuklearnih metoda za istraživanje i zaštitu kulturne baštine (260-0000000-3190) , voditelj: Vladan Desnica
Razvoj i primjene nuklearnih analitičkih metoda (098-0362975-2881) , voditelj: Jasmina Obhođaš
Razvoj i primjene principa maksimalne proizvodnje entropije (177-1770495-0476) , voditelj: Davor Juretić
Razvoj i uloga fizike u hrvatskom društvu 20. stoljeća (119-2032635-1000) , voditelj: Tihomir Vukelja
Razvoj kemometričkih i senzorskih metoda određivanja različitih analita (058-0580000-3071) , voditelj: Antonela Ninčević Grassino
Razvoj komunikacijske kompetencije u ranome diskursu hrvatskoga jezika (227-2270729-0725) , voditelj: Dunja Pavličević-Franić
Razvoj koncepta za smanjenje nesreća u šumarstvu (068-0000000-3508) , voditelj: Ivan Martinić
Razvoj konstrukcija povećane pouzdanosti obzirom na potrese (114-0821466-1470) , voditelj: Mehmed Čaušević
Razvoj kulture Hrvata na tlu sjeverne Dalmacije od 7. do 12. stoljeća (269-1970677-0675) , voditelj: Janko Belošević
Razvoj matematičkih metoda za opis strukture, dinamike i reaktivnosti molekula (098-0982915-2942) , voditelj: Darko Babić
Razvoj matematičkih modela za unaprijeđenje kvalitete usluga u javnom sektoru (016-0161217-0769) , voditelj: Tihomir Hunjak
Razvoj menadžmenta u funkciji integracije hrvatskog gospodarstva u EU (081-0811403-1413) , voditelj: Zdravko Zekić
RAZVOJ METODA KONTROLE PROMETA OPASNOG MATERIJALA (098-0362975-2891) , voditelj: Dario Matika
Razvoj metoda mikrorazmnožavanja i uvođenje u hortikulturu endemičnih perunika (178-1191193-2045) , voditelj: Snježana Kereša
Razvoj metoda mjerenja površina tiskovnih formi (128-1201785-2228) , voditelj: Miroslav Gojo
Razvoj metoda nastave kemije na interaktivnoj školskoj ploči (119-0091361-2957) , voditelj: Ivan Vicković
Razvoj metoda proračuna vijeka trajanja konstrukcijskih komponenti (023-0692195-1749) , voditelj: Damir Jelaska
Razvoj metoda za modeliranje svojstava bioaktivnih molekula i proteina (098-1770495-2919) , voditelj: Bono Lučić
Razvoj metodike za ICT menadžment (016-0161199-1718) , voditelj: Zdravko Krakar
Razvoj metodike za objedinjeno modeliranje poslovnog i informacijskog sustava (016-0161199-2602) , voditelj: Josip Brumec
Razvoj metodologije određivanja pogonske karte sinkronog generatora (036-0361616-1618) , voditelj: Ivan Gašparac
Razvoj modela funkcije cirkulacijskog sustava ovisnog o arterijskoj elastičnosti (219-2192382-2386) , voditelj: Svjetlana Marić
RAZVOJ MODELA I INSTRUMENTA ZA OCJENU ZDRAVSTVENE PISMENOSTI U HRVATSKOJ (108-1080317-0313) , voditelj: Miroslav Mastilica
Razvoj modela procesa hidratacije (125-1252970-2983) , voditelj: Juraj Šipušić
Razvoj modela za ocjenu državne intervencije u hrvatskoj poljoprivredi (178-1782223-2213) , voditelj: Ramona Franić
Razvoj modela za procjenu vrijednosti konstanti stabilnosti (022-1770495-2901) , voditelj: Nenad Raos
Razvoj multisektorskog modela obiteljske poljoprivrede ruralnih područja (079-0000000-3576) , voditelj: Krunoslav Zmaić
Razvoj nacionalnih indikatora kvalitete življenja (194-1941558-1555) , voditelj: Ljiljana Kaliterna-Lipovčan
Razvoj nacionalnog etalona temperature (120-0000000-3322) , voditelj: Davor Zvizdić
Razvojna i populacijska biologija velikih morskih kralježnjaka u Jadranskom moru (119-0000000-3171) , voditelj: Gordana Lacković-Venturin
Razvojna i populacijska biologija velikih morskih kralježnjaka u Jadranskom moru (119-1193080-3171) , voditelj: Gordana Lacković-Venturin
Razvojna neuropatologija genetskih malformacija moždane kore čovjeka (108-1081870-1884) , voditelj: Božo Krušlin
Razvoj naprednih algoritama za modeliranje elektromagnetskih pojava (023-0000000-3271) , voditelj: Slavko Vujević
Razvoj naprednih analitičkih metoda za određivanje farmaceutika u okolišu (125-1253008-1350) , voditelj: Sandra Babić
Razvoj nove germplazme u oplemenjivanju kvantitativnih svojstava pšenice (073-0730718-0598) , voditelj: Georg Drezner
RAZVOJ NOVIH MATERIJALA I SUSTAVA ZAŠTITE BETONSKIH KONSTRUKCIJA (082-0822161-2159) , voditelj: Dubravka Bjegović
Razvoj novih modificiranih škrobova i primjena u prehrambenoj industriji (113-1130473-0571) , voditelj: Drago Šubarić
RAZVOJ NOVIH PROLIJEKOVA I LIJEKOVA PROTIV VIRUSA I RAKA (125-0982464-2922) , voditelj: Mladen Mintas
Razvoj novih senzora za mjerenje bioloških važnih analita (125-0000000-3210) , voditelj: Stjepan Milardović
Razvoj pretpostavki za ostvarivanje državnog etalona magnetskog polja (036-0363081-1652) , voditelj: Armin Pavić
Razvoj primjene novih tehnologija korištenja plina u Hrvatskoj (195-1951390-1412) , voditelj: Eraldo Banovac
Razvoj procesa proizvodnje visokokvalitetne hrane (113-1130473-0340) , voditelj: Vlasta Piližota
Razvoj proizvoda od drva s ciljem očuvanja zdravlja (068-0680720-0708) , voditelj: Ivica Grbac
Razvoj prostornog sustava za podršku odlučivanju na primjeru odlaganja otpada (083-0831529-3024) , voditelj: Snježana Knezić
Razvoj QTL pomoću molekularnih markera za svojstva kvalitete pšenice (073-0730718-0536) , voditelj: Dario Novoselović
Razvoj strukture šumskih proizvoda za potrebe prerade drva (068-0683446-3514) , voditelj: Stjepan Posavec
Razvoj stvaralaštva u cjeloživotnoj edukaciji učitelja (122-1221170-1063) , voditelj: Ladislav Bognar
Razvoj stvaralaštva u cjeloživotnoj edukaciji učitelja (245-1221170-1063) , voditelj: Branko Bognar
Razvoj sustava upravljanja geotehničkim podacima za procjenu prirodnih hazarda (195-1951825-1507) , voditelj: Predrag Kvasnička
Razvoj sustava za DNA analizu arheoloških koštanih uzoraka (196-1300855-2738) , voditelj: Damir Marjanović
Razvoj sustava za DNA analizu arheoloških koštanih uzoraka (309-1300855-2738) , voditelj: Damir Marjanović
Razvoj sustava za mjerenje i analizu kvalitete električne energije (036-0361557-1562) , voditelj: Tomislav Tomiša
Razvoj suvremenih prodajno-distribucijskih sustava u hrvatskim poduzećima (067-0000000-2493) , voditelj: Marija Tomašević-Lišanin
Razvoj znanstvenog mjeriteljskog laboratorija za geodetske instrumente (007-1201785-3539) , voditelj: Nikola Solarić
Razvoj željeznice kao budućeg nositelja prometnog opterećenja (135-1352339-2346) , voditelj: Jasna Blašković Zavada
Reakcija kultivara plodovitog povrća na sastav hranjive otopine (178-1782133-2134) , voditelj: Josip Borošić
Reakcije organskih spojeva u čvrstom stanju: mehanizmi i supramolekulski inženje (119-1191342-1334) , voditelj: Hrvoj Vančik
Recentni sedimenti i fosilni okoliši jadranskog priobalja (119-1191152-1169) , voditelj: Mladen Juračić
Redovi uzorkovanja, Mathieuovi redovi i specijalne funkcije (112-2352818-2814) , voditelj: Tibor Poganj
Reducirana obrada tla i gnojidba za pšenicu i soju u sjeveroistočnoj Hrvatskoj (079-0790462-0575) , voditelj: Ivan Žugec
Redukcija vibracija i buke strojeva mehatroničkim pristupom (069-0691736-1733) , voditelj: Roberto Žigulić
Reforma hrvatskog gospodarskog kaznenog prava (066-0662530-1308) , voditelj: Elizabeta Ivičević Karas
Reforma prava društava i korporativnog upravljanja u EU i hrvatsko pravo (145-0811403-2452) , voditelj: Ljiljana Maurović
Reforma prava društava i korporativnog upravljanja u EU i hrvatsko pravo (303-0811403-2452) , voditelj: Ljiljana Maurović
Regeneracija koštanog tkiva primjenom slobodnog grafta omentuma (053-0532053-2051) , voditelj: Josip Kos
Regeneracija mozga, perifernog živca i skeletnog mišića u šećernoj bolesti (062-0620529-0517) , voditelj: Romana Jerković
Regija utemeljena na znanju i umrežavanje lokalnih kompetencija (055-0231926-0899) , voditelj: Branko Grčić
Regionalizacija Hrvatske u kontekstu europskih integracija (018-0000000-1094) , voditelj: Onesin Cvitan
Regionalizam kardiovaskularnih bihevioralnih rizika – model intervencije (108-1080135-0264) , voditelj: Silvije Vuletić
Regionalna distribucija čimbenika rizika u hospitaliziranih koronarnih bolesnika (108-1080135-0126) , voditelj: Mijo Bergovec
Regionalni elektroničko logistički pomorski cluster, orkestriranje procesa (112-1121722-1719) , voditelj: Dragan Čišić
REGIONALNO SVEUČILIŠTE (010-0101427-0837) , voditelj: Dražen Barković
Registar tumorskih, degenerativnih i infektivnih bolesti kralješnice u RH (151-0000000-3352) , voditelj: Gojko Buljat
Regulacija dinamike citoskeleta u kretanju i diobi stanica (098-0982913-2858) , voditelj: Igor Weber
Regulacija i estimacija dinamike vozila (120-1201773-1771) , voditelj: Joško Deur
Regulacija transkripcije kod eukariota (098-0982913-2871) , voditelj: Marija-Mary Sopta
Regulacijske T i NKT stanice u kontroli tumorskog rasta, opeklina i autoimunosti (062-0620096-0094) , voditelj: Ines Mrakovčić-Šutić
REGULACIJSKI ČIMBENICI ANGIOGENEZE U PROGNOZI TUMORA (062-0620095-0082) , voditelj: Nives Jonjić
Regulacijski limfociti u sistemskim autoimunim bolestima (214-1081874-0168) , voditelj: Branko Malenica
Regulatorni mehanizmi fotosinteze i diferencijacija plastida (098-0982913-2838) , voditelj: Hrvoje Fulgosi
Rekurentna selekcija kukuruza na korištenje dušika i otpornost na antraknozu (178-1780691-0690) , voditelj: Marija Pecina
Religijski, nacionalni i politički identitet Hrvata u Bosni i Hercegovini (194-0000000-3411) , voditelj: Ivan Markešić
Religijski pluralizam, postmoderni religijski pokreti i hrvatski identitet (194-1941560-1542) , voditelj: Stipan Tadić
Reprezentacije poluprostih Liejevih grupa: K-tipovi, duali, C*-algebre (037-0372794-3229) , voditelj: Hrvoje Kraljević
Reprezentacionalizam i kognitivna stanja (191-1911111-1086) , voditelj: Josip Talanga
Reprezentativna sakralna arhitektura jadranske Hrvatske od 13. do 16. stoljeća (130-1300620-0625) , voditelj: Predrag Marković
Reprodukcijske i imunološke funkcije progesterona (062-0620402-0381) , voditelj: Biserka Mulac-Jeričević
Reproduktivne genetičke i uzgojne značajke organizama zanimljivih za marikulturu (275-0010501-0856) , voditelj: Boško Skaramuca
Republika Hrvatska i Domovinski rat (1991.-1995.-2000.) (019-0190609-0586) , voditelj: Davor Marijan
Republika Hrvatska u europskoj sigurnosnoj arhitekturi (015-0000000-1351) , voditelj: Siniša Tatalović
Restrukturiranje i konkurentnost hrvatskih poduzeća u pridruživanju EU (002-0022469-2466) , voditelj: Ivan-Damir Anić
Restrukturiranje trgovačkih društava u poslovnim teškoćama (010-0102290-2292) , voditelj: Branko Novak
Revaskularizacija oralnih struktura nakon prekida kontinuiteta (065-1080057-0429) , voditelj: Darko Macan
Revitalizacija i pogon hidrogeneratora (036-0361616-1617) , voditelj: Zlatko Maljković
Rezistencija na lijekove (021-0212432-2436) , voditelj: Ivna Svoboda-Beusan
Rimska pravna tradicija i europeizacija hrvatskog privatnog prava (066-0662501-2516) , voditelj: Marko Petrak
Rimski vojni logori u Hrvatskoj (130-0000000-0777) , voditelj: Mirjana Sanader
Rimskodobne elite u Histriji i Dalmaciji (269-2690754-0763) , voditelj: Anamarija Kurilić
Rizici za višekratne nesreće među ozlijeđenima na bolničkom liječenju (108-1080315-0255) , voditelj: Ariana Vorko-Jović
Rizični i zaštitni čimbenici psihičkog zdravlja i akademske prilagodbe studenata (009-1301675-0854) , voditelj: Ivanka Živčić-Bećirević
Rječnik crkvenoslavenskoga jezika hrvatske redakcije (090-0900998-0993) , voditelj: Anica Nazor
Rječnik hrvatskoga kajkavskoga književnog jezika (212-2120920-0927) , voditelj: Željka Brlobaš
Rječnik hrvatskoga književnoga jezika od preporoda do I. G. Kovačića, sv. 13-16. (101-0000000-3656) , voditelj: Milan Moguš
RoboMarSec - Podvodna robotika u zaštiti podmorja i pomorskoj sigurnosti (036-0362975-2999) , voditelj: Zoran Vukić
Rod i nacija: feministička etnografija i postkolonijalna historiografija (189-1890667-0659) , voditelj: Renata Jambrešić-Kirin
Romanika u međuriječju Save i Drave i europska kultura (009-1300623-0946) , voditelj: Vladimir Peter Goss
Romanizacija i kristijanizacija hrvatskog dijela provincije Panonije (101-1300623-2540) , voditelj: Branka Migotti
Romanizmi u onomastici grada Splita (244-2440820-0807) , voditelj: Marina Marasović-Alujević
Romanske gramatike za govornike hrvatskog (130-1300869-0633) , voditelj: Dražen Varga
Ronjenje na dah i kardiovaskularni sustav (216-2160133-0330) , voditelj: Zoran Valić
Ronjenje s komprimiranim zrakom i kardiovaskularni sustav (216-2160133-0130) , voditelj: Željko Dujić
Rubni žanrovi u hrvatskoj književnosti 18. stoljeća (122-1222665-2677) , voditelj: Zlata Šundalić
Sakralna interpretacija krajobraza (130-0000000-3476) , voditelj: Tomo Vinšćak
Salivarni markeri oralnih bolesti i njihova primjena (065-0650445-0485) , voditelj: Vanja Vučićević Boras
Samo-udruživanje u gelovima i sinteza funkcionalnih hibridnih materijala (098-0982904-2912) , voditelj: Leo Frkanec
Saniranje tehnoloških nusproizvoda iz proizvodnje biodizela do energije (178-1780703-0698) , voditelj: Tajana Krička
Secesija i europske umjetničke integracije (130-1301080-1078) , voditelj: Magdalena Medarić-Kovačić
Seizmički proračun okvirnih konstrukcija s ispunom (149-1492966-1536) , voditelj: Vladimir Sigmund
Seizmičnost Hrvatske (119-1193086-1315) , voditelj: Marijan Herak
Sekularne promjene dobi menarhe i pojava pretilosti tijekom puberteta (216-0000000-3439) , voditelj: Irena Bralić
Selekcija crvene djeteline za poboljšanje nodulacije, prinosa i kakvoće (079-0730489-0272) , voditelj: Gordana Bukvić
Semantička integracija heterogenih izvorišta podataka (036-0361983-2012) , voditelj: Mirta Baranović
Semantičke mreže i računalna leksikologija (212-2120920-0930) , voditelj: Damir Ćavar
Semantičko modeliranje višeagentnih sustava (016-0361935-1728) , voditelj: Mirko Maleković
Seroepidemiologija, nasljedna predispozicija i zarazne bolesti u Hrvatskoj (216-1080315-0289) , voditelj: Rosanda Mulić
Serotonergična neurotransmisija: geni, proteini i ponašanje (098-1081870-2395) , voditelj: Jasminka Štefulj
Serotonergični mehanizmi u alkoholizmu (098-1081870-2397) , voditelj: Lipa Čičin-Šain
Serotoninski receptori te promjena antidepresivima u štakorskom modelu depresije (219-1081870-2032) , voditelj: Mirko Dikšić
Serumske esteraze, leptin, lipidi i antilipidni lijekovi (108-0000000-0013) , voditelj: Vlasta Bradamante
Sezonalnost pripusta i janjenja ovaca u Hrvatskoj (053-1780469-2118) , voditelj: Velimir Sušić
Sfingolipidi - biološki aktivni spojevi (108-0000000-0045) , voditelj: Marko Mesarić
Sigurnost građana u lokalnoj zajednici (115-1152437-2435) , voditelj: Petar Veić
Sinekološko-fitocenološke značajke šumske vegetacije Banovine (068-0682041-2789) , voditelj: Dario Baričević
Sinergija ljudskog, fizičkog i financijskog kapitala za autopoietični razvitak (010-1521781-1077) , voditelj: Željko Požega
Sinergija nanofaza i nanokompozita (098-0982886-2859) , voditelj: Maja Buljan
Sinergističke smjese u antifungalnoj i antimikotoksigenoj zaštiti hrane (113-1130473-0334) , voditelj: Tomislav Klapec
Sinteza i mikrostruktura metalnih oksida i oksidnih stakala (098-0982904-2952) , voditelj: Mira Ristić
Sinteza, karakterizacija i djelovanje potencijalnih i poznatih ljekovitih tvari (006-0000000-3216) , voditelj: Branka Zorc
Sinteza novih biološki aktivnih derivata nukleobaza i nukleotida (098-0982914-2935) , voditelj: Biserka Žinić
Sinteze i enzimske transformacije biološki aktivnih spojeva (119-1191344-3121) , voditelj: Srđanka Tomić-Pisarović
Sirovine i tehnologija u gospodarsko-društvenim odnosima prapovijesnih zajednica (130-2690680-0987) , voditelj: Tihomila Težak-Gregl
SISTEMNI ASPEKTI U ETIOLOGIJI PARODONTNIH BOLESTI (065-0650444-0415) , voditelj: Darije Plančak
Sjeverno Hrvatsko primorje u kontekstu antičkog obrambenog sustava (197-1970685-0683) , voditelj: Goranka Lipovac-Vrkljan
Sjögrenov sindrom - neurohumoralna regulacija autoimunosti i aterogeneza (108-1081874-2416) , voditelj: Jasenka Markeljević
Skala stabilnosti karbokationa, njihove strukture i biomimetska pregrađivanja (006-0982933-2963) , voditelj: Olga Kronja
Skandinavska jezična i književna praksa iz hrvatske perspektive (130-1300869-0824) , voditelj: Goranka Antunović
Skraćenje uzgojnog razdoblja šarana (Cyprinus carpio) i poboljšanje kakvoće mesa (079-0000000-3542) , voditelj: Dalida Galović
Skrućivanje metalnih odljevaka (124-0000000-1503) , voditelj: Faruk Unkić
Slatki i fermentirani proizvodi na bazi sirutke i sojinog mlijeka (058-0000000-0443) , voditelj: Rajka Božanić
Slavenski jezici u usporedbi s hrvatskim (130-1300869-0634) , voditelj: Dubravka Sesar
Slavonija, Srijem i Baranja 1860-1945: politika, društvo, kultura (252-2522632-2628) , voditelj: Mato Artuković
Slavonija, Srijem i Baranja od kasne antike do osmanskog doba (252-2522632-2631) , voditelj: Stanko Andrić
Slavonski dijalekt (122-1222665-3063) , voditelj: Ljiljana Kolenić
Slikarstvo i skulptura 17. i 18. stoljeća u kontinentalnoj Hrvatskoj (130-1012654-1073) , voditelj: Sanja Cvetnić
Slikarstvo i skulptura od 16. do 18. stoljeća u Jadranskoj Hrvatskoj (020-1012654-2693) , voditelj: Radoslav Tomić
Slikarstvo i skulptura u Istri i Hrvatskom primorju od 16. do 18. stoljeća (009-1012654-0942) , voditelj: Nina Kudiš
Slobodne i uvjetovane izgovorne mijene jezičnih čestica u općem hrvatskome (130-0000000-0745) , voditelj: Nikolaj Lazić
Slučajni procesi sa skokovima (037-0372790-2801) , voditelj: Zoran Vondraček
Smanjena plodnost u mliječnih goveda (053-0532052-2046) , voditelj: Darko Gereš
Smjernice za kontroliranu ishranu vinove loze i proizvodnju vina (178-1781845-1915) , voditelj: Mirjana Herak Ćustić
Sniženje specifične potrošnje energije u industrijskim procesima (125-1951390-3000) , voditelj: Alka Mihelić-Bogdanić
Socijalna integracija i kolektivni identiteti u višeetničkim područjima Hrvatske (115-1301180-0803) , voditelj: Boris Banovac
SOCIJALNA ODRŽIVOST I PROCESI URBANE TRANSFORMACIJE U HRVATSKOJ (194-1941535-1508) , voditelj: Anka Mišetić
Socijalna sigurnost i tržišno natjecanje - europski zahtjevi i hrvatska rješenja (115-1151212-2637) , voditelj: Nada Bodiroga-Vukobrat
SOCIJALNI POLOŽAJ STARIJIH I OSOBA S INVALIDITETOM U HRVATSKOJ I ZEMLJAMA EU (066-0000000-3617) , voditelj: Zdravka Leutar
Sociodemografska reprodukcija obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava (178-1782223-2360) , voditelj: Đurđica Žutinić
Socioekonomski aspekti nezaposlenosti, siromaštva i društvene isključenosti (002-0022469-2462) , voditelj: Maja Vehovec
Sociokulturne odrednice kulturne pismenosti (130-0000000-3289) , voditelj: Benjamin Čulig
Sociokulturni aspekti odnosa javnosti prema obnovljivim izvorima energije (130-2012298-0912) , voditelj: Ognjen Čaldarović
Sofisticirane poluvodičke strukture za komunikacijsku tehnologiju (036-0982904-1642) , voditelj: Marko Koričić
Softverski senzori i analizatori za motrenje i vođenje procesa (125-1251963-1964) , voditelj: Nenad Bolf
Sortiranje MHC-I molekula na staničnoj membrani i endocitoznim odjeljcima (062-0620238-0223) , voditelj: Pero Lučin
Specifičnosti rasta svinja i peradi i kakvoća proizvoda (079-0790566-0567) , voditelj: Gordana Kralik
Spektralna analiza varijabilnosti srčanog ritma u procjeni autonomnog disbalansa (219-0000000-3344) , voditelj: Goran Miličević
Spektralne dekompozicije - numericke metode i primjene (037-0372783-2750) , voditelj: Zlatko Drmač
Spektroskopija, kemijska svojstva i reakcije biološki aktivnih molekula (098-0982915-2945) , voditelj: Branka Kovač
Spektroskopija NMR i modeliranje bioaktivnih molekula (098-0982929-2917) , voditelj: Dejan Plavšić
Spektroskopija Rydbergovih atoma i molekula (035-0352851-2853) , voditelj: Vlasta Horvatić
Spektroskopska analiza nezasićenih sustava i spojeva metala (119-1191342-2959) , voditelj: Snežana Miljanić
Spomenici hrvatske glazbene baštine (101-0000000-2542) , voditelj: Ennio Stipčević
Sprečavanje nesreća i povećanje sigurnosti djece predškolske dobi (108-1081871-1895) , voditelj: Aida Mujkić-Klarić
Središnja regulacija kardiovaskularnog i respiracijskog sustava-uloga serotonina (216-2163166-3342) , voditelj: Maja Valić
Srednjovjekovna Istra: prostor zajedništva i suprotnosti (od VI. do XVI. st.) (140-1400822-0813) , voditelj: Ivan Jurković
Srednjovjekovna Istra: prostor zajedništva i suprotnosti (od VI. do XVI. st.) (303-3030822-0813) , voditelj: Ivan Jurković
Srednjovjekovna skulptura i slikarstvo Hrvatskog primorja (009-0000000-3434) , voditelj: Marina Vicelja-Matijašić
Srednjovjekovni grad u Dalmaciji (083-0831601-0730) , voditelj: Ivo Babić
Srednjovjekovno arheološko nasljeđe Hrvatske (5.-17. stoljeće) (197-1970677-0676) , voditelj: Juraj Belaj
Srednjovjekovno arheološko nasljeđe južne Hrvatske od 5. do 17. stoljeća (269-1970677-0671) , voditelj: Ante Uglešić
Srednjovjekovno naseljavanje sjeverne Hrvatske u svjetlu arheoloških izvora (197-1970685-0693) , voditelj: Tajana Sekelj-Ivančan
SREDOZEMNI KRAJOBRAZ KAO ČIMBENIK IDENTITETA HVATSKE njegova zaštita i razvoj (178-2693084-2141) , voditelj: Branka Aničić
Sređivanje i obradba glazbenih izvora u Hrvatskoj (213-0000000-1033) , voditelj: Stanislav Tuksar
Stabilnost alkaloida i polifenola u proizvodima biljnog podrijetla (058-0000000-3470) , voditelj: Draženka Komes
Stabilnost bioaktivnih sastojaka grožđa i vina (058-0580696-2737) , voditelj: Mara Banović
Stabilnost genotipova suncokreta na važna agronomska svojstva i kakvoću ulja (073-0000000-3538) , voditelj: Miroslav Krizmanić
Stabilnost ulja i bioaktivnih spojeva u ulju tijekom prerade i skladištenja (058-0580696-0704) , voditelj: Dubravka Škevin
STADIONI-KONTEKSTUALNOST, PROGRAMSKO-FUNKCIONALNA ODREĐENOST, KONSTRUKCIJA (054-0000000-1663) , voditelj: Emil Špirić
Standardizacija ekološki prihvatljivih procesa grafičkih komunikacija (128-1281955-1951) , voditelj: Diana Milčić
Stanična i tkivna diferencijacija tijekom razvoja biljnih organa (073-0731674-0841) , voditelj: Vera Cesar
Stanične promjene u vodnih organizama pobuđene metalima (098-0982934-2721) , voditelj: Marijana Erk
Stanični odgovor na citotoksične spojeve i razvoj otpornosti (098-0982913-2748) , voditelj: Maja Osmak
Stara povijest u hrvatskim povijesnim znanostima: teorija, praksa, priručnici (130-1300644-0640) , voditelj: Bruna Kuntić-Makvić
Starohrvatski rječnik (212-2120920-0895) , voditelj: Amir Kapetanović
Statistička analiza slučajnih modela i primjene (037-0372790-2800) , voditelj: Miljenko Huzak
Statistički aspekti problema procjene u nelinearnim parametarskim modelima (235-2352818-1039) , voditelj: Mirta Benšić
Statistički mjerni instrumenti:konstrukcija i prilagodba poduzetničkoj ekonomiji (010-0101195-1035) , voditelj: Jasna Horvat
Statističko modeliranje za povećanje konkurentnosti suvremenih organizacija (067-0161711-2483) , voditelj: Ksenija Dumičić
Stilistički opis hrvatske filmske baštine (130-2641300-1032) , voditelj: Nikica Gilić
Stjepan Zimmermann (191-1911112-1087) , voditelj: Dario Škarica
Stohastički i kibernetički modeli u antropologiji (196-1962766-2736) , voditelj: Tatjana Škarić-Jurić
Strategija ekonomsko-socijalnih odnosa hrvatskog društva (081-0000000-1264) , voditelj: Helena Blažić
Strategija izgradnje akademskog okružja za poticanje moralnog razvoja (108-1080314-0276) , voditelj: Sunčana Kukolja-Taradi
Strategija korporacije– sadašnja budućnost (081-0000000-1270) , voditelj: Ivan Mencer
STRATEGIJA PRILAGODBE HRVATSKOG TURIZMA TRŽIŠNIM TRENDOVIMA I STANDARDIMA EU (055-0000000-1119) , voditelj: Ante Dulčić
Strategija razvoja imidža Republike Hrvatske u procesu pridruživanja EU (067-0000000-3375) , voditelj: Đurđana Ozretić Došen
Strategije eliminacije genetskih defekata u selekcioniranim populacijama (178-1780460-0546) , voditelj: Ino Čurik
Strategije za prevođenje pravne stečevine Europske unije (115-1300619-2662) , voditelj: Susan Šarčević
Strategijsko modeliranje razvoja zračnog prometa (135-1352339-3045) , voditelj: Sanja Steiner
Strateški marketing - stvaranje identiteta konkurentnog gospodarstva (081-1151212-1454) , voditelj: Bruno Grbac
Strateško gospodarenje energetskim sirovinama u globalnim tržišnim uvjetima (195-1951390-1406) , voditelj: Igor Dekanić
Strateško povezivanje i umrežavanje hrvatskih malih i srednjih poduzeća (067-0000000-2583) , voditelj: Marko Kolaković
Stratifikacija i vrijednosne orijentacije u hrvatskom drustvu (100-1001172-1068) , voditelj: Duško Sekulić
Stratigrafija i paleogeografija miocena i pliocena u sjevernoj Hrvatskoj (183-0000000-3200) , voditelj: Davor Vrsaljko
Stratigrafija naslaga krede u okviru geodinamike jadranskog područja Hrvatske (181-1191152-2697) , voditelj: Tvrtko Korbar
Stratigrafska evolucija trijasa Hrvatske (181-1951126-1134) , voditelj: Tonči Grgasović
Stratigrafska i geomatematička istraživanja naftnogeoloških sustava u Hrvatskoj (195-1951293-0237) , voditelj: Josipa Velić
Stres, GABA-A receptori i mehanizmi djelovanja neuropsihofarmaka (098-0000000-2448) , voditelj: Dubravka Švob Štrac
Stres, okluzijska trauma i oralno-kirurška patologija (062-0650446-0499) , voditelj: Josipa Borčić
Stresom izazvana raznolikost i evolucija mješovitih bakterijskih kultura (058-0583444-3466) , voditelj: Višnja Bačun-Družina
Strojno učenje prediktivnih modela u računalnoj biologiji (098-0000000-3168) , voditelj: Tomislav Šmuc
Strossmayerov europeizam u politici i umjetnosti (203-2032635-0568) , voditelj: Slavko Slišković
Struktura cjeloživotnog obrazovanja nastavnika (269-2692634-2441) , voditelj: Igor Radeka
Struktura i evolucija zvijezda (119-0000000-3135) , voditelj: Krešimir Pavlovski
Struktura i fiziologija mikrobnih zajednica frontalnih zona sjevernog Jadrana (098-0982705-2729) , voditelj: Mirjana Najdek-Dragić
Struktura i funkcija telomera u kontroli staničnog rasta (098-0982913-2768) , voditelj: Ivica Rubelj
Struktura i razvoj zajednica mikroalga u trofičkom gradijentu (119-1191189-1228) , voditelj: Damir Viličić
Struktura i svojstva posebnih nanomaterijala dobivenih suvremenim tehnikama (119-0982886-1009) , voditelj: Antun Tonejc
Struktura, međudjelovanja i prijenos u vodenim otopinama s primjenama (177-1770508-0480) , voditelj: Franjo Sokolić
Struktura planktonskih populacija u trofičkom gradijentu u južnom Jadranu (275-0000000-3186) , voditelj: Mirna Batistić
Struktura, svojstva i separacija metalnih materijala (124-1241565-1537) , voditelj: Tanja Matković
Strukturiranje semantičkih mreža u funkciji izrade tezaurusa hrvatskoga jezika (101-0000000-3562) , voditelj: Anja Nikolić-Hoyt
Strukturna prilagodba poljoprivrede i seoskog područja Hrvatske (178-1782223-2210) , voditelj: Tito Žimbrek
Strukturna raznolikost seril-tRNA sintetaza i točnost biosinteze proteina (119-0982913-1358) , voditelj: Ivana Weygand Đurašević
Strukturne i dinamičke promjene u sustavima makromolekula (062-0000000-3209) , voditelj: Srećko Valić
Strukturno-funkcionalna glikolipidomika moždanog razvitka i maligne alteracije (108-1081870-2415) , voditelj: Željka Vukelić
Strukturno-geomorfološka karta RH 1:100.000 (181-1811096-1102) , voditelj: Ivan Hećimović
Strukturno istraživanje bioloških makromolekula metodom rentgenske difrakcije (119-1193079-1084) , voditelj: Dubravka Matković-Čalogović
Studij tehnoloških čimbenika grafičkog dizajna za sustavno unapređenje kvalitete (128-1281955-1962) , voditelj: Igor Zjakić
Studij utjecaja svojstava alumosilikatnih prekursora na njihove transformacije (098-0982904-2953) , voditelj: Josip Bronić
Stvaranje i poboljšavanje populacija, linija i hibrida kukuruza (073-0730463-0253) , voditelj: Ivan Brkić
Substanična biokemijska i filogenetska raznolikost tkiva riba, rakova i školjaka (098-1782739-2749) , voditelj: Rozelinda Čož-Rakovac
Sudsko-medicinske i toksikološke značajke samoubojstava u Republici Hrvatskoj (062-0000000-0073) , voditelj: Alan Bosnar
Sukcesija na staništima endemičnih i rijetkih biljnih vrsta (068-0680722-0706) , voditelj: Marija Pandža
Superračunalne simulacije u zaštiti okoliša i obnovljivim izvorima energije (069-0693014-3013) , voditelj: Zoran Mrša
Suprotstavljanje globalizaciji jezika i kultura – jezični i kulturni identitet (130-1301044-1043) , voditelj: Barbara Kryžan-Stanojević
Supsidijarnost u hrvatskom društvu (203-1941533-0732) , voditelj: Stjepan Baloban
Sustav citokroma P450 i pojava tumora u starenju i oksidacijskom stresu (098-0982464-1647) , voditelj: Tihomir Balog
Sustavi analogne i mješovite obrade signala (036-0362214-2316) , voditelj: Neven Mijat
Sustavi s prostornim i dimenzijskim ograničenjima: korelacije i spinski efekti (119-1191458-1023) , voditelj: Amir Hamzić
Sustavi za upravljanje informacijama, procesima i znanjem (067-0362980-2484) , voditelj: Vesna Bosilj Vukšić
Sustav motrenja sinkronih generatora (008-0361616-1624) , voditelj: Stjepan Car
Sustav poremećaja kortikalnih funkcija u neurološkim bolestima (108-0131484-0032) , voditelj: Zdenko Mubrin
Sustav procjene rizika-temelj integrirane zaštite kukuruza od štetnika (178-1782066-2064) , voditelj: Renata Bažok
Sustav učenja na daljinu zasnovan na dijalogu za potrebe e-poslovanja (009-0362027-1331) , voditelj: Božidar Kovačić
Sustav učenja na daljinu zasnovan na dijalogu za potrebe e-poslovanja (318-0362027-1331) , voditelj: Božidar Kovačić
Sustav upravljanja energetskog izvora s kogeneracijom na osnovi gorivnih članaka (036-1201837-3020) , voditelj: Željko Ban
Suvremena politička filozofija, etika i estetika u Hrvatskoj (191-0000000-3504) , voditelj: Pavo Barišić
Suvremena pomorska kartografija (221-0071588-3038) , voditelj: Nenad Leder
Suvremena transformacija lokalnih jezičnih zajednica i kulturna raznolikost (196-1962766-2743) , voditelj: Anita Sujoldžić
Suvremene geodetske ultrazvučne metode u održivom razvoju krških područja (007-0072974-2281) , voditelj: Boško Pribičević
Suvremene metode ispitivanja građevinskih materijala (082-0822161-2996) , voditelj: Marijan Skazlić
Suvremene metode nastave matematike u obveznom obrazovanju u Hrvatskoj (037-1001677-2769) , voditelj: Sanja Varošanec
Suvremene tehnike obrade rezanjem u proizvodnji prihvatljivoj okolišu (152-0000000-3309) , voditelj: Antun Stoić
Suvremene tehnologije planiranja i projektiranja mreže šumskih prometnica (068-0682111-2114) , voditelj: Tibor Pentek
Suvremene tehnologije spajanja lakih strojarskih konstrukcija (152-1521473-1476) , voditelj: Ivan Samardžić
Suvremeni kulturni tijekovi i oblikovanje zajednica i identiteta (189-1890668-0662) , voditelj: Jasna Čapo-Žmegač
Suvremeni prethodni kazneni postupak u Republici Hrvatskoj i Europi (066-0662530-2506) , voditelj: Davor Krapac
Suvremeni razvoj međunarodnog prava na globalnoj i regionalnoj razini (066-0661428-2507) , voditelj: Budislav Vukas
Sveučilište i vanjsko okruženje u kontekstu europskih integracijskih procesa (009-0000000-0931) , voditelj: Jasminka Ledić
Svijest i naturalizacija (009-0091328-2537) , voditelj: Nenad Smokrović
Svjetsko istraživanje vrijednosti – Hrvatska u globaliziranom svijetu (194-1941533-1518) , voditelj: Ivan Rimac
Šekspirijanski kanon u hrv. kulturi: recepcija, reinskripcija, revalorizacija (130-0000000-0850) , voditelj: Janja Ciglar-Žanić
Širokopojasni pristup i internetske usluge u ruralnim područjima (165-0362027-1479) , voditelj: Drago Žagar
Šumska staniša u uvjetima izloženosti štetnim utjecajima i klimatskim promjenama (024-0242049-2103) , voditelj: Boris Vrbek
Šumska staništa i šumske zajednice na Medvednici (068-0682041-2780) , voditelj: Joso Vukelić
Šumski ekosustavi kao prirodna žarišta hantavirusa i leptospira (068-1430115-2119) , voditelj: Josip Margaletić
Taksonomija, ekologija i biogeografija beskralješnjaka vodenih ekotona Hrvatske (119-1193080-3076) , voditelj: Mladen Kerovec
Talijanski i hrvatski u kontaktu i kontrastu (130-1300869-0635) , voditelj: Maslina Ljubičić
Tanki filmovi legura silicija na prijelazu iz amorfne u uređenu strukturu (098-0982886-2894) , voditelj: Davor Gracin
Tehnologije novih vrsta drvnih materijala od usitnjenog i utekućenog drva (068-0680457-0562) , voditelj: Vladimir Jambreković
Tehnološki parametri proizvodnje tradicijskih sireva u funkciji njihove zaštite (178-1782128-2121) , voditelj: Samir Kalit
Tehnološko-organizacijsko optimiranje kompetencijske stanice (023-0231926-2194) , voditelj: Ivica Veža
Tekstologija hrvatske pisane baštine (212-2120920-0894) , voditelj: Marijana Horvat
Tekstološki i pragmalingvistički opisi hrvatskoga jezika (009-0092643-2642) , voditelj: Lada Badurina
Tektonomagmatska korelacija fragmentirane oceanske litosfere u Dinaridima (195-0000000-3205) , voditelj: Boško Lugović
Tektonomagmatska korelacija fragmentirane oceanske litosfere u Dinaridima (195-1951126-3205) , voditelj: Marta Mileusnić
Tektonska karta R Hrvatske 1:300 000 (181-1811096-3061) , voditelj: Koraljka Bakrač
Telomerazna aktivnost i imunofenotipske karakteristike limfocita u melanomu kože (062-0000000-3545) , voditelj: Gordana Zamolo
Telomere i kromosomske aberacije u patologiji dječje dobi (072-1083107-0361) , voditelj: Iskra Petković
Temeljna i primijenjena istraživanja vodljivih polimera (125-1252973-2576) , voditelj: Zoran Mandić
Temeljna molekularno-biološka istraživanja streptomiceta (098-0982913-2877) , voditelj: Dušica Vujaklija
Temeljna svojstva nanostruktura i defekata u poluvodičima i dielektricima (098-0982886-2866) , voditelj: Branko Pivac
Temeljni dokumenti hrvatske povijesti - dokumenti i simboli identiteta (130-0000000-3132) , voditelj: Nikola Stančić
Temeljni parametri društvene konstrukcije hrvatske srednjovjekovne zbilje (269-0190610-2536) , voditelj: Mladen Ančić
Temeljni problemi renesansnog novoplatonizma i hrvatski renesansni filozofi (191-1911112-1108) , voditelj: Erna Banić-Pajnić
Teorija dimenzije i oblika (037-0372791-2802) , voditelj: Sibe Mardešić
TEORIJA I PRAKSA INSTITUCIONALNOG PRISTUPA REGIONALNOM RAZVOJU (111-0101427-0784) , voditelj: Ivana Barković Bojanić
Teorija, modeliranje i uporaba autonomno orijentiranih računarskih struktura (036-0361935-1954) , voditelj: Slobodan Ribarić
Teorije subjekta i suvremena filozofija (130-0000000-0738) , voditelj: Hotimir Burger
Teorijska kognitivno lingvistička istraživanja hrvatskoga i drugih jezika (130-1301049-1047) , voditelj: Milena Žic Fuchs
Teorijska polazišta i modeli ekonomskog razvoja (101-0671447-2473) , voditelj: Gordan Družić
Terapijski nanosustavi (006-0061117-1244) , voditelj: Jelena Filipović-Grčić
Terapijski učinak novosintetiziranih spojeva pri otrovanju organofosfatima (022-0222148-2139) , voditelj: Ana Lucić Vrdoljak
Tercijarna logistika - čimbenik uključivanja RH u europski gospodarski sustav (081-0000000-1267) , voditelj: Alen Host
Terenski i specifično-situacijski mjerni instrumenti u kineziologiji (315-1773397-3407) , voditelj: Damir Sekulić
Termičke promjene kod cijeljenja kostiju nakon prijeloma (214-0000000-0523) , voditelj: Slavko Davila
Termoelektrična i termomagnetska svojstva materijala s jakim korelacijama. (035-0352843-2849) , voditelj: Veljko Zlatić
Terroir naslaga taloženih između 108 i 35 milijuna godina u SZ Hrvatskoj (119-1191152-1167) , voditelj: Vlasta Ćosović
Teški Majorana neutrini u fizici čestica i kozmologiji (098-0000000-3277) , voditelj: Davor Palle
Tipizacija i inventarizacija genetskih obilježja goveda u Hrvatskoj (178-0790466-0398) , voditelj: Ante Ivanković
Tipologija digitalne kuće (054-0000000-1628) , voditelj: Bojan Baletić
TITIUS: Porječje Krke - baština i sociokulturni razvoj (177-0000000-3326) , voditelj: Šime Pilić
TITIUS: Porječje Krke - baština i sociokulturni razvoj (177-1300855-3326) , voditelj: Šime Pilić
Titrajuća rješenja parcijalnih diferencijalnih jednadžbi (037-0372787-2795) , voditelj: Nenad Antonić
Tjelesnost u književnosti i kulturi (130-0000000-3478) , voditelj: Jasmina Vojvodić
Točni i brzi matrični algoritmi i primjene (023-0372783-1289) , voditelj: Ivan Slapničar
Toksični učinci mikotoksina na ljude i životinje (022-0222148-2142) , voditelj: Maja Peraica
Tolerantnost hibrida kukuruza na ličinke kukuruzne zlatice (079-0730463-2708) , voditelj: Marija Ivezić
Tolerantnost medonosnih pčela na varoozu (178-1782162-2160) , voditelj: Nikola Kezić
Toplinski aparati i uređaji za obnovljive izvore energije - biomasa i Sunce (120-0682094-1816) , voditelj: Srećko Švaić
Tradicija u hrvatskoj javnoj političkoj komunikaciji (269-0000000-3600) , voditelj: Nada Zgrabljić Rotar
Tradicijska kultura, globalizacija i lokalne prakse (189-1890668-3141) , voditelj: Zorica Vitez
Tradicijski specijaliteti u funkciji dohotka seljačkih gospodarstava (178-1782223-0530) , voditelj: Ante Kolega
Tradicionalno i elektroničko nakladništvo u Zagrebu (130-1301190-1384) , voditelj: Daniela Živković
Trajnost ekološki zaštićenog i modificiranog drva (068-0682109-2097) , voditelj: Jelena Trajković
Transformacija poduzetničkog potencijala u poduzetničko ponašanje (010-0101195-0872) , voditelj: Sanja Pfeifer
TRANSFUZIJSKO LIJEČENJE: RAZVOJ I PRIMJENA ZNANSTVENIH SPOZNAJA (108-1081873-1890) , voditelj: Jasna Mesarić
Transnacionalne migracije - izazovi hrvatskom društvu (076-0762385-2378) , voditelj: Saša Božić
Transportna i magnetska svojstva nanostrukturiranih kompleksnih metalnih spojeva (177-0352826-0478) , voditelj: Ante Bilušić
Transport topline i naboja u jako frustriranim magnetima i srodnim materijalima (035-0352826-2848) , voditelj: Ana Smontara
Tranzicija u književnosti/književnost u tranziciji (130-0000000-0744) , voditelj: Andrea Zlatar Violić
Tranzitivne grupe i s njima povezane diskretne strukture (177-0000000-0882) , voditelj: Anka Golemac
Triplex Confinium: hrvatska riječna višegraničja (130-1300855-0939) , voditelj: Nataša Štefanec
Triplex Confinium: hrvatska višegraničja u euromediteranskom kontekstu (130-1300855-0860) , voditelj: Drago Roksandić
Trombolitičko liječenje ishemijskog moždanog udara na štakorskim modelima (216-2160528-0506) , voditelj: Liana Cambj Sapunar
Tržišni i ekonomski aspekti animalnih proizvoda poboljšane kakvoće (079-0000000-3582) , voditelj: Zdravko Tolušić
Turizam kao katalizator integriranja jadranskog prostora (055-0551207-0778) , voditelj: Lidija Petrić
Turski izvori za demografsku sliku hrvatskog prostora i okruženja (16.-18. st.) (130-1012604-1028) , voditelj: Nenad Moačanin
Tvorbeni modeli u hrvatskoštokavskim dopreporodnim rječnicima (212-2120920-0928) , voditelj: Sanja Perić-Gavrančić
Učenje otkrivanjem i istraživanjem u nastavi prirode i društva (227-2271694-1692) , voditelj: Nada Vijtiuk
Učestalost i distribucija animalnih tumora u Republici Hrvatskoj (053-0532264-3129) , voditelj: Petar Džaja
Učestalost i stavovi o neovlaštenom preuzimanju autorskoga vlasništva (062-0000000-3552) , voditelj: Mladen Petrovečki
Učinak BPC 157 na induciranu bilijarnu opstrukciju (108-1083570-3636) , voditelj: Tomislav Anić
Učinak ekspresije FADD-a na karcinogenezu izazvanu UV zračenjem (119-0000000-1256) , voditelj: Inga Marijanović
Učinak nutraceutika na zdravlje i proizvodnost farmskih životinja (053-0532265-2244) , voditelj: Željko Mikulec
UČINAK ONEČIŠĆENJA NA GENETIČKU STRUKTURU ORGANIZAMA U VODENOM OKOLIŠU (119-0982934-3110) , voditelj: Goran Klobučar
Učinak zagađenja na programirane biosinteze morskih beskralješnjaka (098-0982705-2724) , voditelj: Renato Batel
Učinak zračenja u bolesnika s rakom prostate na Tregs-limfocite (214-0000000-3601) , voditelj: Antonio Juretić
Učinci enteralne prehrane u teškom akutnom pankreatitisu (062-0000000-0211) , voditelj: Davor Štimac
Učinci i sudbina veterinarskih lijekova i vakcina u organizmu životinja (048-0481186-1184) , voditelj: Svjetlana Terzić
Učinci mediteranske (dalmatinske) prehrane na tijek metaboličkog sindroma (006-0000000-3521) , voditelj: Velimir Božikov
Učinci psihoedukacije na ishode liječenja u depresivnih dijabetičkih bolesnika (045-0450961-0959) , voditelj: Mirjana Pibernik-Okanović
Učinci radioloških dijagnostičkih postupaka pri pregledu dišnih putova u djece (277-2770966-0962) , voditelj: Đurđica Milković
Učinci toksičnih i esencijalnih metala na reprodukcijsko zdravlje muškaraca (022-0222411-2408) , voditelj: Alica Pizent
Učinkovito i održivo gospodarenje energijom (201-2012296-2987) , voditelj: Goran Granić
Učinkovitost polariziranog svjetla i čimbenika rasta na denervirani mišić (062-0000000-3093) , voditelj: Daniela Malnar
Učinkovitost postupaka za promicanje racionalne uporabe antimikrobnih lijekova (062-0000000-3537) , voditelj: Vera Vlahović-Palčevski
Udio tkiva, kemijski i masnokiselinski sastav mesa simentalske pasmine goveda (053-0531854-1849) , voditelj: Igor Štoković
Udovoljavanje zahtjeva zaštite okoliša u visokonaponskom sustavu (036-0361590-1578) , voditelj: Ivo Uglešić
Ugovorna i izvanugovorna odgovornost proizvođača i davatelja usluga potrošaču (018-1151212-1445) , voditelj: Silvija Petrić
Uloga adiponektina i upalnih čimbenika u razvoju komplikacija šećerne bolesti (045-0450961-0958) , voditelj: Spomenka Ljubić
Uloga antioksidacijskih enzima i lipoproteina u plodnosti krava i krmača (053-0532265-2231) , voditelj: Ljiljana Bedrica
Uloga apoptoze u kancerogenezi ženskog spolnog sustava (216-0000000-0479) , voditelj: Katarina Vilović
Uloga apoptoze u posteljici kod intrauterinog zastoja rasta i preeklampsije (216-0000000-0533) , voditelj: Ivana Kuzmić Prusac
Uloga biomarkera u patofiziologiji seronegativnih spondiloartropatija (108-1083107-0351) , voditelj: Miroslav Harjaček
Uloga biopolimera kao čimbenika postojanosti granule mješovite mikrobne kulture (058-0583444-3494) , voditelj: Tibela Landeka Dragičević
Uloga dendritičnih i limfatičnih stanica u reumatoidnom artritisu (062-0000000-0214) , voditelj: Jagoda Ravlić-Gulan
Uloga dipeptidil-peptidaze IV (CD26/DPP IV) u kroničnim bolestima (062-0061245-0213) , voditelj: Jadranka Varljen
Uloga dušik (II) oksida u bolestima kardiovaskulanog sustava peradi (048-0531863-0464) , voditelj: Marina Tišljar
Uloga EGFR-a u patogenezi karcinoma larinksa (062-0620095-0083) , voditelj: Darko Manestar
Uloga gena nm23 u karcinomu pločastog epitela usne šupljine (098-0982464-2513) , voditelj: Maja Herak-Bosnar
Uloga gena non-HLA u transplantaciji tkiva i organa (214-0000000-3573) , voditelj: Renata Žunec
Uloga gena u diferencijaciji i plastičnosti središnjeg živčanog sustava miša (108-1081870-1902) , voditelj: Srećko Gajović
Uloga genetskih markera u razvoju cerebralne aterosklerotske bolesti (134-1340036-0033) , voditelj: Vida Demarin
Uloga IGF2 i signalni putovi nizvodno u karcinomima pluća čovjeka (098-0000000-3532) , voditelj: Ljubomir Pavelić
Uloga IGF2 i signalni putovi nizvodno u karcinomima pluća čovjeka (335-0000000-3532) , voditelj: Sandra Kraljević Pavelić
Uloga imunosubverzivnih citomegalovirusnih gena u latenciji (062-0621261-1268) , voditelj: Astrid Krmpotić
Uloga kemokina u patogenezi multiplog mijeloma (062-0620095-0079) , voditelj: Toni Valković
Uloga korova u epidemiologiji bolesti okopavinskih kultura (079-0790570-2995) , voditelj: Karolina Vrandečić
Uloga koštanih morfogenih proteina i inhibitora u nastanku osteofita čovjeka (062-0000000-3559) , voditelj: Sanja Zoričić Cvek
Uloga lipidnih splavi i glikokonjugata u razvoju i regeneraciji živčanog sustava (219-0061194-2158) , voditelj: Marija Heffer
Uloga ljudskih resursa u izvođenju projekata unapređenja poslovnih procesa (055-0553032-1139) , voditelj: Srećko Goić
Uloga malih zaštitinih TFF proteina u zdravlju i bolesti (219-0982914-2179) , voditelj: Tatjana Belovari
Uloga membranskih lipida u moždanom razvitku, starenju i neurodegeneraciji (108-1081870-1877) , voditelj: Svjetlana Kalanj-Bognar
ULOGA MEMBRANSKIH PEPTIDAZA NA TUMORSKIM I NORMALNIM STANICAMA (098-0982464-2520) , voditelj: Jelka Gabrilovac
Uloga mreže proteina p53/p73 u sarkomima mekih tkiva čovjeka (098-0982464-2391) , voditelj: Neda Slade
Uloga MR kolangiopankreatografije u dijagnostici bilijarne opstrukcije (062-1080232-0504) , voditelj: Damir Miletić
Uloga neurogene upale i psihičkih čimbenika u patogenezi psorijaze (062-0620239-0199) , voditelj: Ines Brajac
Uloga neutrofila i oksidacijskog stresa u operacijama kolorektalnog karcinoma (198-0000000-3104) , voditelj: Igor Stipančić
Uloga NKG2D u razvoju, homeostazi i efektorskim funkcijama imunološkog sustava (062-0621261-1271) , voditelj: Bojan Polić
Uloga organskih gnojiva u ishrani vinove loze (178-1781845-1841) , voditelj: Tomislav Ćosić
Uloga osteopontina u progresiji tumora (062-0620095-0078) , voditelj: Ksenija Lučin
Uloga PI3K/Akt i MAPK u regulaciji kemorezistencije leukemijskih stanica (214-1081347-0355) , voditelj: Drago Batinić
Uloga planktonskih zajednica u protoku energije i kruženju tvari u Jadranu (001-0013077-0845) , voditelj: Nada Krstulović
Uloga PLC i Akt u staničnom ciklusu i diferencijaciji leukemija (108-1081347-1448) , voditelj: Dora Višnjić
Uloga pozitronske emisijske tomografije (PET) u bolesnika sa zloćudnim tumorima (108-1081872-2062) , voditelj: Dražen Huić
Uloga prolaznih fetalnih neurona u razvojnim poremećajima moždane kore (108-1081870-1878) , voditelj: Miloš Judaš
Uloga proupalnih citokina i prostaglandina u akutnom oštećenju jetre (108-0000000-0328) , voditelj: Filip Čulo
Uloga proupalnih citokina i prostaglandina u akutnom oštećenju jetre (219-0000000-0328) , voditelj: Filip Čulo
Uloga različitih mehanizama odgovora stanica na terapiju oštećenjem DNA (098-0982464-2514) , voditelj: Marijeta Kralj
Uloga rekombinacije u popravku DNA i evoluciji genoma (098-0982913-2867) , voditelj: Krunoslav Brčić-Kostić
Uloga signalnog puta wnt u tumorigenezi i embriogenezi mozga (108-1081870-1905) , voditelj: Nives Pećina-Šlaus
Uloga socio-kognitivnih procesa u samoregulaciji i interpersonalnim odnosima (130-1301422-1420) , voditelj: Željka Kamenov
Uloga subkortikalnih struktura u epileptogenezi u razvojnoj dobi (108-1081870-1886) , voditelj: Nina Barišić
Uloga taložnih prekida u karbonatnim sukcesijama Krških Dinarida (119-1191152-1171) , voditelj: Damir Bucković
Uloga terminskih tržišta u razvoju hrvatskog gospodarstva (067-0000000-2495) , voditelj: Tonći Lazibat
Uloga TSH u modelu osteoporoze i u bolesnica sa smanjenom koštanom masom (108-1080327-0320) , voditelj: Slobodan Vukičević
ULOGA UPALNIH PROCESA U NASTANKU MALIGNIH TUMORA (216-0000000-3348) , voditelj: Janoš Terzić
Uloga vaskularnih čimbenika rizika u patogenezi Alzheimerove bolesti (134-1340036-0035) , voditelj: Zlatko Trkanjec
Umjeravanje i mjerenje podržano Internetom (036-0363081-1648) , voditelj: Roman Malarić
Umjetna inteligencija u upravljanju složenim nelinearnim dinamičkim sustavima (120-1201842-3048) , voditelj: Josip Kasać
Umjetnička baština Dalmacije od 12. do 16. stoljeća (269-1012654-3097) , voditelj: Emil Hilje
Umjetnička baština Jadrana od kasne antike do romanike (269-1300623-2681) , voditelj: Nikola Jakšić
Umrežena ekonomija (036-0362027-1638) , voditelj: Zoran Skočir
Unapređenje kakvoće, trajnosti i funkcionalnosti proizvoda na bazi pšenice (113-1130475-2722) , voditelj: Daliborka Koceva Komlenić
Unapređenje mjerne sposobnosti nacionalnog etalona sile (120-1201785-1783) , voditelj: Mladen Franz
Unapređenje poslovnih procesa u odnosu na poslovne performanse (055-0553032-1135) , voditelj: Dragana Grubišić
Unapređenje procesa proizvodnje hrane (113-1130475-0565) , voditelj: Andrija Pozderović
UNAPREĐENJE SVOJSTAVA I POSTUPAKA PRERADE ALUMINIJSKIH LEGURA (023-0231926-1748) , voditelj: Igor Duplančić
Unapređenje tehnologija pridobivanja drva u cilju zaštite okoliša i radnika (068-0682111-3002) , voditelj: Željko Zečić
Unapređenje točnosti nelinearnih grednih elemenata s neograničenim 3D rotacijama (114-0000000-3025) , voditelj: Gordan Jelenić
Unapređenje zdravstvene sigurnosti u proizvodnji i preradbi žitarica (113-1780691-0538) , voditelj: Vinko Krstanović
Unapređivanje radnih tokova u procesima grafičke reprodukcije (128-1281957-1956) , voditelj: Klaudio Pap
Unaprijeđenje podvodnog zavarivanja i ispitivanja (120-0000000-3317) , voditelj: Slobodan Kralj
Unaprijeđenje podvodnog zavarivanja i ispitivanja (120-1201767-3317) , voditelj: Slobodan Kralj
Unitarne reprezentacije klasicnih grupa i automorfne forme (037-0372794-2804) , voditelj: Marko Tadić
Univerzalna posrednička platforma za sustave e-učenja (036-0361994-1995) , voditelj: Vlado Glavinić
Unutarnje posuđivanje u hrvatskome jeziku (009-1300749-0629) , voditelj: Marija Turk
Unutarsortna raznolikost vinove loze i unaprjeđenje klonske selekcije (178-1781844-2758) , voditelj: Edi Maletić
Upala i udio farmakogenetike u razvoju i ishodu akutnih i kroničnih bolesti (134-1340227-0200) , voditelj: Ana-Maria Šimundić
Upalne bolesti crijeva (Crohnova bolest i ulcerozni kolitis) (108-1081874-1917) , voditelj: Boris Vucelić
Upalne bolesti probavnog trakta u pasa (053-0532266-2215) , voditelj: Dalibor Potočnjak
Upanišadi u poredbenoj perspektivi: povijest teksta, recepcija, usporednice (130-0000000-0783) , voditelj: Mislav Ježić
Uporaba i potrošnja lijekova za liječenje bolesti koštano-mišićnog sustava (062-0620063-0167) , voditelj: Branko Šestan
Uporaba kardiovaskularnih lijekova i značaj farmakoekonomskih procjena (062-0620063-0060) , voditelj: Dinko Vitezić
Uporaba višekriterijske analize u poslovnom odlučivanju obiteljskog gospodarstva (178-1782223-2031) , voditelj: Vjekoslav Par
Upotrebljivost i prilagodljivost sučelja inteligentnih autorskih ljuski (177-0361994-1998) , voditelj: Andrina Granić
Upravljanje brodskim energetskim sustavima u uvjetima kvara i otkaza (250-2502209-2366) , voditelj: Marijo Oršulić
Upravljanje kvalitetom slike u radiodifuziji digitalnog videosignala (036-0361630-1635) , voditelj: Sonja Grgić
Upravljanje logističkim procesima u turističkoj destinaciji (116-1352598-2487) , voditelj: Edna Mrnjavac
Upravljanje ljudskim potencijalima u građevinarstvu (082-0822156-2998) , voditelj: Anita Cerić
Upravljanje mobilnim robotima i vozilima u nepoznatim i dinamičkim okruženjima (036-0363078-3018) , voditelj: Ivan Petrović
UPRAVLJANJE MREŽOM I USLUGAMA TEMELJENO NA ZNANJU (036-0362027-1640) , voditelj: Dragan Jevtić
Upravljanje pomorskim prometom u područjima visoke ugroženosti od onečišćenja (112-1121722-1710) , voditelj: Damir Zec
Upravljanje prirodnim i ljudskim resursima –regionalni razvoj i očuvanje okoliša (017-0171682-0891) , voditelj: Sanja Tišma
Upravljanje prometnim tokovima u urbanim područjima (193-0000000-3450) , voditelj: Goran Kos
Upravljanje rizikom i promjenama u projektno usmjerenom građevinskom poslovanju (082-0822156-2993) , voditelj: Mladen Radujković
Upravljanje sinkronim agregatom s obzirom na zahtjeve elektroenergetskog sustava (036-0361621-1626) , voditelj: Gorislav Erceg
Upravljanje složenim elektromehaničkim sustavima za manipulacije u transportu (036-0363078-1629) , voditelj: Fetah Kolonić
Upravljanje znanjem i kadrovima u turizmu kao značajkom hrvatskog identiteta (116-0000000-0758) , voditelj: Vidoje Vujić
UPRAVLJANJE ZNANJEM U FUNKCIJI GOSPODARSKOG RAZVITKA ISTOČNE HRVATSKE (010-0101427-1130) , voditelj: Maja Lamza-Maronić
Urbani sistemi u prostornom razvoju Hrvatske (119-0000000-3526) , voditelj: Dražen Njegač
Urbanistički razvoj hrvatskih gradova i arhitektonska dostignuća u 20. stoljeću (020-0202687-2696) , voditelj: Željka Čorak
Urbanističko i pejsažno naslijeđe Hrvatske kao dio europske kulture (054-0543089-2967) , voditelj: Mladen Obad-Šćitaroci
Urođene i stečene deformacije skeletno-mišićnog sustava u riba (053-0010501-1977) , voditelj: Damir Stanin
Usklađivanje intervencija s potrebama djece i mladih u riziku: izrada modela (013-0000000-2488) , voditelj: Antonija Žižak
USMENO-KNJIŽEVNA BAŠTINA ZADARSKOG PODRUČJA (269-1300787-0572) , voditelj: Vanda Babić
Usmjerenost nastave prirode i društva na razine postignuća učenika (245-0000000-3613) , voditelj: Edita Borić
Usporedba učinaka dva načina vođenja terapije astme u djece 12-18 godina (277-0000000-3436) , voditelj: Davor Plavec
Usvajanje engleskoga jezika od rane dobi: analiza učenikova međujezika (130-1301001-0988) , voditelj: Jelena Mihaljević-Djigunović
Utjecaj atmosfere i topografske varijabilnosti na procese u moru (119-1193086-3085) , voditelj: Mirko Orlić
Utjecaj biotehnoloških postupaka na zdravlje, reprodukciju i dobrobit svinja (053-0532265-2242) , voditelj: Željko Pavičić
Utjecaj čimbenika iz općeg i radnog okoliša na mišićno-koštani sustav (022-0222411-2409) , voditelj: Selma Cvijetić Avdagić
Utjecaj demografskih promjena na gospodarski razvoj (067-0671447-1449) , voditelj: Anđelko Akrap
Utjecaj duplex postupka na strukturu čelika i inženjerstvo površina (152-1201833-1471) , voditelj: Dragomir Krumes
Utjecaj dušika na agronomska svojstva i kakvoću sorata predivog lana (178-0000000-3594) , voditelj: Jasminka Butorac
Utjecaj dvije strategije liječenja na preživljavanje u sepsi, MODS-u i MOF-u (108-0000000-0180) , voditelj: Vladimir Gašparović
Utjecaj ekoloških čimbenika na slatkovodne alge u krškim vodama Hrvatske (119-0000000-1229) , voditelj: Anđelka Plenković-Moraj
UTJECAJ EPSTEIN-BARR VIRUSA NA IZRAŽAJ STANIČNIH GENA I ISHOD HODGKINOVE BOLESTI (216-0000000-0531) , voditelj: Merica Glavina Durdov
Utjecaj generičkih čimbenika na strukturu i učinkovitost organizacijskih oblika (016-0161711-1735) , voditelj: Marijan Cingula
Utjecaj genetičkih i okolišnih činitelja na razvoj astme u djece (219-0620228-2058) , voditelj: Blaženka Miškić
Utjecaj globalizacije i tranzicije na regionalni razvoj Hrvatske (119-1191684-1379) , voditelj: Zoran Stiperski
UTJECAJ HERBICIDA I GNOJIVA NA KAKVOĆU VODA I TLA U HIDROMELIORIRANIM POVRŠINAMA (178-1782221-2037) , voditelj: Ivan Šimunić
Utjecaj hiperbarične oksigenacije na regeneraciju skeletnog mišića i živca (062-0000000-1352) , voditelj: Snježana Bajek
Utjecaj klimatskih promjena na socijalnogeografske elemente u Hrvatskoj (119-0000000-3422) , voditelj: Anita Filipčić
Utjecaj kondicioniranja tla na hraniva i teške metale u sustavu tlo-biljka (079-0790462-0450) , voditelj: Zdenko Lončarić
Utjecaj kvalitete sadnica na uspjeh obnove šuma (068-0682041-1975) , voditelj: Milan Oršanić
Utjecaj leptina na rast simentalskog goveda i kakvoću mesa (053-0000000-3398) , voditelj: Dubravka Križanović
Utjecaj liječenja akutne boli na tijek i ishod liječenja kirurških bolesnika (108-0000000-0008) , voditelj: Višnja Majerić-Kogler
Utjecaj lipidnog statusa, homocisteina i oLAB-a na kognitivne funkcije u PTSP-u (198-1081870-0074) , voditelj: Davor Rak
Utjecaj migracija na regionalni razvoj Hrvatske (076-0762385-2375) , voditelj: Ivan Lajić
Utjecaj mutagena i antimutagena na molekularne procese u stanici (058-0582261-2246) , voditelj: Reno Hrašćan
Utjecaj okoliša na oblikovanje i dimenzioniranje vodnih građevina (082-0822994-2175) , voditelj: Dalibor Carević
Utjecaj okoliša na rad satelitskih sustava za određivanje položaja (036-0361630-1634) , voditelj: Tomislav Kos
Utjecaj okoliša na zdravlje životinja i sigurnost namirnica animalnog podrijetla (053-0531854-1867) , voditelj: Marija Vučemilo
Utjecaj oksidativnog stresa na organizaciju i funkciju biljnih stanica i tkiva (073-0731674-1673) , voditelj: Hrvoje Lepeduš
Utjecaj organizacije na kvalitetu i efikasnost zdravstvene zaštite (108-1081871-1900) , voditelj: Ana Borovečki
UTJECAJ ORGANIZACIJSKIH VRIJEDNOSTI NA DJELOTVORNOST JAVNE UPRAVE (016-0000000-3341) , voditelj: Ruža Brčić
Utjecaj organizirane edukacije na kvalitetu rada u izvanbolničkoj zaštiti (108-1081871-1897) , voditelj: Gordana Pavleković
Utjecaj pentadekapeptida BPC 157 na ženski urogenitalni sustav (108-1080321-0389) , voditelj: Hrvoje Vrčić
Utjecaj poljoprivrede na onečišćenje tla i voda (178-0222882-2686) , voditelj: Aleksandra Bensa
Utjecaj poljoprivrede na onečišćenje voda u vodozaštitnom području crpilišta (178-1782221-2089) , voditelj: Dragutin Petošić
Utjecaj pridruživanja RH europskoj uniji na profitabilnost hrvatskih poduzeća (055-0551147-1105) , voditelj: Ivan Pavić
UTJECAJ PROCESA PROIZVODNJE NA KOMPETITIVNOST I ODRŽIVOST RAZVOJA (120-1521781-3116) , voditelj: Predrag Ćosić
Utjecaj procesnih parametara hidrotermičkih postupaka na svojstva drva (068-0000000-3518) , voditelj: Stjepan Pervan
Utjecaj protetskog rada i drugih faktora na stomatognati sustav i zdravlje (065-0650446-0420) , voditelj: Asja Čelebić
UTJECAJ RAZLIČITIH OBLIKA TJELESNE AKTIVNOSTI NA DIABETES MELLITUS (034-0000000-3337) , voditelj: Lana Ružić
Utjecaj reakcije tla na dinamiku teških metala u sustavu tlo-voda-vinova loza (178-1781845-1835) , voditelj: Lepomir Čoga
Utjecaj ribolova i uzgoja na ekosustav Jadrana (258-0000000-3596) , voditelj: Svjetlana Krstulović Šifner
Utjecaj socijalnih mreža u društvu znanja (194-1001677-1501) , voditelj: Darko Polšek
Utjecaj staništa na prirast i tjelesni razvoj divljači (068-0532400-0712) , voditelj: Marijan Grubešić
Utjecaj strategije na uspjeh izabranih programa unapređenja poslovnih procesa (055-0553032-1143) , voditelj: Želimir Dulčić
Utjecaj strukture na električna svojstva (bioaktivnih) stakala i keramike (098-0982929-2916) , voditelj: Andrea Moguš-Milanković
Utjecaj visokotemperaturnih procesa na svojstva visokolegiranih čelika (124-1241565-1544) , voditelj: Mirko Gojić
UTJECAJ VRŠNJAČKOG PRITISKA U DOBA ADOLESCENCIJE (013-0000000-3325) , voditelj: Marija Lebedina-Manzoni
Utjecaj znanstvenog časopisa na hrvatsku medicinsku zajednicu (216-1080314-0245) , voditelj: Matko Marušić
Utjelovljeni razgovorni agenti za usluge u umreženim i pokretljivim sustavima (036-0362027-2028) , voditelj: Igor Sunday Pandžić
Utvrđivanje prostorne distribucije gospodarski važnih štetnika primjenom GIS-a (178-1782066-2065) , voditelj: Jasminka Igrc-Barčić
Uzgoj Galega orientalis – nove krmne leguminoze u Hrvatskoj (079-0730489-0332) , voditelj: Zlata Milaković
Uzroci netipične arome starenja u vinu (178-1781845-1985) , voditelj: Ana Jeromel
Vakcinacijski potencijal oblića T. nativa u zaštiti svinja od trihineloze (053-0532265-2251) , voditelj: Albert Marinculić
Valencijski rječnik hrvatskih glagola (212-2120898-0926) , voditelj: Matea Andrea Birtić
Valorizacija resursa vinove loze (Vitis sp.) i banka gena (147-1470497-0555) , voditelj: Đordano Peršurić
Valorizacija selektivnih oblika turizma u održivom razvitku ruralnih prostora (147-1470497-3034) , voditelj: Pavlo Ružić
Valjanost podataka objavljenih u znanstvenom časopisu (219-1080314-2036) , voditelj: Vesna Ilakovac
Varijabilnost i očuvanje genofonda plemenitih listača u Hrvatskoj (068-0242108-2773) , voditelj: Marilena Idžojtić
Veliki hrvatski penalist Jerolim Mičelović-Michieli (018-0000000-1128) , voditelj: Anita Kurtović Mišić
Verbalno i vizualno: performativnost, reprezentacija, interpretacija (130-1301070-1064) , voditelj: Morana Čale
Veterinarsko javno zdravstvo u proizvodnji zdrave hrane (053-0531854-1851) , voditelj: Mirza Hadžiosmanović
Veza strukturnih i fizikalnih svojstava materijala kontrolirane dimenzionalnosti (035-0352843-2844) , voditelj: Ognjen Milat
Veze Dubrovčana i JI Europe u srednjem vijeku (122-0000000-3377) , voditelj: Pavo Živković
Veze Dubrovčana i JI Europe u srednjem vijeku (269-0000000-3377) , voditelj: Pavo Živković
Vibracijska dinamika i struktura multifunkcionalnih polimernih sustava (125-1252971-2868) , voditelj: Vesna Volovšek
VIRTUALNA TRODIMENZIJSKA PRIMJENJENA ANTROPOLOGIJA (120-1962766-3109) , voditelj: Tanja Jurčević-Lulić
Virusne infekcije dišnog sustava (005-0053443-3447) , voditelj: Gordana Mlinarić-Galinović
Visinska kinematika i dinamika kontinentalne Hrvatske (007-0000000-2554) , voditelj: Nevio Rožić
Visokoenergijski reakcijski sustavi i primjena Grida (177-0000000-3193) , voditelj: Mile Dželalija
Visokoučinkoviti tekstilni materijali i vlakna unapređene vrijednosti (117-1171419-1415) , voditelj: Maja Andrassy
Višefunkcijske antene u komunikacijskim i radarskim sustavima (036-0361566-1573) , voditelj: Juraj Bartolić
Višefunkcionalni tehnički netkani i pleteni tekstili, kompoziti i pređe (117-0000000-2984) , voditelj: Zenun Skenderi
Višefunkcionalni tekstilni materijali za osobnu zaštitu (117-1171419-1393) , voditelj: Maja Andrassy
Više kortikalne funkcije i jezik: razvojni i stečeni poremećaji (013-0131484-1488) , voditelj: Melita Kovačević
Višekriterijski projektni modeli u osnivanju i konstrukciji broda i zrakoplova (120-1201829-1671) , voditelj: Vedran Žanić
Višenuklearni metalni sustavi: sinteza i svojstva (098-0982904-2946) , voditelj: Berislav Perić
Vitalnost i modeli propadanja stabala u nizinskim šumskim ekosustavima Hrvatske (068-0682041-0561) , voditelj: Ivica Tikvić
Vlast i društvo: komunistički sustav u Hrvatskoj 1945.-1990. (019-0190609-0582) , voditelj: Zdenko Radelić
Vodik ili biodizel u gradskom javnom prometu (177-0000000-1931) , voditelj: Ante Krstulović
Vodikovi gorivni članci i elektrolizatorski sustavi poboljšanih svojstava (120-1201837-1834) , voditelj: Mihajlo Firak
Vođenje elektroenergetskog sustava u uvjetima tržišta električne energije (036-0361557-1561) , voditelj: Sejid Tešnjak
Vojna krajina: društveno-kulturni integracijski procesi i nacionalni identitet (019-0190611-0596) , voditelj: Alexander Buczynski
Vojna kultura i identitet Oružanih snaga Republike Hrvatske (130-1301180-0914) , voditelj: Ozren Žunec
Vrednovanje knjižničnih službi i usluga: akademske i narodne knjižnice (122-1221210-0759) , voditelj: Kornelija Petr Balog
Vrednovanje odnosa investicijskih projekata i okoliša (149-1491678-0980) , voditelj: Ksenija Čulo
Vrednovanje održivih sustava proizvodnje krme u brdsko-planinskim područjima (178-1780458-0419) , voditelj: Josip Leto
Vrednovanje tehnologija uzgoja suptropskih kultura batata i jama (178-1782133-2136) , voditelj: Bruno Novak
Vrednovanje visokoenergetskog ultrazvuka za nove primjene u medicini (192-1080231-0524) , voditelj: Dragoljub Svilar
Vrednovanje, zaštita i upotreba genetskih resursa masline (091-0910468-0166) , voditelj: Slavko Perica
Vremensko-prostorna razdioba i porijeklo lebdećih čestica u urbanim sredinama (022-0222882-2271) , voditelj: Krešimir Šega
Vrijeme i prostor eur. i hrv. kazališne djelatnosti glumca i redatelja Ive Raića (101-2641300-2650) , voditelj: Antonija Bogner-Šaban
Vrijeme zadržavanja bakterije Escherichia coli u moru i morskim organizmima (001-0000000-3177) , voditelj: Mladen Šolić
Vrjednovanje postupaka liječenja benignih odontogenih i neodontogenih promjena (065-1080057-0428) , voditelj: Goran Knežević
Vučedolska kultura na tlu Hrvatske (130-1300855-0863) , voditelj: Aleksandar Durman
Zadružno organiziranje u jačanju konkurentnosti obiteljske poljoprivrede (178-1782223-2216) , voditelj: Ornella Mikuš
Zajednice koje brinu - razvoj, implementacija i evaluacija modela prevencije (013-0000000-2625) , voditelj: Josipa Bašić
Zajednička molekularna osnova etiopatogeneza koštanih poremećaja u ljudi (214-1080229-0163) , voditelj: Vesna Kušec
Zakiseljavanje tala i dehumizacija u agroekosustavima kontinentalne Hrvatske (178-1780692-1838) , voditelj: Matko Bogunović
Zaslanjivanje tla - dijagnostika, procesi i utjecaj na biljku (178-1782221-0350) , voditelj: Davor Romić
Zasnivanje integrativne bioetike (130-1300990-1085) , voditelj: Ante Čović
Zasnivanje metafizike u Platonovoj filozofiji (191-1911113-1107) , voditelj: Damir Barbarić
Zaštita korisnika na hrvatskom i europskom tržištu financijskih usluga (115-1151212-2498) , voditelj: Edita Čulinović-Herc
Zaštita kvaliteta krajobraza u politici ruralnog razvoja RH (178-0000000-3593) , voditelj: Sonja Butula
Zaštita okoliša pri eksploataciji nemetalnih mineralnih sirovina u kršu (195-1951825-1831) , voditelj: Darko Vrkljan
Zaštita prava manjina u međunarodnom pravu i nacionalnim zakonodavstvima (111-1111174-0986) , voditelj: Mira Lulić
Zaštita prometa od djelovanja vjetra na autocestama (110-0822977-2152) , voditelj: Petar Sesar
Zaštita uskladištenih žitarica fizikalnim mjerama (079-0790570-0427) , voditelj: Vlatka Rozman
Zaštita voda Kopačkog rita - ekološke interakcije Dunava i poplavnog područja (285-0000000-2674) , voditelj: Jasna Vidaković
Zatajivanje srca u Hrvatskoj (108-1081875-1927) , voditelj: Ivo Čikeš
Zbrinjavanje ugljikovog dioksida iz geotermalnih i ugljikovodičnih ležišta (195-1951322-1340) , voditelj: Miroslav Golub
Zdravlje na radu i zdravi okoliš (108-1080316-0300) , voditelj: Jadranka Mustajbegović
Zdravlje stomatognatog sustava žena u različitim fazama reproduktivne dobi (062-0650446-0498) , voditelj: Renata Gržić
Zdravstvene i biološke osobitosti populacija morskih sisavaca u Jadranu (053-0533406-3640) , voditelj: Martina Đuras
Zdravstvene navike sportskih trenera (034-0000000-3331) , voditelj: Bojan Matković
Zdravstveni nadzor divljači (053-0532400-2398) , voditelj: Alen Slavica
Zloćudne bolesti u djece (108-0000000-0049) , voditelj: Josip Konja
Značaj genskih polimorfizama u autoimunim bolestima štitnjače (127-0000000-3420) , voditelj: Ivan Karner
Značajke, kretanje i odrednice ovisničkog ponašanja u mladih (005-0000000-0262) , voditelj: Marina Kuzman
Značajke proizvoda za sveukupnu realizaciju proizvoda kod brze proizvodnje (152-1521473-3111) , voditelj: Milan Kljajin
Značajke protoka mlijeka pri strojnoj mužnji krava (079-0793448-3572) , voditelj: Pero Mijić
Značaj kontrole puerperija u poboljšanju reproduktivne učinkovitosti krava (053-0532052-2040) , voditelj: Tomislav Dobranić
Značaj morfoloških čimbenika u dijagnostici, terapiji i prognozi FSGS (198-0000000-3355) , voditelj: Danica Galešić-Ljubanović
Značaj razine tjelesne aktivnosti u prevenciji kroničnih srčanožilnih bolesti (034-0342282-2325) , voditelj: Marjeta Mišigoj-Duraković
Značaj sukcesije u očuvanju biološke raznolikosti Slavonskoga gorja (068-0680722-0707) , voditelj: Ivica Samarđić
Značaj sukcesije za očuvanje bioraznolikosti Mediteranske vegetacijske regije (177-0680722-3581) , voditelj: Juraj Kamenjarin
Značaj, vrednovanje i potrajno korištenje socijalnih usluga šuma (024-0242049-2101) , voditelj: Dijana Vuletić
Značenje individualne varijabilnosti u odgovoru na antitrombocitnu terapiju (219-0000000-0128) , voditelj: Jure Mirat
Znanstvena komunikacija: uloga znanstvene zajednice i razvoj kurikuluma (226-0000000-3523) , voditelj: Blanka Jergović
Znanstvena utemeljenost i razvoj socijalne pedagogije u Republici Hrvatskoj (013-0000000-2630) , voditelj: Zdravka Poldrugač
Znanje i kontekst (191-0091328-1103) , voditelj: Zvonimir Čuljak
Znanje o prehrani i prehrambene navike sportaša (034-0342282-2402) , voditelj: Branka Matković
Zubi,materijali i protetski radovi u adolescentnoj i gerontološkoj populaciji (065-0650448-0433) , voditelj: Adnan Ćatović
Živjeti s kroničnom bolešću: iskustvo bolesnika (108-1080317-0280) , voditelj: Mladenka Vrcić-Keglević


Projekti MZOS (2002-2006.)

3D elektromagnetski proračun rasipnih polja u transformatorima (0069024) , voditelj: Livio Šušnjić
3D Ultrazvuk i funkcionalni TCD u procjeni moždane cirkulacije (0134015) , voditelj: Vida Demarin
Adaptivne antene u komunikcijskim i radarskim sustavima (0036036) , voditelj: Juraj Bartolić
Adjuvantna terapija melanoma s PEG Intronom (0101102) , voditelj: Drago Ikić
Aerobika u funkciji unapređenja zdravlja (0177192) , voditelj: Nikola Rausavljević
Aerobna tjelovježba reducira stvaranje mjehurića kod ronioca (0216006) , voditelj: Željko Dujić
Afazija: govorno-jezicne funkcije i oštecenja mozga (0013003) , voditelj: Tatjana Prizl Jakovac
Agroekološki model interpretacije analize tla i biljke (0079036) , voditelj: Zdenko Lončarić
Agroekonomska analiza stanja i potencijala ekološke poljoprivrede (0079051) , voditelj: Zdravko Tolušić
Agroekonomska učinkovitost održive poljoprivrede u obiteljskom gospodarstvu (0178045) , voditelj: Zoran Grgić
Aktivirano sinteriranje magnezijeva oksida (0011004) , voditelj: Vanja Martinac
Aktivnost plazmatskih sustava i razvoj DIK-a u babeziozi (0053336) , voditelj: Vladimir Mrljak
Akvakultura i očuvanje ekološke osobitosti akvatorija (0098125) , voditelj: Emin Teskeredžić
Akvakultura riječnog raka i repopulacija u prirodna staništa (0119128) , voditelj: Radovan Erben
Alergijski poremećaji dišnog sustava i kože (0022004) , voditelj: Jelena Macan
Algoritmi i heuristike za probleme rasporeda (0067019) , voditelj: Kristina Šorić
Alternativna primjena vlakana za netkane i kompozitne materijale (0117001) , voditelj: Maja Andrassy
Ampelografska i genetička evaluacija autohtonih sorata vinove loze (0178009) , voditelj: Edi Maletić
Analiticki sustavi - razvoj pristupa i metoda (0119641) , voditelj: Zlatko Meić
Analitička spektroskopija i optička svojstva materijala (0035001) , voditelj: Čedomil Vadla
Analitički aspekti info komponente hrvatskog poljodjelskog sustava (0178999) , voditelj: Vitomir Grbavac
Analitika i biogeokemija organskih spojeva u vodenom okolišu (0098120) , voditelj: Marijan Ahel
Analiza glasa i govora nakon laringealnih operacija (0134004) , voditelj: Smiljana Štajner Katušić
Analiza hidroloških i ekoloških karakteristika suša i poplava u kršu (0083101) , voditelj: Ognjen Bonacci
Analiza i modeliranje umreženih poduzeća (0023005) , voditelj: Ivica Veža
Analiza kavitacijskog turbulentnog toka oko profila (0023020) , voditelj: Zoran Milas
Analiza kvantitete i kvalitete malih voda u otvorenim vodotocima Hrvatske (0004004) , voditelj: Dušan Trninić
Analiza limfocitnih subpopulacija u novorođenčadi i rodilja (0214204) , voditelj: Emilja Juretić
Analiza oblika i funkcije stomatognatog sustava (0065911) , voditelj: Melita Valentić-Peruzović
Analiza prijevodnoga procesa: lingvistički i kulturološki aspekti (0130506) , voditelj: Vladimir Ivir
Analiza rizika i ekonomske učinkovitosti u povrćarstvu na seljačkom gospodarstvu (0178050) , voditelj: Vjekoslav Par
Analiza stohastičkih signala, vremenskih i podatkovnih nizova (0098024) , voditelj: Božidar Vojnović
Analiza tehnologičnosti proizvoda (0152011) , voditelj: Ivan Samardžić
Analiza učinkovitosti ratnog zdravstva (0108305) , voditelj: Andrija Hebrang
Analiza vremena i kritika lukture u filozofiji 20. stoljeća (0015023) , voditelj: Goran Gretić
Analiza zubala u identifikaciji ekshumiranih žrtava rata u Hrvatskoj (0065004) , voditelj: Hrvoje Brkić
Analize sigurnosti i rizika nuklearnih i drugih energetskih postrojenja (0036045) , voditelj: Vladimir Mikuličić
Analize sigurnosti i unapređenje drvenih konstrukcija (0082202) , voditelj: Miljenko Haiman
Anatomska građa iglica oštećenih stabala jele na Risnjaku (0122018) , voditelj: Tomislav Bačić
Anatomske izmjere, varijacije kostiju lubanje u tijeku i nakon završetka rasta (0108279) , voditelj: Ivan Vinter
Angiogeneza u malignim tumorima (0062060) , voditelj: Nives Jonjić
Antička arheološka topografija Hrvatske (0197004) , voditelj: Vlasta Begović
Antičke nekropole i prometnice u sjevernoj Hrvatskoj (0130473) , voditelj: Zoran Gregl
Antički nepokretni i pokretni nalazi iz kontinentalne Hrvatske (0197003) , voditelj: Remza Koščević
Antikolinesterazni otrovi - biološki učinci novih antidota (0022015) , voditelj: Božica Radić
Antilipopolisaharidna imunost na klebsiella infekcije (0062050) , voditelj: Tomislav Rukavina
Antioksidacijski učinak isparljivih spojeva iz aromatičnog bilja (0011003) , voditelj: Mladen Miloš
Antioksidansi, oksidativni stres i kronične bolesti (0108136) , voditelj: Ratimir Klepac
Antioksidativni status domaćih životinja (0053314) , voditelj: Suzana Milinković Tur
Antitumorski učinci virusa i onkolitička virusna cjepiva (0098099) , voditelj: Mislav Jurin
Antropološki modeli u sportu (0177190) , voditelj: Ratko Katić
Antropometrija u perinatologiji (0176001) , voditelj: Frane Mikulandra
Antropometrijske izmjere stopala u rastu (0072007) , voditelj: Javor Vrdoljak
Apoptoza i neuralni faktori rasta u multiploj sklerozi (0108296) , voditelj: Niko Zurak
Arheologija seobe naroda na istočnom Jadranu (0070006) , voditelj: Ante Uglešić
Arheološka slika srednjovjekovnih naselja Podravine (0197006) , voditelj: Tajana Sekelj Ivančan
Arheološka topografija brončanodobnih nalazišta Hrvatske. Šibensko područje. (0197002) , voditelj: Dunja Glogović
Arheozoološka istraživanja s lokaliteta Hrvatske (0053999) , voditelj: Krešimir Babić
Arhitektonske konstrukcije u funkciji zaštite okoliša (0054024) , voditelj: Jasenka Bertol-Vrček
Arhitektura i mentalno zdravlje (0054021) , voditelj: Boris Morsan
Arhitektura i protokoli otvorene "all-IP" generacije mobilnih mreža (0071003) , voditelj: Saša Dešić
Arhitektura i štafelajno slikarstvo 17. i 18. stoljeća u Hrvatskoj (0130407) , voditelj: Vladimir Marković
Armirano tlo-istraživanje učinkovitosti armature (0149155) , voditelj: Mensur Mulabdić
Arsen u vodi za piće istočne Hrvatske (0113009) , voditelj: Mirko Kuleš
Asimptotička analiza u mehanici fluida (0037116) , voditelj: Eduard Marušić-Paloka
Astrofizička i kozmološka vrijednost dvojnih zvijezda (0119254) , voditelj: Krešimir Pavlovski
Aterogeneza i trombogeneza u ishemijskoj bolesti srca (0062015) , voditelj: Luka Zaputović
Atlas arhitekture Republike Hrvatske, XX-XXI. stoljeće (0054020) , voditelj: Andrej Uchytil
Atmosfere B superdivova, M divova i simbiotskih zvijeda (0009002) , voditelj: Dubravka Kotnik-Karuza
Atomi i molekule u reduciranim prostorima (0177164) , voditelj: Srećko Kilić
Atomski procesi i nelinearne pojave u pulsnoj i dc-plazmi (0119253) , voditelj: Damir Veža
Automatizacija brodograđevnog procesa (0120041) , voditelj: Tomislav Zaplatić
Automatizacija i inteligentni roboti (0120002) , voditelj: Mladen Crneković
Automatizirane geodetske metode mjerenja (0007020) , voditelj: Nikola Solarić
Automatizirano otkrivanje znanja i rasuđivanje (0098023) , voditelj: Nikola Bogunović
Autonomna neuropatija i mikrovaskularne komplikacije u šećernoj bolesti tip I (0045007) , voditelj: Lea Smirčić-Duvnjak
Beskonačna analiza (0037125) , voditelj: Mirko Primc
Biljni biološki aktivni spojevi, glukozinolati i polifenoli (0058024) , voditelj: Jasna Vorkapić-Furač
Biljni virusi, subviralni patogeni i fitoplazme (0119150) , voditelj: Mladen Krajačić
Bioassay u trofičkoj valorizaciji močvara Podunavlja (0122023) , voditelj: Janja Horvatić
Biodinamika potpornog sustava čovjeka u različitim uvjetima (0219011) , voditelj: Vasilije Nikolić
Bioelektrička impedancija u kontroli kvalitete animalnih proizvoda (0058003) , voditelj: Tomislav Petrak
Bioetika i društvene znanosti: utemeljenje sociologije bioetike (0062019) , voditelj: Ivan Šegota
Bioetika i filozofija (0130471) , voditelj: Ante Čović
Bioetika i politika (0062020) , voditelj: Nada Gosić
Biofizika međudjelovanja lipoproteina i aktivnih tvari (0098037) , voditelj: Greta Pifat-Mrzljak
Bioinformatika i biološka raznolikost genoma streptomiceta (0058008) , voditelj: Daslav Hranueli
Biokatalizatori i biotransformacije (0125021) , voditelj: Đurđa Vasić-Rački
Biokemijska i molekularna dijagnostika u humanoj reprodukciji (0108250) , voditelj: Ernest Suchanek
Biokemijska i molekularna reakcija riba na stanje ekosustava (0098129) , voditelj: Rozelindra Čož-Rakovac
Biokemijski biljezi u izdahnutom kondenzatu djece s plućnim bolestima (0277001) , voditelj: Slavica Dodig
Biokemijski čimbenici rizika kod ateroskleroze moždanih arterija (0044006) , voditelj: Zlata Flegar-Meštrić
Biokemijski pokazatelji proizvodnje mesa u goveda (0053370) , voditelj: Dubravka Križanović
Biologija i ekologija novih vrsta u akvakulturi (0001004) , voditelj: Boško Skaramuca
Biologija indikatorskih vrsta ugroženih staništa (0183007) , voditelj: Nikola Tvrtković
Biološka procjena i klasifikacija staništa vodotoka Hrvatske (0183009) , voditelj: Srećko Leiner
Biološka raznolikost i ekološka obilježja Kopačkoga rita (0122006) , voditelj: Jozsef Mikuska
Biološka uloga glikozilacije i drugih posttranslacijskih modifikacija (0006611) , voditelj: Jerka Dumić Belamarić
Biološki aktivni spojevi i QSAR (0006541) , voditelj: Marica Medić-Šarić
Biološki biljezi tumora debelog crijeva (0134011) , voditelj: Josip Lukač
Biološki parametri faune kukaca kao relevantni biomarkeri promjena okoliša (0122022) , voditelj: Stjepan Krčmar
Biološki pokazatelji u duševnim poremeaajima (0108106) , voditelj: Miro Jakovljević
Biološki učinci stomatoloških materijala (0062058) , voditelj: Sonja Pezelj-Ribarić
Biološki učinci štetnih aerosola (0108341) , voditelj: Eugenija Žuškin
Biološko suzbijanje temelj ekološki prihvatljive zaštite bilja (0178010) , voditelj: Jasminka Igrc Barčić
Biomarkeri oštecenja genoma stanice u ekogenetickim istraživanjima (0022020) , voditelj: Verica Garaj-Vrhovac
Biomedicinski učinci radiofrekventnog mikrovalnog zračenja (0022005) , voditelj: Ivančica Trošić
Biomehanička optimalizacija sportskih tehnika (0034209) , voditelj: Mladen Mejovšek
Biomehaničke značajke i kvantifikacija lokomotornog aparata (0108114) , voditelj: Ana Jo-Osvatić
Biomehanički faktori cijeljenja prijeloma (0214206) , voditelj: Slavko Davila
Biomehanika ljudskog hoda, upravljanje i rehabilitacija (0023022) , voditelj: Vlasta Zanchi
Bionički montažni sustavi (0069023) , voditelj: Branko Katalinić
Biopsihosocijalne odrednice doživljavanja i ponašanja u zdravlju i bolesti (0130494) , voditelj: Meri Tadinac Babić
Bioraznolikost i stanje ihtionaselja u hrvatskom priobalju (0001002) , voditelj: Jakov Dulčić
Biotehničke mjere u zaštiti i obnovi šuma od požara (0068113) , voditelj: Željko Španjol
Biotehnologija i akumulacija poželjnih gena pšenice (T. aest. L) (0178008) , voditelj: Marijana Barić
Bitno smanjenje visine dimnjaka solarnih dimnjačnih elektrana (0023013) , voditelj: Neven Ninić
Bolesti nadbubrežnih žlijezda u djece (0108077) , voditelj: Miroslav Dumić
Botanički insekticidi u zaštitu uskladištenih žitarica (0079003) , voditelj: Irma Kalinović
Brak, obitelj i psihosocijalno okruženje (0194107) , voditelj: Josip Obradović
Branko Gavella: povijest, teorija, kritika, kultura teatra (0130497) , voditelj: Nikola Batušić
Brza metoda za provjeru uređaja za sprječavanje podlijetanja (0120044) , voditelj: Zoran Lulić
Budućnost države (0015012) , voditelj: Zvonko Posavec
Celijakija u djece: dijagnostika, maligna alteracija, rast (0072001) , voditelj: Sanja Kolaček
Celularni imunosni odgovor na peptide glijadina u djece s celijakijom (0108286) , voditelj: Ana Votava-Raić
Cijeljenje zubne periapeksne lezije (0062033) , voditelj: Maja Kovačević
Ciklooksigenaza-2: nova meta u kemoprevenciji i liječenju tumora debelog crijeva (0098109) , voditelj: Radan Spaventi
Citogenetski biomarkeri učinka fizikalnih i kemijskih agensa (0022021) , voditelj: Aleksandra Fučić
Citotoksični mehanizmi u etiologiji dijabetesa (0045001) , voditelj: Boris Ročić
Cjelovit mjerni rezultat u dijagnostici i ispitivanju transformatora (0165108) , voditelj: Zdenko Godec
Cjelovito optimiranje proizvodnje nafte i plina (0195030) , voditelj: Ivo Steiner
Cjelovitost i postojanost površine drva (0068133) , voditelj: Hrvoje Turkulin
Croato-Turcica (0130454) , voditelj: Nenad Moačanin
Čakavsko narječje; sjeverozapadni i središnji čakavski dijalekti (0009014) , voditelj: Iva Lukežić
Čimbenici konkurentske sposobnosti usluga u Hrvatskoj (0145007) , voditelj: Ivan Šverko
Čimbenici u nastanku prijevremenog poroda (0108159) , voditelj: Ivan Kuvačić
Činitelji ekološki prihvatljive zaštite bilja (0178042) , voditelj: Bogdan Cvjetković
Čvrstoća i trajnost elemenata strojeva i konstrukcija (0023024) , voditelj: Damir Jelaska
Dalmacija od pada Serenissime do nacionalnog buđenja (0258002) , voditelj: Ljerka Šimunković
Dalmacija u žiži međuratnih političkih i socijalnih sučeljavanja (1918.-1941.) (0070041) , voditelj: Tonći Šitin
Daljnje obrazovanje odgajatelja i učitelja za okoliš (0009019) , voditelj: Vinka Uzelac
Degradacijski procesi i tehnologija odlaganja/utovara na skladištima ugljena (0195026) , voditelj: Stanislav Anto Živković
Delinkventna ponašanja žena - agresivnost, ovisnost i delinkvencija (0115015) , voditelj: Velinka Grozdanić
Demencija: Elektrofiziološka i genetska studija (0022009) , voditelj: Rajka Liščić
Demografski gubitci i posljedice domovinskog rata (0194002) , voditelj: Dražen Živić
Destrukcija tumora magnetskim nanočesticama vezanim uz protutijela (0219062) , voditelj: Domagoj Sabolović
Detekcija limfnog čvora čuvara pomoću radiofarmaka (0108302) , voditelj: Mirjana Poropat
Detekcija mutanata sorte Plavac mali crni (Vitis vinifera L.) DNA markerima (0178006) , voditelj: Ivan Pejić
Detekcija nestacionarnih izvora i distribuirana obrada informacija (0098025) , voditelj: Karolj Skala
Dielektrična i fotoemisijska svojstva sistema s više elektronskih vrpci (0177165) , voditelj: Paško Županović
Difuzijsko modificiranje metala površinskim karbidnim slojevima (0120039) , voditelj: Mladen Stupnišek
Digitalna instrumentacija (0023029) , voditelj: Ivo Mateljan
Digitalna obrada govora u suvremenim informacijskim tehnologijama (0036054) , voditelj: Davor Petrinović
Digitalna radiodifuzija u frekvencijskim opsezima ispod 30 MHz (0165112) , voditelj: Tomislav Švedek
Digitalni sustavi u tiskarstvu (0128009) , voditelj: Vilko Žiljak
Dijabetes i trudnoća (0108082) , voditelj: Josip Đelmiš
Dijagnostika i liječenje demijelinizacijskih bolesti (0108042) , voditelj: Vesna Brinar
Dijagnostika i liječenje limfoma (0108007) , voditelj: Igor Aurer
Dijagnostika i terapija kasnog pobačaja i prijevremenog poroda (0129111) , voditelj: Ratko Matijević
Dijagnostika strojeva i strojevi u elektromotornim pogonima (0008002) , voditelj: Stjepan Štefanko
Dijagnoza i terapija snižene varijabilnosti srčanog ritma (0219163) , voditelj: Goran Miličević
Dijalektologija hrvatskog jezika (0070014) , voditelj: Josip Lisac
Dijete i učenje jezika (0122010) , voditelj: Irena Vodopija
Dijete i učenje jezika (0245002) , voditelj: Irena Vodopija
Dinamička svojstva i spektroskopija površina i nanostruktura (0119255) , voditelj: Marijan Šunjić
Dinamičko modeliranje logističkih sustava (0120057) , voditelj: Čedomir Oluić
Dinamika gibanja plovnih i pučinskih objekata (0120040) , voditelj: Većeslav Čorić
Dinamika hidratacije šećera (0098019) , voditelj: Vlasta Mohaček Grošev
Dinamika i genetika bioaktivnih molekula (0098080) , voditelj: Volker Magnus
Dinamika i struktura supramolekulskih agregata s novim surfaktantima (0119621) , voditelj: Đurđica Težak
Dinamika i zaštita podzemnih voda u Hrvatskoj (0195047) , voditelj: Kosta Urumović
Dinamika kompleksnih sistema (0062011) , voditelj: Zvjezdana Roller-Lutz
Diofantske jednadžbe (0037110) , voditelj: Andrej Dujella
Dioklecijanova palača u Splitu, Izvorni izgled (0054037) , voditelj: Tomislav Marasović
Diskretna matematika i primjene (0037117) , voditelj: Dragutin Svrtan
Distribuirani algoritmi kombinatorne optimizacije (0037104) , voditelj: Robert Manger
Distribuirani sustavi analogne i mješovite obrade signala (0036003) , voditelj: Neven Mijat
Dizajn analognih i digitalnih sustava primjenom optimizacijskih postupaka (0036029) , voditelj: Mladen Vučić
Dizajn i primijenjena umjetnost u Hrvatskoj 19. i 20. stoljeća (0130519) , voditelj: Jasna Galjer
Dizajn i sinteza bioaktivnih peptida, glikopeptida i biomarkera (0098054) , voditelj: Štefica Horvat
Dizajn i sinteza lijekova protiv infektivnih bolesti (0053398) , voditelj: Miroslav Bajić
Dizajn optičkih telekomunikacijskih mreža (0145011) , voditelj: Valter Boljunčić
Djeca s posebnim potrebama u interaktivnom sustavu obitelj-škola-vršnjaci (0013007) , voditelj: Ljiljana Igrić
Djelovanje mikotoksina na čovjeka i životinje (0022018) , voditelj: Radovan Fuchs
Djelovanje subinhibicijskih koncentracija antibiotika (0219281) , voditelj: Jasmina Vraneš
D-moduli, Diracovi operatori i teorija reprezentacija (0037123) , voditelj: Pavle Pandžić
Dobivanje impulsnih plazmi i učinci zračenja (0036019) , voditelj: Višnja Henč-Bartolić
Domovinski rat (0194001) , voditelj: Josip Jurčević
Domovinski rat i ratne žrtve u 20. stoljeću: etnografski aspekti (0189007) , voditelj: Reana Senjković-Svrčić
Doplerska ispitivanja u postmenopauzi (0129008) , voditelj: Asim Kurjak
Doprinos stratigrafskih i statističkih metoda u naftnoj geologiji (0195035) , voditelj: Josipa Velić
Dozimetrijska studija radiojodne terapije dobroćudnih bolesti štitnjače (0214203) , voditelj: Srećko Lončarić
Društvene i religijske promjene u Hrvatskoj (0100003) , voditelj: Dinka Marinović Jerolimov
Društveno vrednovanje znanosti, visokoga školstva i tehnologije (0194206) , voditelj: Darko Polšek
Drvne ploče sa smanjenim udjelom slobodnog formaldehida (0068137) , voditelj: Vladimir Jambreković
Dugodosežne korelacije u kompleksnim sustavima (0119263) , voditelj: Boris Podobnik
Dugoročni razvoj građevinarstva- infrastruktura, upravljanje, edukacija (0149270) , voditelj: Barbara Medanić
Efekti emocionalnog funkcioniranja na zdravlje (0009027) , voditelj: Igor Kardum
Efektivni parametri u matematičkim modelima ležišta (0037111) , voditelj: Mladen Jurak
Efikasnost korištenja energije na području slavonsko-baranjske regije (0165105) , voditelj: Milan Ivanović
Efikasnost nacionalnog gospodarskog rasta (0067028) , voditelj: Ivo Družić
Egzemestan u sekvencijskoj adjuvantnoj terapiji žena s karcinomom dojke (0134021) , voditelj: Ante Bolanča
Ekofiziološka istraživanja i odgovor na stres u morskih organizama (0098116) , voditelj: Čedomil Lucu
Ekologija i epidemiologija rikecija u južnoj Hrvatskoj (0216005) , voditelj: Volga Punda-Polić
Ekološka evaluacija novih sorti trešanja (0178044) , voditelj: Zlatko Čmelik
Ekološka i ekonomska iskoristivost prirodnog minerala zeolita u očuvanju okoliša (0017002) , voditelj: Sanja Tišma
Ekološka istraživanja ugroženih ptica u Hrvatskoj (0101902) , voditelj: Jasmina Mužinić
Ekološki, ergonomski i energijski povoljne šumske tehnike i tehnologije (0068112) , voditelj: Dubravko Horvat
Ekološki i energetski aspekti različitih sustava obrade tla u ratarstvu (0178057) , voditelj: Silvio Košutić
Ekološki i proizvodni aspekti revitalizacije naftnih polja (0195038) , voditelj: Bogdan Goričnik
Ekološki modeli akvatičkih ekosustava (0098133) , voditelj: Tarzan Legović
Ekološki odnosi vegetacije i staništa u Hrvatskoj (0119143) , voditelj: Vladimir Hršak
Ekološki prihvatljivi polimeri i mješavine polimera (0011002) , voditelj: Tonka Kovačić
Ekološki prihvatljiv sustav biljne proizvodnje (0178056) , voditelj: Ivan Turšić
Ekološki procesi apreture tekstila (0117002) , voditelj: Drago Katović
Ekološki procesi predobradbe i njege tekstila (0117012) , voditelj: Ana Marija Grancarić
Ekološko uređenje i obnova vodotoka (0082218) , voditelj: Neven Kuspilić
Ekonomika javnog sektora - transparentnost, odgovornost i participacija (0172001) , voditelj: Katarina Ott
Ekonomski aspekti poboljšanja socijalne slike Hrvatske (0172002) , voditelj: Predrag Bejaković
Ekonomski razvoj RH i približavanje EU, makro, mikroekonomija i prostor (0002001) , voditelj: Ivan Teodorović
Ekscitotoksičnost i neuroprotekcija u epilepsiji i ishemiji mozga (0062049) , voditelj: Gordana Župan
Ekskluzivna mjerenja procesa induciranih s K, e i [pi] na jezgrama (0119257) , voditelj: Miroslav Furić
Eksperimentalna fizika visokih energija (0098015) , voditelj: Krešo Kadija
Eksperimentalna i klinička endodontologija (0065999) , voditelj: Ivica Anić
Eksperimentalna Listeria monocytogenes infekcija u trudnoći (0062023) , voditelj: Maja Abram
Eksperimentalna modelska simulacija oštećenja mehaničkih konstrukcija (0120004) , voditelj: Stjepan Jecić
Eksperimentalni pristup reprodukcijskom zdravlju u sisavaca (0108049) , voditelj: Floriana Bulić-Jakuš
Eksperimentalni razvoj hrvatskog modela psihoterapije PTSP-a (0108092) , voditelj: Rudolf Gregurek
Eksperimentalno istrazivanje i matematicki modeli sustava zastite // od korozije (0125014) , voditelj: Sanja Martinez
Eksperimentalno modeliranje u podzvučnom aerodinamičkom tunelu (0120007) , voditelj: Nastia Degiuli
Eksperimenti u mehanici fluida (0120012) , voditelj: Andreja Werner
Eksperiment u konstruiranju fizičkih modela i koncepata (0009003) , voditelj: Rajka Jurdana-Šepić
Ekspertni sustav izrade tehnologije pojedinačne proizvodnje (0152014) , voditelj: Niko Majdandžić
Eksploatacija i održavanje civilnih i vojnih školskih zrakoplova (0135009) , voditelj: Ernest Bazijanac
Eksploatacijske zalihe podzemnih voda Hrvatske (0195029) , voditelj: Darko Mayer
Ekspresija kemokina u eksperimentalnom alergijskom encefalomijelitisu (0062052) , voditelj: Vesna Barac-Latas
Elektroanalitička istraživanja u tekućim i krutim elektrolitima (0098123) , voditelj: Milivoj Lovrić
Elektrokemijska istraživanja vodljivih polimera (0125010) , voditelj: Ljerka Duić
Elektrokemijski procesi na granici faza i fizikalna svojstva površina-ELGRAFA II (0011001) , voditelj: Jagoda Radošević
Elektromagnetska kompatibilnost u elektroenergetskim objektima (0008004) , voditelj: Davorin Paljan
Elektromagnetska kompatibilnost u komunikacijskim sustavima (0023009) , voditelj: Vesna Roje
Elektromagnetska kompatibilnost - utjecaj na okoliš (0036013) , voditelj: Borivoj Modlic
Elektromagnetska svojstva supravodiča i amorfnih materijala (0119260) , voditelj: Emil Babić
Elektromagnetski kalorimetar cms detektora i fizika Higgs bozona (0023027) , voditelj: Ivica Puljak
Elektromagnetski utjecaj elektroenergetskih vodova i uzemljenja (0023015) , voditelj: Slavko Vujević
Elektromehanički sustavi za optimalnu pretvorbu energije (0036005) , voditelj: Drago Ban
Elektronička instrumentacija za rad u teškim uvjetima (0036061) , voditelj: Vedran Bilas
Elektroničko logistički grozd lučkog okružja - hibridne poslovne strukture (0112010) , voditelj: Dragan Čišić
Elektronska i strukturna svojstva slitina i intermetalika (0035008) , voditelj: Jagoda Lukatela
Elektronska spinska rezonancija u sustavima s paramagnetskim česticama (0098038) , voditelj: Boris Rakvin
Elektronska svojstva nano-strukturiranih materijala i površina (0035016) , voditelj: Milorad Milun
Elementarne čestice, teorija polja i kozmologija (0119261) , voditelj: Ivica Picek
Elite znanja u znanstvenom i tehnološkom razvoju (0100001) , voditelj: Katarina Prpić
Emisija novca i monetarna suverenost u Republici Hrvatskoj (0145003) , voditelj: Lovre Božina
Emisije zračnih onečišćenja s farmi u okoliš (0053363) , voditelj: Marija Vučemilo
Emocionalna inteligencija i procesi u stresnoj transakciji (0130401) , voditelj: Vesna Buško
EM polja i međudjelovanje u energetskim sustavima (0036024) , voditelj: Zijad Haznadar
Enciklopedija hrvatske književnosti (0130446) , voditelj: Dubravka Oraić Tolić
Enciklopedija hrvatskoga glagolizma (0130448) , voditelj: Stjepan Damjanović
Endemske i reliktne fitocenoze Hrvatske i njihova mikoflora (0098082) , voditelj: Andrija-Željko Lovrić
Endocitoza membranskih glikoproteina, virusa i intracelularnih bakterija (0062030) , voditelj: Pero Lučin
Energetski i mjerni transformatori u prijenosu električne energije (0008001) , voditelj: Tomislav Kelemen
Engleski jezik u Hrvatskoj (0130514) , voditelj: Jelena Mihaljević Djigunović
Enteralna prehrana i postoperativni motilitet žučnog mjehura, želuca i duodenuma (0062078) , voditelj: Alan Šustić
Entomofauna Kopačkog rita (0122025) , voditelj: Enrih Merdić
Enzimske transformacije saharida i kinuklidina (0119610) , voditelj: Srđanka Tomić-Pisarović
Epidemiologija arterijske hipertenzije u Hrvatskoj (0108109) , voditelj: Bojan Jelaković
Epidemiologija epilepsija razvojne dobi (0062027) , voditelj: Ela Paučić-Kirinčić
Epidemiologijski, klinički i biologijski aspekti prirođenih mana (0072165) , voditelj: Ingeborg Barišić
Epidemiološka i genetska obilježja osteoporoze u muškaraca (0108141) , voditelj: Mirko Koršić
Epidemiološka obilježja sistemskog eritemskog lupusa (0108190) , voditelj: Nada Mihelčić-Čikeš
Epilepsija i poremećaji učenja (0062021) , voditelj: Igor Prpić
Episkopalni kompleks u antičkom gradu na tlu Istre i Dalmacije (0070040) , voditelj: Pavao, Pavuša Vežić
Epistemologija, psihologija i medicina u doba helenizma (0191007) , voditelj: Filip Grgić
Epistemološki naturalizam i koherentizam (0191004) , voditelj: Zvonimir Čuljak
Epizootiologija i suzbijanje imunosupresivnih virusnih bolesti peradi (0053383) , voditelj: Zdenko Biđin
Ergonomijske podloge za norme u zrakoplovstvu (0120005) , voditelj: Osman Muftić
Erozija i klizišta kao skupni geohazardni događaj (0195987) , voditelj: Vladimir Jurak
Estimiranje varijabli i parametara električnih strojeva (0023021) , voditelj: Martin Jadrić
Etalonska baza Hrvatske za elektromagnetska mjerenja (0036042) , voditelj: Josip Butorac
Etanol kao biogorivo (0178001) , voditelj: Tajana Krička
Eterična ulja - glikozidi isparljivih spojeva - sinteza glikozida (0011010) , voditelj: Josip Mastelić
Ethos suvremenog svijeta i filozofija (0015022) , voditelj: Branka Brujić
Etika performativa (0130408) , voditelj: Morana Čale
Etiofarmakologija anksioznosti (0219081) , voditelj: Ante Tvrdeić
Etiologija i epidemiologija bakterijskog meningitisa u Republici Hrvatskoj (0143002) , voditelj: Dragomir Božinović
Etiologija i liječenje kroničnog prostatitisa (0108149) , voditelj: Ivan Krhen
Etiologija i patogeneza dentalnih trauma u djece (0065006) , voditelj: Ilija Škrinjarić
Etiopatogeneza i terapija funkcionalnih poremećaja crijeva i anorektuma (0129001) , voditelj: Ante Bilić
Etiopatogeneza srčanih bolesti u djece (0108173) , voditelj: Ivan Malčić
Etnički i kulturni identiteti u Hrvatskoj i izgradnja hrvatske nacije (0130495) , voditelj: Petar Korunić
Etnografija suvremene svakodnevice i procesi identifikacije (0189001) , voditelj: Jasna Čapo Žmegač
Etnografija svjetovne tranzicije: predlošci i otkloni (0189005) , voditelj: Ines Prica
Etnografska baština i suvremenost: između tradicije i globalizacije (0189006) , voditelj: Zorica Vitez
Etnološka i folkloristička građa HAZU: Zaštita i kritičko objavljivanje (0101501) , voditelj: Maja Bošković-Stulli
Europski kontekst hrvatske književnosti (0130437) , voditelj: Pavao Pavličić
Europski sveučilišni standardi i visokoškolska nastava u Hrvatskoj (0100504) , voditelj: Gvozden Flego
Evaluacija nastavnih programa i razvoj modela kurikuluma za obavezno obrazovanje (0100500) , voditelj: Branislava Baranović
Evaluacija operativnog liječenja distiroidne orbitopatije (0134007) , voditelj: Renata Iveković
Evaluacija smjernica za primjenu antimikrobnih lijekova u KBC-u Rijeka (0062069) , voditelj: Vera Vlahović-Palčevski
Evaluacija specifičnih programa u radu s djecom i adolescentima s autizmom (0013113) , voditelj: Jasmina Škrinjar
Evaluacija stručnih službi podrške u lokalnim sredinama (0013112) , voditelj: Borka Teodorović
Evaluacija telemedicinskih konzultacija u ultrazvučnoj dijagnostici (0214214) , voditelj: Nadan Rustemović
Evaluacija učinaka primjene informacijskih tehnologija (0016017) , voditelj: Tihomir Hunjak
Evolucija bolesti povezanih s Helicobakter pylori infekcijom (0108126) , voditelj: Miroslava Katičić
Evolucijska dinamika satelitskih DNA (0098074) , voditelj: Đurđica Ugarković
Farmakobotanička i kemotaksonomska istraživanja ljekovitog bilja (0006521) , voditelj: Željan Maleš
Fauna i ekologija por.Elateridae u integriranoj zaštiti bilja (0178014) , voditelj: Renata Bažok
Femtosekundna laserska spektroskopija i ultrahladne molekule (0035002) , voditelj: Goran Pichler
Fenomenološka filozofija političkog svijeta (0015021) , voditelj: Ante Pažanin
Fenotipska i funkcijska obilježja intrahepatickog limfoidnog sustava (0062018) , voditelj: Biserka Radošević-Stašić
Fenotipske i funkc. karakteristike decidualnih limfocita u ektopičnim trudnoćama (0062080) , voditelj: Ljiljana Randić
Fenotipske i genetske odlike buše u Hrvatskoj (0178074) , voditelj: Pavo Caput
Fenotipske i genetske odlike hrvatskih izvornih pasmina peradi (0178100) , voditelj: Zlatko Janječić
Fenotipske i genetske odlike izvornih pasmina konja u Hrvatskoj (0178026) , voditelj: Ante Ivanković
Fenotipski i genetski trendovi kvalitete mesa simentalskog goveda (0053031) , voditelj: Ivo Karadjole
Fetalni indeks hipoksije u prevenciji perinatalnog oštećenja mozga (0108235) , voditelj: Aida Salihagić-Kadić
Figurativni jezik iz perspektive prevođenja (0018006) , voditelj: Mirjana Bonačić
Figurativni jezik iz perspektive prevođenja (0258003) , voditelj: Mirjana Bonačić
Filozofska hermeneutika M. Vlacica i M. Heideggera (0191008) , voditelj: Ivan Kordić
Filozofski i humanistički aspekti znanosti (0101033) , voditelj: Ivan Supek
Financijska tržišta u Hrvatskoj - usporedna analiza (0081009) , voditelj: Zdenko Prohaska
Financiranje malih i srednjih poduzeća (0081006) , voditelj: Ivan Marković
Fiskalna politika u funkciji ek.-soc. položaja obitelji i populacijskog razvoja (0081003) , voditelj: Ivo Sever
Fitokemikalije kao modulatori procesa mutageneze i kancerogeneze (0058013) , voditelj: Jasna Franekić Čolić
Fizičko-kemijski učinci ionizirajućih zračenja (0098063) , voditelj: Dušan Ražem
Fizika i primjena nanostruktura (0098022) , voditelj: Krešimir Furić
Fizikalna i biogeo-kemija tragova metala u vodenim sustavima (0098121) , voditelj: Ivanka Pižeta
Fizikalna svojstva djelomicno uredenih molekulskih sustava (0125007) , voditelj: Vesna Volovšek
Fizikalni procesi u atmosferama Sunca i zvijezda (0007016) , voditelj: Vladimir Ruždjak
Fizika površina, mikrostruktura i jako koreliranih sistema (0098001) , voditelj: Radovan Brako
Fizika teških iona (0098010) , voditelj: Zoran Basrak
Fiziološka granica broja somatskih stanica u dijagnozi mastitisa ovaca (0178016) , voditelj: Neven Antunac
Fiziološki i biokemijski indikatori toksikološkog stresa u morskih organizama (0098115) , voditelj: Bartolo Ozretić
Fluor-18 FDG koincidentna PET scintigrafija u dijagnostici malignih bolesti (0214205) , voditelj: Dražen Huić
Folklor, književnost i kultura: predaja, bajka, maska i mit (0189002) , voditelj: Ivan Lozica
Fonatorna i psihoakustička obilježja patološkog glasa (0108276) , voditelj: Santa Večerina Volić
Fonetska procjena glasa (0130479) , voditelj: Gordana Varošanec-Skarić
Forenzična baza podataka za ekshumirane žrtve Domovinskog rata (0108249) , voditelj: Davor Strinović
Formalizacija sustava poslovnih pravila (0016015) , voditelj: Mirko Čubrilo
Foton-atom međudjelovanje i korelacije (0098012) , voditelj: Tihomir Surić
Fotonika slikovnih i neslikovnih optičkih sustava (0098140) , voditelj: Hrvoje Zorc
Francuska gramatika za govornike hrvatskog (0130439) , voditelj: Dražen Varga
FRAZEOLOGIJA U DJELIMA STARIH HRVATSKIH PISACA (0122033) , voditelj: Ljiljana Kolenić
Funkcijska neurokirurgija (0108025) , voditelj: Josip Paladino
Funkcionalna hrana-studija kakvoće tijekom pripreme i čuvanja (0058018) , voditelj: Nada Vahčić
Funkcionalno oslikavanje mozga neurodinamičkim metodama (0119265) , voditelj: Selma Supek
Genetička raznolikost kultiviranih i endemičnih biljaka Dalmacije (0177143) , voditelj: Jasna Puizina
Genetički čimbenici u multiploj sklerozi (0062016) , voditelj: Smiljana Ristić
Genetičko poboljšanje pivarskog i krmnog ječma oplemenjivanjem (0073002) , voditelj: Alojzije Lalić
Genetika, hranidba i ekologija u slatkovodnom ribarstvu (0178058) , voditelj: Tomislav Treer
Genetika i oplemenjivanje kvantitativnih svojstava pšenice (0073001) , voditelj: Georg Drezner
Genetska studija šećerne bolesti tip 1 u populaciji dalmacije (0216011) , voditelj: Tatijana Zemunik
Genetska varijabilnost ljekovitog i aromatičnog bilja (0178063) , voditelj: Zlatko Šatović
Genetske i fenotipske odlike izvornoh hrvatskih pasmina ovaca (0178025) , voditelj: Vesna Pavić
Genetske, socijalne i bihevioralne determinante zdravlja i bolesti (0108330) , voditelj: Igor Rudan
Genetski i gospodarski resursi Vitis sp. i banka gena (0147001) , voditelj: Đordano Peršurić
Genetski i okolinski doprinos razvoju ličnosti (0130484) , voditelj: Denis Bratko
Genetski profil i proizvodne osobine travničke pramenke (0178065) , voditelj: Boro Mioč
Genetsko i epidemiološko istraživanje mišićnih distrofija u hrvatskoj (0108052) , voditelj: Nina Canki-Klain
Geni familije IGF u razvoju i nastanku raka pluća (0098089) , voditelj: Ljubomir Pavelić
Geni, proizvodnost i biološka raznolikost domaćih životinja (0119102) , voditelj: Ivan Bašić
Genomika, bioinformatika i računalna biologija (0119161) , voditelj: Kristian Vlahoviček
Genotipizacija uzročnika bolničkih infekcija (0108121) , voditelj: Smilja Kalenić
Genotipovi svinja za proizvodnju trajnih proizvoda (0178035) , voditelj: Marija Uremović
Genotoksicnost prirodnih i antropogenih agensa (0022019) , voditelj: Vilena Kašuba
Genska analiza divljih sojeva virusa mumpsa i ospica u Republici Hrvatskoj (0021999) , voditelj: Dubravko Forčić
Genska terapija mineraliziranih tkiva (0108500) , voditelj: Marko Pećina
Genski markeri u uzgoju životinja (0048105) , voditelj: Mirko Lojkić
Gensko liječenje tumora korekcijom tumor-supresorskih gena (0098092) , voditelj: Jasminka Pavelić
Geodetsko-geodinamički GPS-projekti u Republici Hrvatskoj (0007018) , voditelj: Damir Medak
Geofizička istraživanja vode, ugljikovodika, energije i okoliša (0195036) , voditelj: Franjo Šumanovac
Geografska istraživanja prigraničnih područja Hrvatske (0119555) , voditelj: Ivan Crkvenčić
Geografske osnove razvoja malih hrvatskih otoka (0070005) , voditelj: Damir Magaš
Geografski aspekt turističkog razvoja Hrvatske (0119553) , voditelj: Dane Pejnović
Geografski uvjeti eko-poljoprivrede u Hrvatskoj (0070033) , voditelj: Željka Šiljković
Geokemija recentnih i starih sedimentacijskih sustava Jadranske platforme (0098132) , voditelj: Goran Kniewald
Geološki učinci udara bolida (impakata) (0119401) , voditelj: Tihomir Marjanac
Geomagnetizam u području Hrvatske (0119336) , voditelj: Vladis Vujnović
Geomatica croatica (0007012) , voditelj: Tomislav Bašić
Geometrija nilpotentnih orbita i primjene u teoriji reprezentacije (0160123) , voditelj: Mladen Božičević
Geometrije i algebarsko-geometrijske strukture (0037102) , voditelj: Vladimir Volenec
Geometrijska obrada krivulja i ploha (0082201) , voditelj: Ana Sliepčević
Geomorfološko kartiranje R Hrvatske (0119552) , voditelj: Andrija Bognar
Geotehnička sidra (0082224) , voditelj: Franjo Verić
Geotermalna karta Republike Hrvatske-Sjeverozapadna Hrvatska (0181005) , voditelj: Antun Šimunić
Glazba, ples i zajednica: Središnje i rubne prakse (0189003) , voditelj: Grozdana Marošević
Glazbena kultura stanovnika južne Hrvatske (0215002) , voditelj: Nikola Buble
Gliko-oksidacija proteina i kronične komplikacije dijabetesa (0045003) , voditelj: Zdenka Turk
Glikosfingolipidi u moždanom razvitku, starenju i neurodegeneraciji (0108120) , voditelj: Svjetlana Kalanj Bognar
Glikozilacija proteina i humani lektini u zdravlju i bolesti (0219041) , voditelj: Gordan Lauc
Globalizacija i hrvatske organizacije (0007019) , voditelj: Branka Mraović
Globalizacija i postmoderni religijski i crkveni pokreti u Hrvatskoj (0194205) , voditelj: Stipan Tadić
Gluma u kazalištu i na filmu (0130480) , voditelj: Boris Senker
Gnojidba pšenice N u različitim načinima obrade tla (0079033) , voditelj: Ivan Jurić
Gornji ustroj gradskih željeznica (0082221) , voditelj: Stjepan Lakušić
Gospodarenje energijom u sustavima termotehnike i rashladne tehnike (0120021) , voditelj: Ivan Galaso
Gospodarenje vodom i kontrola onečišćenja održivim navodnjavanjem (0178039) , voditelj: Davor Romić
Gospodarske i biološke odlike sive pčele (0178028) , voditelj: Nikola Kezić
Gospodarski sustav Europske unije i pridruživanje Hrvatske (0081007) , voditelj: Vinko Kandžija
Gospodarsko restrukturiranje i integralni razvitak ruralnih područja (0055002) , voditelj: Željko Mrnjavac
Gottlob Frege i suvremene logičko-filozofske kontroverzije (0130423) , voditelj: Goran Švob
Govorna stilistika u pjesničkoj i javnoj komunikaciji (0130402) , voditelj: Branko Vuletić
Grad i selo u Istri od XVI. do XVIII. stoljeća (0140007) , voditelj: Slaven Bertoša
Graditeljska baština Hrvatske od 16. do 18. stoljeća (0020002) , voditelj: Katarina Horvat-Levaj
Graditeljska baština od 19. do 21. stoljeća (0020003) , voditelj: Darja Radović Mahečić
Graditeljski projekti za 21. stoljeće (0082213) , voditelj: Rudolf Lončarić
Graditeljsko naslijeđe Dubrovnika (0215003) , voditelj: Željko Peković
Graditeljstvo i inventar od 16. do 19. st. u Dalmaciji (0020008) , voditelj: Marija Stagličić
Građevinske konstrukcije u seizmičkim područjima Hrvatske (0114006) , voditelj: Mehmed Čaušević
Gramatika hrvatskoga crkvenoslavenskog jezika (0090001) , voditelj: Milan Mihaljević
Gramatikalizacija u suvremenom hrvatskom standardnom jeziku (0122028) , voditelj: Vlasta Rišner
Granice Republike Hrvatske u Jadranu i gospodarski odnosi vezani uz more (0018002) , voditelj: Davorin Rudolf
Grčka i helenistička keramika od 6. do 1. stoljeća pr. Kr. u srednjoj Dalmaciji (0258004) , voditelj: Branko Kirigin
Gubitak kosti nakon transplantacije bubrega (0108175) , voditelj: Zvonimir Mareković
Gustoća kosti i homeostaza kalcija tijekom trudnoće i laktacije (0108259) , voditelj: Velimir Šimunić
Hadronska fizika i QCD (0098007) , voditelj: Ivan Supek
Halieutika Viškog arhipelaga - Dijaletološko i maritimološko istraživanje (0258001) , voditelj: Joško Božanić
Hepatitis C virusni antigen (HCVAg) i HCV infekcija (0108400) , voditelj: Vitomir Burek
Heterogene bežične i mobilne komunikacijske mreže (0023017) , voditelj: Dinko Begušić
HIBRIDNA KNJIŽNICA I PRISTUP ZNANSTVENIM INFORMACIJAMA (0130530) , voditelj: Aleksandra Horvat
Hidrodinamika cerebrospinalnog likvora (0098069) , voditelj: Darko Orešković
Hidrolaze - od izolacije do funkcije (0098055) , voditelj: Marija Abramić
Hidroponska tehnologija uzgoja rajčice (0178033) , voditelj: Josip Borošić
Hilbertovi moduli i operatorski prostori (0037106) , voditelj: Boris Guljaš
Hipertenzija i trudnoća (0108999) , voditelj: Marina Ivanišević
Histomorfološka istraživanja probavnog sustava morskih riba u intenzivnom uzgoju (0053319) , voditelj: Zvonimir Kozarić
Historiografija hrvatskog redovništva u 17. i 18. stoljeću (0019052) , voditelj: Mijo Korade
Hranidbeno metabolička sprega - okosnica kontrole zdravlja preživača (0053360) , voditelj: Nina Poljičak-Milas
Hrvati i slavenske integracijske ideologije (0130481) , voditelj: Damir Agičić
Hrvati kao dio multikulturalnog identiteta okolnih zemalja (0194303) , voditelj: Dragutin Pavličević
Hrvatska banka biljnih gena (HBBG) (0178040) , voditelj: Ivan Kolak
Hrvatska bio-bibliografska baština (0075001) , voditelj: Trpimir Macan
Hrvatska dječja književnost u okviru svjetske književnosti (0131004) , voditelj: Dubravka Težak
Hrvatska društva u razvijenom i kasnom srednjem vijeku (0130466) , voditelj: Tomislav Raukar
Hrvatska filozofija 16-18. stoljeća (0191011) , voditelj: Ljerka Schiffler-Premec
Hrvatska frazeologija (0101299) , voditelj: Antica Menac
Hrvatska glazbena historiografija do 1945. godine (0101777) , voditelj: Sanja Majer-Bobetko
Hrvatska i Europska unija - stanje i perspektive (0067018) , voditelj: Aleksandar Bogunović
Hrvatska i europske integracije (0015002) , voditelj: Vlatko Mileta
Hrvatska i međunarodno kazneno sudovanje (0066016) , voditelj: Ivo Josipović
Hrvatska i srednja Europa u srednjem vijeku (0130405) , voditelj: Neven Budak
Hrvatska javna uprava naspram renesansi države i globalizaciji (0111001) , voditelj: Branko Babac
Hrvatska jezična mrežna riznica (0212010) , voditelj: Dunja Brozović-Rončević
Hrvatska književna periodika 20. st. (0130404) , voditelj: Vinko Brešić
Hrvatska medicinska baština - odrednice razvoja i dostignuća od 13. do 20.st. (0101101) , voditelj: Željko Dugac
Hrvatska na europskom turističkom tržištu u uvjetima globalizacije (0275003) , voditelj: Vesna Vrtiprah
HRVATSKA NA EUROPSKOM TURISTIČKOM TRŽIŠTU U UVJETIMA GLOBALIZACIJE (0033002) , voditelj: Vesna Vrtiprah
Hrvatska ornitofauna u europskoj ekološkoj mreži (0101039) , voditelj: Goran Sušić
Hrvatska povijesna toponimija (0101004) , voditelj: Dunja Brozović Rončević
Hrvatska pravna povijest i europska pravna tradicija (0066012) , voditelj: Magdalena Apostolova Maršavelski
Hrvatska rječnička baština i prikaz rječničkoga znanja (0130464) , voditelj: Damir Boras
Hrvatska u europskoj i svjetskoj računovodstvenoj harmonizaciji i globalizacija (0145008) , voditelj: Lorena Mošnja-Škare
Hrvatska u međunarodnoj zajednici (0015011) , voditelj: Radovan Vukadinović
Hrvatska umjetnička baština od kasne antike do romanike u europskom kontekstu (0130426) , voditelj: Miljenko Jurković
Hrvatska umjetnost 19. i 20. stoljeća u europskom kontekstu (0130491) , voditelj: Zvonko Maković
Hrvatska u procesu globalizacije - promišljanje i anticipacija budućnosti (0254001) , voditelj: Jasminka Lažnjak
Hrvatske migrantske zajednice: pripadnost i multikulturalizam (0076001) , voditelj: Saša Božić
HRVATSKE VODE I SIGURNOST (0225001) , voditelj: Božidar Javorović
Hrvatski demokratski pokret i Domovinski rat u Slavoniji, Srijemu i Baranji (0019064) , voditelj: Ivo Jelić
Hrvatski etnički razvitak i pluralnost: komparativno viđenje (0076004) , voditelj: Ružica Čičak-Chand
Hrvatski identitet u marketingu mjesta i razvojnoj strategiji (0130476) , voditelj: Tomislav Šola
Hrvatski jezični atlas (0212003) , voditelj: Mijo Lončarić
Hrvatski jezik u 20. stoljeću (0130508) , voditelj: Marko Samardžija
Hrvatski kao drugi i strani jezik (0130438) , voditelj: Zrinka Jelaska
Hrvatski književni jezik 18. stoljeća u Slavoniji (0122041) , voditelj: Loretana Despot
Hrvatski književni povjesničari (0101038) , voditelj: Tihomil Maštrović
Hrvatski Paratethys- tafofacijesi od karpata do sarmata (0119404) , voditelj: Jasenka Sremac
Hrvatski plemićki rodovi, njihovi posjedi i utvrđeni gradovi (0019011) , voditelj: Milan Kruhek
Hrvatski politički portreti (0019033) , voditelj: Ivo Perić
Hrvatski rječnik do Marulića i njegovih suvremenika (0212008) , voditelj: Dragica Malić
Hrvatski roman 1945.-2000. Tendencije i modeli. (0130463) , voditelj: Krešimir Nemec
Hrvatski staleški sabor (0019022) , voditelj: Alexander Buczynski
Hrvatski u dodiru s europskim jezicima (0101049) , voditelj: Lelija Sočanac
Hrvatski za strance (0130459) , voditelj: Ivo Pranjković
Hrvatsko kazneno zakonodavstvo u svjetlu europskih standarda o pravima čovjeka (0018003) , voditelj: Ante Carić
Hrvatsko-makedonski kazališni odnosi (0130507) , voditelj: Borislav Pavlovski
Hrvatsko-njemačke književne veze (0130490) , voditelj: Marijan Bobinac
Hrvatsko-njemački jezični dodiri (0130997) , voditelj: Zrinjka Glovacki-Bernardi
Hrvatsko poduzetništvo i novi razvojni izazovi (0194003) , voditelj: Drago Čengić
Hrvatsko pomorsko zakonodavstvo i međunarodni standardi (0101030) , voditelj: Vladimir Ibler
Hrvatsko pravo osiguranja u uvjetima europske integracije (0171006) , voditelj: Drago Pavić
Hrvatsko srednjovjekovno postupovno pravo (0101108) , voditelj: Lujo Margetić
Hrvatsko standardno naglašavanje u teoriji i praksi (0140016) , voditelj: Ivan Zoričić
Hrvatsko talijanska turistička suradnja (0055010) , voditelj: Ante Dulčić
Hrvatsko-talijanske jezične veze (0130493) , voditelj: Zorica Vučetić
Hrvatsko-talijanski književni odnosi (0130998) , voditelj: Sanja Roić
Humana reprodukcija-biološki mehanizmi muške neplodnosti (0045002) , voditelj: Mirjana Gavella
Identitet i etnogeneza primorskih Bunjevaca (0130422) , voditelj: Milana Černelić
Ikonografija u medicini (0101022) , voditelj: Stella Fatović-Ferenčić
Iliri između Grka i Rimljana (0130505) , voditelj: Marin Zaninović
Imele u Hrvatskoj - biologija, ekologija, rasprostranjenost, vrste domaćini (0068101) , voditelj: Marilena Idžojtić
Implementacija međunarodnih uredskih normi u poslovanju poduzeća u RH (0067024) , voditelj: Antun Kliment
Imune interakcije i imunomodulacija u humanoj infekciji genitalnim herpesom (0098148) , voditelj: Zorka Mikloška
Imunogenetika sarkoidoze (0144002) , voditelj: Tatjana Peroš-Golubičić
Imunohistokemija i molekulska genetika u istraživanju tumora (0141009) , voditelj: Šimun Anđelinović
Imunohistokemijska izražajnost kancer/testis tumorskih antigena u raka pluća (0074008) , voditelj: Mirko Šamija
Imunologija i epizootiologija aktualnih virusnih bolesti ţivotinja (0053327) , voditelj: Josip Madić
Imunologija oka (0129010) , voditelj: Iva Dekaris
Imunološke značajke atopijskog i seborojičkog dermatitisa, te psorijaze (0108166) , voditelj: Jasna Lipozenčić
Imunomolekukularna istraživanja sustava histokompatibilnosti HLA (0108123) , voditelj: Andrija Kaštelan
Imunopatogenetski mehanizmi u papuloskvamoznim kožnim bolestima (0062040) , voditelj: Franjo Gruber
Imunoprofilaksa bolesti peradi (0053043) , voditelj: Hrvoje Mazija
Imunoreakcije pri infekcijama unutarstaničnim patogenima (0021005) , voditelj: Alemka Markotić
INCIDENCIJA PELUDNIH ALERGIJA PO PROSTORNIM JEDINICAMA ZAGREBA I ŽUP. ZAGREBAČKE (0121999) , voditelj: Renata Peternel
Indeks civilnog društva u Hrvatskoj (0066017) , voditelj: Gojko Bežovan
Industrijski sustavi umjetne inteligencije (0165101) , voditelj: Franjo Jović
Infektivne bolesti i oksidativni stres središnjeg živčanog sustava (0108298) , voditelj: Kamelija Žarković
Informatička tehnologija u hrvatskom graditeljstvu (0082217) , voditelj: Jadranko Izetbegović
Infracrveni vlagomjer (0165109) , voditelj: Zdravko Valter
Inozitol lipidni drugi glasnici u staničnoj jezgri (0108015) , voditelj: Hrvoje Banfić
Institucionalni i poslijepenalni tretman osuđenika (0013111) , voditelj: Ljiljana Mikšaj-Todorović
Integracija i koordinacija lučkog i prometnog sustava (0112008) , voditelj: Čedmir Dundović
Integracijski procesi između hrvatskog iseljeništva i Republike Hrvatske (0194302) , voditelj: Josip Jurčević
Integralni modeli vrednovanja investicija u infrastrukturi (0083171) , voditelj: Zoran Ribarović
Integralno hidrauličko optimaliziranje (0082231) , voditelj: Vladimir Andročec
Integrirana zaštita ratarskih kultura od korova (0079002) , voditelj: Mira Knežević
Integrirani model za potporu strateškom upravljanju hrvatskim gospodarstvom (0055005) , voditelj: Petar Filipić
Integrirano upravljanje robotiziranim postrojenjima (0036044) , voditelj: Zdenko Kovačić
INTEGRIRANJE SSR MARKERA U OPLEMENJIVANJE I SJEMENARSTVO KUKURUZA (0106002) , voditelj: Ivica Buhiniček
Inteligencija i ličnost u analizi kognitivno i afektivno složenih ponašanja (0034202) , voditelj: Ksenija Bosnar
Inteligentna multidimenzionalna obrada i analiza slika (0036058) , voditelj: Sven Lončarić
Inteligentne organizacije (0016014) , voditelj: Božidar Kliček
Inteligentni agenti u modeliranju i vođenju kompleksnih sustava (AgMoV) (0023008) , voditelj: Darko Stipaničev
Inteligentno automatsko sklapanje (0120015) , voditelj: Božo Vranješ
Inteligentno i adaptivno upravljanje sustavima (0036022) , voditelj: Željko Ban
Inteligentno projektiranje procesa i reinženjering (0120029) , voditelj: Predrag Ćosić
Inteligentno upravljanje mobilnim robotima (0036018) , voditelj: Ivan Petrović
Interakcije biometala s farmakološki aktivnim ligandima (0006411) , voditelj: Nikola Kujundžić
Interakcije nitrozospojeva s biomedicinski važnim molekulama (0006431) , voditelj: Stanko Uršić
Interakcije u sustavu metalni ambalažni materijal-hrana (0113006) , voditelj: Marijan Šeruga
Interdisciplinarna podrška razvoju mediteranske poljoprivrede u Hrvatskoj (0091001) , voditelj: Slavko Perica
Interes mladih u selu za obiteljsku poljoprivredu (0178041) , voditelj: Đurđica Žutinić
Inter Heart (0141011) , voditelj: Zvonko Rumboldt
Inter Heart 2 (0216020) , voditelj: Mirjana Rumboldt
Intermetalni spojevi i metalni hidridi (0098065) , voditelj: Želimir Blažina
Internet u obrazovanju i multimedijska didaktika (0131001) , voditelj: Milan Matijević
Interventna gastroenterologija-primjena i razvoj novih tehnologija (0214209) , voditelj: Roland Pulanić
Intra-industrijska trgovina: slučaj Hrvatske (0067040) , voditelj: Lorena Škuflić
Intrarenalni mehanizmi regulacije transporta i nefrofarmakologija (0006551) , voditelj: Ita Samaržija
Introdukcija samoniklih ukrasnih vrsta u hortikulturu (0178086) , voditelj: Ines Vršek
Invarijantna specijalna relativnost i elektrodinamika (0098017) , voditelj: Tomislav Ivezić
Invertni papilom nosa i sinusa - model karcinogeneze (0108306) , voditelj: Miljenko Bura
Inverzni sustavi topoloških prostora i primjene (0177121) , voditelj: Vlasta Matijević
Investicijsko odlučivanje u praksi (0010999) , voditelj: Dražen Barković
In vitro uzgoj i mikromanipulacija s goveđim zamecima (0053339) , voditelj: Zdenko Makek
Inzulinska rezistencija i h-p-a osovina u tipu ii šećerne bolesti i pretilosti (0219161) , voditelj: Ivana Prpić-Križevac
Inženjerskogeološka osnova šireg područja Splita (0083131) , voditelj: Slobodan Šestanović
Ionska izmjena i membranski procesi u obradi voda kemijske industrije (0125016) , voditelj: Štefica Cerjan - Stefanović
Ispitivanje atopijskih bolesti u djece (0062009) , voditelj: Vladimir Ahel
Ispitivanje i modeliranje ponašanja sitnozrnatoga tla (0160252) , voditelj: Vlasta Szavits-Nossan, nee Sunara
Ispitivanje i razvitak novih instrumenata za endoskopsku kirurgiju (0216004) , voditelj: Zdravko Perko
Ispitivanje mjera zaštite bilja u ekološkoj poljoprivredi (0079013) , voditelj: Davor Šamota
Ispitivanje svojstava emulzijskih eksploziva i inicijalnih sredstava (0195048) , voditelj: Zvonimir Ester
Istočna Istra i sjeverna Liburnija u antičko doba (0140005) , voditelj: Robert Matijašić
Istra i Rijeka u "Hrvatskom proljeću" 1971.-1972. (0009031) , voditelj: Darko Dukovski
Istraživanja erozije tla i zaštitnih mjera na bujičnim slivovima u Istri (0082236) , voditelj: Josip Petraš
Istraživanja kemijske reaktivnosti i femtosekundnih procesa (0098033) , voditelj: Aleksandar Sabljić
Istraživanja međudjelovanja površinski aktivnih tvari i biopolimera (0178030) , voditelj: Marija Bujan
Istraživanja metoda osnivanja brodova velike brzine (0192001) , voditelj: Izvor Grubišić
Istraživanja muške spolne žlijezde (0108113) , voditelj: Davor Ježek
Istraživanja nanofaznih slojeva i nanokompozitnih čvrstih elektrolita (0098026) , voditelj: Aleksandra Turković
Istraživanja prošlosti južne Hrvatske (0101901) , voditelj: Milko Brković
Istraživanja u rasadnicima i šumskim kulturama (0024002) , voditelj: Sanja Perić
Istraživanja vegetativnih pupova, izbojaka i iglica smreka (0122016) , voditelj: Vera Cesar
Istraživanje 3D sustava radnika, strojeva i okoliša (0117009) , voditelj: Budimir Mijović
Istraživanje antičke i starokršćanske kulture na istočnoj obali Jadrana (0070053) , voditelj: Nenad Cambi
Istraživanje autentičnosti proizvoda na bazi marelice i breskve (0058026) , voditelj: Branka Levaj
Istraživanje bioaktivnih tvari i bioloških učinaka ljekovitog bilja (0006531) , voditelj: Zdenka Kalođera
Istraživanje bolesti s neurološkim poremetnjama u preživača (0048008) , voditelj: Branko Šoštarić
Istraživanje čitateljskih interesa i informacijskih potreba djece i mladih (0122026) , voditelj: Srećko Jelušić
Istraživanje defekata u polikristaliničnom siliciju (0036037) , voditelj: Vesna Borjanović
Istraživanje epidemiologije moždanog udara u Hrvatskoj (0127071) , voditelj: Dragutin Kadojić
Istraživanje gradivnih materijala i biološke osnove krunica i mostova (0065015) , voditelj: Adnan Ćatović
Istraživanje hormonske neovisnosti tumora prostate (0134003) , voditelj: Marko Tarle
Istraživanje hrvatske dijalektne frazeologije (0130411) , voditelj: Mira Menac-Mihalić
Istraživanje hrvatskih dijalekata (0101213) , voditelj: Milan Moguš
Istraživanje i optimiranje svojstava elektromotornog pogona elektromobila (0036053) , voditelj: Ivan Ilić
Istraživanje i razvoj serije visokonaponskih SF6 prekidača (0008003) , voditelj: Ante Miliša
Istraživanje javnog mnijenja i masovnog komuniciranja (0194104) , voditelj: Vesna Lamza Posavec
Istraživanje metoda ispitivanja hidrodinamike vrlo brzih brodova (0192002) , voditelj: Miroslav Sambolek
Istraživanje mogućnosti povećanja snage pogonske grupe tenka degman (0192006) , voditelj: Živko Ilijevski
Istraživanje mogućnosti razvitka plovila novih formi u hrvatskoj brodogradnji (0023016) , voditelj: Roko Markovina
Istraživanje nasljedne nedostatne aktivnosti glukoza-6-fosfat dehidrogenaze (0216010) , voditelj: Vjekoslav Krželj
Istraživanje odnosa hiperreaktivnosti gornjih dišnih puteva i bronhijalne astme (0065001) , voditelj: Livije Kalogjera
Istraživanje o obavijesnom pristanku, u Dalmaciji (0141020) , voditelj: Marko Jukić
Istraživanje općega svehrvatskoga govora (0130451) , voditelj: Ivo Škarić
Istraživanje osjetljivosti bakterija prema antibioticima u Hrvatskoj (0048004) , voditelj: Vitomir Bilić
Istraživanje patofiziologije i terapijskih postupaka kod kroničnog rinosinuitisa (0108022) , voditelj: Tomislav Baudoin
Istraživanje perioperativnih čimbenika kohlearne implantacije (0108216) , voditelj: Boris Pegan
Istraživanje plimne i dužeperiodične dinamike sjevernog Jadrana (0098113) , voditelj: Milivoj Kuzmić
Istraživanje potrošnje lijekova u gradu Zagrebu (0121004) , voditelj: Ivan Vukušić
Istraživanje prijemnih optimalnih struktura pasivnog sonara (0177180) , voditelj: Kosta Ugrinović
Istraživanje primjene naprednih tehnologija za gradnju vrlo brzih brodova (0192005) , voditelj: Krste Juras
Istraživanje prisutnosti mikotoksina na području R. Hrvatske (0058020) , voditelj: Senadin Duraković
Istraživanje procesa kristalizacije i primjene zeolita (0098060) , voditelj: Boris Subotić
Istraživanje procesa tehnološke obrade voda (0120026) , voditelj: Nikola Ružinski
Istraživanje prodora mora u deltu rijeke Neretve (0083121) , voditelj: Mijo Vranješ
Istraživanje recentnih i fosilnih velikih zvijeri u Hrvatskoj (0053303) , voditelj: Đuro Huber
Istraživanje reducirane obrade tla za pšenicu i soju (0079012) , voditelj: Ivan Žugec
Istraživanje reoloških svojstava drvenih i kompozitnih konstrukcija drvo-beton (0149121) , voditelj: Stjepan Takač
Istraživanje sofisticiranih mikroelektroničkih struktura (0036001) , voditelj: Petar Biljanović
Istraživanje strukture interpersonalne komunikacijske kompetencije (0016018) , voditelj: Goran Bubaš
Istraživanje svojstava novih komercijalnih vrsta drva u Europi (0068140) , voditelj: Tomislav Sinković
Istraživanje temeljnih elemenata strojarskih sustava (0120009) , voditelj: Milan Opalić
Istraživanje termičke razgradnje eksplozivnih tvari (0192007) , voditelj: Muhamed Sućeska
Istraživanje transportnih svojstava kvazikristala na visokim temperaturama (0177166) , voditelj: Ante Bilušić
Istraživanje uloga ponavljajučeg slijeda (Heat repeat) u proteinu Huntingtin. (0098086) , voditelj: Oliver Vugrek
Istraživanje utjecajnih parametara projektiranjem tkanina u CAD-CAM tkanju (0117008) , voditelj: Stana Kovačević
Istraživanje uzroka, prevencija i liječenje infertiliteta (0044008) , voditelj: Srećko Ciglar
Istraživanje visokoopteretivih suvremenih zupčastih prijenosnika (0069019) , voditelj: Božidar Križan
Istraživanje vrste Globodera rostochiensis Woll. u Hrvatskoj (0178011) , voditelj: Ljerka Oštrec
Ivan Krstitelj Ranger - monografska obrada (0130429) , voditelj: Sanja Cvetnić
Izbor hibrida i gnojidbe za održivi uzgoj kukuruza u uvjetima stresa (0079017) , voditelj: Vlado Kovačević
Izbori, stranke i parlament u Hrvatskoj 2000.-2010. (0015004) , voditelj: Mirjana Kasapović
Izbor trase Jadranske željeznice s aspekta krajobraznog planiranja (0083161) , voditelj: Dušan Marušić
Izgradnja pravnog sustava za elektroničku trgovinu u Republici Hrvatskoj (0145010) , voditelj: Ljiljana Maurović
Izloženost radnika buci i vibracijama (0068139) , voditelj: Vlado Goglia
Izloženost, unos i učinci otrovnih i esencijalnih elemenata (0022012) , voditelj: Martina Piasek
Izmjena topline i tvari pri kondenzaciji, ishlapljivanju i sušenju (0120043) , voditelj: Antun Galović
Izobrazba medicinskog osoblja i odnos prema teškom bolesniku (0062054) , voditelj: Gordana Rubeša
Izolacijski sustav električnih strojeva (0008005) , voditelj: Vladimir Firinger
Izrada rječnika korčulanskoga gradskog govora (0130455) , voditelj: Damir Kalogjera
Izražaj glikosfingolipida u regeneriranoj štakorskoj jetri (0216013) , voditelj: Anita Markotić
Izražaj i uloga bjelančevine jezgrice Nol1 (nucleolar protein 1) u miša (0108402) , voditelj: Srećko Gajović
Izvantjelesno očuvanje srca (0216012) , voditelj: Mladen Boban
Izvori, studije i pomagala za hrvatsku povijest od 7. do 19. stoljeća (0101100) , voditelj: Ante Gulin
Izvorne pasmine pasa na hrvatskom tlu i njihova primjena u humanitarne svrhe (0053332) , voditelj: Mario Bauer
Izvozni marketing obiteljskih poljodjelskih gospodarstava (0178051) , voditelj: Ante Kolega
Jadranske dopune Skokovu rječniku (0101228) , voditelj: Vojmir Vinja
Javne politike, razvoj i politička analiza (0015015) , voditelj: Dag Strpić
Javno privatno partnerstvo u razvoju turističke destinacije (0116008) , voditelj: Jože Perić
Jednostavna analitička tehnika za eko monitoring sustava voda-tlo-biljka (0011011) , voditelj: Marija Bralić
Jesu li psihoze jedinstven nozološki entitet? (0123004) , voditelj: Vera Folnegović-Šmalc
Jezici u kontaktu na području Istre i Dalmacije (0130503) , voditelj: Smiljka Malinar
Južna Panonija u IX i X stoljeću (0130545) , voditelj: Krešimir Filipec
Kakvoća i sigurnost hrane i prehrane (0113003) , voditelj: Milena L. Mandić
Kakvoća i zdravstvena ispravnost poljoprivrednih proizvoda (0101066) , voditelj: Dubravka Hackenberger
Kalkiranje u hrvatskoj terminologiji (0009013) , voditelj: Marija Turk
Kamen, suhozidna kamena arhitektura i pejzaž Jadrana (0101203) , voditelj: Aleksandra Faber
Kanonske vizitacije Senjske i modruške ili krbavske biskupije (0019053) , voditelj: Pavao Knezović
Kaotično ponašanje električkih krugova (0165104) , voditelj: Ivan Flegar
Karakterizacija autohtonih sojeva kvasaca (0178047) , voditelj: Sulejman Redžepović
Karbokationski međuprodukti u biosintezi steroida i triterpenoida (0006451) , voditelj: Olga Kronja
Karcinogeneza u štitnjači i gušavost u Hrvatskoj (0134001) , voditelj: Zvonko Kusić
Karijesprotektivno djelovanje topikalnih fluorida (0065011) , voditelj: Kata Rošin-Grget
Karta mineralnih sirovina Republike Hrvatske (0181004) , voditelj: Josip Benić
Kartografija i nove tehnologije (0007011) , voditelj: Miljenko Lapaine
Kataliza u zaštiti okoliša (0125001) , voditelj: Stanka Zrnčević
Katastar, temelj infrastrukture prostornih podataka (0007015) , voditelj: Miodrag Roić
Kemija kompleksa 1-aminociklopropankarboksilnih kiselina (0022016) , voditelj: Nenad Raos
Kemija metala 12. skupine u molekulskim sustavima od biološkog interesa (0119633) , voditelj: Zora Popović
Kemometrijska optimizacija i procjena separacijskih parametara (0125055) , voditelj: Marija Kaštelan-Macan
Kibernetičko modeliranje ličnosti (0130425) , voditelj: Predrag Zarevski
Kinetika i mehanizam reakcija hidroksamskih kiselina s metalnim ionima (0006441) , voditelj: Mladen Biruš
Kinetika strukturnih pretvorbi čelika i inžinjerstvo površina (0152016) , voditelj: Dragomir Krumes
Kirurško liječenje kongenitalnih anomalija (0108020) , voditelj: Stipe Batinica
Kirurško liječenje velikih koštanih šupljina čeljusti (0065003) , voditelj: Goran Knežević
Kiruški i oksidativni stres u kolorektalnom karcinomu (0198016) , voditelj: Igor Stipančić
Klamidofiloza ptica i sisavaca (0053324) , voditelj: Željko Župančić
Klasična i kvantna teorija nelinearnih polja (0036038) , voditelj: Dubravko Horvat
Klimatska varijabilnost i promjene i njihove posljedice (0004003) , voditelj: Marjana Gajić-Čapka
Klinička farmakologija poremećaja pokreta (0108231) , voditelj: Maja Relja
Klinička primjena fotodinamske terapije (0134005) , voditelj: Marko Doko
Klinički negativan vrat (N0) kod karcinoma gornjeg aerodigestivnog trakta (0214211) , voditelj: Drago Prgomet
Kliničko značenje ureaplazme urealitikum i mikoplazme hominis (0143003) , voditelj: Višnja Škerk
Kloniranje novih gena iz kromosomskih translokacija (0044100) , voditelj: Rajko Kušec
Kloniranje stanica embrija u strukture slične otočićima (0098098) , voditelj: Mirko Hadžija
Knežev dvor u Dubrovniku (0130444) , voditelj: Nada Grujić
Književna antropologija (0130453) , voditelj: Dunja Fališevac
Književna istraživanja hrvatskoga srednjovjekovlja (0090003) , voditelj: Ivanka Petrović
Književna teorija nakon strukturalizma (0130447) , voditelj: Dean Duda
Književnice na talijanskom jeziku u Istri i Kvarneru (0140012) , voditelj: Elis Olujić
Književni dokumentarizam u Slavoniji (0122008) , voditelj: Helena Sablić Tomić
Književno stvaralaštvo Hrvata na engleskom govornom području (0009010) , voditelj: Branka Kalogjera
Kognitivne strategije, metakognicija i razumijevanje pri čitanju (0009021) , voditelj: Svjetlana Kolić-Vehovec
Kognitivni i socio-emocionalni čimbenici učenja matematike (0130413) , voditelj: Vesna Vlahović-Štetić
Kognitivno lingvistička istraživanja hrvatskoga i engleskoga jezika (0130547) , voditelj: Milena Žic Fuchs
Kolektivna svojstva kondenzata smanjene dimenzionalnosti (0119251) , voditelj: Amir Hamzić
Kolidijareja prasadi: mukozna imunost i oralna imunizacija (0053305) , voditelj: Ivica Valpotić
Koloidi, međupovršine i elektroliti (0119620) , voditelj: Nikola Kallay
Kombinatorički dizajni i srodne konfiguracije (0036012) , voditelj: Mario-Osvin Pavčević
Kompaktni muonski solenoid (CMS) (0177161) , voditelj: Željko Antunović
Komparativna europska studija vrednota: Hrvatska i Europa (0203006) , voditelj: Josip Baloban
Kompatibilnost visina u Republici Hrvatskoj (0007013) , voditelj: Ladislav Feil
Kompjutersko modeliranje disperzije onečišćenja zraka (0069002) , voditelj: Zoran Mrša
Kompleksni sistemi: staklo modulirane faze i pobuđenja (0035014) , voditelj: Katica Biljaković
Komponente i sustavi za fotonaponsku pretvorbu sunčeve energije (0023004) , voditelj: Ivan Zulim
Kompozitni materijali s polimernom i metalnom matricom (0120022) , voditelj: Janez Indof
Komunikacija čovjek - stroj (0009012) , voditelj: Ivo Ipšić
Komunistički sustav vladavine u Hrvatskoj 1945.-1972. (0019044) , voditelj: Katarina Spehnjak
Konačne geometrije, grafovi i grupe (0009005) , voditelj: Dean Crnković
Konačne grupe i konstrukcija kombinatoričkih struktura (0036052) , voditelj: Vladimir Ćepulić
Koncentrirani izvori ultrazvuka velike snage (0192011) , voditelj: Tihomir Štimac
Konceptualizacija održivog razvoja Hrvatske (0194203) , voditelj: Vladimir Lay
Konditorski proizvodi na bazi cerealija: nutritivno-tehnološka istraživanja (0006621) , voditelj: Blaženka Šebečić
Konkurentnost hrvatskih poduzeća u uvjetima globalizacije (0067015) , voditelj: Lovorka Galetić
Konkurentska sposobnost i strategije hrvatskih poduzeća (0067017) , voditelj: Darko Tipurić
Konstrukcija brodova i plovnih objekata (0120001) , voditelj: Ivo Senjanović
Konstrukcija i optimizacija prijenosnika snage (0069003) , voditelj: Boris Obsieger
Konstruktivizam i razvojno primjerena predškolska praksa (0122002) , voditelj: Nada Babić
Konstruktivizam i razvojno primjerena predškolska praksa (0245001) , voditelj: Nada Babić
Konstruktivno projektiranje u zgradarstvu (0101202) , voditelj: Riko Rosman
Kontinentalni gospodarski resursi u funkciji razvitka turizma Republike Hrvatske (0010008) , voditelj: Marcel Meler
Kontrastivna analiza dualističkih tekstova: hereze, basme i Gral (0070038) , voditelj: Slavomir Sambunjak
Kontrastivna istraživanja engleskoga i hrvatskoga leksika - el. rječ. (0070021) , voditelj: Danica Škara
Kontrastivno proučavanje hrvatskoga i njemačkoga leksika (0070032) , voditelj: Željka Matulina
Kontrola ekspresije gena uključenih u staničnu adheziju i proteolizu (0006612) , voditelj: Jasna Sorić
Kontrolni mehanizmi somatske embriogeneze i sekundarni metabolizam u biljaka (0119111) , voditelj: Sibila Jelaska
Konvergencija ekonomskog sustava Hrvatske standardima globalne konkurencije (0145006) , voditelj: Alfio Barbieri
Konvergencija hrvatskih medija (0128001) , voditelj: Mario Plenković
Korčulanski latinisti u kontekstu nacionalne književnosti (0009009) , voditelj: Goran Kalogjera
Korelacije između mliječnosti i rasta u selekciji simentalca u Hrvatskoj (0178013) , voditelj: Ivan Jurić
Korištenje industrijskog otpada za poboljšanje plodnosti tla (0079026) , voditelj: Manda Antunović
Korozija i zaštita konstrukcija od visokolegiranih čelika (0120023) , voditelj: Ivan Juraga
Korporacijsko upravljanje (Corporate Governance) u hrvatskom pravu društava (0115023) , voditelj: Dragutin Ledić
Kost u stomatološkim istraživanjima (0065103) , voditelj: Jadranka Keros
Koštani morfogenetski proteini u upalnim i tumorskim bolestima neskeletnih tkiva (0062075) , voditelj: Dragica Bobinac
Kratki pripovjedni oblici u hrvatskoj književnosti (0101029) , voditelj: Tomislav Sabljak
Kreativne i industrije znanja u tranzicijskim zemljama (0017005) , voditelj: Nada Švob-Đokić
Kreiranje centra izvrsnosti za studij lokomocije (0034206) , voditelj: Vladimir Medved
Kremeni materijali u kamenom dobu Hrvatske (0130498) , voditelj: Ivor Karavanić
Kretanje stanovništva, naseljenosti i naselja u Dalmatinskoj zagori (Juž. Hrv.) (0070001) , voditelj: Martin Glamuzina
Kriptične kromosomske preraspodjele i mentalna retardacija (0220002) , voditelj: Lukrecija Brečević
Kristalini kompleksi Savsko-dravskog međuriječja (0119412) , voditelj: Dražen Balen
Kristalokemija i druga svojstva nedovoljno opisanih minerala (0119420) , voditelj: Vladimir Bermanec
Kritičko izdanje Mikaljina "Blaga jezika slovinskoga" (0212005) , voditelj: Darija Gabrić-Bagarić
Krmne mahunarke (0178036) , voditelj: Zvonimir Štafa
Kronična rana - detekcija, prevencija i liječenje (0219191) , voditelj: Janko Hančević
Kronični hepatitis C- terapija interferonom i HLA-A,B,C sustav (0141017) , voditelj: Nikola Bradarić
Kronobiološki mehanizmi u kliničkoj medicini (0198014) , voditelj: Ljubica Matijević-Mašić
Kserofiti i njihova biološka uloga (0177140) , voditelj: Nada Bezić
Kukci kao bioindikatori antropogenih utjecaja na kopnene ekosustave (0119123) , voditelj: Paula Durbešić
Kult mrtvih na Jadranu u željezno doba (0070057) , voditelj: Sineva Kukoč
Kulture u doticaju: Stoljetne hrvatsko-crnogorske veze (Komparativni kontekst) (0122004) , voditelj: Milorad Nikčević
Kulturno-povijesne veze Hrvatske i Indije (0130486) , voditelj: Zdravka Matišić
Kvaliteta električne energije i elektronički pretvarači (0036039) , voditelj: Zvonko Benčić
Kvaliteta jadranskog trpa tijekom procesa prerade - "Trepang" (0053321) , voditelj: Karmen Botka-Petrak
Kvaliteta permanentnog usavršavanja nastavnika (0070044) , voditelj: Igor Radeka
Kvaliteta života djece oboljele od atopijskih bolesti (0062008) , voditelj: Vojko Rožmanić
Kvaliteta života kod bolesnika operiranih zbog karcinoma usne šupljine (0198015) , voditelj: Vedran Uglešić
Kvantitativne metode, algoritmi i simulacijska istraživanja u prometu (0135006) , voditelj: Husein Pašagić
Kvantna teorija informacije (0082222) , voditelj: Mladen Pavičić
Kvantna teorija polja, nekomutativni prostori i simetrije (0098003) , voditelj: Stjepan Meljanac
Kvartarni sedimenti jadranskog područja (0183008) , voditelj: Marta Crnjaković
Lake atomske jezgre: klasteri, nuklearne molekule, reakcije ... (0098008) , voditelj: Đuro Miljanić
Laserska priprema, upravljanje i spektroskopija novih molekula (0035003) , voditelj: Slobodan Milošević
Leguminoze za silažu u sustavu niskog inputa u stočarstvu (0079052) , voditelj: Željko Bukvić
Leksikon hrvatske književne kulture 16. stoljeća (0130403) , voditelj: Davor Dukić
Liburnski limes - arheološka topografija (0197010) , voditelj: Goranka Lipovac Vrkljan
Lice i osoba u jeziku i govoru (0070051) , voditelj: Vjekoslav Ćosić
Liječenje akutnih leukemija transplantacijom krvotvornih matičnih stanica (0108162) , voditelj: Boris Labar
Liječenje senilne makularne degeneracije (0108129) , voditelj: Damir Katušić
Likovna umjetnost i likovna kultura 19. i 20. stoljeća u Dalmaciji (0070046) , voditelj: Vinko Srhoj
Likovna umjetnost sjeverne Hrvatske 17-19. st. u srednjoeuropskom kontekstu (0020006) , voditelj: Mirjana Repanić-Braun
Limfatičko mapiranje i sentinel limfni čvorovi kod tumora probavnog sustava (0198020) , voditelj: Matija Horžić
Limfociti T i B u regulaciji koštanog metabolizma (0108342) , voditelj: Danka Grčević
Logicke i matematičke osnove računarstva (0120048) , voditelj: Dean Rosenzweig
Logika, modalnosti i jezik (0191009) , voditelj: Srećko Kovač
Logistička koncepcija komercijalnog transporta u gradovima (0135010) , voditelj: Ivan Županović
Logistički sustavi i gospodarstvo istočne Hrvatske (0010013) , voditelj: Maja Lamza-Maronić
Logističko distribucijska funkcija luka i terminala (0135001) , voditelj: Čedomir Ivaković
Logistika - čimbenik uključivanja Hrvatske u europski prometni sustav (0081004) , voditelj: Ratko Zelenika
Longitudinalna studija o rastu i razvoju predškolske djece (0072003) , voditelj: Josip Grgurić
Ljekovite i pomoćne tvari - sinteza, karakterizacija i djelovanje (0006543) , voditelj: Branka Zorc
Ljudski gubici Hrvatske u Drugom svjetskom ratu i poraću (0019043) , voditelj: Vladimir Gajger
Ljudski potencijali u informacijskim i komunikacijskim tehnologijama u Hrvatskoj (0081013) , voditelj: Marina Čičin-Šain
Ljudski potencijali u promjenjivom svijetu rada (0130406) , voditelj: Branimir Šverko
Magmatske i piroklastične stijene i njihove alteracije (0195025) , voditelj: Boško Lugović
Magmatske, metamorfne i metalogenetske formacije Dinarida (0101027) , voditelj: Ivan Jurković
Magmatski I metamorfni kompleksi Hrvatske (0195024) , voditelj: Maja Vrkljan
Magnetizam i supravodljivost kompleksnih oksida prijelaznih metala (0035009) , voditelj: Mladen Prester
Magnetronska depozicija tankih filmova (0098021) , voditelj: Nikola Radić
Makroekonomski aspekti (ne)zaposlenosti u RH u uvjetima globalizacije (0081012) , voditelj: Ivan Boras
Management u poduzetničkoj ekonomiji (0081002) , voditelj: Marčelo Dujanić
Manjine u procesu globalizacije (0076003) , voditelj: Anđelko Milardović
Masivni neutrini i astročestice (0098011) , voditelj: Ante Ljubičić
Matematička analiza kompozitnih i tankih struktura (0037103) , voditelj: Ibrahim Aganović
Matematička logika i primjene (0120047) , voditelj: Zvonimir Šikić
Matematički modeli u financijskom upravljanju (0055011) , voditelj: Neli Tomić-Plazibat
Matematički modeli za optimalno odlučivanje u šumarstvu i obradi drva (0068138) , voditelj: Ksenija Šegotić
Matematičko modeliranje i upravljanje biotehnoloških procesa (0058012) , voditelj: Želimir Kurtanjek
Matematičko modeliranje u razvoju bioprocesa i proizvoda (0058011) , voditelj: Vladimir Marić
Matematičko modeliranje višekriterijskih problema odlučivanja (0037113) , voditelj: Lavoslav Čaklović
Matematska analiza vs subjektivna prosudba radioloških i histopatoloških prikaza (0127051) , voditelj: Sven Kurbel
Materijali u opskrbi tvrdih zubnih tkiva (0065007) , voditelj: Zrinka Tarle
Materija u ekstremnim uvjetima (0098042) , voditelj: Slobodan Bosanac
Medijatori kardijalne disfunkcije kod septičnih bolesnika (0134100) , voditelj: Miroslav Bekavac-Bešlin
Mediji i društvo (0015018) , voditelj: Stjepan Malović
Medijski, komunikacijski i kulturni aspekti civilnog društva (0017003) , voditelj: Zrinjka Peruško Čulek
Medudjelovanje biomembrana s amino kiselinama i peptidima (0098040) , voditelj: Vesna Noethig-Laslo
Međudjelovanja u subatomskoj i medicinskoj fizici (0098009) , voditelj: Alfred Švarc
Međudjelovanje i modeliranje prelaznih metala s bioligandima (0022017) , voditelj: Jasmina Sabolović
Međunarodne odrednice regionalnog razvoja, restrukturiranja i konkurentnosti RH (0017001) , voditelj: Mladen Staničić
Međunarodni položaj Hrvatske u Domovinskom ratu (0017006) , voditelj: Vesna Ivanović
Međunarodno privatnopravni aspekti zaštite potrošača - usklađivanje s pravom EU (0115019) , voditelj: Vesna Crnić-Grotić
Međunarodno privatno pravo - izazovi prilagodbe s pravom Europske Zajednice (0066008) , voditelj: Krešimir Sajko
Međunarodno privatno pravo poslovnih transakcija (0115021) , voditelj: Vesna Tomljenović
Međunarodno umrežavanje i razvoj konkurentskih prednosti (0055014) , voditelj: Biljana Crnjak-Karanović
Međuodnos politike i gospodarstva u hrvatskom društvu 20. stoljeća (0130452) , voditelj: Mira Kolar
Međuodnos "starih" i "novih" čimbenika rizika za aterosklerozu (0108230) , voditelj: Željko Reiner
Međupovršinski procesi i eutrofikacija (0098127) , voditelj: Vera Žutić
Međuratna arhitektura Rijeke i Sušaka, komparacija (0009033) , voditelj: Julija Lozzi-Barković
Mehanizam djelovanja novih DNA-interkalatora na stanice tumora čovjeka (0127111) , voditelj: Ljubica Glavaš-Obrovac
Mehanizam djelovanja vibracija na svježi beton (0083081) , voditelj: Sandra Juradin
Mehanizam dugoročnih promjena u ekosustavu Jadranskog mora (0098111) , voditelj: Danilo Degobbis
Mehanizam imunoreakcija te imunomodulacija (0021001) , voditelj: Sabina Rabatić
Mehanizam interakcije esteraza i organofosfornih spojeva (0022014) , voditelj: Zrinka Kovarik
Mehanizam kontrolirane razgradnje ugljikohidrata postupkom ekstruzije (0058007) , voditelj: Branko Tripalo
Mehanizam multiksenobiotičke otpornosti kao pokazatelj kvalitete vodenog okoliša (0098135) , voditelj: Tvrtko Smital
Mehanizam nastanka i etiološkog liječenja inzulinske rezistencije (0065002) , voditelj: Jagoda Roša
Mehanizam stanične obrane u kroničnim bolestima (0006631) , voditelj: Tihana Žanić-Grubišić
Mehanizmi deinkinga otisaka digitalnog tiska (0128003) , voditelj: Zdenka Bolanča
Mehanizmi i površinski procesi pri zagrijavanju l toplinskoj obradbi metala (0124005) , voditelj: Mirko Gojić
Mehanizmi reakcija metalocena. Narav prijelaznog stanja (0101026) , voditelj: Smiljko Ašperger
Mehanizmi rekombinacije u kvasca (0058014) , voditelj: Zoran Zgaga
Mehanizmi toksičnosti teških metala u bubrezima i spolnom traktu (0022011) , voditelj: Ivan Sabolić
Membranska topologija epitelnog Na/H izmjenjivača NHE3 (0108300) , voditelj: Mirza Žižak
Metaboličke promjene u peradi u stresnim stanjima (0053310) , voditelj: Zvonko Stojević
Metabolizam i učinci kseno- i endobiotika putem citokroma P450 i P-gp (0006542) , voditelj: Slobodan Rendić
Metabolizam metala (0022013) , voditelj: Berislav Momčilović
Metali i stanični biomarkeri (0098130) , voditelj: Biserka Raspor
Metalni susceptori pri pripremi hrane u mikrovalnoj pećnici (0058004) , voditelj: Kata Galić
Metalurški aspekti degradacije metalnih i ugljičnih materijala (0124006) , voditelj: Jadranka Malina
Metoda upravljanja putanjom otklonjenog kanala bušotine (0195042) , voditelj: Boris Kavedžija
Metode detekcije eksploziva, kemijskog i nuklearnog materijala (0098016) , voditelj: Vladivoj Valković
Metode i modeli potpore odlučivanju (0067016) , voditelj: Vlatko Čerić
Metode izračuna i optimiranja elektromagnetskih uređaja i postrojenja (0246001) , voditelj: Kemal Hot
Metode motrenja i asimilacije meteoroloških podataka (0004002) , voditelj: Krešo Pandžić
Metode računalne mehanike fluida (0120008) , voditelj: Zdravko Virag
Metode razvitka integriranih inteligentnih transportnih sustava (0135008) , voditelj: Ivan Bošnjak
Metodički standardi za nastavu matematike (0037109) , voditelj: Zdravko Kurnik
Metodičko unapređivanje oplemenjivačkog procesa kod kukuruza (0073004) , voditelj: Domagoj Šimić
Metodika nastave matematike (0245003) , voditelj: Margita Pavleković
Metodologija i struktura nacionalnog kurikuluma (0130489) , voditelj: Vlatko Previšić
Metodologija razvoja informacijskih sustava (0009026) , voditelj: Mile Pavlić
Metodološka i terminološka pitanja suvremene stilistike (0009017) , voditelj: Marina Biti
Metonimija između leksikona i gramatike (0122001) , voditelj: Mario Brdar
Mikoplazmoze i neke uvjetne infekcijske bolesti životinja (0053326) , voditelj: Tomo Naglić
Mikotoksini u namirnicama (0178024) , voditelj: Željko Jurjević
Mikoze kao primarne i sekundarne infekcije domaćih životinja (0053050) , voditelj: Ljiljana Pinter
Mikrobne zajednice katalizatori bioloških transformacija (0098134) , voditelj: Dubravka Hršak
Mikrofosilne zajednice u karbonatnim sedimentima krških Dinarida (0181009) , voditelj: Ivo Velić
Mikrokirurško liječenje ozlijeda perifernih živaca (0108246) , voditelj: Zdenko Stanec
Mikrokompoziti, nanokompoziti i polimerne mješavine punjene česticama (0125013) , voditelj: Vera Kovačević
Mikromicete, toksini, utjecaj na zdravlje i prevencija (0006641) , voditelj: Stjepan Pepeljnjak
Mikrostrukturna istraživanja potencijalno primjenljivih novih materijala (0119252) , voditelj: Antun Tonejc
Mikrovalna istraživanja supravodiča (0119275) , voditelj: Antonije Dulčić
Mitogeni transmitori in vivo (0108163) , voditelj: Zdravko Lacković
Mjerenje blagostanja i borba protiv siromaštva - izvođenje funkcije blag. (0145009) , voditelj: Marinko Škare
Mjeriteljska infrastruktura (0036014) , voditelj: Mladen Boršić
Mladi i europski integracijski procesi (0100004) , voditelj: Vlasta Ilišin
Mladi između europskih, nacionalnih i regionalnih orijentacija (1111001) , voditelj: Melita Švob
Modeli akcijskih i evaluacijskih istraživanja u socijalnom radu (0066002) , voditelj: Marina Ajduković
Modeli gospodarskog razvoja prerade drva i održivi razvoj šumarstva (0068136) , voditelj: Mladen Stjepan Figurić
Modeli hrvatskog pjesništva 20. stoljeća (0130540) , voditelj: Cvjetko Milanja
Modeli i informacijski sustavi u zaštiti voda i nadzoru plovnih puteva (0098124) , voditelj: Ivica Ružić
Modeli i metode operacijskih istraživanja u ekonomici i poslovnom odlučivanju (0067010) , voditelj: Luka Neralić
Modeli i metode unaprijeđenja računalne podrške razvoja proizvoda (0120017) , voditelj: Dorian Marjanović
Modeli planiranja šumskih resursa kao osnova potrajnog gospodarenja u šumarstvu (0068105) , voditelj: Juro Čavlović
Modeliranje elemenata i projektiranje brzih sklopova (0036027) , voditelj: Adrijan Barić
Modeliranje flavonoidnih spojeva (0079025) , voditelj: Dragan Amić
Modeliranje i ispitivanje nelinearnih mehaničkih sustava (0120061) , voditelj: Damir Semenski
Modeliranje i optimiranje procesa zamrzavanja hrane (0113008) , voditelj: Dragan Kovačević
Modeliranje i optimizacija etapnosti razvoja cestovne mreže Hrvatske (0193013) , voditelj: Željko Radačić
Modeliranje i regulacija automobilskih sustava (0120053) , voditelj: Joško Deur
Modeliranje i simulacija procesa primjenom genetskog i stohastičkog algoritma (0069021) , voditelj: Milan Jurković
Modeliranje i vrednovanje metodičkih postupaka kondicijske pripreme (0034217) , voditelj: Dragan Milanović
Modeliranje novih ugljikovih materijala (0098039) , voditelj: Ante Graovac
Modeliranje performansi distribuiranih sustava (0036049) , voditelj: Petar Knežević
Modeliranje pripreme proizvodnje u brodogradnji (0018005) , voditelj: Slavko Šimundić
Modeliranje procesa i optimizacija razvoja željeznice (0193009) , voditelj: Mirko Čičak
Modeliranje procesa plastifikacije, zamora i loma u konstrukcijama (0120016) , voditelj: Dragan Pustaić
Modeliranje radnih stanja u motoru s unutarnjim izgaranjem (0120045) , voditelj: Ivan Mahalec
Modeliranje razvoja maloprodajne mreže u Republici Hrvatskoj (0067025) , voditelj: Vesna Brčić-Stipčević
Modeliranje svojstava mikro- i nanostrukturiranih površina (0035017) , voditelj: Branko Gumhalter
Modeliranje trajnosti građevinskih materijala i elemenata (0082209) , voditelj: Dubravka Bjegović
Model obveznog školovanja - studija izvodljivosti (0100501) , voditelj: Nikola Pastuović
Model razvoja intermodalnog transporta u Hrvatskoj (0135007) , voditelj: Damir Božičević
Model višekriterijskog odlučivanja pri tehničkom opremanju zračnih luka (0135011) , voditelj: Jerko Radoš
Model za postizanje konkurentske prednosti malih i srednjih poduzeća Hrvatske (0067026) , voditelj: Nataša Renko
Model željezničkog kolosijeka u uvjetima povećanih brzina (0193012) , voditelj: Antun Stipetić
MODEM - Multisenzorski optimirana detekcija mina (0120046) , voditelj: Vjera Krstelj
Moderne teorije povijesti književnosti (0130513) , voditelj: Zvonko Kovač
Modernizacija i identitet hrvatskoga društva (0130400) , voditelj: Ivan Cifrić
Modernizacija i kolektivna identifikacija u hrvatskoj periferiji (0115018) , voditelj: Boris Banovac
Modificiranje i stabilnost višefaznih polimernih sustava (0125059) , voditelj: Vesna Rek
Modulacija nespecifičnog i specifičnog imunološkog odgovora u jetri miša

(0062064) , voditelj: Zlatko Trobonjača
Modulacija sustavnog upalnog odgovora u operaciji srca (0198019) , voditelj: Ino Husedžinović
Moduliranje imunološkog odgovora bioaktivnim peptidima (0098097) , voditelj: Biserka Pokrić
Mogućnosti liječenja ozljeda i oštećenja zglobne hrskavice (0108096) , voditelj: Miroslav Hašpl
Mogućnosti proizvodnje i uporabe bentonitnih tepiha u Hrvatskoj (0195033) , voditelj: Biljana Kovačević Zelić
Mogućnost primjene novih tehnologija plina u Hrvatskoj (0195046) , voditelj: Miljenko Šunić
Mogućnost primjene smanjenih količina herbicida (0178048) , voditelj: Zvonimir Ostojić
Molekularna citogenetika solidnih tumora dječje dobi (0072331) , voditelj: Iskra Petković
Molekularna dijagnostika Epstein-Barr i citomegalovirusne infekcije (0143001) , voditelj: Adriana Vince
Molekularna epizootiologija značajnijih bolesti u svinjogojstvu (0048003) , voditelj: Željko Cvetnić
Molekularna genetika tumora gastrointestinalnog sustava (0098108) , voditelj: Sanja Kapitanović
Molekularna međuovisnost koštanog i imunološkog sustava (0108181) , voditelj: Ana Marušić
Molekularna osnova aterogeneze (0108247) , voditelj: Ana Stavljenić Rukavina
Molekularna osnova inhibirajućeg učinka BMP-6 na izražaj gena za IL-6 (0108000) , voditelj: Ljiljana Poljak
Molekularna patofiziologija serotonergične transmisije (0098081) , voditelj: Branimir Jernej
Molekularne i kliničke karakteristike raka dojke (0108288) , voditelj: Damir Vrbanec
Molekularni markeri u oplemenjivanju pšenice (0079018) , voditelj: Julijo Martinčić
Molekularni mehanizmi imortalizacije i staničnog starenja (0098077) , voditelj: Ivica Rubelj
Molekularni mehanizmi imunosupresije (0098102) , voditelj: Renata Novak
Molekularni mehanizmi nastanka neuroendokrinih tumora (0098095) , voditelj: Koraljka Gall-Trošelj
Molekularno biokemijski poremećaji u akutnih, kroničnih i degenerativnih bolesti (0134019) , voditelj: Elizabeta Topić
Molekularno-genetičke osnove krvnih grupa (0196006) , voditelj: Blaženka Grahovac
Molekularno-genetičke osnove krvnih grupa (0208002) , voditelj: Blaženka Grahovac
Molekularno-genetički i prognostički čimbenici u nastanku raka vrata maternice (0098104) , voditelj: Magdalena Grce
Molekulski magneti (0119258) , voditelj: Krešo Zadro
Molekulski mehanizmi staničnih oštećenja energijskim manjkom (0108344) , voditelj: Stjepan Gamulin
Molekulsko modeliranje strukture i reaktivnosti organskih spojeva (0119612) , voditelj: Zlatko Mihalić
Molekulsko prepoznavanje biljnih regulatora rasta (0178067) , voditelj: Milan Šoškić
Monitoring aeroalergena i model suzbijanja alergogenih biljaka (0079039) , voditelj: Edita Štefanić
Monitoring antioksidativnog statusa svinja u tovu (0053337) , voditelj: Ivica Harapin
Monitoring i dinamika pelagičkih i pridnenih populacija Jadrana (0001003) , voditelj: Gorana Sinovčić
Monitoring podzemnih građevina (0082210) , voditelj: Meho-Saša Kovačević
Moralne kvalitete sudionika u odgoju i obrazovanju (0070008) , voditelj: Dijana Vican
Morfološka i reprodukcijska svojstva lipicanske pasmine konja (0079009) , voditelj: Tomo Rastija
Morfometabolička istraživanja placente i organa životinja (0053318) , voditelj: Vesna Gjurčević Kantura
Morfometrijska i biomehanička analiza kraniofacijalnoga sustava (0065013) , voditelj: Mladen Šlaj
Mortalitet šećerne bolesti tipa 1 u Zagrebu- trendovi (0045006) , voditelj: Ivana Pavlić-Renar
Motivacijski procesi u tjelesnom vježbanju i sportu (0034211) , voditelj: Smiljka Horga
Moždana perfuzija kod upalnih bolesti središnjeg živčanog sustava (0108018) , voditelj: Bruno Baršić
MRA u dijagnostici intrakranijskih vaskularnih malformacija (0134018) , voditelj: Miljenko Kalousek
MR, UZV i CT - procjena tumorskih, upalnih i traumatskih promjena (0134014) , voditelj: Miljenko Marotti
Multiagentski sustavi za tumačenje dinamičkih scena (0036025) , voditelj: Slobodan Ribarić
Multidisciplinarna sedimentološka istraživanja (0098041) , voditelj: Halka Bilinski
Multikulturalizam - ideje i politike (0130539) , voditelj: Milan Mesić
Multimedijski komunikacijski sustavi (0036015) , voditelj: Branka Zovko-Cihlar
Nacionalni energetski programi (0201001) , voditelj: Goran Granić
Nacionalni ideologemi u modernoj hrvatskoj i irskoj književnosti (0130450) , voditelj: Ljiljana Ina Gjurgjan
Nacionalni laboratorij za duljinu (0120013) , voditelj: Vedran Mudronja
Načela konstitucionalizma i hrvatski parlamentarizam (0018004) , voditelj: Arsen Bačić
Načela primjene antimikrobnih lijekova u jedinicama intenzivne medicine (0108237) , voditelj: Slavko Schoenwald
NAČELA TERAPIJSKIH POSTUPAKA U JEDINICAMA INTENZIVNE MEDICINE (0108309) , voditelj: Bruno Baršić
Nadogradnja međunarodnopravne osobnosti Republike Hrvatske (0101031) , voditelj: Vladimir-Đuro Degan
Nadomjesna terapija u bolesnika s tumorom hipofize (0134008) , voditelj: Milan Vrkljan
Najstarija povijest hrvatskoga jezika u poredbenoj perspektivi (0130449) , voditelj: Ranko Matasović
Naknade u pravnom sustavu Republike Hrvatske (0111004) , voditelj: Vladimir Srb
Na kvar tolerantan sustav vođenja hidroelektranama (0192010) , voditelj: Ljubomir Kuljača
Namještaj za sigurno, zdravo i udobno sjedenje i ležanje (0068134) , voditelj: Ivica Grbac
Nanoskopska svojstva odabranih anorganskih i organskih vodića (0119262) , voditelj: Ivan Kokanović
Nanostrukturne modulacije kompozitnih kristala i materijala (0035012) , voditelj: Ognjen Milat
Napredne metode digitalnog vođenja i upravljanja protuoklopnih vođenih raketa (0036034) , voditelj: Krešimir Ćosić
Napredne numeričke metode i informacijske tehnologije u preradi aluminija (0023012) , voditelj: Željan Lozina
Napredne strategije upravljanja složenim sustavima (0036017) , voditelj: Nedjeljko Perić
Napredne strukture upravljanja u industrijskim postrojenjima (0036026) , voditelj: Gorislav Erceg
Napredni komunikacijski i informacijski sustavi i usluge (0023019) , voditelj: Nikola Rožić
Napredni oksidacijski procesi za smanjenje otpada organske kemijske industrije (0125018) , voditelj: Natalija Koprivanac
Narušena struktura lipoproteina velike gustoće i ateroskleroza (0108043) , voditelj: Jasminka Brnjas - Kraljević
Naselja i društveno-političke zajednice srednjovjekovne Hrvatske (0019012) , voditelj: Ante Škegro
Naselja i komunikacije u kontekstu veza jadranskog priobalja i unutrašnjosti (0130477) , voditelj: Boris Olujić
Nasljedne metaboličke i ostale monogenske bolesti djece (0108016) , voditelj: Ivo Barić
Nasljedni i stečeni poremećaji keratinizacije u kroničnih dermatoza (0108019) , voditelj: Aleksandra Basta-Juzbašić
Nasljeđivanje odnosa i kakvoće tkiva kod svinja (0178004) , voditelj: Marija Đikić
Nastava usmjerena na istraživanje i djelovanje (0122003) , voditelj: Anđelka Peko
Naturalistička filozofija fizike (0119299) , voditelj: Tihomir Vukelja
Nauk o principima u kasnoj Platonovoj filozofiji (0191002) , voditelj: Damir Barbarić
Navodnjavanje povrća u istočnoj Hrvatskoj (0079038) , voditelj: Stjepan Madjar
Navodnjavanje, zaštita voda i tla u održivoj poljoprivredi (0073010) , voditelj: Marko Josipović
Neformalne institucije i poslovno ponašanje (0081011) , voditelj: Maja Vehovec
Negliceridni sastojci u nerafiniranim i rafiniranim uljima (0058015) , voditelj: Desanka Rade
Neinvazivna mjerenja i tehnologije u biomedicini (0036007) , voditelj: Stanko Tonković
Nejednakosti i primjene (0117014) , voditelj: Josip Pečarić
Nejednakosti u numeričkoj analizi i teoriji vjerojatnosti (0023001) , voditelj: Marko Matić
Neke konačne matematičke strukture (0177120) , voditelj: Anka Golemac
Neke psihofiziološke i bihevioralne reakcije na stres (0070022) , voditelj: Ilija Manenica
Nelinearna analiza diferencijalnih jednadžbi (0036031) , voditelj: Mervan Pašić
Nelinearna dinamika rotacijskih strojeva (0069016) , voditelj: Mirko Butković
Nelinearna stabilnost i nosivost linijskih i plošnih konstrukcija (0083051) , voditelj: Ante Mihanović
Nelinearni problemi i kvalitativna analiza (0083021) , voditelj: Božo Vrdoljak
Nelinerano modeliranje KLL (0098143) , voditelj: Branko Vitale
Nematode kao bioindikatori promjena u agroekosustavu (0079024) , voditelj: Marija Ivezić
Neolatina Croatica (kritička izdanja i interpretacije) (0130457) , voditelj: Darko Novaković
Neologizmi - problemi teorije i primjene (0130478) , voditelj: Vesna Muhvić-Dimanovski
Neuroendokrini tumori probavnog sustava (0134101) , voditelj: Vanja Zjačić-Rotkvić
Neurofarmakologija serotoninskog sustava (0098088) , voditelj: Dorotea Muck-Šeler
Neurolingvistički aspekti bilingvizma (0130472) , voditelj: Vesna Mildner
Neuromuskularne bolesti u djece (0214213) , voditelj: Nina Barišić
Neurotransmiteri u kontroli disanja (0216003) , voditelj: Zoran Đogaš
Neurotransmitori u stresu i regulacija GABA receptora in vitro (0098103) , voditelj: Danka Peričić
Neutroničko modeliranje naprednih reaktora i gorivnih ciklusa (0036020) , voditelj: Dubravko Pevec
Nezavisna Država Hrvatska - Sustav vladavine 1941.-1945. (0019041) , voditelj: Nada Kisić Kolanović
Nikola Kuzanski i njegov utjecaj na hrvatske renesansne filozofe (0191001) , voditelj: Erna Banić-Pajnić
Nikola Tommaseo i periodika (0070009) , voditelj: Živko Nižić
Niskodimenzionalni jako korelirani vodljivi sustavi (0119256) , voditelj: Slaven Barišić
Noradrenergički blokatori, antilipidni lijekovi i serumske esteraze (0108039) , voditelj: Vlasta Bradamante
Normativi građevinskih radova - visokogradnja (0114106) , voditelj: Diana Car-Pušić
Nosivost temelja i stabilnost kosina u flišnim naslagama (0083132) , voditelj: Tanja Roje-Bonacci
Nova znanja i razvoj menadžmenta u Hrvatskom hotelijerstvu (0116005) , voditelj: Vidoje Vujić
Nove arhitekture telekomunikacijskih mreža (0036009) , voditelj: Mladen Kos
Nove dijagnostike za otkrivanje trihineloze svinja za života i nakon klanja (0053500) , voditelj: Albert Marinculić
Nove metode u dijagnostici i liječenju bolesti i ozljeda ramena (0108060) , voditelj: Nikola Čičak
Nove mogućnosti liječenja tumora dojke (0098107) , voditelj: Josip Unušić
Nove mogućnosti u suzbijanju bakterijskih infekcija peradi (0053077) , voditelj: Estella Prukner-Radovčić
Nove strukture poboljšanja dinamičke stabilnosti hidroagregata (0275987) , voditelj: Mateo Milković
Nove tehnike aplikacije u zaštiti bilja u urbanim sredinama (0178019) , voditelj: Josip Barčić
Nove tehnologije u projektiranju, građenju i održavanju mostova i konstrukcija (0082239) , voditelj: Želimir Šimunić
Nove tehnologije u projektiranju, građenju i održavanju mostova i konstrukcija (0169001) , voditelj: Želimir Šimunić
Novi heterocikli; sinteza, antitumorsko i antiinfektivno djelovanje (0125005) , voditelj: Grace Karaminski-Zamola
Novi imunomodulatori-ispitivanje učinkovitosti i metabolizma (0021002) , voditelj: Jelka Tomašić
Novi izvorni zahvati u laparoskopskoj kirurgiji (0129122) , voditelj: Zoran Čala
Noviji postupci oplemenjivanja hranjive vrijednosti krmiva u hranidbi životinja (0079050) , voditelj: Matija Domaćinović
Novi materijali i katalizatori za održive tehnologije (0125011) , voditelj: Mirjana Metikoš-Huković
Novi materijali za posebne namjene (0125019) , voditelj: Helena Jasna Mencer
Novi mediji: sociološki, estetski i tehnološki aspekti (0215001) , voditelj: Inga Tomić-Koludrović
Novi modeli upravljanja proizvodnjom i poslovanjem manjih i srednjih poduzeća (0120050) , voditelj: Nikola Šakić
Novi netoksični inhibitori korozije metala (0125012) , voditelj: Ema Stupnišek-Lisac
Novi optički aktivni materijali (0098051) , voditelj: Vladimir Vinković
Novi pristupi dijagnostici nasljednih bolesti (0108027) , voditelj: Davor Begović
Novi sustavi u supramolekulskoj kemiji i molekulskoj logici (0119611) , voditelj: Hrvoj Vančik
Novi zapisi hrvatske usmene književnosti (obrada i opis) (0130456) , voditelj: Stipe Botica
Nuklearna magnetska rezonancija i proračuni bioorganskih molekula (0098059) , voditelj: Dejan Plavšić
Nuklearna struktura, kaos i granična područja (0119250) , voditelj: Vladimir Paar
Nuklearne interakcije i simetrije (0101500) , voditelj: Ivo Šlaus
Numerička analiza i teorija matrica (0037120) , voditelj: Zlatko Drmač
Numerička analiza nelinearnih problema u projektiranju i proizvodnji (0069006) , voditelj: Josip Brnić
Numerička i eksperimentalna analiza kompozitnih konstrukcija (0083141) , voditelj: Jure Radnić
Numeričke metode i algoritmi s primjenama u teoriji aproksimacija (0037114) , voditelj: Mladen Rogina
Numeričke metode linearne algebre (0037122) , voditelj: Vjeran Hari
Numeričke simulacije i optimizacija dizelskih motora (0069009) , voditelj: Vladimir Medica
Numeričke simulacije i optimizacije strujanja fluida (0069005) , voditelj: Luka Sopta
Numerički i eksperimentalni modeli inženjerskih konstrukcija (0083061) , voditelj: Pavao Marović
Numeričko modeliranje i optimizacija opreme i sustava rashladne tehnike (0069017) , voditelj: Branimir Pavković
Numeričko modeliranje kvazi-krtih materijala (0114002) , voditelj: Ivica Kožar
Numeričko modeliranje nelinearnih procesa deformiranja konstrukcijskih elemenata (0120034) , voditelj: Jurica Sorić
Numeričko modeliranje procesa u elektroenergetskom sustavu (0023030) , voditelj: Mate Kurtović
Numeričko modeliranje u hidrodinamici plovnih objekata (0069007) , voditelj: Jasna Prpić-Oršić
Numizmatička topografija Antike - Hrvatska (FMRHR/SFMA) (0130461) , voditelj: Ivan Mirnik
Nutritivni učinci biljnih ulja na proces regeneracije jetre (0062002) , voditelj: Čedomila Milin
Obilježja HIV-infekcije u Hrvatskoj u eri HAART-a (0108026) , voditelj: Josip Begovac
Obitelj i recidivirajući abdominalni bolovi u djece (0108277) , voditelj: Vesna Vidović
Obiteljskopravna zaštita djece i nemoćnih osoba (0066005) , voditelj: Dubravka Hrabar
Oblici hrvatskoga književnoga jezika (0101024) , voditelj: Stjepan Babić
Oblik i teorija proširenja (0037105) , voditelj: Ivan Ivanšić
Oblikovanje hrvatske lokalne i regionalne samouprave (0111003) , voditelj: Zvonimir Lauc
Oblikovanje i preoblikovanje organizacije građ. poduzeća (0149180) , voditelj: Ksenija Čulo
Obrazovanje mladeži u slobodnom vremenu za informacijsko društvo (0114001) , voditelj: Juraj Plenković
Obrazovanje odraslih u Hrvatskoj u konceptu cjeloživotnog učenja (0009008) , voditelj: Anita Klapan
Ocjena zdravstvene snage i mogućnost adaptacije povratnika (0219301) , voditelj: Zdravko Ebling
Ocjene za funkcionale na prostorima funkcija (0037119) , voditelj: Sanja Varošanec
Očuvanje biljne raznolikosti pašnjaka jadranskog područja (0178005) , voditelj: Mihaela Britvec
Očuvanje bioraznolikosti Jadrana - biocenoza morske cvjetnice Posidonia oceanica (0119125) , voditelj: Antonieta Požar-Domac
Očuvanje i komuniciranje kulturne baštine (0130410) , voditelj: Ivo Maroević
Odabir optimalnih tehnologija saniranja nosivih konstrukcija (0149260) , voditelj: Petar Brana
Od građe do analize - nepoznati hrvatski pisci XIX. i XX. stoljeća (0101034) , voditelj: Dubravko Jelčić
Od negdašnji taložnih bazena do modernih sedimenata (0119403) , voditelj: Ljubomir Babić
Odnosi topografskih karakteristika terena i volumena trupa ceste (0082226) , voditelj: Damir Pološki
Odnos između zrelosti i kvalitete lista virdžinijskog duhana (0092001) , voditelj: Miroslav Čavlek
Odnos kvalitete života i preživljenja u bolesnika s karcinomom (0062035) , voditelj: Renata Dobrila-Dintinjana
Odnos selo-grad u hrvatskom društvu u postmodernoj perspektivi (0194201) , voditelj: Maja Štambuk
Odnos strukture i funkcije tirozinske fosfataze CD45 (0062071) , voditelj: Siniša Volarević
Odrednice roditeljskog ponašanja (0130469) , voditelj: Goranka Lugomer Armano
Određivanje aktivnosti telomerase PCR ELISA metodom u melanomu kože (0062086) , voditelj: Gordana Zamolo-Končar
Određivanje faktora rizika i prevencija stvaranja mokraćnih kamenaca (0219201) , voditelj: Antun Tucak
Određivanje globalnog genskog profila tumora metodom DNA-čipova (0101023) , voditelj: Šime Spaventi
Određivanje uloge gena u razvoju živčanog sustava miša (0108117) , voditelj: Ljiljana Kostović-Knežević
Održavanje objekata (0082233) , voditelj: Mariza Katavić
Održiva proizvodnja električne energije na liberaliziranom tržištu (0036048) , voditelj: Danilo Feretić
Održivi razvitak turizma Hrvatske (0126002) , voditelj: Zoran Klarić
Održivi sustavi gospodarenja prirodnim krmnim resursima (0178060) , voditelj: Mladen Knežević
Održivi sustavi ratarske proizvodnje i alternativni zahvati (0178015) , voditelj: Boris Varga
Održivost vode i tla u agrarnom i vodocrpnom dijelu kanala Dunav - Sava (0178032) , voditelj: Franjo Tomić
Odsutnost karcinoma dušnika uz pojavnost karcinoma pluća i grkljana (0062013) , voditelj: Darko Manestar
Okluzija i kraniomandibularne disfunkcije (0065010) , voditelj: Josip Pandurić
Okoliš, stres i etologija u svinjogojstvu (0053365) , voditelj: Boris Krsnik
Oksidacijsko stanje tkiva i hemodinamske promjene u plućnom intersticiju (0141116) , voditelj: Jadranka Tocilj
Oksidativna kemija purina: sinteza, struktura i mehanizmi (0119613) , voditelj: Mirko Poje
Oksidativni/antioksidativni status nakon primjene opioida i opijata (0098096) , voditelj: Tatjana Marotti
Oksidativni stres i hemostatske promjene u opeklinskoj bolesti (0151001) , voditelj: Ivana Dovžak-Bajs
Oksidativni stres i zloćudne bolesti (0098101) , voditelj: Neven Žarković
Okus i tekstura tradicionalnog paškog sira (0178023) , voditelj: Dubravka Samaržija
Oligomerni proteini: dinamika proteinske konformacije (0177150) , voditelj: Maja Pavela-Vrančić
Oluje i prirodne katastrofe u Hrvatskoj (0004001) , voditelj: Branka Ivančan-Picek
Onečišćenje zraka - procjena izloženosti i zdravstvenih učinaka (0022002) , voditelj: Krešimir Šega
Onomastička istraživanja u Hrvatskoj (0212104) , voditelj: Petar Šimunović
Općeslavenski lingvistički atlas (OLA) i Europski lingvistički atlas (ELA) (0101006) , voditelj: Dalibor Brozović
Operacionalizacija i kroskulturalna validacija mjera emocionalne inteligencije (0009023) , voditelj: Vladimir Takšić
Operativno istraživanje hrvatskih povijesnih gradova: prostor i arhitektura (0054018) , voditelj: Vladimir Bedenko
Operativno liječenje u prevenciji glaukomske sljepoće i slabovidnosti (0134006) , voditelj: Zdravko Mandić
Opis i ponašanje kvantnih sistema u interakciji (0098043) , voditelj: Tomislav Živković
Opis zemalja Kraljevine Hrvatske na vojnim kartama 18. i 19. stoljeća (0019021) , voditelj: Mirko Valentić
Oplemenjivanje graška za zrno (Pisum sativum) za potrebe stočarstva (0079015) , voditelj: Mirko Stjepanović
Oplemenjivanje hibridnog suncokreta na visok urod i kakvoću zrna (0073006) , voditelj: Miroslav Krizmanić
Oplemenjivanje i genetika kvantitativnih svojstava lucerne (0073007) , voditelj: Svetislav Popović
Oplemenjivanje i genetika kvantitativnih svojstava soje (0073005) , voditelj: Marija Vratarić
Oplemenjivanje i šumsko sjemenarstvo (0024001) , voditelj: Joso Gračan
Oplemenjivanje kukuruza na rodnost i otpornost prema bolestima (0106001) , voditelj: Branko Palaveršić
Oplemenjivanje ozime pšenice na rodnost i kvalitetu (0106003) , voditelj: Slobodan Tomasović
Opseg i struktura rječnika u funkciji obrazovnih procesa (0130488) , voditelj: Vlasta Erdeljac
Optičke interakcije i organizacijski procesi u materiji (0098029) , voditelj: Stjepan Lugomer
Optičko filtriranje, interferometrija i holografija (0035005) , voditelj: Nazif Demoli
Optimalizacija hidromelioracijskih sustava za odvodnju (0082232) , voditelj: Josip Marušić
Optimalizacija rada semaforskih uređaja na užem području grada Splita (0083162) , voditelj: Dražen Cvitanić
Optimalizacija tehnologija i sorti u uzgoju povrća (0147003) , voditelj: Dean Ban
Optimalizacija udjela 18:3W3, ribljeg ulja i aminokiselina u hrani mlađa soma (0079031) , voditelj: Ivan Bogut
Optimalna gnojidba za povrće visoke nutritivne kvalitete (0178017) , voditelj: Mirjana Ćustić
Optimalno projektiranje mehanizama mobilnih konstrukcija (0120024) , voditelj: Dragutin Ščap
OPTIMIRANJE I UNAPREĐENJE OSNIVANJA ENERGETSKIH SUSTAVA PLOVNIH OBJEKATA (0120058) , voditelj: Ante Šestan
Optimiranje izbora fluida za ispiranje vodoravnih bušotina (0195041) , voditelj: Nediljka Gaurina-Međimurec
Optimiranje parametara ispitivanja karakteristika električnih detonatora (0195027) , voditelj: Igor Zorić
Optimiranje planiranja i upravljanja radom hidroenergetskih sustava (0023026) , voditelj: Elis Sutlović
Optimizacija energetskih sustava uz održive uvjete zaštite okoliša (0069014) , voditelj: Zmagoslav Prelec
Optimizacija javnog prijevoza grada Zagreba (0193011) , voditelj: Vladimir Marić
Optimizacija specifičnih geodetskih osnova i deformacijska analiza (0007014) , voditelj: Zdravko Kapović
Optimizacija termodinamičkih procesa u uporabi geotermalne energije (0195045) , voditelj: Miroslav Golub
Optimiziranje cestovnih raskrižja (0135013) , voditelj: Ivan Legac
Oralne prekanceroze i paraneoplazije (0065008) , voditelj: Ana Cekić-Arambašin
Organizacija heterokromatinskih sekvenci DNA u genomima beskralješnjaka (0098075) , voditelj: Miroslav Plohl
Organizacija i evaluacija patoanatomskog tumorskog registra i banke tumora (0134002) , voditelj: Mladen Belicza
Organizacija informacija i znanja u elektroničkom obrazovnom okruženju (0130462) , voditelj: Jadranka Lasić-Lazić
Organizacija, očuvanje i uporaba hrvatske knjižne baštine (0122027) , voditelj: Tatjana Aparac-Jelušić
Organizacijska kultura u funkciji djelotvornosti organizacije (0016013) , voditelj: Miroslav Žugaj
Organizirano kućno rukotvorstvo u 19. i 20. stoljeću u Hrvatskoj (0130414) , voditelj: Tihana Petrović
Orijentacijska dinamika u makromolekulnim sustavima (0062070) , voditelj: Srećko Valić
Osiguranje kvalitete - pretpostavka uspješnog marketinga (0081005) , voditelj: Ivan Mencer
Osnove vrednovanja prostora za opću teoriju prostornog i krajobraznog planiranja (0054030) , voditelj: Oleg Grgurević
Osnovna geokemijska karta Republike Hrvatske (0181006) , voditelj: Josip Halamić
Osnovna geološka karta Republike Hrvatske 1:50 000 (0181001) , voditelj: Marko Šparica
Osnovna hidrogeološka karta Republike Hrvatske - OHGK (0181002) , voditelj: Ante Pavičić
Osnovna inženjerskogeološka karta RH (0181003) , voditelj: Renato Buljan
Osobine ličnosti i prirodni jezik (0194106) , voditelj: Boris Mlačić
Osobitosti maloljetničke delinkvencije prije,tijekom i nakon rata (0115016) , voditelj: Mladen Singer
Osobitost uremijskog sindroma (0141001) , voditelj: Dragan Ljutić
Osposobljenost vel.hrv.pod. za učinkovitu konkurenciju na globalnom tržištu (0055009) , voditelj: Marin Buble
Osteoporoza - učinak ciljane tjelesne aktivnosti (0034203) , voditelj: Stjepan Heimer
Osteoprotegerin u postmenopauzi i osteoporozi - kliničko značenje (0214200) , voditelj: Vesna Kušec
Otkopavanje stijenskih masa u skladu sa zaštitom prirode (0195043) , voditelj: Slavko Vujec
Ovrha pomorskih tereta i hipoteka (0115022) , voditelj: Vinko Hlača
Ozljede kralješnice u Republici Hrvatskoj (0151002) , voditelj: Gojko Buljat
Označena baza i sintaktički ustroj hrvatskih rečenica (0130441) , voditelj: Božidar Tepeš
Paleolitik i mezolitik Hrvatske: naseljavanje istočnog Jadrana u pleistocenu (0101018) , voditelj: Vesna Malez
Paradigma i praksa poduzetništva (0010014) , voditelj: Vjekoslava (Slavica) Singer
Parametarska istraživanja dinamike nagibnih vlakova (0120060) , voditelj: Nenad Dujmović
Parametri za planiranje i programiranje prostora za visoko obrazovanje (0054025) , voditelj: Hildegard Auf-Franić
Parazitna mikopopulacija korova u okopavinama (0079010) , voditelj: Draženka Jurković
Patofiziologija cerebrospinalnog likvora i intrakranijskog tlaka (0108134) , voditelj: Marijan Klarica
Patofiziološki mehanizmi akutnog zatajenja bubrega u sepsi (0044005) , voditelj: Mladen Knotek
Patogeneza eksperimentalne legioneloze (0062024) , voditelj: Miljenko Dorić
Patomorfološke značajke oksidativnog stresa u regeneraciji jetre (0108254) , voditelj: Mira Ščukanec-Špoljar
Pedagoški aspekti curriculuma inovativne osnovne škole (0009025) , voditelj: Marko Mušanović
Pedološko-vegetacijska istraživanja šumskih ekosustava Hrvatske (0068104) , voditelj: Nikola Pernar
Pentadekapeptid BPC 157 - daljnja istraživanja (0108196) , voditelj: Predrag Sikirić
Percepcija psihosocijalne klime i osobine ličnosti zatvorenika (0013116) , voditelj: Milko Mejovšek
Percepcija Turaka u hrvatskoj latinističkoj historiografiji 16. i 17. stoljeća (0019051) , voditelj: Pavao Knezović
Perinatalno oštećenje mozga u djece s patološkim fetoplacentarnim dopplerom (0072002) , voditelj: Vlatka Mejaški-Bošnjak
Perspektive integriranja u Europsku uniju (0017004) , voditelj: Višnja Samardžija
Perspektive ustavnog uređenja Republike Hrvatske (0066001) , voditelj: Branko Smerdel
Perzistentna organohalogena zagadivala u nekim obalnim podrucjima Dalmacije (0098131) , voditelj: Mladen Picer
Pesticidi, postojana i hlapljiva organska onečišćenja u okolišu (0022003) , voditelj: Vlasta Drevenkar
Pilot projekat praćenja patologije u svinja (0053080) , voditelj: Tomislav Balenović
Pismenost i obrazovanost u Hrvatskoj - evolucija u vremenu i prostoru (0070020) , voditelj: Snježana Mrđen
Pitanja usmene i pučke poetike (0189004) , voditelj: Tanja Perić-Polonijo
Planiranje i razvoj zračnog prometa Hrvatske (0135002) , voditelj: Sanja Steiner
Planiranje i vođenje elektroenergetskog sustava u tržišnim uvjetima (0036046) , voditelj: Sejid Tešnjak
Platon i platonizam u europskoj filozofijskoj tradiciji (0191014) , voditelj: Marie-Elise Zovko
Pneumonije-dijagnostički i terapijski algoritmi (0108160) , voditelj: Ilija Kuzman
Poboljšanja energetskih pretvorbi u turbostrojevima (0120011) , voditelj: Branimir Matijašević
Poboljšanje ekoloških parametara pri proizvodnji kože (0125053) , voditelj: Željko Bajza
Poboljšanje hranidbene vrijednosti nekih krmiva u hranidbi peradi (0053061) , voditelj: Vlasta Šerman
Poboljšanje materijala i postupaka u stomatološkoj protetici (0065902) , voditelj: Denis Vojvodić
Podmorska arheološka istraživanja antičkih luka hrvatskog priobalja (0070018) , voditelj: Zdenko Brusić
Podučavanje i učenje njemačkog jezika u Hrvatskoj (0130430) , voditelj: Maja Häusler
Poduzetničkim upravljanjem prema razvoju agroturizma (0079057) , voditelj: Jadranka Deže
Pogonska čvrstoća konstrukcija i strojeva (0023023) , voditelj: Željko Domazet
Pojavnost, osobine i stajališta o prisvajanju autorskog vlasništva u biomedicini (0062044) , voditelj: Mladen Petrovečki
Pojmovnik književne teorije (0130768) , voditelj: Vladimir Biti
Pokretljivost korisnika i usluga u novoj generaciji mreža (0036030) , voditelj: Ignac Lovrek
Polazišta, ciljevi i pravci ekonomskog razvoja Hrvatske (0101104) , voditelj: Gordan Družić
Policija i zaštita osjetljivih skupina: maloljetnika, žena i manjina (0204008) , voditelj: Irena Cajner Mraović
Policikličke strukture sa silicijem, germanijem i kositrom (0098147) , voditelj: Davor Margetić
Polimorfizam u VDR genu u obiteljima oboljelim od Gravesove bolesti (0127101) , voditelj: Ivan Karner
Političke ideologije, stranke, vjere i institucije u Hrvata u XIX. i XX. st. (0019032) , voditelj: Jure Krišto
Političke stranke u Slavoniji, Srijemu i Baranji u 19. i 20. stoljeću (0019063) , voditelj: Mato Artuković
Politički život u hrvatskom društvu od druge polovine XIX. do početka XX. st. (0019031) , voditelj: Zlatko Matijević
Političko obrazovanje i demokracija (0015003) , voditelj: Vladimir Vujčić
Politologija i politički pluralizam (0015019) , voditelj: Ivan Prpić
Položaj i razvoj Hrvatske 1918.-1941. (0019042) , voditelj: Bosiljka Janjatović
Poluvodički materijali za optoelektroniku (0098045) , voditelj: Branko Šantić
Ponašajni i emocionalni problemi djece i mladih u Hrvatskoj (0108308) , voditelj: Vlasta Rudan
Ponašanje bubrivih stijena u geotehničkim građevinama (0110221) , voditelj: Ivan Vrkljan
Populacijska struktura Hrvatske - antropoarheološki pristup (0196004) , voditelj: Stašo Forenbaher
Populacijska struktura Hrvatske - antropogenetički pristup (0196005) , voditelj: Pavao Rudan
Populacijska struktura Hrvatske - antropokibernetički modeli (0196003) , voditelj: Veljko Jovanović
Populacijska strukturaHrvatske - biomedicinski pristup (0196001) , voditelj: Nina Smolej Narančić
Populacijska struktura Hrvatske - sociokulturni pristup (0196002) , voditelj: Anita Sujoldžić
Poremećaji razvitka mozga tijekom citomeglovirusne infekcije (0062006) , voditelj: Ester Pernjak Pugel
Portland cement, hidratacija i opasni otpadi (0011009) , voditelj: Petar Krolo
Posjed, plemstvo, gospodstvo (0070017) , voditelj: Mladen Ančić
Poslovna strategija naftne tvrtke na globanom tržištu (0195037) , voditelj: Igor Dekanić
Posljedice ratnog stresa na razvoj i dinamiku psihosomatskih poremećaja (0070054) , voditelj: Ana Proroković
Posttraumatski stresni poremećaj djece ratnih veterana :kauzalni model (0219262) , voditelj: Željka Vukšić-Mihaljević
Posttraumatski stresni poremećaj i funkcija stomatognatog sustava (0062059) , voditelj: Ivone Uhač
Postupci integracije unutar složenih mehatroničkih sustava (0036032) , voditelj: Fetah Kolonić
Postupci za povećanje kvalitete i iskoristivosti podataka (0036055) , voditelj: Mirta Baranović
POTICANJE EKOLOŠKOGA OBRAZOVANJA MLADIH U ISTOČNOJ SLAVONIJI (0122029) , voditelj: Edita Borić
Pouzdanost EES u uvjetima dereguliranog tržišta električne energije (0165116) , voditelj: Srete Nikolovski
Povećanje kvalitete i prinosa šećerne repe oplemenjivanjem (0079022) , voditelj: Andrija Kristek
Povećanje poljske klijavosti sjemena šećerne repe (0079058) , voditelj: Suzana Kristek
Povećanje produktivnosti i smanjenje troškova obrade odvajanjem strugotine (0069020) , voditelj: Elso Kuljanić
Povezanost kvalitete života i psihološkog aspekta bolesnika s Acne vulgaris (0134017) , voditelj: Mirna Šitum
Povijesni atlas gradova (0205002) , voditelj: Mirela Slukan Altić
Povijesni, socijalni i kulturni identitet Hrvata izvan domovine (0194301) , voditelj: Ivan Čizmić
Povijest alkemije u Hrvata (0101028) , voditelj: Snježana Paušek - Baždar
Povijest civilne i vojne istočne Hrvatske u 18. i 19. stoljeću (0019062) , voditelj: Zlata Živaković-Kerže
Povijest Dubrovnika i Dubrovačke Republike (0101109) , voditelj: Nenad Vekarić
Povijest hrvatske sintakse (0009015) , voditelj: Diana Stolac
Povijest pomorstva hrvatskog dijela Jadrana (0070003) , voditelj: Mithad Kozličić
Povijest prirodnih i matematičkih znanosti u Hrvata (0101103) , voditelj: Žarko Dadić
Površinski aktivne tvari, procesi u otopinama i na međupovršinama (0098031) , voditelj: Nada Filipović-Vinceković
Pozicioniranje hrvatskih financijskih institucija u susretu s globalnim izazovima (0067030) , voditelj: Marija Tomašević Lišanin
Praćenje bolesnika s obliterirajućom aterosklerozom (0044011) , voditelj: Tomislav Šoša
Praćenje i kontrola patologije i bolesti kunića (0053355) , voditelj: Ruža Sabočanec
Praćenje promjena antropološkog statusa djece u hrvačkim sportovima (0034214) , voditelj: Hrvoje Sertić
Praktična filozofija i estetika u Hrvatskoj (0191003) , voditelj: Pavo Barišić
Prapovijesni identitet sjeverne Hrvatske (0197001) , voditelj: Kornelija Minichreiter
Prapovijest našeg primorja (0070034) , voditelj: Brunislav Marijanović
Pravni aspekti globalizacije tržišta vrijednosnih papira (0115014) , voditelj: Edita Čulinović-Herc
Prediktivna uloga genetskog čimbenika na terapijski ishod u liječenju psihoza (0108099) , voditelj: Neven Henigsberg
Prednji ili stražnji operacijski pristup (0062076) , voditelj: Marin Stančić
Predrimska civilizacija u sjevernoj Hrvatskoj, zadnja 4 stoljeća pr. Kr. (0130409) , voditelj: Nives Majnarić-Pandžić
Preduvjeti osiguranja kvalitete u visokom školstvu (0009004) , voditelj: Jasminka Ledić
Predviđanje strukture i djelovanja membranskih polipeptida (0177163) , voditelj: Davor Juretić
Prefabrikacija tkiva u plastičnoj kirurgiji (0198006) , voditelj: Rado Žic
Prehrambeni rizici za osteoporozu u omnivora i vegetarijanaca (0058028) , voditelj: Irena Colić Barić
Prenatalni test probira za Downov sindrom i oštećenje neuralne cijevi (0062017) , voditelj: Bojana Brajenović-Milić
Pretvorba društvenog vlasništva na nekretninama (0115010) , voditelj: Petar Simonetti
Prevalencija i rizični čimbenici depresije u bolesnika sa šećernom bolešću (0045004) , voditelj: Željko Metelko
Prevencija ovisnosti odgojem-pledoaje za visokoškolsku nastavu (0070007) , voditelj: Zora Itković
Prevencija ranog karijesa u djece (0065101) , voditelj: Olga Lulić Dukić
Prevencija slabovidnosti djece u dobi od 0 do 7 godina u gradu Osijeku (0127121) , voditelj: Zlatko Balog
Preživljenje oboljelih od raka u Hrvatskoj, 1987-1996. (0005001) , voditelj: Marija Strnad
Pridnene životne zajednice Jadranskoga mora (0001005) , voditelj: Boris Antolić
Prihvatljivost funkcionalne hrane na bazi kozjeg ili kravljeg mlijeka te sirutke (0058005) , voditelj: Ljubica Tratnik
Prihvatljivost porivnog sustava po energiji, sigurnosti, ekologiji i održavanju (0112009) , voditelj: Enco Tireli
Prijelazne pojave u elektroenergetskim sustavima (0084001) , voditelj: Muharem Mehmedović
Prijenos smrtonosnih signala u knockout i tumorskim stanicama (0119118) , voditelj: Biserka Nagy
Prijevodna ekvivalencija u švedsko-hrvatskim i hrvatsko-švedskim prijevodima (0130412) , voditelj: Goranka Antunović
Prilagodba hrvatske poljoprivrede zahtjevima pridruživanja EU (0178021) , voditelj: Tito Žimbrek
Prilagodba hrvatskog građanskopravnog uređenja europskome (0066007) , voditelj: Nikola Gavella
Prilagođavanje resursa u funkcji razvitka obiteljske poljoprivrede (0079055) , voditelj: Božidar Petrač
Prilozi za povijest Zapadne Hrvatske (Istra, Kvarnersko primorje, Gorski kotar) (0101037) , voditelj: Petar Strčić
Primarna perkutana koronarna angioplastika i oksidativni stres (0108337) , voditelj: Vjeran Nikolić Heitzler
Primarni glaukom otvorenog kuta i diabetes (0108257) , voditelj: Jakov Šikić
Primijenjena fiziologija tenisa (0034205) , voditelj: Branka Matković
Primjena algebre u geometriji (0083031) , voditelj: Zdravka Božikov
Primjena biometrike u agronomskim istraživanjima (0178007) , voditelj: Marija Pecina
Primjena, biotransformacija i kinetika lijekova i vakcina u peradi i činčila (0053359) , voditelj: Darko Sakar
Primjena Doppler ultrazvuka kod bolesti nativnih bubrega u odraslih i djece (0108338) , voditelj: Boris Brkljačić
Primjena fuzzy logike u procesu bojadisanja i metrici boje (0117004) , voditelj: Đurđica Parac-Osterman
Primjena granuliranih nitrifikanata i denitrifikanata u obradi otpadnih voda (0058030) , voditelj: Margareta Glancer-Šoljan
Primjena matrice defektabilnosti u ljevaoničkoj proizvodnji (0152017) , voditelj: Ivan Budić
Primjena molekularne patologije u novotvorinama ženskog spolnog sustava (0108116) , voditelj: Stanko Jukić
Primjena nemetalnih materijala u betonskim konstrukcijama (0082203) , voditelj: Zorislav Sorić
Primjena numeričkih metoda na determinističke matematičke modele u biologiji (0037124) , voditelj: Miljenko Marušić
Primjena numeričkih modela u projektima sanacije graditeljske baštine (0082229) , voditelj: Veselin Simović
Primjena sigurnosti metalnih i drvenih konstrukcija (0054023) , voditelj: Marta Sulyok-Selimbegović
Primjena umjetne inteligencije u robotici i proizvodnim sustavima (0120025) , voditelj: Branko Novaković
Primjenjena istraživanja jelenske divljači (0053301) , voditelj: Zdravko Janicki
Primjenjena istraživanja komponenata i sustava obnovljivih izvora energije (0069001) , voditelj: Bernard Franković
Primjenjena makroekonometrija u Hrvatskoj:VAR metodologija (0067031) , voditelj: Boris Cota
Primjenjeni elektromagnetizam u komunikacijskim tehnologijama (0036043) , voditelj: Zvonimir Šipuš
Priprava i analitička primjena potenciometrijskih senzora (0011005) , voditelj: Njegomir Radić
Priprava i svojstva metalocena i heterocikla (0058023) , voditelj: Vladimir Rapić
Priprava i svojstva površina metala od značaja u zaštiti okoliša (0098126) , voditelj: Dunja Čukman
Priroda i reaktivnost organskih tvari u moru i okolišu (0098122) , voditelj: Božena Ćosović
Prirodna raznolikost i selekcija simbioznih fiksatora dušika (0178046) , voditelj: Sanja Sikora
Prirodni i "umjetn" um: od kauzalnosti do intencionalnosti (0191010) , voditelj: Zdravko Radman
Prirodni izotopi niskih aktivnosti i razvoj instrumentacije (0098014) , voditelj: Bogomil Obelić
Prirodni zeoliti u zaštiti okoliša (0011007) , voditelj: Jelena Perić
Pristup nagloj srčanoj smrti (0141021) , voditelj: Drago Rakić
Prisutnost Shakespearea u hrvatskoj kulturi: aspekti i značenje (0130458) , voditelj: Janja Ciglar-Žanić
PROBLEMATIKA NASTANKA ANTIČKIH GOSPODARSKIH I REZIDENCIJALNIH KOMPLEKSA U ISTRI (0140015) , voditelj: Vesna Girardi - Jurkić
Problematika unosa alohtonih organizama brodovima (0224001) , voditelj: Josip Lovrić
Problematika unosa alohtonih organizama brodovima (0275001) , voditelj: Josip Lovrić
Problem pospanosti: psihofiziološki i bihevioralni aspekti (0022007) , voditelj: Biserka Radošević-Vidaček
Problem utemeljenja u klasičnoj etičkoj tradiciji (0191013) , voditelj: Josip Talanga
Procesi erozije I erozijske korozije u kondenzacijskim parnim turbinama (0069025) , voditelj: Branko Staniša
Procesi i interakcije u heterogenim sustavima čvrsto/tekuće (0098061) , voditelj: Damir Kralj
Procesi međudjelovanja brzih iona i tvari (0098013) , voditelj: Milko Jakšić
Procesi prijenosa u višefaznom reaktoru uz održivi razvoj (0011006) , voditelj: Edita Mitrović-Kessler
Procesi radikalskih polimerizacija (0125020) , voditelj: Zvonimir Janović
Procesiranje i ocjenjivanje akustičkog signala u komunikacijama (0036011) , voditelj: Branko Somek
Procesi u unutarnjim atomskim ljuskama (0119264) , voditelj: Ksenofont Ilakovac
Procesna svojstva disperznih sustava (0125060) , voditelj: Antun Glasnović
Procesni informacijski sustav dereguliranog elektroenergetskog sustava (0069013) , voditelj: Juraj Šimunić
Procesni parametri proizvodnje i dizajn odjeće (0117003) , voditelj: Dubravko Rogale
Proces obrazovanja u funkciji optimiziranja pomorskog prometa (0224002) , voditelj: Luko Milić
Proces obrazovanja u funkciji optimiziranja pomorskog prometa (0275002) , voditelj: Luko Milić
Procjena izdržljivosti kontrukcija s motrišta mehanike loma (0152018) , voditelj: Franjo Matejiček
Procjena kakvoće ratarskih kultura (0073009) , voditelj: Zorica Jurković
Procjena parametara u matematičkim modelima (0235001) , voditelj: Rudolf Scitovski
Procjena struktura genetskih kovarijanci (0178031) , voditelj: Miroslav Kapš
Procjena učinka medicinskog časopisa na hrvatsku medicinsku zajednicu (0108182) , voditelj: Matko Marušić
Procjena vitaliteta tkiva primjenom bioimpedance i neionizirajućeg zračenja (0192009) , voditelj: Želimir Korać
Profilaksa anemije u svinja (0053388) , voditelj: Ante Svetina
Prognostički čimbenici u akutnom pankreatitisu (0062032) , voditelj: Davor Štimac
Prognostički faktori, dijagnostika i terapija hemoblastoza (0108107) , voditelj: Branimir Jakšić
Prognostički faktori i liječenje zloćudnih bolesti djece (0108139) , voditelj: Josip Konja
Prognostički pokazatelji biološkog ponašanja karcinoma štitnjače (0214202) , voditelj: Zdenka Bence-Žigman
Programirane biosinteze i genotoksični rizik (0098114) , voditelj: Renato Batel
Program probira za rak jajnika (0108157) , voditelj: Asim Kurjak
Program stjecanja obrazovne kompetencije predmetnih nastavnika (0131002) , voditelj: Vlatka Domović
Program suzbijanja mastitisa (0053101) , voditelj: Marijan Cergolj
Proizvodnja biomase mekih listača u bioenergetskim kulturama (0068102) , voditelj: Davorin Kajba
Proizvodnja i karakterizacija mišjih mutanti za NKG2A i NKG2D gene (0062005) , voditelj: Bojan Polić
Proizvodnja i percepcija govora (0130421) , voditelj: Damir Horga
Projektiranjem pređe i pletiva do kvalitetnog proizvoda (0117007) , voditelj: Miroslav Srdjak
Prometna politika i strategijsko planiranje razvoja (0193007) , voditelj: Josip Božičević
Propagacijski parametri digitalnih radijskih sustava (0023014) , voditelj: Igor Zanchi
Propisane kazne i kažnjavanje u uvjetima djelovanja hrvatske sudbene vlasti (0066999) , voditelj: Željko Horvatić
Proračun dozvoljenih strujnih opteretivosti energetskih kabela (0023007) , voditelj: Branislav Jajac
Proračun i mjerenje deformacija geotehničkih konstrukcija (0082206) , voditelj: Antun Szavits-Nossan
Prospektivna studija utjecaja vitamina B12 i folne kiseline na smanjenje homoci (0134020) , voditelj: Ivo Lovričević
Prostori književnog svijeta: ka tipologiji književne topografije (0070028) , voditelj: Stipe Grgas
Prošireni pi-sistemi i molekularne spektroskopije (0098057) , voditelj: Goran Baranović
Proširenje Europske Unije i kretanje radne snage (0115020) , voditelj: Nada Bodiroga-Vukobrat
Proteini i šećeri u biljnom razvitku (0119113) , voditelj: Marijana Krsnik-Rasol
Protetski materijali (0065100) , voditelj: Jasenka Živko-Babić
Protežnosni betonski mostovi od prethodno izrađenih nosača (0110281) , voditelj: Zvonimir Marić
Protonski afiniteti i reakcije prijenosa protona u kemiji (0098058) , voditelj: Zvonimir Maksić
Protopovijest i rana povijest sjeverne i srednje Dalmacije (0070023) , voditelj: Slobodan Čače
Protrombotički čimbenici u cerebrovaskularnim bolestima kod djece (0214212) , voditelj: Renata Zadro
Proučavanje metoda rada u tehnološkom procesu (0110261) , voditelj: Petar Đukan
Proučavanje razvoja mikrostrukture i svojstava tijekom skrućivanja odljevaka (0124004) , voditelj: Faruk Unkić
Proučavanje visokoenergijskog kozmičkog gama zračenja na opservatoriju CROATEA (0098144) , voditelj: Daniel Ferenc
Psihobiološki korelati psihičkih poremećaja i stresa kod djece (0198013) , voditelj: Dubravka Kocijan-Hercigonja
Psihoneuroimunološki mehanizmi u nastanku alopecije areate i lihen ruber planusa (0062063) , voditelj: Daniela Malnar Dragojević
Psihosocijalni aspekti političkog ponašanja (0194105) , voditelj: Ivan Rimac
Psihosocijalni aspekti psihopatologije u djetinjstvu i adolescenciji (0070012) , voditelj: Anita Vulić-Prtorić
Psihosocijalni aspekti socijalne rekonstrukcije zajednica (0130485) , voditelj: Dean Ajduković
Psihosocijalni indikatori kvalitete življenja (0194101) , voditelj: Ljiljana Kaliterna Lipovčan
Psihotrauma i obitelj (0062055) , voditelj: Tanja Frančišković
Pukotinska korozija celika, netoksicni korozijski inhibitori (0101020) , voditelj: Olga Šarc-Lahodny
Racionalno opremanje mehanizacijom agrokompleksa (0073011) , voditelj: Vinko Duvnjak
Racionalnost (0009007) , voditelj: Boran Berčić
Računala i procesi (0036006) , voditelj: Mario Žagar
Računalna obrada i prijenos slike u patologiji (0108238) , voditelj: Sven Seiwerth
Računalna potpora obrazovanju (0036041) , voditelj: Vedran Mornar
Računalni algoritmi za dinamičku simulaciju slijetanja zrakoplova (0120033) , voditelj: Zdravko Terze
Računalni i didaktički aspekti inteligentnih autorskih alata u obrazovanju (0177110) , voditelj: Slavomir Stankov
Računalno proučavanje strukture i funkcije proteina (0098151) , voditelj: David Smith
Računalom integrirani modeli u oblikovanju deformiranjem (0120006) , voditelj: Miljenko Math
Računalom podržana mikrokirurgija i tele-kirurgija nosa i sinusa (0108543) , voditelj: Ivica Klapan
Računarski simulacijski model pomorskog edukativnog sustava Hrvatske (0171007) , voditelj: Zlatan Kulenović
Radioaktivnost okoliša i zaštita od zračenja (0022001) , voditelj: Gordana Marović
Radioaktivnost u okolišu; radon (0122005) , voditelj: Josip Planinić
Radiobrahikemoterapija u liječenju uznapredovalog raka vrata maternice (0216014) , voditelj: Eduard Vrdoljak
Radionuklidi u prirodnim sustavima (0098128) , voditelj: Delko Barišić
Rad kao odgojna vrijednost u komunama za ovisnike (0070043) , voditelj: Zlatko Miliša
Rane i kasne posljedice intrauterinog lifestyle-a (0127131) , voditelj: Dubravko Habek
Rano otkrivanje i etiopatogeneze karcinoma prostate (0219202) , voditelj: Josip Galić
Raspodijeljeni sustavi upravljanja proizvodnim procesima korištenjem agenata (0069015) , voditelj: Nino Stojković
Raspodijeljeni ugrađeni računalni sustavi (0036051) , voditelj: Leo Budin
Rasprostranjenost toksoplazmoze u sinantropnih glodavaca (0053075) , voditelj: Viktorija Kutičić
Rast i morfologija kristala ravnotežnog oblika površine (0035006) , voditelj: Zlatko Vučić
Rast i razvoj liječene djece s tumorima mozga i hemoblastozama (0134009) , voditelj: Tomislav Franjo Hajnžić
Raznolikost, održivost i značajke zajednica slatkovodnih riba Hrvatske (0119122) , voditelj: Milorad Mrakovčić
Raznolikost staništa i faune kopnenih voda u Hrvatskoj (0119121) , voditelj: Mladen Kerovec
Raznolikost , struktura i evolucija genoma viših biljaka i nekih životinja (0119112) , voditelj: Dražena Papeš
Razredni diskurs i učenje stranog jezika (0070010) , voditelj: Sanja Čurković Kalebić
Razvijanje metodologije saniranja opasnih mjesta na cestama (0193010) , voditelj: Ivan Dadić
Razvitak Hrvatske između autopoiesisa i alopiesisa (0010012) , voditelj: Ante Lauc
Razvitak i plastičnost čeonog režnja mozga čovjeka (0108118) , voditelj: Ivica Kostović
Razvoj analitičkih metoda i kombinatorne kemije u sintezi biblioteka peptida (0098142) , voditelj: Ivan Habuš
Razvoj biosenzora i metode mjerenja antioksidativnog statusa krvi (0125054) , voditelj: Stjepan Milardović
Razvoj hrvatskih jezičnih resursa (0130418) , voditelj: Marko Tadić
Razvoj i bolesti osovinskih organa u čovjeka (0216002) , voditelj: Mirna Saraga-Babić
Razvoj i evaluacija konstruktivističkog kurikuluma fizike (0119266) , voditelj: Rudolf Krsnik
Razvoj i istraživanje složenih postupaka pročišćavanja voda (0125017) , voditelj: Laszlo Sipos
Razvoj instrumenata za kvantitativna mjerenja u ekonomiji (0010016) , voditelj: Jasna Horvat
Razvoj i primjena elektrokemijskih senzora (0058016) , voditelj: Božidar Grabarić
Razvoj i primjena modela u kemiji i bioinformatici (0098034) , voditelj: Nenad Trinajstić
Razvoj komunikacije i jezika u djece s ranim mozgovnim oštećenjima (0013001) , voditelj: Marta Ljubešić
Razvoj konstrukcijskih sustava metodama probabilističke sigurnosti (0082215) , voditelj: Ivica Džeba
Razvoj kulture Hrvata na tlu sjeverne Dalmacije od 7. do 12. stoljeća (0070031) , voditelj: Janko Belošević
Razvoj maloprodajne strukture u Republici Hrvatskoj (0010015) , voditelj: Zdenko Segetlija
Razvoj materijala i procesa računalnim modeliranjem (0120032) , voditelj: Tomislav Filetin
Razvoj metoda i tehnika detekcije u hipernuklearnoj fizici (0036056) , voditelj: Tomislav Petković
Razvoj metoda upravljanja sigurnošću informacijskih sustava (0016010) , voditelj: Željko Hutinski
Razvoj modela cjeloživotnog obrazovanja učitelja i nastavnika (0100503) , voditelj: Vlasta Vizek Vidović
Razvoj modela procesa hidratacije (0125002) , voditelj: Tomislav Matusinović
Razvoj nacionalnog etalona temperature (0120028) , voditelj: Davor Zvizdić
Razvojna i populacijska biologija glavate želve u Jadranskom moru (0119164) , voditelj: Gordana Lacković-Venturin
Razvojna neuropatologija genetskih malformacija moždane kore čovjeka (0108001) , voditelj: Božo Krušlin
Razvoj nekonvencionalnog zrakoplovstva za Jadransko priobalje (0193014) , voditelj: Borivoj Galović
Razvojni akteri i ekonomska modernizacija hrvatskoga društva (0194202) , voditelj: Drago Čengić
Razvojno istraživački laboratorij za radijski podatkovni prijenos i dozimetriju (0036040) , voditelj: Dina Šimunić
Razvoj novih funkcionalnih proizvoda i njihova stabilnost (0058021) , voditelj: Vesna Lelas
Razvoj novih terapijskih i dijagnostičkih supstancija za gensku terapiju raka (0125003) , voditelj: Mladen Mintas
Razvoj novinstva u Zadru (XIX i XX st.) (0070030) , voditelj: Josip Vidaković
Razvoj podvodnog zavarivanja i ispitivanja (0120018) , voditelj: Slobodan Kralj
Razvoj prijenosne mreže horizontalno struktuiranih elektroenergetskih sustava (0036008) , voditelj: Zdravko Hebel
Razvoj procesa proizvodnje visokokvalitetnih prehrambenih proizvoda (0113001) , voditelj: Vlasta Piližota
Razvoj proizvodnih mreža u obradi drva i proizvodnji namještaja (0068135) , voditelj: Tomislav Grladinović
Razvoj stanovništva i promjene obiteljskih struktura u Hrvatskoj (0067029) , voditelj: Jakov Gelo
Razvoj vrhunskih i ostalih tehnologija pridobivanja drva (0068109) , voditelj: Ante P.B. Krpan
Reakcije oksima i karbonilnih spojeva s kompleksima željeza (0108051) , voditelj: Nicoletta Burger
Reakcije organizma na promjene u prehrani (0108068) , voditelj: Ivančica Delaš
Reaktivacija fetalne plastičnosti u Alzheimerovoj bolesti (0108258) , voditelj: Goran Šimić
Reaktivni meduprodukti u osnovnom i pobudenom stanju (0098056) , voditelj: Mirjana Maksić
Reaktivni polimeri za specijalne namjene (0061001) , voditelj: Radivoje Vuković
Reaktivnost i reakcijski mehanizmi (0098032) , voditelj: Dunja Srzić
Recepcija odgojnoznanstvenih inovacija u hrvatskoj visokoj izobrazbi (0226001) , voditelj: Marko Pranjić
Reducirani način održavanja plodnosti tla u nasadima jabuke i šljive (0178038) , voditelj: Stjepan Sito
Reforma hrvatskog organizacijskog i funkcionalnog građanskog procesnog prava (0066015) , voditelj: Mihajlo Dika
Reforma pravnog sustava RH i pridruživanje Europskoj Uniji (0066010) , voditelj: Siniša Rodin
Reforme sustava socijalne sigurnosti u RH: determinante i perspektive (0066006) , voditelj: Vlado Puljiz
Regije i gradovi priobalja u hrvatskom gospodarstvu (0055006) , voditelj: Ivo Šimunović
Regionalizam u hrvatskim zemljama u 19. stoljeću (0070039) , voditelj: Josip Vrandečić
Regionalna analiza slivova Kupe i pritoka u kršu (0195049) , voditelj: Ranko Žugaj
REGIONALNI RAZVOJ HRVATSKE POLJOPRIVREDE (0067033) , voditelj: Petar Grahovac
Regionalno-geografska istraživanja Hrvatske (0119554) , voditelj: Dragutin Feletar
Registar zdravstvenih potreba starijih ljudi za institucijskom skrbi u Zagrebu (0121003) , voditelj: Jasminka Despot-Lučanin
Regualcija ekspresije i uloga izvanstaničnih proteina kvasca (0058025) , voditelj: Slobodan Barbarić
Regulacija ekspresije ektopeptidaza i opioidnih receptora (0098094) , voditelj: Jelka Gabrilovac
Regulacija krvnog optoka u poprečnoprugastom mišićju (0216007) , voditelj: Davor Eterović
Regulacija NK-staničnih receptora posredovana herpesvirusima (0062004) , voditelj: Stipan Jonjić
Regulacija rekombinacije i rekombinacijskog popravka (0098071) , voditelj: Mirjana Petranović
Regulacija transkripcije u eukariota (0098079) , voditelj: Marija Mary Sopta
Rekurentna selekcija i molekularni markeri u oplemenjivanju bilja (0178003) , voditelj: Vinko Kozumplik
RELACIJE EKIPNIH KARAKTERISTIKA ODBOJKAŠKE IGRE (0034218) , voditelj: Nenad Marelić
Religijski život na istočnom Jadranu u rimsko doba (0070052) , voditelj: Željko Miletić
Renesansne peripatetičke polemike (0191006) , voditelj: Mihaela Girardi Karšulin
Repertoar hrvatskih kazališta (4. knjiga) (0101357) , voditelj: Branko Hećimović
Reprezentacije klasicnih grupa (0037108) , voditelj: Marko Tadic
Reproduktivna toksikologija i učinci ksenobiotika (0058010) , voditelj: Jasna Kniewald
Restrikcije reprezentacija poluprostih Liejevih grupa i Liejevih algebri (0037121) , voditelj: Boris Širola
Revitalizacija i pogon sinkronih generatora (0036021) , voditelj: Zlatko Maljković
Riječ kao ishodište glazbenog izraza (0215005) , voditelj: Mirjana Siriščević
Rimski vojni logori u Hrvatskoj - Tilurij (0130460) , voditelj: Mirjana Sanader
Rizici smrtnosti i pobola u odrasloj populaciji Hrvatske (0022006) , voditelj: Mladen Pavlović
Rizik od erozije kao pokazatelj održivog gospodarenja tlom (0178049) , voditelj: Ivica Kisić
Rječnik crkvenoslavenskoga jezika hrvatske redakcije (0090002) , voditelj: Anica Nazor
Rječnik hrvatskoga kajkavskoga književnog jezika (0212002) , voditelj: Nada Vajs
RoboLab - Sustav vođenja i upravljanja automatiziranim plovnim laboratorijem (0036010) , voditelj: Zoran Vukić
Roditelji, vršnjaci i psihosocijalni razvoj adolescenata (0194102) , voditelj: Zora Raboteg-Šarić
Rodno (spolno) obilježavanje prostora i vremena u Republici Hrvatskoj (0100010) , voditelj: Jasenka Kodrnja
Romanika u međurječju Save i Drave i europska kultura (0009032) , voditelj: Vladimir Peter Goss
Romanizacija i kristijanizacija hrvatskog dijela južne Panonije (0101065) , voditelj: Branka Migotti
Romantizam: formiranje modernoga subjekta i europska ideja (0130445) , voditelj: Josip Užarević
Ruđer Bošković i hrvatske filozofske tradicije (0191015) , voditelj: Ivica Martinović
Ruralni turizam i ostali selektivni oblici turističke ponude (0147005) , voditelj: Zdenko Tomčić
Ruska književnost 20. stoljeća (0130502) , voditelj: Magdalena Medarić-Kovačić
Sakralno slikarstvo 16. i 17. stoljeća u Krčkoj i Porečko-pulskoj biskupiji (0009011) , voditelj: Nina Kudiš Burić
Samoevaluacija i samoregulacija osobnog razvoja (0070002) , voditelj: Katica Lacković-Grgin
Samoevaluacija u funkciji unapređivanja kvalitete odgoja i obrazovanja (0100502) , voditelj: Petar Bezinović
Savijanje tankostijenih štapova s distorzijom poprečnog presjeka (0023025) , voditelj: Radoslav Pavazza
Sedimenti i sedimentne stijene kao prirodni izvori mineralnih sirovina (0195034) , voditelj: Josip Tišljar
Sedimenti Jadranskog podmorja i priobalja (0119402) , voditelj: Mladen Juračić
Seizmički proračun a-b konstrukcija sa zidovima prema željenom stupnju ponašanja (0149165) , voditelj: Vladimir Sigmund
Seizmičnost Hrvatske (0119333) , voditelj: Marijan Herak
Selekcija u funkciji unapređ. proizvodnje mlijeka i mesa goveda (0079041) , voditelj: Sonja Jovanovac
Semantički Web kao omogućavatelj informacijske infrastrukture (0036033) , voditelj: Vlado Glavinić
Separacija dvofaznih sustava primjenom atricije i flotacije u koloni (0195039) , voditelj: Branko Salopek
Separacija i struktura metalnih materijala (0124003) , voditelj: Prosper Matković
Seril-tRNA-sintetaze: mehanizmi i kontrola serilacije u biosintezi proteina (0119650) , voditelj: Ivana Weygand-Đurašević
Sezonske varijacije u reprodukciji ovaca merinolandschaf pasmine (0053369) , voditelj: Velimir Sušić
Signa et litterae (0130428) , voditelj: Petar Selem
Signalni put SHH/PTCH/SMO u tumorima i malformacijama (0098091) , voditelj: Sonja Levanat
Sigurnost i zaštita mora (0171005) , voditelj: Stjepan Lakoš
Sigurnost i zaštita okoliša u prometu (0135005) , voditelj: Jasna Golubić
Sigurnost konstrukcija iz aspekta statističkih podataka djelovanja (0082214) , voditelj: Boris Androić
Sigurnost konstrukcija u slučaju djelovanja vjetra (0083151) , voditelj: Bernardin Peroš
Sigurnost plovidbe i zaštita morskog okoliša, pomorski prometni tokovi i sustav pomorskog obrazovanja u Hrvatskoj do 2020.godine (0112004) , voditelj: Pavao Komadina
Simulacija procesa i CAD/CAM metoda za poboljšanje točnosti savijanja (0152012) , voditelj: Branko Grizelj
Sintetaze dušikova monoksida u skeletnom mišiću (0062001) , voditelj: Romana Jerković
Sintetska, fotokemijska i strukturna istraživanja heterocikličkih spojeva (0125004) , voditelj: Marija Šindler
Sinteza i mikrostruktura metalnih oksida i oksidnih stakala (0098062) , voditelj: Svetozar Musić
Sinteza i struktura kompleksa-katalizatora u kemijskim i biološkim reakcijama (0119631) , voditelj: Marina Cindrić
Sinteza, karakterizacija i modificiranje polimera zračenjem (0098064) , voditelj: Franjo Ranogajec
Sinteza, molekulska struktura i funkcija policikličkih molekula (0098052) , voditelj: Kata Majerski
Sirovine i tehnologija prapovijesnih kultura u Hrvatskoj (0130496) , voditelj: Tihomila Težak-Gregl
Sistemi reducirane dimenzionalnosti: od organskih sintetskih do biomaterijala (0035015) , voditelj: Silvia Tomić
Sjemenarstvo i proizvodnja kukuruza (0079016) , voditelj: Vlado Guberac
Slabe interakcije i molekulsko prepoznavanje u sintezi materijala (0119630) , voditelj: Branko Kaitner
Slikarstvo i kiparstvo od 15. do 19. st. u Jadranskoj Hrvatskoj (0020007) , voditelj: Radoslav Tomić
Slobodni graft omentuma i regeneracija kalcificiranih tkiva (0053346) , voditelj: Josip Kos
Slobodni radikali, antioksidativni status i dijabetička angiopatija (0006632) , voditelj: Velimir Božikov
Slobodni radikali u biološkim sustavima (0006421) , voditelj: Janko Herak
Slučajni procesi sa skokovima i primjene (0037107) , voditelj: Zoran Vondraček
Smisao nove paradigme u politologiji (0015013) , voditelj: Davor Rodin
Socijalna prava izražavanja u Hrvatskoj (0015016) , voditelj: Ivan Pađen
Socijalne devijacije i antisocijalna ponašanja: interakcijski pristup (0194103) , voditelj: Vlado Šakić
Socijalni korelati Domovinskog rata (0130999) , voditelj: Ozren Žunec
Socijalno ekonomske značajke OPG mediteranskog područja (0091003) , voditelj: Stipe Radinović
Socijalnopedagoška dijagnoza (0013100) , voditelj: Nivex Koller - Trbović
Sociokulturni kapital i razvoj Hrvatske: između globalizacije i lokalizacije (0194204) , voditelj: Snježana Čolić
Sociološki aspekti mreže naselja u kontekstu tranzicije (0100002) , voditelj: Dušica Seferagić
Specifičnosti rasta i kakvoća mesa peradi i svinja (0079020) , voditelj: Gordana Kralik
Specijalni betoni (0082205) , voditelj: Velimir Ukrainczyk
Spektri seizmičke oštetljivosti konstrukcija (0149210) , voditelj: Dragan Morić
Splitska arhitektura 1945-2000 (0083071) , voditelj: Darovan Tušek
Spomenici starije hrvatske glazbe (0101036) , voditelj: Ennio Stipčević
Spoznajna oštećenja u bolesnika nakon cerebrovaskularnog inzulta (0219242) , voditelj: Josip Palić
Spoznajni i ontologijski vid suvremene simboličke logike (0070004) , voditelj: Mirko Jakić
Sprečavanje i liječenje razvojnih poremećaja u djece (0219111) , voditelj: Milivoj Boranić
Središnja regulacija simpatoinhibicije i hipotenzije za vrijeme hemoragije (0216015) , voditelj: Maja Valić
Središnji živčani sustav i šećerna bolest (0108253) , voditelj: Melita Šalković Petrišić
Srednje i kasno brončano doba u slavonskoj Posavini (0197009) , voditelj: Snježana Karavanić
Srednjovjekovna kamena skulptura u Istri i na Kvarneru (0009030) , voditelj: Marina Vicelja-Matijašić
Srednjovjekovna povijest Slavonije, Srijema i Baranje (0019061) , voditelj: Stanko Andrić
Srednjovjekovna umjetnička baština sjeverne Dalmacije (0070013) , voditelj: Emil Hilje
Srednjovjekovna znanstvena baština Hrvata (0203003) , voditelj: Franjo Šanjek
Srednjovjekovni izvori za hrvatsku povijest (0101118) , voditelj: Josip Barbarić
Srednjovjekovno arheološko naslijeđe Hrvatske (5.-16. stoljeće) (0197005) , voditelj: Željko Tomičić
Sređivanje i obradba glazbenih izvora u Hrvatskoj (0213001) , voditelj: Stanislav Tuksar
Stambeni prostor u informatičkom dobu (0054034) , voditelj: Bojan Baletić
Stanična imunoreakcija u krpeljnom meningoencefalitisu (0143999) , voditelj: Tatjana Jeren
Stanična smrt: Morfološka različitost i prateći mehanizmi (0216001) , voditelj: Damir Sapunar
Stanični odgovor na fizikalne, kemijske i biološke nokse (0098076) , voditelj: Maja Osmak
Stanje oralnog zdravlja i mjere poboljšanja kod djece u Hrvatskoj (0065903) , voditelj: Zdravko Rajić
Stanje znanstvene komunikacije u Hrvatskoj (0119422) , voditelj: Blanka Jergović
Starenje, promjene funkcija organa, racionalna dijagnostika i terapija (0108078) , voditelj: Zijad Duraković
Statika i dinamika molekulskih kristala (0098028) , voditelj: Davor Kirin
Statistički aspekti procjenitelja parametara u matematičkim modelima (0235002) , voditelj: Mirta Benšić
Statistika slučajnih procesa i primjene (0037115) , voditelj: Miljenko Huzak
Stereološko-histološka procjena kvalitete kože i krzna (0053316) , voditelj: Ante Hraste
Stereoselektivna sinteza i kataliza (0098050) , voditelj: Zdenko Hameršak
Stilistička istraživanja suvremene hrvatske književnosti (0130431) , voditelj: Krešimir Bagić
Stohastička analiza i primjene (0009001) , voditelj: Aleksandar Zatezalo
Stoljeće riječke periodike (0009022) , voditelj: Irvin Lukežić
Strategija izgradnje imidža Republike Hrvatske (0067020) , voditelj: Tanja Kesić
Strategija razvoja gradskog i prigradskog prometa (0135004) , voditelj: Gordana Štefančić
Strategija razvoja hrvatskog financijskog sektora (0067021) , voditelj: Vlado Leko
Strategija znanstvenih istraživanja u zaštiti okoliša (0101997) , voditelj: Velimir Pravdić
Strategije zaokreta i upravljanje kriznim situacijama u trgovačkim društvima (0010010) , voditelj: Branko Novak
Strategijsko i operativno upravljanje poduzećem (0081001) , voditelj: Neda Vitezić
Stres i imunoreaktivnost (0021003) , voditelj: Dragan Dekaris
Stresni proteini: dijagnostički pokazatelji bolesti i/ili farmakološke mete (0006634) , voditelj: Karmela Barišić
Stresni radni uvjeti i zdravlje radnika (0022008) , voditelj: Milica Gomzi
Strojevi za izravnu sjetvu ratarskih kultura (0079044) , voditelj: Robert Zimmer
Strojno razumijevanje prirodnih jezika (0130440) , voditelj: Zdravko Dovedan
Stručno-razvojne službe u funkciji kvaliteta škole (0070011) , voditelj: Anđelko Mrkonjić
Struktura dinamičkih fluktuacija u nelinearnim sustavima (0098004) , voditelj: Mladen Martinis
Struktura, funkcija i regulacija plazminogenskih serinskih proteaza (0098078) , voditelj: Branko Brdar
Struktura i dinamika (bio)molekula (0098036) , voditelj: Biserka Kojić-Prodić
Struktura i dinamika na medupovršini faza (0119622) , voditelj: Nada Stubičar
Struktura i električna relaksacija u staklima i staklo-keramici (0098027) , voditelj: Andrea Moguš-Milanković
Struktura i funkcija plastida i citoskeleta (0098073) , voditelj: Nikola Ljubešić
Struktura i razvoj zajednica mikroalga u krškom estuariju (0119144) , voditelj: Damir Viličić
Struktura zajednica sedrotvornih alga u krškim vodama Hrvatske (0119146) , voditelj: Anđelka Plenković-Moraj
Strukturiranje standarda za učenje hrvatske povijesti u srednjim školama (0070029) , voditelj: Ivo Rendić - Miočević
Strukturna analiza utjecaja stranih ulaganja na razvoj gospodarstva Hrvatske (0067032) , voditelj: Jasminka Šohinger
Strukturna građa i zaštita vodonosnika (0195050) , voditelj: Eduard Prelogović
Strukturna i biološka istraživanja novih kompleksnih spojeva (0098035) , voditelj: Ljerka Tušek-Božić
Strukturna i funkcionalna transformacija gradova kontinentalne Hrvatske u XX st. (0054028) , voditelj: Srečko Pegan
Strukturne i trofičke promjene u pelagijalu jadranske kontinentalne podine (0001001) , voditelj: Frano Kršinić
Strukturno-geomorfološka karta RH 1:100000 (0181007) , voditelj: Ivan Hećimović
Strukturno istraživanje bioloških makromolekula; Bioinformatika (0119632) , voditelj: Dubravka Matković-Čalogović
Studija utjecaja tjelovježbe na somatofunkcijski i zdravstveni status (0034207) , voditelj: Marjeta Mišigoj-Duraković
Studije povezanosti i izražaja gena kod čovjeka (0216009) , voditelj: Janoš Terzić
Studij gena i genoma evolucijski sačuvanih i gospodarski važnih organizama (0098072) , voditelj: Vera Gamulin
Studij svojstava i formulacija papira za digitalni tisak (0128007) , voditelj: Stanislav Bolanča
Stvaranje bioarheološke baze podataka za Hrvatsku (0101021) , voditelj: Mario Šlaus
Stvaranje i poboljšavanje populacija, linija i hibrida kukuruza (0073003) , voditelj: Ivan Brkić
Stvaranje Republike Hrvatske i domovinski rat 1991.-1995.-1998. (0019045) , voditelj: Zdenko Radelić
Subjekt, identitet, drugotnost (0130442) , voditelj: Mladen Machiedo
Sudsko-medicinske značajke samoubojstava u Republici Hrvatskoj (0062084) , voditelj: Alan Bosnar
Sunčeva aktivnost i fizika sustava Sunce-Zemlja (0007017) , voditelj: Bojan Vršnak
Suocavanje djece sa stresom u školi (0009024) , voditelj: Ingrid Brdar
Supostavna analiza hrvatskog i talijanskoga jezika (0130467) , voditelj: Maslina Ljubičić
Supramolekularna organizacija u gelovima, molekulsko prepoznavanje i kataliza (0098053) , voditelj: Mladen Žinić
Supravodljivi oksidi i višenuklearni metalni kompleksi (0098066) , voditelj: Nevenka Brničević
Sustav atmosfera-Jadran (0119330) , voditelj: Mirko Orlić
Sustav ekoloških radnih tvari u rashladnoj i klima tehnici (0120020) , voditelj: Tonko Ćurko
Sustav ekološkog vrednovanja proizvoda (0152015) , voditelj: Milan Kljajin
Sustav električne propulzije na brzim brodovima (0192004) , voditelj: Vladimir Koroman
Sustavi i algoritmi za obradbu signala i slike (0036028) , voditelj: Branko Jeren
Sustavi odlučivanja temeljeni na GIS-u i višekriterijalnoj analizi (0083172) , voditelj: Snježana Knezić
Sustavi upravljanja i dijagnosticiranja sa smanjenom osjetljivošću na kvarove (0165103) , voditelj: Željko Hocenski
Sustavna miopatija ovaca i koza - dijagnostika i preventiva (0053354) , voditelj: Branka Artuković
Suvremene i alternativne tehnologije uzgoja i hranidbe peradi (0048005) , voditelj: Ankica Nemanič
Suvremene metode ispitivanja građevinskih konstrukcija (0082216) , voditelj: Mladenko Rak
Suvremene metode održavanja, popravka i eksploatacije strojeva (0079035) , voditelj: Rudolf Emert
Suvremene metode sušenja u prehrambeno - procesnom inženjerstvu (0113005) , voditelj: Srećko Tomas
Suvremene tehnologije u kombiniranom prijevozu (0193008) , voditelj: Ivan Marković
Suvremeni epidemiološki pristup rekreacijskom ronjenju (0062042) , voditelj: Dražen Stojanović
Suvremeno hrv. plovidbeno pravo u uvjetima euro. integracija (0018001) , voditelj: Ivo Grabovac
Suvremeno numeričko modeliranje tunela i podzemnih građevina (0083041) , voditelj: Blaž Gotovac
Suzbijanje i sprječavanje kršenja međunarodnog prava u suvremenim uvjetima (0066003) , voditelj: Budislav Vukas
Svojstva elektrolita u miješanim otapalima (0011008) , voditelj: Ivo Tominić
Svojstva hrvatskih genotipova kukuruza u hranidbi životinja (0178998) , voditelj: Darko Grbeša
Svojstva i obradba deformiranjem legiranih čelika (0124001) , voditelj: Ilija Mamuzić
Svojstva i ponašanje atmosferskih mikrokonstituenata (0098030) , voditelj: Tomislav Cvitaš
Svojstva jako koreliranih metala od interesa za primjenu (0035011) , voditelj: Miroslav Očko
Škola bez slabih učenika/ocjena (0140014) , voditelj: Marko Stevanović
Školsko ozračje i oblici komunikacije u školi i vrtiću (0140013) , voditelj: Nevenka Tatković
Štete od kukuruznog moljca na kukuruzu u Slavoniji i Baranji (0079023) , voditelj: Emilija Raspudić
Taksonomija, filogenija i korologija endema - model istraživanja flore Hrvatske (0119160) , voditelj: Toni Nikolić
Tamna tvar i formiranje struktura u Svemiru (0098149) , voditelj: Davor Palle
Tankoslojne multikomponentne legure amorfnog silicija (0098018) , voditelj: Davor Gracin
Tehnološko unapređenje metodologije gradnje trupa broda (0069012) , voditelj: Nikša Fafandjel
Tekstologija hrvatske pisane baštine (0212009) , voditelj: Josip Vončina
Tekstovna baza hrvatskih znanstvenih časopisa (0132001) , voditelj: Maja Jokić
Tektonska karta Republike Hrvatske 1:300 000 (0181008) , voditelj: Domagoj Jamičić
Tekućinska naftna goriva poboljšanih ekoloških značajki (0125058) , voditelj: Katica Sertić-Bionda
Telekomunikacijska infrastruktura za umrežavanje znanja (0036004) , voditelj: Marijan Kunštić
Temelji zapadno europske kulture i politike (0015020) , voditelj: Eduard Kale
Temeljne interakcije u fizici elementarnih čestica i kozmologiji (0098002) , voditelj: Branko Guberina
Temeljni dokumenti hrvatske povijesti (0130499) , voditelj: Nikša Stančić
Tendencije i pojave u likovnoj umjetnosti (od kraja 19. -21. st.) (0020004) , voditelj: Ivanka Reberski
Teološko fundiranje solidarnosti u hrvatskom društvu (0203007) , voditelj: Stjepan Baloban
Teorija filozofijske ironije (0070019) , voditelj: Jure Zovko
Teorija i praksa odgoja (0131005) , voditelj: Mile Silov
Teorija kritičnih pojava i modeliranje u sustavima mnoštva čestica (0035007) , voditelj: Katarina Uzelac
Teorija oblika u algebarskim i topološkim strukturama (0037112) , voditelj: Zvonko Čerin
Teorija sampliranja i primjene (0112011) , voditelj: Tibor Poganj
Teorija valića, stohastički procesi i teorija potencijala (0037118) , voditelj: Hrvoje Šikić
Teorije izgradnje nacija i država u razdoblju globalnih promjena (0015001) , voditelj: Zvonko Lerotić
Teorije subjekta i suvremena filozofija (0130434) , voditelj: Hotimir Burger
Teorijska i eksperimentalna analiza elastičnih zglobova ultra-visoke preciznosti (0069028) , voditelj: Saša Zelenika
Teorijske postavke oblikovanja posebnih prometnih površina (0082230) , voditelj: Željko Korlaet
Teorijski aspekti hladnih sudara (0035004) , voditelj: Mladen Movre
Terapijski pristup žrtvama rata (0062056) , voditelj: Ljiljana Moro
Terapijski sustavi s nosačima biološki aktivne supstancije (0006561) , voditelj: Ivan Jalšenjak
Termalni događaji u jadransko-dinarskoj karbonatnoj platformi (0119413) , voditelj: Ladislav Palinkaš
Termofilne bakterije u staništima Nacionalnog parka Plitvička jezera (0119162) , voditelj: Božidar Stilinović
Th1 citokini i citolitički mehanizmi u trudnoći (0062029) , voditelj: Daniel Rukavina
Timektomija u bolesnika s miastenijom gravis bez timoma (0108266) , voditelj: Marija Šoštarko
Tipologija označivanja u semiologiji i semiotici (0130483) , voditelj: Marin Andrijašević
Tipologija znanja i metode obrade obavijesti (0130443) , voditelj: Miroslav Tuđman
Titrajuća rješenja parcijalnih diferencijalnih jednadžbi (0037101) , voditelj: Nenad Antonić
Tkivni Doppler u procjeni regionalne i globalne dijastoličke funkcije (0108255) , voditelj: Jadranka Šeparović Hanževački
Točni i brzi matrični algoritmi i primjene (0023002) , voditelj: Ivan Slapničar
Toksikološki aspekti naftne industrije u Primorsko-goranskoj županiji (0062081) , voditelj: Vladimir Mićović
Tolerancija spontane kulture djece I mladih (0245004) , voditelj: Mirjana Duran
Tolerancija u svakodnevnom životu (0122034) , voditelj: Mirjana Krizmanić
Toplinska svojstva specifično uređenih sustava (0035013) , voditelj: Ana Smontara
Toplinski aparati i uređaji za obnovljive izvore energije (0120038) , voditelj: Srećko Švaić
Toponimija neistraženih sjevernodalmatinskih otoka i obale (0070024) , voditelj: Vladimir Skračić
Tradicija glagoljaškog pjevanja (0101505) , voditelj: Gorana Doliner
Transformacija marketing upravljanjem (0081008) , voditelj: Bruno Grbac
Transfuziologija i krvne grupe u pasa i mačaka (0053333) , voditelj: Ljiljana Bedrica
Transkripcijska kontrola razvoja limfocita - uloga u genezi limfoma (0098090) , voditelj: Mariastefania Antica
Transplantacija krvotvornih stanica u tumorima limfnog tkiva (0108198) , voditelj: Damir Nemet
Transplantacija rožnice i formiranje mreže očnih banaka u Hrvatskoj (0129007) , voditelj: Nikica Gabrić
Transport i termodinamika novih materijala s elektronskim korelacijama (0035010) , voditelj: Veljko Zlatić
Tranzicija sustava kaznenog postupka (0115013) , voditelj: Berislav Pavišić
Triplex Confinium (0130823) , voditelj: Drago Roksandić
Trogir grad i spomenici (0215004) , voditelj: Ivo Babić
Turistička regionalizacija u globalnim procesima (0116003) , voditelj: Branko Blažević
Turizam i hrvatsko gospodarstvo (0126001) , voditelj: Ante Radnić
Turski i hrvatski jezik u kontaktu i u kontrastivnoj analizi (0130501) , voditelj: Ekrem Čaušević
Tvorba i zadržavanje nativne arome proizvoda biljnog porijekla (0058017) , voditelj: Tomislav Lovrić
Učenje za ljudska prava na sveučilištu (0130532) , voditelj: Vedrana Spajić - Vrkaš
Učestalost parodontnih bolesti i karijesa u Hrvatskoj (0065102) , voditelj: Darije Plančak
Učinak novih lijekova i hipertermije na rast mišjeg tumora i humani ksenograft (0098145) , voditelj: Marko Radačić
Učinak ostataka kemijskih tvari u hrani na hormone reprodukcije (0048006) , voditelj: Tihomira Gojmerac
Učinak stromalnih stanica koštane srži na rast i diferencijaciju blasta AL (0214201) , voditelj: Drago Batinić
Učinak toksikanata na slatkovodne i kopnene organizme (0119124) , voditelj: Mirjana Kalafatić
Učinci gizerozina na sintezu i djelovanje dušik (II) oksida u štakora (0053019) , voditelj: Željko Grabarević
Učinci malih doza ionizacijskog zračenja u pilića (0053034) , voditelj: Petar Kraljević
Učinci metala na reprodukcijsko zdravlje muškaraca (0022010) , voditelj: Spomenka Telišman
Učinci stresnih uvjeta na hrvatske endemične i ugrožene biljne svojte (0119155) , voditelj: Branka Pevalek-Kozlina
Učinkovitost i mehanizmi djelovanja BMP-6 u liječenju osteoporoze (0108295) , voditelj: Slobodan Vukičević
Učinkovitost kineziterapije na prevenciju padova osoba druge i treće dobi (0129120) , voditelj: Marija Graberski-Matasović
Učinkovitost simbioze između Galega orientalis Lam. i Rhizobium galegae (0079053) , voditelj: Zlata Milaković
Uloga bakterija mliječne kiseline u sinbiotičkom učinku (0058009) , voditelj: Jagoda Šušković
Uloga brzine strujanja vode u funkcionalnom strukturiranju sedrotvornih cenoza (0119127) , voditelj: Ivan Habdija
Uloga CD26 molekule u patološkim i fiziološkim procesima (0062045) , voditelj: Jadranka Varljen
Uloga citokina u patogenezi reumatoidnog artritisa (0198022) , voditelj: Jadranka Morović-Vergles
Uloga dendritičnih i limfatičnih stanica u reumatoidnom artritisu (0062085) , voditelj: Jagoda Ravlić-Gulan
Uloga gangliozida u sazrijevanju i plastičnosti mozga (0219021) , voditelj: Marija Heffer-Lauc
Uloga gena FHIT u nastanku neuroendokrinih tumora (0098106) , voditelj: Šimun Križanac
Uloga gena signalnog puta wnt u neoplazijama čovjeka (0108215) , voditelj: Nives Pećina-Šlaus
Uloga hepatotropnih virusa u razvoju karcinoma jetre i potencijalna terapija (0134016) , voditelj: Marko Duvnjak
Uloga imunosubverzivnih gena citomegalovirusa u nadzoru latentne infekcije (0062007) , voditelj: Astrid Krmpotić
Uloga iona metala u proizvodnji kvaščeve biomase (0058022) , voditelj: Slobodan Grba
Uloga i značaj sfingolipida u prehrani, dijagnostici i terapiji (0108186) , voditelj: Marko Mesarić
Uloga kalcija u poboljšanju prinosa i kvalitete gomolja krumpira (0178002) , voditelj: Milan Poljak
Uloga kauzalnih atribucija u procesu samoregulacije učenja (0070015) , voditelj: Izabela Sorić
Uloga materijala uzorkovanja u geokemijskim istraživanjima (0119411) , voditelj: Esad Prohić
Uloga molekule CD44 u progresiji tumora (0062066) , voditelj: Ksenija Lučin
Uloga protein-kinaze B/Akt u diferencijaciji leukemijske linije HL-60 (0108281) , voditelj: Dora Višnjić
Uloga proupalnih citokina u toksičnom oštećenju jetre (0108064) , voditelj: Filip Čulo
Uloga rekombinacije u popravku DNA i stabilnosti genoma (0098070) , voditelj: Erika Salaj-Šmic
Uloga Toll-like receptora-2 i CD14 u mehanizmima urođene imunosti (0062010) , voditelj: Damir Muhvić
Uloga trodimenzionalnog ultrazvuka u obradi i liječenju neplodnosti (0129118) , voditelj: Sanja Kupešić
Umjetnička baština od antike do novog vijeka (0020001) , voditelj: Diana Vukičević-Samaržija
Umjetnički spomenici jadranske Hrvatske od XII do XVI st. (0130415) , voditelj: Igor Fisković
Umjetnost predromanike na istočnoj obali Jadrana (0070042) , voditelj: Nikola Jakšić
Umjetnost u sustavu kulture (0130435) , voditelj: Nadežda Čačinovič
Umrežena ekonomija (0036016) , voditelj: Zoran Skočir
Unapređenje energetske učinkovitosti u industriji (0125009) , voditelj: Rajka Budin
Unapređenje financiranja SME u Hrvatskoj (0055013) , voditelj: Ljiljana Vidučić
Unapređenje podgrađivanja pri proboju tunela (0195028) , voditelj: Lidija Frgić
Unapređenje primjene kulture animalnih stanica (0058001) , voditelj: Zlatko Kniewald
Unapređenje procesa proizvodnje visokokvalitetne hrane i pića (0113004) , voditelj: Andrija Pozderović
Unapređenje proizvodnje nutritivno visokovrijedne hrane (0113002) , voditelj: Žaneta Ugarčić-Hardi
Unaprijeđeni postupci proizvodnje polimernih tvorevina (0120035) , voditelj: Mladen Šercer
Unaprijeđenje nosivih struktura mostova (0082219) , voditelj: Jure Radić
Unaprijeđenje postupaka izgradnje informacijskih sustava (0036002) , voditelj: Krešimir Fertalj
Unaprjeđenje procesa proizvodnje odjeće (0117013) , voditelj: Darko Ujević
Upalne bolesti crijeva (Crohnova bolest i ulcerozni kolitis) (0108294) , voditelj: Boris Vucelić
Upalni biljezi nakon kardiokirurških operacija (0198005) , voditelj: Željko Sutlić
Upalni biljezi u akutnom koronarnom sindromu (0198008) , voditelj: Mijo Bergovec
Upanišadi Bijele Yajurvede u vedskoj i poredbenoj perspektivi (0130465) , voditelj: Mislav Ježić
Upravljanje difuznim izvorima zagađenja u krškim područjima i priobalnom područj (0083111) , voditelj: Jure Margeta
Upravljanje kvalitetom u građevinskim projektima (0082238) , voditelj: Dunja Mikulić
Upravljanje kvalitetom u građevinskim projektima (0149220) , voditelj: Dunja Mikulić
Upravljanje podacima u ALICE eksperimentu (0023033) , voditelj: Sven Gotovac
Upravljanje poslovnim rezultatom hotelske industrije Hrvatske (0116001) , voditelj: Ivanka Avelini Holjevac
Upravljanje procesima trenja i trošenja primjenom triboloških materijala (0120027) , voditelj: Vinko Ivušić
Upravljanje resursima i rizikom kod građevinskih projekata (0082208) , voditelj: Mladen Radujković
Urbani sistem i prostorna organizacija Hrvatske (0119551) , voditelj: Miroslav Sić
Urbanističko i perivojno naslijeđe Hrvatske kao dio europske kulture (0054029) , voditelj: Mladen Obad Šćitaroci
Usklađivanje bankarskog prava s pravom EU u uvjetima informatičkog okružja (0067022) , voditelj: Zvonimir Slakoper
Usklađivanje prava zaštite tržišnog natjecanja sa pravom Europske zajednice (0067027) , voditelj: Deša Mlikotin-Tomić
Usklađivanje radnih i socijalnih prava s pravom EU-a (0066998) , voditelj: Željko Potočnjak
Usporedba utjecaja informacija o lijekovima i kontrole na propisivanje lijekova (0108291) , voditelj: Božidar Vrhovac
Ustaški pokret za vrijeme NDH 1941.- 1945. (0019046) , voditelj: Jere Jareb
Usvajanje hrvatskoga u međujezičnome opisu: psiho- i neurolingvistički pristup (0013002) , voditelj: Melita Kovačević
Utjecaj agroekoloških čimbenika na sadržaj fenola u uljima istarskih maslinika (0178052) , voditelj: Đani Benčić
Utjecaj antenatalnih zbivanja na dugoročni neonatalni ishod (0108261) , voditelj: Snježana Škrablin
Utjecaj biokemijskih procesa tijekom zrenja autohtonih sireva (0178022) , voditelj: Samir Kalit
Utjecaj B-limfocita na diferencijaciju T-limfocita (0021004) , voditelj: Alenka Gagro
Utjecaj defekata i nanostruktura na svojstva poluvodiča (0098020) , voditelj: Branko Pivac
Utjecaj dopanada na strukturu i svojstva materijala za tehničke primjene (0098067) , voditelj: Biserka Gržeta
Utjecaj elektromagnetske interferencije na električnu opremu i ljude (0023010) , voditelj: Dragan Poljak
Utjecaj genetskog faktora-kolostruma na učinkovitost lovnih pasa (0079042) , voditelj: Zvonimir Tucak
Utjecaj gnojidbe na raspodjelu dušika u poljoprivrednom ekološkom sustavu (0178055) , voditelj: Milan Mesić
Utjecaj hormonalnih poremećaja i bolesti crijeva na gustoću koštane mase (0062025) , voditelj: Željka Crnčević Orlić
Utjecaj hranidbe i liječenja životinja na zdravlje ljudi (0048007) , voditelj: Davorin Bažulić
Utjecaj ideologije H(P-R)SS na hrvatski narod 1904-1941. (0130769) , voditelj: Božena Vranješ-Šoljan
Utjecaj inhibitora HMG-CoA reduktaze na upalu u kroničnom zatajenju bubrega (0214216) , voditelj: Petar Kes
Utjecaj jake nelinearnosti na statičko i dinamičko ponašanje konstrukcija (0082227) , voditelj: Josip Dvornik
Utjecaj kemo i radioterapije na limfocite u operiranih bolesnika s rakom rektuma (0074004) , voditelj: Antonio Juretić
Utjecaj konvencionalne i peptidne imunoterapije na mehanizme upale (0129115) , voditelj: Asja Stipić Marković
Utjecaj konjugiranih triena i fenola na CI mandarine unshiu (0178061) , voditelj: Nikola Pavičić
Utjecaj kukaca i fitopatogenih gljiva na stabilnost šumskoga ekosustava (0068115) , voditelj: Boris Hrašovec
Utjecaj novijih migracija na razvitak naselja Hrvatske (0076002) , voditelj: Ivan Lajić
Utjecaj objekata morske tehnologije na okoliš (0069018) , voditelj: Julijan Dobrinić
Utjecaj okoliša na oblikovanje i dimenzioniranje vodnih građevina (0082220) , voditelj: Marko Pršić
Utjecaj pesticida, ambalaže i skladištenja na kakvoću sjemena (0073012) , voditelj: Branimir Šimić
Utjecaj podražajnog konteksta na senzorne, perceptivne i motoričke procese (0130475) , voditelj: Vladimir Kolesarić
Utjecaj promjena u organizaciji i edukaciji u zdravstvu na zdravlje stanovništva (0108333) , voditelj: Zvonko Šošić
Utjecaj protetske konstrukcije i različitih faktora na stomatognati sustav (0065014) , voditelj: Asja Čelebić
Utjecaj puerperija na međutelidbeno razdoblje i servis period u goveda (0053344) , voditelj: Tomislav Dobranić
Utjecaj rata na promjene mortaliteta u Splitsko-dalmatinskoj županiji (0216017) , voditelj: Marija Definis-Gojanović
Utjecaj retencije potpunih i djelomičnih proteza na izgovor (0065901) , voditelj: Vlado Carek
Utjecaj roka i gustoće sjetve na fuzarijske bolesti pšenice (0079011) , voditelj: Jasenka Ćosić
Utjecaj rotacije antimikrobnih lijekova na rezistenciju bakterija (0108085) , voditelj: Igor Francetić
Utjecaj sporazuma o stab. i pridruživanju rh eu na gospodarstvo istočne Hrvatske (0010011) , voditelj: Ivan Ferenčak
Utjecaj stajskog okoliša na zdravstveno stanje i proizvodnju svinja (0053366) , voditelj: Željko Pavičić
Utjecaj stanja red-nered na svojstva materijala za optoelektroniku (0160004) , voditelj: Mladen Kranjčec
Utjecaj transdukcije gena/proteina na signalne puteve transformiranih stanica (0098093) , voditelj: Krešimir Pavelić
Utjecaj ultrazvuka velike snage na tkivo (0036023) , voditelj: Bojan Ivančević
Utjecaj uzgojnih zahvata na očuvanje bioraznolikosti i potrajnosti šuma Hrvatske (0068103) , voditelj: Slavko Matić
Utjecaj vantjelesnog krvotoka na apoptozu miokardijalnih stanica (0062046) , voditelj: Ognjen Šimić
Utjecaj vestibularnog osjetila na ugradnju umjetne pužnice (0108041) , voditelj: Srećko Branica
Utjecaj zagađenja na kvalitetu podzemne vode u Sjeverozapadnoj Hrvatskoj (0160170) , voditelj: Dragutin Grdjan
Utjelovljeni razgovorni agenti za usluge u umreženim i pokretljivim sustavima (0036060) , voditelj: Igor Pandžić
Uvođenje državne mature u hrvatsko obrazovanje (0100999) , voditelj: Petar Bezinović
Uzgoj uljanog bilja u održivom sustavu ratarske proizvodnje (0178018) , voditelj: Milan Pospišil
Uzroci i struktura stradanja s obzirom na izloženost ratu (0108307) , voditelj: Dubravko Jalšovec
Uzroci promjene prirodne ravnoteže šumskih ekosustava Hrvatske (0068107) , voditelj: Zvonko Seletković
Uzročnici bolesti koji se šire kapljičnim putem (0005002) , voditelj: Gordana Mlinarić-Galinović
Uzročnici zoonoza i agensi u bioterorizmu (0005004) , voditelj: Ira Gjenero-Margan
Uzrok porasta incidencije raka štitne žlijezde u RH (0129011) , voditelj: Miljenko Radetić
Valorizacija autohtonih sorti maslina u Istri (0147002) , voditelj: Olivera Koprivnjak
Valorizacija sporta u funkciji razvoja zimskog turizma Hrvatske (0034201) , voditelj: Mato Bartoluci
Valovi i turbulencija u atmosferi (0119339) , voditelj: Branko Grisogono
Vantjelesna cirkulacija u hitnim stanjima (0108088) , voditelj: Vladimir Gašparović
Varijabilnost poljskog jasena (Fraxinus angustifolia Vahl) u Hrvatskoj (0068999) , voditelj: Josip Franjić
Varijacioni račun i obrada signala (0023003) , voditelj: Saša Krešić-Jurić
Verbotonalna metoda i umjetna pužnica: program dijagnostike i rehabilitacije (0207002) , voditelj: Nađa Runjić
Vertikalna bilanca podzemnih voda aluvijalnih zemljišta (0149240) , voditelj: Vladimir Patrčević
Veterinarska ekologija i održivo stočarstvo (0048106) , voditelj: Bara Vinković
Veterinarski informacijski sustav (0053379) , voditelj: Marko Tadić
VETERINARSKO JAVNO ZDRAVSTVO U INTENZIVNOJ PROIZVODNJI BIJELE RIBE (0053372) , voditelj: Branimir Mioković
Veterinarsko javno zdravstvo u proizvodnji zdrave hrane (0053025) , voditelj: Mirza Hadžiosmanović
Veterinarstvo u Hrvata od srednjovjekovne baštine do suvremenosti (0053065) , voditelj: Vesna Vučevac-Bajt
Vibracije i dinamička stabilnost mehaničkih sustava (0120003) , voditelj: Milenko Stegić
Virtualizacija poslovanja hrvatskih poduzeća (0067014) , voditelj: Marko Kolaković
Virtualna realnost (VR) u kineziologiji (0034216) , voditelj: Nataša Viskić-Štalec
Visokobrzinski sustavi (0120036) , voditelj: Toma Udiljak
Visokoenergijski reakcijski sustavi (0177162) , voditelj: Mile Dželalija
Višečestična struktura hadrona (0119259) , voditelj: Damir Bosnar
Višejezično prometno i zrakoplovno nazivlje (od analize prema normi) (0135012) , voditelj: Marija (Maja) Bratanić
Višekriterijski projektni modeli u osnivanju i konstrukciji broda (0120014) , voditelj: Vedran Žanić
Višekriterijsko optimiranje rada energetskih sustava (0120037) , voditelj: Željko Bogdan
Višerazinski, dinamički, komponentno bazirani softverski okviri (0016016) , voditelj: Dragutin Kermek
Višesveščani rječnik hrvatskoga jezika (0212001) , voditelj: Mirko Peti
Vizualizacija i analiza struktura i sekvenci membranskih proteina (0219031) , voditelj: Damir Zucić
Vizualne komunikacije - povijest i teorija (0020005) , voditelj: Milan Pelc
Vladavina prava u modernoj europskoj i hrvatskoj pravnoj tradiciji (0066004) , voditelj: Dalibor Čepulo
Vlasništvo-temelj uključivanja Republike Hrvatske u Europsku uniju (0111002) , voditelj: Vlado Belaj
Voda, hrana, neposredni životni okoliš - determinante zdravlja (0108332) , voditelj: Jadranka Mustajbegović
Vodni resursi i održivi razvoj (0160006) , voditelj: Božidar Biondić
Vojna krajina (0019023) , voditelj: Zlatko Kudelić
Vrednovanje i očuvanje vrijednih krajobraza Republike Hrvatske (0178059) , voditelj: Branka Aničić
Vrijednosni sustav prava Republike Hrvatske (0066014) , voditelj: Vjekoslav Miličić
Vrjednovanje opteretivosti inženjerske konstrukcije (0069004) , voditelj: Gordana Marunić
Vučedol (0130432) , voditelj: Aleksandar Durman
Web kolaboracijski sustav (0120056) , voditelj: Mario Essert
XUV zračenje tranzijentnih plazmi (0195052) , voditelj: Željko Andreić
Zadružno organiziranje u ulozi okrupnjavanja gospodarske strukture (0178029) , voditelj: Miroslav Tratnik
Zagrebačka neuroembriološka zbirka (0108115) , voditelj: Miloš Judaš
Zajednice koje brinu kao modeli prevencije poremećaja u ponašanju (0013009) , voditelj: Josipa Bašić
Zajednički prekursor limfocita B i osteoklasta (0108125) , voditelj: Vedran Katavić
Zamjenjujući materijali za mineralne brtvene slojeve odlagališta otpada (0195031) , voditelj: Predrag Kvasnička
Zapadnoslavenski jezici u usporedbi s hrvatskim (0130417) , voditelj: Dubravka Sesar
Zapošljavanje i razvoj karijere diplomiranih ekonomista (0055007) , voditelj: Srećko Goić
Zaštita starijih osoba iz nacionalnih manjina u Hrvatskoj (1111008) , voditelj: Arpad Barath
Zaštita tla i voda u agroekosustavima (0178034) , voditelj: Željko Vidaček
Zaštita voda rezervata Kopački rit (0122009) , voditelj: Jasna Vidaković
Zavarivanje titana i njegovih legura u brodogradnji i pomorskoj tehnici (0023018) , voditelj: Nikša Krnić
Zbrinjavanje industrijskog otpada: Novi konstrukcijski materijali (0011012) , voditelj: Jelica Zelić
Zbrinjavanje tehnološkog otpada utiskivanjem u duboke bušotine (0195051) , voditelj: Mirko Zelić
Zdravstvena, psihosocijalna obilježja i regionalne posebnosti starijeg pučanstva (0217001) , voditelj: Mladen Havelka
Zdravstvene i ostale biološke osobitosti sisavaca u Jadranskom moru (0053317) , voditelj: Hrvoje Gomerčić
Zdravstvene zgrade za pokretne bolesnike (0054033) , voditelj: Dražen Juračić
Zimmermannova noetika (0191012) , voditelj: Dario Škarica
Značaj biopsije sentinel limfnog čvora kod melanoma i karcinoma dojke (0198007) , voditelj: Sanda Stanec
Značaj i uloga glodavaca u šumskim ekosustavima (0068116) , voditelj: Marijan Grubešić
Značaj šumske vegetacije na kršu u zaštiti tla od erozije (0091002) , voditelj: Vlado Topić
Značaj trofoblast proteina u preživljavanju embrija papkara (0053100) , voditelj: Antun Tomašković
Značenje fanerozojskih karbonatnih sukcesija u građi Dinarida (0119400) , voditelj: Ivan Gušić
Znanastveni temelji kvalitete zdravstvene zaštite (0108331) , voditelj: Stjepan Orešković
Znanstvene osnove za razvoj natapanja u Republici Hrvatskoj (0114003) , voditelj: Nevenka Ožanić
Znanstveno nazivlje teologije i sociologije i filozofije religije (0075104) , voditelj: Ivan Markešić
Željeznica u funkciji gospodarskog razvoja Hrvatske (0135003) , voditelj: Blaž Bogović
Žrtve Drugog svjetskog rata, poraća i Domovinskog rata (0205001) , voditelj: Josip Kolanović


Projekti MZOS (1996-2002.)

Adolescentna trudnoća i neurobiološki razvitak štakora (108178) , voditelj: Marijana Peruzović
Agrarni marketing obiteljskih gospodarstava u Hrvatskoj (178221) , voditelj: Ante Kolega
Aktivacija gena u leukemijama (00981101) , voditelj: Mariastefania Antica
Aktivirano sinteriranje magnezij-oksida (011004) , voditelj: Nedjeljka Petric
Aktivnost plazmatskih sustava i razvoj DIK-a u babeziozi (053090) , voditelj: Vladimir Mrljak
Akvakultura riječnog raka i repopulacija u prirodna staništa (119105) , voditelj: Radovan Erben
Alatni strojevi s PKS i VBO (120104) , voditelj: Romano Motika
Alpsko skijanje (034101) , voditelj: Branka Matković
Alternativni insekticidi (079104) , voditelj: Irma Kalinović
Amorfni tanki filmovi (00980302) , voditelj: Nikola Radić
Anal. i smjern. arh.-pros. konc. u turizmu na tlu Hrvatske (101117) , voditelj: Miroslav Begović
Analiza oblika i funkcije stomatognatog sustava (065911) , voditelj: Melita Valentić-Peruzović
Analiza tranzicije zdravstvenog sustava (108035) , voditelj: Antun Budak
Analiza ucinkovitosti ratnog zdravstva (108998) , voditelj: Andrija Hebrang
Anatomska građa iglica oštećenih stabala jele (122018) , voditelj: Tomislav Bačić
Anatomska i fiziološka istraživanja kopnnenih biljaka (177040) , voditelj: Nada Bezić
Anatomskoantropološke izmjere lubanje u tijeku rasta (108722) , voditelj: Ivan Vinter
Angiogeneza kao prognostički faktor karcinoma (062011) , voditelj: Nives Jonjić
Antene i propagacija u komunikacijskim i radarskim sustavima (036028) , voditelj: Juraj Bartolić
Antička i starokršćanska kultura na ist. Jadranu (070029) , voditelj: Nenad Cambi
Antičko arheološko nasljeđe na tlu Hrvatske (01970103) , voditelj: Remza Koščević
Antropodinamička biomehanika (120027) , voditelj: Osman Muftić
Antropološki modeli u sportu (177090) , voditelj: Ratko Katić
Apoptoza u oštećenjima središnjeg živčanog sustava (108244) , voditelj: Niko Zurak
Arheologija seobe naroda na istočnom Jadranu (070053) , voditelj: Ante Uglešić
Arhitektonske barijere u zgradama za odgoj i obrazovanje (054008) , voditelj: Hildegard Auf-Franić
Arhitektonske konstrukcije i termotehnički sustavi (054012) , voditelj: Edo Šmidihen
Arhitektura i mentalno zdravlje (054002) , voditelj: Boris Morsan
Arhitekture regionalnih informacijskih infrastruktura (036033) , voditelj: Vlado Glavinić
Armirano tlo - istraživanje učinkovitosti armature (149152) , voditelj: Mensur Mulabdić
Asimptotičke metode u matematičkom modeliranju (037017) , voditelj: Eduard Marušić-Paloka
Aspekti uključivanja Hrvatske u europske integracije (00170104) , voditelj: Višnja Samardžija
Atlas arhitekture Republike Hrvatske - XX vijek (054001) , voditelj: Ivan Juras
Atomski sudari niske energije u plinovima i plazmi (00350101) , voditelj: Čedomil Vadla
Atopijski poremećaji dišnog sustava i kože (00220301) , voditelj: Božica Kanceljak-Macan
Automatizacija brodograđevnog procesa (120085) , voditelj: Tomislav Zaplatić
Automatizacija proizvodnje i ind. roboti (120008) , voditelj: Mladen Crneković
Automatizirani pogoni s izmjeničnim strojevima (023013) , voditelj: Mate Smajo
Automatizirano rasuđivanje (00980501) , voditelj: Nikola Bogunović
Autopoietska organizacija (010004) , voditelj: Ante Lauc
Balastne vode (220001) , voditelj: Josip Lovrić
Beskonacna analiza (037002) , voditelj: Mirko Primc
Biodiverzitet faune vodenih i vlažnih staništa delte Neretve (119120) , voditelj: Milorad Mrakovčić
Bioelektrička impedancija za ocjenu kakvoće mesa goveda (058506) , voditelj: Tomislav Petrak
BIOEN (02010106) , voditelj: Goran Granić
Bioetička edukacija u Hrvatskoj (062014) , voditelj: Ivan Šegota
Bioetika i filozofija (130771) , voditelj: Ante Čović
Biogeokemija organskih spojeva u prirodnim vodama (00981501) , voditelj: Marijan Ahel
Biokemijski pokazatelji genetskog potencijala proizvodnje mesa u goveda (053074) , voditelj: Dubravka Križanović
Biokemijski pokazatelji staničnog oštećenja (006311) , voditelj: Tihana Žanić-Grubišić
Biologija reprodukcijskog zdravlja (108207) , voditelj: Draško Šerman
Biologija tumora (119101) , voditelj: Dunja Košuta
Biološka baza podataka i GIS II (119116) , voditelj: Branka Pevalek-Kozlina
Biološka i ekološka istraživanja bentala Jadrana (00010302) , voditelj: Ante Špan
Biološka raznolikost i gospodarske odlike sive pčele (178712) , voditelj: Nikola Kezić
Biološka raznolikost odabranih područja Jadranskog mora (00981302) , voditelj: Dušan Zavodnik
Biološka uloga alkalne fosfataze (177050) , voditelj: Maja Pavela-Vrančič
Biološki destruktivni oksidacijski procesi (006110) , voditelj: Janko Herak
Biološki parametri stanica akutnih miješanih leukemija (214006) , voditelj: Drago Batinić
Biološki učinci lijekova putem citokroma P450 (006241) , voditelj: Slobodan Rendić
Biološki učinci novosintetiziranih DNA-interkalatora (127009) , voditelj: Gordan Lauc
Biološki učinci organskih aerosola (108246) , voditelj: Eugenija Žuškin
Biološko-ekološka obilježja Vranskog jezera na Cresu (119104) , voditelj: Milan Meštrov
Biološko uklanjanje humusnih tvari iz prirodnih voda (125022) , voditelj: Felicita Briški
Biomehanika ljudskog hoda upravljanje i rehabilitacija (023022) , voditelj: Vlasta Zanchi
Biotehnologija i genetski parametri svojstava u oplem. bilja (178322) , voditelj: Vinko Kozumplik
Biotici i ksenobiotici (006243) , voditelj: Branka Zorc
Biotransformacije/bioreaktori (125021) , voditelj: Đurđa Vasić-Rački
BMP-7 (OP-1) u zaštiti i liječenju bolesti bubrega (108241) , voditelj: Slobodan Vukičević
Bolesti nadbubrežnih žlijezda u djece (108063) , voditelj: Miroslav Dumić
Brodske i pomorske konstrukcije (120012) , voditelj: Ivo Senjanović
Brzi brodovi-korelacija-eksperiment-numerika (01920101) , voditelj: Vladimir Andročec
Brzi sustav modeliranja proizvodnih procesa (165013) , voditelj: Franjo Jović
Brzovezujući hidroizolacijski silikatni materijali (125002) , voditelj: Tomislav Matusinović
CAD-CAM i praćenje kakvoće u tekstino-mehaničkim procesima (117017) , voditelj: Vladimir Orešković
CH Cygni- osobita simbiotska zvijezda, superdivovi B tipa (009026) , voditelj: Dubravka Kotnik-Karuza
Cijepljenje virusnim podjedinicama (00981108) , voditelj: Biserka Pokrić
Cink u kompenzacijskom rastu jetre i imunološkom odgovoru (062003) , voditelj: Čedomila Milin
Citokini i prostaglandini u toksičnom oštećenju jetre (108048) , voditelj: Filip Čulo
Citološka dijagnostika PIN (198003) , voditelj: Željka Žnidarčić
Citomegalovirusni geni za izbjegavanje imunološkog nadzora (062006) , voditelj: Pero Lučin
Corpus Strossmayeranum-fontes (122011) , voditelj: Stanislav Marijanović
Crkve i crvkena oprema 17. i 18. st. u sjevernojadranskoj Hrvatskoj (130707) , voditelj: Vladimir Marković
Croato-turcica (130754) , voditelj: Nenad Moačanin
Čimbenici koji utječu na održivost hrane (058101) , voditelj: Nada Ciković
Čimbenici u nastanku prijevremenog poroda (108032) , voditelj: Ivan Kuvačić
Čvrstoća i trajnost elemenata termoenergetskih postrojenja (023035) , voditelj: Damir Jelaska
Degradacija, stabilizacija i modifikacija polimernih sustava (125013) , voditelj: Jasenka Jelenčić
Delecijske mutante citomegalovirusa (062004) , voditelj: Stipan Jonjić
Demokratska i nacionalna hrvatska politika devedesetih (015001) , voditelj: Zvonko Lerotić
Dentalna identifikacija stradalih u domovinskom ratu (065004) , voditelj: Hrvoje Brkić
Dentalni traumatizam u djece (065006) , voditelj: Ilija Škrinjarić
Detekcija BMPs i CDMPs u osteofitima čovjeka (062017) , voditelj: Dragica Bobinac
Digitalna instrumentacija (023100) , voditelj: Ivo Mateljan
Digitalni sustavi u tiskarstvu (128003) , voditelj: Vilko Žiljak
Dijabetes i trudnoća (108066) , voditelj: Josip Djelmiš
Dijagnostički problemi novotvorina ženskog spolnog sustava (108097) , voditelj: Stanko Jukić
Dijagnostika i liječenje autoimunog predijabetesa (045005) , voditelj: Velimir Profozić
Dijagnostika i liječenje demijelinizacijskih bolesti (108256) , voditelj: Vesna Brinar
Dijagnostika strojeva i strojevi u elektromotornim pogonima (008004) , voditelj: Stjepan Štefanko
Dijagnoza, prognoza i liječenje tumora debelog crijeva (134002) , voditelj: Josip Lukač
Dijalektološka istraživanja u sjeverozapadnom. čakavskom arealu (009004) , voditelj: Iva Lukežić
Dijetetička ispitivanja i zdravstvena ispravnost hrane (113005) , voditelj: Milena L. Mandić
Dinamička svojstva površina (119206) , voditelj: Marijan Šunjić
Dinamičko djelovanje vjetra na građevine (083134) , voditelj: Bernardin Peroš
Dinamika i struktura djelomično uređenih molekulskih sustava (125007) , voditelj: Vesna Volovšek
Dinamika i struktura supramolekulskih agregata (119406) , voditelj: Đurđica Težak
Dinamika i zaštita podzemnih voda u Hrvatskoj (195021) , voditelj: Kosta Urumović
Dinamika procesa atomskih interakcija (062047) , voditelj: Zvjezdana Roller-Lutz
Diskretna matematika i primjene (037009) , voditelj: Darko Veljan
Distribuirani sustavi projektiranja i upravljanja procesima (036034) , voditelj: Neven Mijat
Dizajniranje molekula na strukturnim osnovama (119420) , voditelj: Mladen Vinković
Djela Majstora Radovana u Trogiru (177001) , voditelj: Ivo Babić
Djelo Ruđera Boškovića u europskom kontekstu (01910107) , voditelj: Ivica Martinović
Djelovanja raznovrsnih čimbenika na potencijale stanice (062009) , voditelj: Franjo Šolić
D-moduli i teorija reprezentacija (037019) , voditelj: Pavle Pandžić
Dobivanje novih genotipova lucerne boljih osobina (00730104) , voditelj: Mirko Stjepanović
Dokumentacija o hrvatskoj književnosti, razdoblje 1941-1945. (101138) , voditelj: Antun-Dubravko Jelčić
Domaća vuna i kože (117005) , voditelj: Dubravka Raffaelli
Doplerska ispitivanja u postmenopauzi (129008) , voditelj: Asim Kurjak
Drugi glasnici fosfolipidnog porijekla (108013) , voditelj: Hrvoje Banfić
Društveni razvoj Hrvatske 1929.-1971. (00190401) , voditelj: Nada Kisić-Kolanović
Društveno vrednovanje znanosti i tehnologije (01940106) , voditelj: Darko Polšek
Državna pripadnost broda (115001) , voditelj: Berislav Pavišić
Dubinskogeološka i geohazardna istraživanja u Hrvatskoj (195018) , voditelj: Josipa Velić
Dugoročna prognoza vremena i klime na profilu Jadran-Panonia (004001) , voditelj: Krešo Pandžić
Dugoročni razvoj građevinarstva - činitelji i ograničenja (149110) , voditelj: Barbara Medanić
Edukacija učitelja i integracija djece s posebnim potrebama (013001) , voditelj: Ljiljana Igrić
Edukacijski aspekt reintegracije (122004) , voditelj: Anđelka Metzing
Efekti emocionalnog funkcioniranja na zdravlje (009027) , voditelj: Igor Kardum
EFIKASNOST NACIONALNOG GOSPODARSKOG RASTA (067101) , voditelj: Ivo Družić
Ekofiziološka istraživanja i transportni mehanizmi metala (00981308) , voditelj: Čedomil Lucu
Ekogenetičko istraživanje djelovanja mutagena (00220107) , voditelj: Verica Garaj-Vrhovac
Ekologija i zaštita ugrožene nacionalne ornitofaune (101903) , voditelj: Goran Sušić
Ekologija objekata morske tehnologije (069018) , voditelj: Julijan Dobrinić
Ekološka i biljno-hranidbena prihvatljiva biljna proizvodnja (178998) , voditelj: Miranda Seput
Ekološki aspekti svojstava vlakana i kvalitete tekstila (117011) , voditelj: Ružica Čunko
Ekološki povoljni procesi oplemenjivanja i kvaliteta tekst. (117002) , voditelj: Ivo Soljačić
Ekološki usmjereno otkopavanje mineralnih sirovina (195007) , voditelj: Slavko Vujec
Ekosustavno gospodarenje u preradbi drva (068025) , voditelj: Denis Jelačić
Ekspedicija Artik-Antartik tehnička i nautička iskustva (192204) , voditelj: Nenad Bobanac
Eksperimentalna fizika visokih energija (00980208) , voditelj: Danilo Vranić
Eksperimentalna i klinička endodontologija (065005) , voditelj: Ivica Anić
Eksperimentalni alergijski encefalomijelitis (108221) , voditelj: Milan Taradi
Eksperimentalno istraživanje aerodinamičkih karakteristika (120046) , voditelj: Petar Kesić
Ekspertni sustav, mehaničke operacije i tehnološki procesi (023033) , voditelj: Željan Lozina
Ekspertni sutavi za procjenu radnog vijeka energoopreme (120039) , voditelj: Branimir Matijašević
Ekspresija gena i uloga izvanstaničnih proteina kvasca (058103) , voditelj: Slobodan Barbarić
Ekspresija gena u biljaka (119098) , voditelj: Sibila Jelaska
Ekspresija gena za citokine u bolesnika tijekom zracenja (074001) , voditelj: Antonio Juretić
Ekspresija perforina u trudnoći (062001) , voditelj: Daniel Rukavina
Ekspresija staničnih onkogena i oštećenje DNA (006322) , voditelj: Jasna Sorić
Elekroanalitička kemija (00981504) , voditelj: Milivoj Lovrić
Električka i magnetska svojstva izabranih novih materijala (119233) , voditelj: Emil Babić
Električni strojevi i pogoni za optimalnu pretvorbu energije (036005) , voditelj: Drago Ban
Elektrokemijska istraživanja vodljivih polimera (125010) , voditelj: Ljerka Duić
Elektromagnetska kompatibilnost - biomedicinski učinci (036018) , voditelj: Borivoj Modlic
Elektromagnetsko zračenje-fizikalni i biomedicinski aspekti (00220205) , voditelj: Ivančica Trošić
Elektronska struktura i kemijska reaktivnost (00980801) , voditelj: Mirjana Maksić
Elektronska struktura molekula i atomskih grozdova (00980803) , voditelj: Zvonimir Maksić
Elektronska svojstva lokalno koreliranih sistema (00350105) , voditelj: Veljko Zlatić
Elektroodontometrija u prijelazu pulpitisa u parodontitis (062021) , voditelj: Tomislav Tamarut
ELGRAFA (011001) , voditelj: Jagoda Radošević
Emisija novca i monetarna suverenost u Republici Hrvatskoj (145003) , voditelj: Lovre Božina
ENBI (02010101) , voditelj: Goran Granić
Enciklopedija hrvatske književnosti (130746) , voditelj: Dubravka Oraić-Tolić
Enciklopedija hrvatskog glagolizma (130748) , voditelj: Stjepan Damjanović
Enciklopedije na novim medijima (075003) , voditelj: Nenad Prelog
Endokrini i parakrini mehanizmi tumora hipofize (108116) , voditelj: Mirko Koršić
Energetski i mjerni transformatori u prijenosu električne. energije (008001) , voditelj: Tomislav Kelemen
Energetski tokovi u pasivnim i aktivnim solarnim sustavima (023052) , voditelj: Ivan Zulim
Energijska istraživanja procesa u drvu (068016) , voditelj: Miljenko Primorac
Engleski putopisi o Dalmaciji u l9. stoljeću (070023) , voditelj: Ivo Mardešić
ENWIND (02010105) , voditelj: Goran Granić
Epidemiologija, dijagnostika i terapija H. Pylori infekcije (108104) , voditelj: Miroslava Katičić
Epidemiološki, klinički i biološki aspekti mana pri porodu (072777) , voditelj: Ingeborg Barišić
Epizootiologija i imunoprofilaksa aktuelnih animalnih viroza (053044) , voditelj: Josip Madić
Epizootiologija i suzbijanje zarazne bolesti burze (053006) , voditelj: Zdenko Biđin
Erozija i zaštita tla na kršu (00910201) , voditelj: Vlado Topić
Erozija tla u agroekološkim prilikama središnje Hrvatske (178151) , voditelj: Ferdo Bašić
Esteraze i organofosforni spojevi (00220104) , voditelj: Vera Simeon-Rudolf
Estimiranje varijabli i parametara električnih strojeva (023012) , voditelj: Martin Jadrić
Etapna izgradnja cestovne mreže u Republici Hrvatskoj (193003) , voditelj: Dražen Topolnik
Eterična ulja i glikozidno vezani hlapljivi spojevi (011003) , voditelj: Mladen Miloš
Etiologija i liječenje kroničnog prostatitisa (108827) , voditelj: Ivan Krhen
Etnografija Hrvata (01890101) , voditelj: Jasna Čapo Žmegač
Eurofit Croatia (034001) , voditelj: Stjepan Heimer
Europska konvencija o ljudskim pravima i pravni poredak Hrvatske (115008) , voditelj: Nenad Hlača
Europska longitudinalna studija o trudnoći i djetinjstvu (072099) , voditelj: Josip Grgurić
Europsko istraživanje vrednota (203003) , voditelj: Josip Baloban
Eutrofikacija i procesi na međupovršinama (00981508) , voditelj: Vera Žutić
Evaluacija kirurškog liječenja malignih tumora glave i vrata (062029) , voditelj: Marijan Car
Evaluacija stručnih službi podrške u lokalnim sredinama (013009) , voditelj: Borka Teodorović
Evolucija bazena i geneza klastita (119303) , voditelj: Tihomir Marjanac
EZAH (195020) , voditelj: Pavao Miletić
Farmakološka inaktivacija limfocita T u koštanoj srži (108149) , voditelj: Matko Marušić
Fauna hrvatskih otoka Jadrana (183005) , voditelj: Nikola Tvrtković
Fenotipske i genetske odlike magaraca u Hrvatskoj (178844) , voditelj: Pavo Caput
Fenotipske i genetske odlike simentalskog goveda u Hrvatskoj (053031) , voditelj: Ivo Karadjole
Fetalna hipoksija i reaktivnost krvnih žila mozga (108193) , voditelj: Aida Salihagić
Filozofija F. Nietzschea i njezina recepcija u Hrvatskoj (01910104) , voditelj: Damir Barbarić
Filozofija, religija i teologija u Vlačića i Jaspersa (01910203) , voditelj: Ivan Kordić
Filozofski aspekti znanosti (101999) , voditelj: Ivan Supek
Fiskalna politika i fiskalni sustav RH u procesu tranzicije (01720101) , voditelj: Katarina Ott
Fizičko-kemijski učinci ionizirajućih zračenja (00980904) , voditelj: Dušan Ražem
Fizika elementarnih čestica izvan standardnog modela (00980204) , voditelj: Ante Ljubičić
Fizikalna i biogeo-kemija tragova metala u vodenim sustavima (00981502) , voditelj: Marko Branica
Fizikalna i satelitska geodezija u Republici Hrvatskoj (007151) , voditelj: Krešimir Čolić
Fizikalna svojstva uroloških organa sa izmijenjenom inervacijom (129006) , voditelj: Marjan Radej
Fizikalne osobine pelagičkog sustava (00010105) , voditelj: Mario Bone
Fizikalno-kemijski uvjetovani poremećaji živčanog sustava (00220302) , voditelj: Jasminka Bobić
Fizika površina i adsorbiranih slojeva (00350108) , voditelj: Branko Gumhalter
Fizika teških iona (00980203) , voditelj: Roman Čaplar
Folklorna glazba i ples u Hrvatskoj (01890102) , voditelj: Grozdana Marošević
Foton atom raspršenje (00980205) , voditelj: Krunoslav Pisk
Fregeova logika i filozofija matematike (130723) , voditelj: Goran Švob
Funkcionalna organizacija biocenoza (119110) , voditelj: Ivan Habdija
Funkcionalna pouzdanost i raspoloživost razdjelnih mreža (165001) , voditelj: Lajos Jozsa
Funkcionalne psihoze kao nozološki entitet (123004) , voditelj: Vera Folnegović-Šmalc
Funkcionalni monomeri i polimeri (125020) , voditelj: Zvonimir Janović
Genetička istraživanja Gorlinova sindroma (00981102) , voditelj: Sonja Levanat
Genetika, hranidba i ekologija u slatkovodnom ribarstvu (178711) , voditelj: Tomislav Treer
Genetika i dinamika bioaktivnih molekula (00981010) , voditelj: Volker Magnus
Genetska istraživanja plodnosti čovjeka (062008) , voditelj: Anđelka Radojčić Badovinac
Genetska kontrola i monitoring bolesti kukuruza (106001) , voditelj: Branko Palaveršić
GENETSKA VARAIJABILNOST LJEKOVITOG I AROMATIČNOG BILJA (178030) , voditelj: Zlatko Šatović
Genetski elementi za inhibiciju topoizomeraza (119118) , voditelj: Biserka Nagy
Genetski i gospodarski resursi Vitis sp u Istri i banka gena (01470101) , voditelj: Đordano Peršurić
Genetski potencijali Vitis sp. i sustavi proizvodnje (178531) , voditelj: Melita Fazinić
Genetski profil i proizvodna svojstva travničke pramenke (178029) , voditelj: Boro Mioč
Gen FHIT u karcinomima pluća (108122) , voditelj: Šimun Križanac
Genološki aspekti folkloristike (01890103) , voditelj: Tatjana Perić-Polonijo
Genot. i tehn. za outdoor sustav proizv. svinja u Hrvatskoj (178832) , voditelj: Marija Đikić
Gensko liječenje tumora (00981103) , voditelj: Jasminka Pavelić
Geodetske metode mjerenja i njihove automatizacije (007005) , voditelj: Nikola Solarić
GEOEN (02010107) , voditelj: Goran Granić
Geofizička istraživanja u geologiji i rudarstvu (195001) , voditelj: Krešimir Jelić
Geografska istraživanja prigraničnih područja Hrvatske (119355) , voditelj: Ivan Crkvenčić
Geografske osnove razvoja malih hrvatskih otoka (070001) , voditelj: Damir Magaš
Geološka karta R Hrvatske 1 : 50 000 (01810101) , voditelj: Marko Šparica
Geološki resursi mineralnih sirovina sedimentnog ciklusa (195005) , voditelj: Josip Tišljar
Geometrije i algebarsko-geometrijske strukture (037013) , voditelj: Vladimir Volenec
Geomorfološko kartiranje R. Hrvatske (119352) , voditelj: Andrija Bognar
Geotehnologija za odlagališta otpada (195003) , voditelj: Davorin Kovačić
Geotermalna karta Republike Hrvatske (01810105) , voditelj: Antun Šimunić
Glikokoproteini, lektini i patobiokemija stresa (006320) , voditelj: Mirna Flögel
Glikozilacije proteina i patogeneza komplikacija dijabetesa (045003) , voditelj: Mate Granić
Globalne odrednice jačanja gospodarstva Republike Hrvatske (00020103) , voditelj: Slavko Kulić
Glomerularne bolesti bubrega-evaluacija tijeka i liječenje (108997) , voditelj: Duško Kuzmanić
Gljive, faktor zdravstvene kvalitete jaja i mesa peradi (178842) , voditelj: Stjepan Mužic
Gospodarenje energijom (120043) , voditelj: Ivan Galaso
Gospodarski sustav Europske unije i prilagođavanje Hrvatske (081001) , voditelj: Vinko Kandžija
Gospodarsko povezivanje Podunavlja s Jadranom (101731) , voditelj: Josip Marušić
Gospodarsko-tehnološke osnove razvoja proizvodnje hmelja (058410) , voditelj: Vladimir Marić
Govorna stilistika u pjesničkoj i političkoj komunikaciji (130702) , voditelj: Branko Vuletić
Graditeljska baština (16.-19. st. ) (00200102) , voditelj: Marija Stagličić
Graditeljska baština i inventar od 16.-19.st.u Dalmaciji (00200108) , voditelj: Marija Stagličić
Graditeljska baština XIX. i XX. stoljeća (00200103) , voditelj: Željka Čorak
Graditeljski projekti u 21.stoljeću (082021) , voditelj: Rudolf Lončarić
Gradska stambena arhitektura XV. i XVI. st. na dbk. području (130711) , voditelj: Nada Grujić
Granica faza čvrsto/tekuće (00981507) , voditelj: Marijan Vuković
Granice RH u Jadranu i gospodarski odnosi vezani uz more (018002) , voditelj: Davorin Rudolf
Granična stanja uporabivosti armiranobetonskih konstrukcija (082001) , voditelj: Zorislav Sorić
Gustoća kosti i homeostaza Ca tijekom trudnoće i laktacije (108211) , voditelj: Velimir Šimunić
HBV X protein-karcinogeneza i genska terapija (134008) , voditelj: Marko Duvnjak
Hermeneutička filozofija i problem percepcije (01910202) , voditelj: Jure Zovko
Hidrauličko optimiziranje hidrotehničkih objekata (01920301) , voditelj: Vladimir Andročec
Hidrodinamika broda (069010) , voditelj: Bruno Čalić
Hidrolitički enzimi: izolacija, svojstva, struktura, funkcija (00980705) , voditelj: Ljubinka Vitale
Hidrološke analize malih voda i suša u kršu (083171) , voditelj: Ognjen Bonacci
Hidrotermička obrada žitarica prije sušenja (178631) , voditelj: Stjepan Pliestić
Hipermediji u medicinskoj edukaciji (108120) , voditelj: Luka Kovačić
Hipermedijska obrazovna tehnologija i didaktika medija (131001) , voditelj: Milan Matijević
Hipertenzija i trudnoća (108086) , voditelj: Marina Ivanišević
Histomorfološki učinci elemenata u tragovima (119109) , voditelj: Nada Kralj-Klobučar
Hotelijerstvo Opatijske rivijere 2010. (116002) , voditelj: Milena Peršić
Hranidba i zootehnika stabilizatori stočarske proizvodnje (079207) , voditelj: Zdenko Steiner
Hrvati u njemačkim i talijanskim jedinicama. (00190701) , voditelj: Zlata Knezović
Hrvati u okolnim zemljama (01940113) , voditelj: Dragutin Pavličević
Hrvatska 1102 - 1527. (130766) , voditelj: Tomislav Raukar
Hrvatska banka biljnih gena (HBBG) (178321) , voditelj: Ivan Kolak
Hrvatska bio-bibliografska baština (075001) , voditelj: Trpimir Macan
Hrvatska demokracija i njeni mediji (015006) , voditelj: Pavao Novosel
Hrvatska dijaspora (00760101) , voditelj: Ante Laušić
Hrvatska dječja književnost u okviru svjetske dječje knjiž (131007) , voditelj: Dubravka Težak
Hrvatska državno-pravna povijest i njen europski kontekst (066002) , voditelj: Vesna Radovčić
Hrvatska ekonimija (000905) , voditelj: Milan Nosić
Hrvatska filozofija 15-18 st. (01910110) , voditelj: Ljerka Schiffler
Hrvatska filozofija u europskom kontekstu (01910201) , voditelj: Josip Talanga
Hrvatska folklorna-jezična baština (070015) , voditelj: Danica Škara
Hrvatska frazeologija (101299) , voditelj: Antica Menac
Hrvatska glazbena historiografija do 1945. godine (101777) , voditelj: Sanja Majer-Bobetko
Hrvatska i europske integracije (015002) , voditelj: Vlatko Mileta
Hrvatska i izazovi konstitucionalizma (018004) , voditelj: Arsen Bačić
Hrvatska i međunarodno kazneno sudovanje (066500) , voditelj: Ivo Josipović
Hrvatska jezična baština u povijesnim dokumentima (070026) , voditelj: Ljerka Šimunković
Hrvatska jezična i književna baština zadarskog i šibenskog područja (070028) , voditelj: Josip Lisac
Hrvatska kartografija - znanstvene osnove (007001) , voditelj: Nedjeljko Frančula
Hrvatska književna periodika (130704) , voditelj: Vinko Brešić
Hrvatska književnost Istre i kvarnerskog prostora u 19 st. (000906) , voditelj: Mirjana Strčić
Hrvatska književnost za djecu (122014) , voditelj: Ana Pintarić
Hrvatska latinistička historiografija (00190104) , voditelj: Mijo Korade
Hrvatska leksikologija (122001) , voditelj: Ljiljana Kolenić
Hrvatska novela (101003) , voditelj: Tomislav Sabljak
Hrvatska standardna prozodija riječi (130751) , voditelj: Ivo Škarić
Hrvatska u europskim udruženjima (116003) , voditelj: Ivan Vuković
Hrvatska u Južnoj Aziji i na Dalekom Istoku i oni u njoj (130786) , voditelj: Zdravka Matišić
Hrvatska u međunarodnoj zajednici (015011) , voditelj: Radovan Vukadinović
Hrvatska zdravstvena anketa (108019) , voditelj: Slaven Letica
Hrvatski dijalektološki atlas (02120103) , voditelj: Mijo Lončarić
Hrvatski iseljenici i suradnja s domovinom (01940105) , voditelj: Ivan Čizmić
Hrvatski kao strani jezik (130738) , voditelj: Zrinka Jelaska
Hrvatski mediji na pragu 21. stoljeća (128999) , voditelj: Mario Plenković
Hrvatski narodonosni razvitak u komparativnoj perspektivi (00760104) , voditelj: Ružica Čičak-Chand
Hrvatski roman 20.stoljeća (130763) , voditelj: Krešimir Nemec
Hrvatski sabor u vremenu 1914 - 1918 .g. (111506) , voditelj: Josip Vrbošić
Hrvatski turizam u sociokulturološkoj perspektivi (067327) , voditelj: Božena Jokić
Hrvatski u dodiru s europskim jezicima (101049) , voditelj: Rudolf Filipović
Hrvatsko gospodarstvo-uvjeti, struktura, razvoj (101104) , voditelj: Jakov Sirotković
Hrvatsko i uporedno izvanparnično, ovršno i stečajno pravo (066006) , voditelj: Mihajlo Dika
Hrvatsko-njemačke jezične veze (130716) , voditelj: Zrinjka Glovacki-Bernardi
Hrvatsko plovidbeno pravo (018001) , voditelj: Ivo Grabovac
Hrvatsko pravno nazivlje (070004) , voditelj: Mile Mamić
Hrvatsko pravo koncerna (115009) , voditelj: Dragutin Ledić
Hrvatsko srednjovjekovno postupovno pravo (101108) , voditelj: Lujo Margetić
Hrvatsko-talijanski književni odnosi (130708) , voditelj: Mate Zorić
Humana reprodukcija-biološki mehanizmi muške neplodnosti (045002) , voditelj: Mirjana Gavella
Identifikacija zlouporabe droga (00220303) , voditelj: Ljiljana Skender
Iliri između Grka i Rimljana (130722) , voditelj: Marin Zaninović
Imunogenetika srčanih i neuromišićnih bolesti u djece (108141) , voditelj: Ivan Malčić
Imunohistokemija i molekulska genetika u istraživanju tumora (141009) , voditelj: Šimun Anđelinović
Imunointervencija u proksimalnoj dijabetičkoj neuropatiji (045006) , voditelj: Nikica Car
Imunološke značajke atopijskog dermatitisa (108137) , voditelj: Jasna Lipozenčić
Imunopatogenetski mehanizmi u psorijazi (062041) , voditelj: Franjo Gruber
Imunoprofilaksa bolesti peradi (053043) , voditelj: Hrvoje Mazija
Imunoreaktivnost i imunotolerancija u mišjim alokimerama (108119) , voditelj: Zdenko Kovač
Indikacije za forenzički tretman psihijatrijskih bolesnika (123003) , voditelj: Miroslav Goreta
INDOK baza umjetničke baštine Hrvatske (00200105) , voditelj: Anđelko Badurina
Indukcija MFO u riba Kvarnerskog zaljeva (062010) , voditelj: Miljenko Kapović
Industrijska postrojenja s raspodijeljenim upravljanjem (036037) , voditelj: Zoran Šimunić
Infekcije respiratornim sincicijskim virusom (108158) , voditelj: Gordana Mlinarić-Galinović
Info osnova hrvatskog poljodjelskog sustava (178021) , voditelj: Vitomir Grbavac
Informacijska analiza perceptivnih i osjetnih kanala (130725) , voditelj: Ante Fulgosi
Informacijske potrebe korisnika za izobrazbu (130762) , voditelj: Jadranka Lasić Lazić
Informacijske tehnologije i odlučivanje u medicini (108107) , voditelj: Josipa Kern
Informac.sust. i nove strategije održ.opreme i postrojenja (152003) , voditelj: Niko Majdandžić
Inicijacija transkripcije kod eukariota (00981009) , voditelj: Marija Sopta
Institucionalni i poslijepenalni tretman osuđenih ovisnika (013111) , voditelj: Ljiljana Mikšaj Todorović
Integracije domovinske i iseljene Hrvatske (01940104) , voditelj: Vlado Šakić
Integralni informacijski sustav REES-a HEP-a (069003) , voditelj: Juraj Šimunić
Integralni psihoterapijski pristup ratnim stradalnicima Hrvatske (108074) , voditelj: Vladimir Gruden
Integrirana metoda suzbijanja (178432) , voditelj: Ivan Ciglar
Integrirana zaštita (178441) , voditelj: Bogdan Cvjetković
Integrirana zaštita bilja (178443) , voditelj: Jasminka Igrc Barčić
Integrirana zaštita povrća (079304) , voditelj: Davor Šamota
Integrirana zaštita ratarskih kultura od korova (079106) , voditelj: Mira Knežević
Integrirano upravljanje robotiziranim postrojenjima (036042) , voditelj: Zdenko Kovačić
Integriranje baza znanja (016002) , voditelj: Mirko Maleković
Intelektualno i industrijsko vlasništvo u znanosti Hrvatske (058409) , voditelj: Zlatko Kniewald
Inteligentna i širokopojasna telekomunikacijska mreža (036004) , voditelj: Marijan Kunštić
Inteligentni sustavi za potporu odlučivanju (016001) , voditelj: Božidar Kliček
Inteligentno i adaptivno upravljanje sustavima (036011) , voditelj: Petar Crnošija
Inteligentno motrenje i vođenje procesa (125023) , voditelj: Juraj Božičević
Inteligentno strojno sklapanje (120010) , voditelj: Božo Vranješ
Intenziviranje izmjene topline na izmjenjivačkim površinama (120032) , voditelj: Antun Galović
Interakcije nitrozospojeva s biomedicinski važnim molekulama (006142) , voditelj: Stanko Uršić
Interakcije teških metala i krvni tlak u čovjeka (00220304) , voditelj: Spomenka Telišman
Interakcijski pristup strukturi patoloških fenomena (01940112) , voditelj: Slavko Sakoman
Interdisciplinarno istraživanje vrijednosti u hrv. kulturi (01890104) , voditelj: Ivan Lozica
Interferon u liječenju melanoma (101102) , voditelj: Drago Ikić
Intermetalni spojevi i metalni hidridi (00980906) , voditelj: Želimir Blažina
Interpretacijska baza tala istočne Hrvatske (079101) , voditelj: Blaženka Bertić
Interventna gastroenterologija-primjena i razvoj novih tehno (214001) , voditelj: Roland Pulanić
In vitro oplodnja u goveda (053040) , voditelj: Zdenko Makek
Inženjerskogeološka osnova šireg područja Splita (083161) , voditelj: Slobodan Šestanović
Ionski izmjenjivači u zaštiti voda kemijske industrije (125016) , voditelj: Štefica Cerjan-Stefanović
Ispitivanje atopijskih bolesti u djece (062038) , voditelj: Vladimir Ahel
Ispitivanje celijakije u djece (072555) , voditelj: Sanja Kolaček
Ispitivanje etioloških čimbenika guše u Hrvatskoj (134001) , voditelj: Zvonko Kusić
Ispitivanje jezgri radi novih, moguće kvarkovskih, efekata (119205) , voditelj: Miroslav Furić
Istočna Istra i sjeverna Liburnija u antičko doba (014005) , voditelj: Robert Matijašić
Istrażivanje elemenata sustava za prijenos snage (120045) , voditelj: Zvonimir Horvat
Istrazivanje prisutnosti mikotoksina na podrucju R Hrvatske (058401) , voditelj: Senadin Duraković
Istrażivanje temeljnih elemenata strojarskih sustava (120014) , voditelj: Milan Opalić
Istrazivanje utjecajnih parametara na pogonsku cvrstocu (023031) , voditelj: Željko Domazet
Istraživanja homogenih i heterogenih sustava (00980602) , voditelj: Nada Filipović-Vinceković
Istraživanja izvornih pasa na hrvatskom tlu (053004) , voditelj: Mario Bauer
Istraživanja opteretivosti sustava za prijenos snage (069008) , voditelj: Gordana Marunić
Istraživanja prošlosti južne Hrvatske (101901) , voditelj: Milko Brković
Istraživanja statičkih i dinamičkih svojstava molekula (00980605) , voditelj: Aleksandar Sabljić
Istraživanja u hrvatskoj leksikologiji (009007) , voditelj: Marija Turk
Istraživanja vegetativnih pupova smreka (122016) , voditelj: Vera Cesar
Istraživanje biološki vrijednije hrane od ribljeg mesa (053073) , voditelj: Ante Jelić
Istraživanje defekata u poluvodičima i izolatorima (00980301) , voditelj: Branko Pivac
Istraživanje glina in situ primjenom eksploziva (160152) , voditelj: Ivan Gotić
Istraživanje helenističkih figura od terakote u Republici Hrvatskoj (130760) , voditelj: Mirjana Sanader
Istraživanje hormonske ovisnosti tumora prostate (134007) , voditelj: Marko Tarle
Istraživanje hrvatske flore (119119) , voditelj: Zinka Pavletić
Istraživanje hrvatskih dijalekata (101213) , voditelj: Milan Moguš
Istraživanje hrvatskoga crkvenoslavenskoga jezika (00900201) , voditelj: Milan Mihaljević
Istraživanje i razvoj serije visokonaponskih SF6 prekidača (008002) , voditelj: Ante Miliša
Istraživanje i razvoj usluga kabelske televizije u Hrvatskoj (036041) , voditelj: Branka Zovko-Cihlar
Istraživanje istočnoslavenskih jezika (130720) , voditelj: Milenko Popović
Istraživanje javnog mnijenja i medija masovnog komuniciranja (01940109) , voditelj: Vesna Lamza Posavec
Istraživanje kombinatoričkih struktura uz primjenu računala (036025) , voditelj: Vladimir Ćepulić
Istraživanje ljekovitog bilja Hrvatske (006230) , voditelj: Zdenka Kalođera
Istraživanje mišićnih distrofija u Hrvatskoj (108041) , voditelj: Nina Canki-Klain
Istraživanje mutagena i antimutagena iz okoliša (058404) , voditelj: Jasna Franekić
Istraživanje nespecifične nazalne hiperreaktivnosti (065001) , voditelj: Livije Kalogjera
Istraživanje održivog korištenja jestivih resursa Jadrana (00010301) , voditelj: Gorana Sinovčić
Istraživanje polimera metodama magnetskih rezonancija (00980611) , voditelj: Zorica Veksli
Istraživanje prikladnih podloga za uzgoj trešanja (178541) , voditelj: Ivo Miljković
Istraživanje procesa kristalizacije i ionske zamjene zeolita (00980901) , voditelj: Boris Subotić
Istraživanje procesa učenja i usvajanja stranih jezika (130750) , voditelj: Yvonne Vrhovac
Istraživanje prodora mora u rijeku Neretvu (083173) , voditelj: Mijo Vranješ
Istraživanje racinalne obrade tla za kukuruz i oz. pšenicu (079115) , voditelj: Ivan Žugec
Istraživanje sirovina,procesa izrade,kakvoće i uporabe ploča (068014) , voditelj: Vladimir Bruči
Istraživanje sisavaca Jadranskog mora (053016) , voditelj: Hrvoje Gomerčić
Istraživanje sustava celuloza, tiskarska boja, tekućina (128001) , voditelj: Zdenka Bolanča
Istraživanje učinka metala na organizme putem biomarkera (00981511) , voditelj: Biserka Raspor
Istraživanje ugroženih društvenih skupina (01940101) , voditelj: Ljiljana Kaliterna Lipovčan
Istraživanje uzbude brod. propulzora, korelacija model-brod (01920103) , voditelj: Nenad Bobanac
Istraživanje uzroka i prevencija infertiliteta (044001) , voditelj: Srećko Ciglar
Istraživanje VLSI/ULSI poluvodičkih struktura (036001) , voditelj: Petar Biljanović
Istraživanje zapadnoslavenskih jezika (130717) , voditelj: Dubravka Sesar
Istraživanje zdravstvene zaštite (00480101) , voditelj: Ivan Udovičić
Istraživanje značajki fleksibilnih proizvodnih struktura (069020) , voditelj: Tonči Mikac
IT, menadžeri i organizacijski dizajn u obnovi hrvatske (007006) , voditelj: Branka Mraović
Izbori, stranke i parlament u Hrvatskoj: 1990 - 2000 (015004) , voditelj: Ivan Grdešić
Izbor koridora i trase Jadranske željeznice (083989) , voditelj: Dušan Marušić
Izloženost onečišćenju zraka i pokazatelji procjene rizika (00220202) , voditelj: Krešimir Šega
Izmjena tvari u pelagijalu i na granici sediment/voda (00010104) , voditelj: Ante Barić
Izotopno obilježavanje i molekulske spektroskopije (00980802) , voditelj: Zlatko Meić
Izrada i opremanje vodoravnih bušotina (195013) , voditelj: Davorin Matanović
Izvori, studije i pomagala za hrvatsku povijest (7-19. st.) (101100) , voditelj: Ante Gulin
Izvori za hrvatsku povijest (205001) , voditelj: Josip Kolanović
Jadranske dopune Skokovu rječniku (101228) , voditelj: Vojmir Vinja
Jezična obrada u hrvatskome (013008) , voditelj: Melita Kovačević
Jezik i stil hrvatskoglagoljskih basama (070054) , voditelj: Slavomir Sambunjak
Kako Hrvati vjeruju i žive (203001) , voditelj: Marijan Valković
Kakvoća i zdravstvena ispravnost poljoprivrednih proizvoda (101066) , voditelj: Dubravka Hackenberger
Kapacitet rasta i kakvoća mesa svinja i peradi (079110) , voditelj: Gordana Kralik
Karakteristične vrste i obalni ekosustavi južnog Jadrana (00010203) , voditelj: Adam Benović
Karbonatne platforme Dinarida - građa i razvoj (119306) , voditelj: Vladimir Jelaska
Karijesprotektivno djelovanje topikalnih fluorida (065011) , voditelj: Kata Rošin-Grget
Karta mineralnih sirovina Republike Hrvatske (01810104) , voditelj: Josip Benić
Katolička crkva u Hrvata u 20. stoljeću (00190301) , voditelj: Jure Krišto
Kavitacija (01920302) , voditelj: Branko Bajić
Kazališna kritika kao povijest suvremenog hrvatskog glumišta (130797) , voditelj: Nikola Batušić
Kazneno pravo i politika suzbijanja kriminaliteta (066008) , voditelj: Željko Horvatić
Kemija i fotokemija heterocikla; Sintoni za lijekove (125004) , voditelj: Marija Šindler
Kemija žive u molekulskim sustavima od biološkog značaja (119408) , voditelj: Milan Sikirica
Kemijski elementi u karbonatnom (krškom) okolišu (119305) , voditelj: Esad Prohić
Kemoluminiscentni reagensi (113006) , voditelj: Spomenka Kovač
Kenozojski vulkanizam u jadranskom podmorju i zaleđu (195019) , voditelj: Boško Lugović
Kibernetičko modeliranje ličnosti (130705) , voditelj: Predrag Zarevski
Kiparstvo i slikarstvo 17-18 st. u kontinentalnoj Hrvatskoj (101112) , voditelj: Doroteja Baričević
Klamidioza ptica i sisavaca (053018) , voditelj: Jelena Gregurić
Klinička farmakologija poremećaja pokreta (108099) , voditelj: Maja Relja
Klinička primjena fotodinamske terapije (134011) , voditelj: Marko Doko
Kloniranje novih gena iz kromosomskih translokacija (044100) , voditelj: Rajko Kušec
Književna istraživanja hrvatskoga srednjovjekovlja (00900203) , voditelj: Ivanka Petrović
Književni atlas Istre (140002) , voditelj: Vera Glavinić
KOGEN (02010103) , voditelj: Goran Granić
Kognitivna znanost i filozofija uma (01910109) , voditelj: Zdravko Radman
Kolektivne pojave u novim materijalima (119201) , voditelj: Amir Hamzić
Kolidijareja prasadi: mukozna imunost i oralna imunizacija (053079) , voditelj: Ivica Valpotić
Koloidi i elektroliti (119404) , voditelj: Nikola Kallay
Kompaktni muonski solenoid (177061) , voditelj: Željko Antunović
Komparativna molekularna imunologija (00981114) , voditelj: Renata Novak
Komparativna politika demokracija i tranzicija (015014) , voditelj: Branko Caratan
Komparativna povijest hrvatske književnosti (130764) , voditelj: Mirko Tomasović
Komparativno istraživanje funkcioniranja managementa (067004) , voditelj: Pere Sikavica
Komparativno istraživanje oštećenja genoma (00220109) , voditelj: Aleksandra Fučić
Kompjuterski modeli opće ravnoteže gospodarstva Hrvatske (067002) , voditelj: Jasminka Šohinger
Kompjutersko modeliranje disperzije onečišćenja zraka (069030) , voditelj: Zoran Mrša
Kompjutorsko modeliranje i optimizacija strujanja fluida (069002) , voditelj: Luka Sopta
Kompleksi prelaznih metala u modelnim sustavima i biomatrici (00220103) , voditelj: Nevenka Paulić-Balestrin
Kompleksni modulirani sistemi: osnovna stanja i pobuđenja (00350107) , voditelj: Katica Biljaković
Komplementacija pridjeva u engleskom i hrvatskom jeziku (122013) , voditelj: Mario Brdar
Komponente varijanci u procjeni genetskih parametara (178831) , voditelj: Nikola Stipić
Kompozitni materijali s polimernom i metalnom matricom (120041) , voditelj: Janez Indof
Komunikacija čovjek-stroj (009033) , voditelj: Ivo Ipšić
Komunikacijski i kulturni aspekti (00170103) , voditelj: Biserka Cvjetičanin
Koncepcija razvoja zračnog prometa Hrvatske (135002) , voditelj: Željko Radačić
Koncesije i slobodne zone u morskim lukama (115007) , voditelj: Vojslav Borčić
Kongenitalna listerioza (062027) , voditelj: Miljenko Dorić
Konkurentnost hrvatskog gospodarstva (00020105) , voditelj: Ivan Teodorović
Konstrukcija i optimizacija prijenosnika snage (069021) , voditelj: Boris Obsieger
Konstrukcija i realizacija numeričkih algoritama (037011) , voditelj: Mladen Rogina
Konstruktivno projektiranje u zgradarstvu (101202) , voditelj: Riko Rosman
Kontejnerski terminali, RTS (135001) , voditelj: Čedomir Ivaković
Kontinentalni resursi u funkciji razvitka turizma (010008) , voditelj: Marcel Meler
Kontrola ekspresije onkogena u humanim stanicama (119115) , voditelj: Jasna Ban
Kontrola normalnog i patološkog rasta (062002) , voditelj: Biserka Radošević-Stašić
Kontrola pojedinih zaraznih bolesti svinja (053062) , voditelj: Marko Tadić
Kontuzija leđne moždine (062019) , voditelj: Ante Simonić
Konvergencija ekonomskog sustava Hrvatske (145006) , voditelj: Alfio Barbieri
Koordinacijski spojevi i koordinacijski polimeri (119409) , voditelj: Branko Kaitner
Korelacija paleolitika i mezolitika Hrvatske (101711) , voditelj: Maja Paunović
Korozija i zaštita metala inhibitorima (195009) , voditelj: Olga Šarc Lahodny
Korozija i zaštita visokolegiranih čelika (120089) , voditelj: Ivan Juraga
Koštani i hrskavični morfogeni u kirurgiji grkljana (108103) , voditelj: Vladimir Katić
Krajobrazna baština Hrvatske u svjetlu održivog razvoja (178991) , voditelj: Ferdo Bašić
Kraniocerebralne ozljede (108720) , voditelj: Josip Paladino
Kretanje i sudbina radionuklida i mikroelemenata (00981509) , voditelj: Stipe Lulić
Kriminološke osobitosti delikata nasilja (204205) , voditelj: Mladen Singer
Kron. PTSP, zlop. alk. i dr. sred. ovis. u hrv. rat. veter. (134014) , voditelj: Vladko Thaller
Krpeljno transmisivne bolesti (053007) , voditelj: Ljiljana Bedrica
Kukuruzni moljac (079315) , voditelj: Emilija Raspudić
Kulturna baština starohrvatske Dalmacije (177100) , voditelj: Tomislav Marasović
Kulturološki problemi tranzicije (070024) , voditelj: Josip Vrančić
Kvalitativna analiza nekih radijalnih rješenja (083121) , voditelj: Božo Vrdoljak
Kvaliteta i estetika kartonske ambalaže (128091) , voditelj: Darko Babić
Kvaliteta obitelji (01940103) , voditelj: Josip Obradović
Kvaliteta psihološke prilagodbe studenata u Hrvatskoj (009008) , voditelj: Petar Bezinović
Kvaliteta visokoškolske nastave (000913) , voditelj: Jasminka Ledić
Kvaliteta življenja odraslih osoba s mentalnom retardacijom (013002) , voditelj: Borka Teodorović
Kvaliteta života kroničnih bolesnika i transplatacija (108110) , voditelj: Eduard Klain
Kvantitativna patologija u tumorima grkljana (108258) , voditelj: Sven Seiwerth
Kvantitativne metode u prometu (135006) , voditelj: Husein Pašagić
Kvantna informatika i kvantna komunikacija (082006) , voditelj: Mladen Pavičić
Kvantna teorija polja, statistike i simetrije (00980103) , voditelj: Stjepan Meljanac
Laringealne funkcije poslije kirurških zahvata (134004) , voditelj: Smiljana Štajner Katušić
Lasersko vođenje i dijagnostika procesa u parama i plazmi (00350102) , voditelj: Goran Pichler
Lateralna stabilnost lista kružne pile (068015) , voditelj: Vlado Goglia
Latinska djela Marka Marulića i drugih (101083) , voditelj: Branimir Glavičić
Leksikon slavenskih književnosti (130745) , voditelj: Josip Užarević
Liburni i primorski Delmati 4.-1. st. pr. Kr. (070012) , voditelj: Slobodan Čače
Liječenje bolesnika sa ozljedom perifernih živaca (108200) , voditelj: Zdenko Stanec
Lingvistička povijest Hrvatske i hrvatskoga naroda (130749) , voditelj: Ranko Matasović
Lingvistički atlas istarskih jezičnih otoka (140001) , voditelj: Goran Filipi
Logičke i matematičke osnove računarstva (120095) , voditelj: Dean Rosenzweig
Logičke osnove matematike i računarstva (120033) , voditelj: Zvonimir Šikić
Lovno gospodarenje u mediteranskom području Hrvatske (068006) , voditelj: Joso Vukelić
Ljekovito bilje - biološki aktivni spojevi i QSAR (006242) , voditelj: Marica Medić-Šarić
Ljudska motorička znanja (034003) , voditelj: Vladimir Findak
Ljudski potencijali i restrukturiranje Hrvat. gospodarstva (145001) , voditelj: Denisa Krbec
Magmatizam, metamorfizam i mineralna ležišta Dinarida (119393) , voditelj: Ladislav Palinkaš
Magmatizam, metamorfizam i mineralna ležišta Dinarida (195004) , voditelj: Ladislav Palinkaš
Magmatski i metamorfni kompleksi Hrvatske (195024) , voditelj: Maja Vrkljan
MAHE (02010108) , voditelj: Goran Granić
Maligne bolesti u djece (108115) , voditelj: Josip Konja
Management i poduzetništvo u zemljama u tranziciji (058602) , voditelj: Ivo Vajić
Management u poduzetničkoj ekonomiji (081006) , voditelj: Marčelo Dujanić
Manjine - sastavnica odnosa Hrvatske s Europom (00760103) , voditelj: Anđelko Milardović
Marikultura-biološko, genetsko i ekološko vrednovanje (00010202) , voditelj: Ivan Katavić
Markeri stanične proliferacije u prognozi raka glave i vrata (108510) , voditelj: Ivica Klapan
Marketing morskog brodarstva, luka i brodogradnje (081007) , voditelj: Ivan Mencer
Maslina (178542) , voditelj: Ivo Miljković
Matematička analiza kompozitnih i tankih struktura (037004) , voditelj: Ibrahim Aganović
Matematička kombinatorika u geometriji (083122) , voditelj: Zdravka Božikov
Materijali u opskrbi tvdih zubnih tkiva (065007) , voditelj: Jozo Šutalo
Medikalizirani transport vitalno ugrožene djece (072935) , voditelj: Ljiljana Audy-Kolarić
Međudjelovanja iona MeVskih energija i materije (00980206) , voditelj: Milko Jakšić
Međudjelovanje atmosfere s morem (119299) , voditelj: Mirko Orlić
Međudjelovanje biomembrana s amino kiselinama i peptidima (00980612) , voditelj: Vesna Noethig-Laslo
Međudjelovanje laserskog snopa s poluvodičima i metalima (036009) , voditelj: Višnja Henč-Bartolić
Međunarodni gospodarski i politički aspekti (00170101) , voditelj: Mladen Staničić
Međunarodno privatno pravo financijskih transakcija (115011) , voditelj: Petar Šarčević
Međunarodno priv. pravo - usklađivanje s europskim pravom (066003) , voditelj: Krešimir Sajko
Međusobno djelovanje testisa i drugih tkiva i organa (108012) , voditelj: Ljerka Banek
Međuutjecaj tehnoloških i ostalih aspekata u arhitekturi (054016) , voditelj: Đuro Mirković
Mehanička sigurnost strojeva (069013) , voditelj: Mirko Butković
Mehanizam dugoročnih promjena u sjevernom Jadranu (00981303) , voditelj: Danilo Degobbis
Mehanizam imunoreakcija te imunomodulacija (021001) , voditelj: Dragan Dekaris
Mehanizam inzulinske rezistencije in vitro (065002) , voditelj: Jagoda Roša
Mehanizam razgradnje biopolimera tijekom procesa ekstruzije (058202) , voditelj: Branko Tripalo
Mehanizam reakcije stvaranja steroidnih spojeva (006151) , voditelj: Olga Kronja
Mehanizam redukcije V(V)-iona s hidroksamskim kiselinama (006141) , voditelj: Mladen Biruš
Mehanizmi djelovanja enkefalina i peptidoglikana (00981107) , voditelj: Ivo Hršak
Mehanizmi djelovanja peptidoglikanskog monomera (062031) , voditelj: Damir Muhvić
Mehanizmi globalizacije i razvojni kriteriji gospodarstva - (00020107) , voditelj: Stjepan Zdunić
Menedžment u funkciji povećanja turističke potrošnje (803004) , voditelj: Franjo Radišić
MERES (02010109) , voditelj: Goran Granić
Metaboličke osnove povećanja proizvodnosti krava (053033) , voditelj: Branimir Kampl
Metaboličke promjene u peradi u stresnim stanjima (053015) , voditelj: Zvonko Stojević
Metabolički i hormonski čimbenici rizika za aterosklerozu (108187) , voditelj: Željko Reiner
Metabolizam kalcija i osteoporoza (00220305) , voditelj: Selma Cvijetić
Metabolizam metalala (00220108) , voditelj: Berislav Momčilović
Metabolizam u svinja i goveda hranjenih uljanom repicom (053056) , voditelj: Ante Svetina
Metali: izloženost, učinci i antidoti (00220102) , voditelj: Maja Blanuša
Metalna stakla i visokotemperaturni supravodiči (00350104) , voditelj: Jagoda Lukatela
Metoda za ocjenu sustava zaštite od korozije (125014) , voditelj: Ivica Štern
Metode asistirane reprodukcije (108204) , voditelj: Ernest Suchanek
Metode fuzzy logike za optimiranje hidropotencijala u EES -u (023014) , voditelj: Matislav Majstrović
Metodika nastave matematike (122020) , voditelj: Margita Pavleković
Metodologija i praćenje onečišćenja zraka (00220201) , voditelj: Vladimira Vađić
Metodologija razvoja informacijskih sustava (009032) , voditelj: Mile Pavlić
Mikoflora najznačajnijih korovnih vrsta ratarskih usjeva (079205) , voditelj: Draženka Jurković
Mikoplazmoze preživača i neke uvjetne infekcijske bolesti (053046) , voditelj: Tomo Naglić
Mikotoksini i njihov utjecaj na čovjeka i životinje (00220106) , voditelj: Radovan Fuchs
Mikoze kao primarne i sekundarne infekcije domaćih životinja (053050) , voditelj: Ljiljana Pinter
Mikrobiološka aktivnost tla uvjetovana sjetvom bez obrade (079309) , voditelj: Zlata Milaković
Mikrobna biomasa kao izvor biološki aktivnih tvari (108151) , voditelj: Marko Mesarić
Mikromicete, toksini, utjecaj na zdravlje i prevencija (006340) , voditelj: Stjepan Pepeljnjak
Mikrovalna svojstva supravodiča (119225) , voditelj: Antonije Dulčić
MIN (036019) , voditelj: Mladen Boršić
Mineralni brtveni slojevi za odlagališta otpada (195999) , voditelj: Predrag Kvasnička
Mini košarka (034102) , voditelj: Bojan Matković
Mitogeni neurotransmitori in vivo (108134) , voditelj: Zdravko Lacković
Mjerenja u mehanici fluida (120017) , voditelj: Zdravko Doliner
Mjerni sustavi za obradbu bioloških veličina (036026) , voditelj: Ante Šantić
Modeli gospodarski učinkovitih i održivih OPG (178231) , voditelj: Vjekoslav Par
Modeli i instrumenti poticanja županijskog razvitka Hrvatske (00020101) , voditelj: Zvonimir Baletić
Modeli i metode operacijskih istraživanja (067010) , voditelj: Luka Neralić
Modeli intervencije radi prevencije poremećaja u ponašanju (013005) , voditelj: Josipa Bašić
Model inteligentnog CAD sustava (120015) , voditelj: Dorian Marjanović
Modeli planiranja u šumarstvu (068002) , voditelj: Šime Meštrović
Modeli prepoznavanja i kontrole ometajućih faktora (034006) , voditelj: Nataša Viskić-Štalec
Modeliranje flavonoidnih spojeva (079301) , voditelj: Dragan Amić
Modeliranje gospodarenja energijom u brodogradilištu (112005) , voditelj: Ivan Vlahinić
Modeliranje i inteligentno upravljanje u biotehnologiji (058201) , voditelj: Želimir Kurtanjek
Modeliranje i prijenos bioprocesa u veće mjerilo (058402) , voditelj: Vladimir Marić
Modeliranje i simulacija u poslovnoj ekonomiji (067003) , voditelj: Vlatko Čerić
Modeliranje konsolidacije tla (160052) , voditelj: Vlasta Szavits-Nossan
Modeliranje međudjelovanja tekućina-konstrukcija-tlo (083131) , voditelj: Jure Radnić
Modeliranje nuklearnog gorivnog ciklusa (036029) , voditelj: Dubravko Pevec
Modeliranje pripreme proizvodnje u brodogradnji (018005) , voditelj: Slavko Šimundić
Modeliranje pripreme proizvodnje u brodogradnji (204333) , voditelj: Slavko Šimundić
Modeliranje procesa plastične obrade metala (069017) , voditelj: Milan Jurković
Modeliranje procesa plastifikacije, zamora i loma u konstrukciji (120091) , voditelj: Dragan Pustaić
Modeliranje procesa u vodi i na granicama faza (00981505) , voditelj: Ivica Ružić
Modeliranje trajnosti lučnih mostova (082110) , voditelj: Jure Radić
Modeli u medicini (214003) , voditelj: Krešimir Koržinek
Modeli znanja i obrada prirodnih jezika (130743) , voditelj: Miroslav Tuđman
Model multimedijske informacijske baze (015010) , voditelj: Marko Sapunar
Modelni sustavi za istraživanje stanja metala u prirodi (00980005) , voditelj: Olga Hadžija
Model normative licenciranja letačkog osoblja (135009) , voditelj: Sanja Steiner
Model odgoja i obrazovanja u hrvatskom Podunavlju (122010) , voditelj: Irena Vodopija
Model razvitka i obnove Županije Splitsko-dalmatinske (055001) , voditelj: Elza Jurun
Model sustavnog praćenja uvjetne patologije ovaca i koza (053013) , voditelj: Križan Čuljak
Moderna demokracija i Republika Hrvatska (015012) , voditelj: Zvonko Posavec
Mogućnost eksploatacije i zaštite vodonosnika Hrvatske (082004) , voditelj: Zlatko Pollak
Molekularna osnova hiperkolesterolemije (108201) , voditelj: Ana Stavljenić-Rukavina
Molekularni mehanizmi karcinogeneze (00981007) , voditelj: Branko Brdar
Molekularni mehanizmi renalnog transporta i farmakoterapija (006260) , voditelj: Ita Samaržija
Molekularni receptori s policikličkim jedinicama (00980702) , voditelj: Kata Majerski
Molekulski mehanizmi oštećenja stanica slobodnim radikalima (108237) , voditelj: Stjepan Gamulin
Molekulsko genetička osnova metastaziranja (00981104) , voditelj: Krešimir Pavelić
Molekulsko prepoznavanje biljnih regulatora rasta (178992) , voditelj: Milan Šoškić
Morfologija kostura i taksonomija viših kralješnjaka (053003) , voditelj: Krešimir Babić
Morfološka i funkcijska ispitivanja bubrega radionuklidima (062022) , voditelj: Aleksandar Smokvina
Morfometabolička istraživanja placente i organa životinja (053067) , voditelj: Mladen Zobundžija
Morfometrijska analiza kraniofacijalnoga sustava (065013) , voditelj: Želimir Muretić
Motivacijski aspekti organizacijskih promjena (130706) , voditelj: Branimir Šverko
MR i CT- analiza abdominalnih, osteomuskularnih i CNS tumora (134009) , voditelj: Miljenko Marotti
Multiksenobiotička rezistencija u procjeni okolišnog rizika (00981510) , voditelj: Branko Kurelec
Multimedijske komunikacijske i informacijske tehnologije (023023) , voditelj: Nikola Rožić
Multimedijske komunikacijske tehnologije (036015) , voditelj: Branka Zovko-Cihlar
Multipla skleroza u Hrvatskoj (062015) , voditelj: Juraj Sepčić
Nacija i religija: katoličanstvo, pravoslavlje i islam (070030) , voditelj: Esad Ćimić
Načela primjene antimikrobnih lijekova (108195) , voditelj: Slavko Schoenwald
Nanoskopska svojstva metala i supravodiča (119203) , voditelj: Boran Leontić
Napredne tehnologije vođenja pogona termoelektrane (120001) , voditelj: Nikola Šerman
Nasljedne mataboličke i ostale monogenske bolesti djece (108994) , voditelj: Ivo Barić
Nasljedni i stečeni poremećaji keratinizacije (108017) , voditelj: Aleksandra Basta-Juzbašić
Nastanak međunaordnopravne osobnosti Republike Hrvatske (101002) , voditelj: Vladimir-Đuro Degan
Naturalistička filozofija fizike (119244) , voditelj: Srđan Lelas
Neformalne institucije i poslovno ponašanje (081008) , voditelj: Maja Vehovec
Nefrotoksičnost teških metala na razini stanične membrane (00220101) , voditelj: Ivan Sabolić
Nejednakosti i primjene (117006) , voditelj: Josip Pečarić
Nekonvencionalno računanje u operacijskim istraživanjima (037010) , voditelj: Robert Manger
Nelinearna analiza eliptičkih diferencijalnih jednadžbi (036043) , voditelj: Mervan Pašić
Nelinearna analiza globalne cerebralne dinamike (108257) , voditelj: Velimir Išgum
Nelinearno modeliranje poluvodičkih elemenata (036047) , voditelj: Adrijan Barić
Nematode kao pokazatelji stanja agroekosustava (079102) , voditelj: Marija Ivezić
Neolatina Croatica (130757) , voditelj: Darko Novaković
Neologizmi-problemi teorije i primjene (130787) , voditelj: Vesna Muhvić-Dimanovski
Neoplatonska tradicija i misticizam (01910204) , voditelj: Marie-Elise Zovko
Neoskolastička estetika u Hrvatskoj prve polovice 20. st. (01910108) , voditelj: Zlatko Posavac
Nerafinirana biljna ulja visoke kakvoce i odrzivosti (058507) , voditelj: Dubravka Štrucelj
Neuroendokrini tumori probavnog sustava (134019) , voditelj: Vanja Zjačić-Rotkvić
Neurofarmakologija epilepsije, ishemije i hipoksije mozga (062028) , voditelj: Gordana Župan
Neurofarmakologija GABA i 5-HT sustava (00980001) , voditelj: Danka Peričić
Neurokemija sinaptičke transmisije (00980002) , voditelj: Branimir Jernej
Neurologija ponašanja (127001) , voditelj: Boško Barac
Neuro-muskularna biomehanička dijagnostika lokomocije (034004) , voditelj: Vladimir Medved
Neuromuskularne bolesti u djece (214101) , voditelj: Nina Barišić
Niskodimenzionalni sustavi, slojevi i površine (00980101) , voditelj: Radovan Brako
Niskodimenzionalni vodljivi sustavi (119204) , voditelj: Slaven Barišić
Normativno reguliranje poreznog i proračunskog sustava u RH (066007) , voditelj: Božidar Jelčić
Nositelji znanstvenog i tehnološkog razvoja (01000101) , voditelj: Katarina Prpić
Nova tehnika u ekološkoj i ekonomičnoj biljnoj proizvodnji (079208) , voditelj: Robert Zimmer
Nove tehnologije u sustavu trajnosti konstrukcija (01690101) , voditelj: Želimir Šimunić
Nove tehnologije u učenju osnova elektrotehničkih znanosti (036017) , voditelj: Armin Pavić
Novi hibridni poliketidni terapeutici (058407) , voditelj: Daslav Hranueli
Novija hrvatska filozofija (1874-1945) (01910105) , voditelj: Goran Gretić
Novi kemijski spojevi od katalitičkog i biološkog interesa (119407) , voditelj: Boris Kamenar
Novi materijali i katalizatori za visoke tehnologije (125011) , voditelj: Mirjana Metikoš-Huković
Novi materijali za posebne namjene (125019) , voditelj: Helena Jasna Mencer
Novi molekularni vodiči (00350103) , voditelj: Silvia Tomić
Novi netoksični inhibitori korozije metala (125012) , voditelj: Ema Stupnišek-Lisac
Novi polimeri za posebne namjene (061001) , voditelj: Radivoje Vuković
Novi pristupi u terapiji malignih bolesti (00981111) , voditelj: Marko Radačić
Novi zapisi hrvatske usmene književnosti (obrada i valoriz.) (130756) , voditelj: Stipe Botica
Novo hrvatsko kazneno zakonodavstvo i prava čovjeka (018003) , voditelj: Ante Carić
Nuklearna struktura, kaos i kompjutorska fizika (119211) , voditelj: Vladimir Paar
Numerička analiza kvazi-krith materijala (114102) , voditelj: Ivica Kožar
Numerička optimizacija u projektiranju i proizvodnji (069001) , voditelj: Josip Brnić
Numeričke metode linearne algebre (037012) , voditelj: Vjeran Hari
Numeričko modeliranje inženjerskih konstrukcija (083133) , voditelj: Pavao Marović
Numeričko modeliranje nelinearnih procesa deformiranja (120006) , voditelj: Jurica Sorić
Numeričko modeliranje procesa u elektroenergetskom sustavu (023011) , voditelj: Mate Kurtović
Numeričko modeliranje prostornih inženjerskih konstrukcija (083132) , voditelj: Blaž Gotovac
Numizmatika u baštini i novčarskom sustavu Hrvatske (111505) , voditelj: Vladimir Srb
Nutritivnobiokemijska istraživanja kakvoće biljnih proizvoda (006331) , voditelj: Marija Horvatić
Nutritivno-toksični aspekti hrane i prehrane (113003) , voditelj: Milena L. Mandić
Obalni i morski fitoindikatori jadranskih otoka (00980004) , voditelj: Andrija-Željko Lovrić
Obiteljska kuća u Hrvatskoj (054003) , voditelj: Lenko Pleština
Oblici recepcije W. Shakespearea u hrvatskoj kulturi 20. st. (130758) , voditelj: Janja Ciglar-Žanić
Oblikovanje hrvatske lokalne uprave i samouprave (111501) , voditelj: Zvonimir Lauc
Obnova i razvitak hrvatskog Podunavlja (113004) , voditelj: Andrija Pozderović
Obrada leksičkih podataka korčulanskoga gradskog govora (130755) , voditelj: Damir Kalogjera
Obradba deformiranjem i svojstva kovinskih materijala (124002) , voditelj: Ilija Mamuzić
Obrazovanje odraslih u Hrvatskoj temeljeno na društvenim promjenama (000915) , voditelj: Silvije Pongrac
Obrazovanje studenata nastavničkih fakulteta za okoliš (009017) , voditelj: Vinka Uzelac
Očuvanje bioraznolikosti u Jadranskom moru (119108) , voditelj: Antonieta Požar-Domac
Očuvanje i zaštita autohtonih mliječnih proizvoda Hrvatske (178882) , voditelj: Jasmina Lukač Havranek
Očuvanje, ogranizacija i uporaba hrvatske knjižne baštine (130759) , voditelj: Aleksandar Stipčević
Odgojitelj i nove odgojne strategije (131006) , voditelj: Kornelija Špoljar
Odnos između strukture i funkcije tirozinske fosfataze CD45 in vivo (062102) , voditelj: Siniša Volarević
Određivanje tipova streptokoka grupe A u Zagrebu (108021) , voditelj: Josip Begovac
Održavanje i popravak polj. stroj. u funk. uštede i ekolog. (079302) , voditelj: Rudolf Emert
Održavanje objekata (082007) , voditelj: Mariza Katavić
Održiva proizvodnja hrane na hrvatskom Mediteranu (00910102) , voditelj: Slavko Perica
Održive tehnologije (125001) , voditelj: Stanka Zrnčević
Održivi sustavi gospodarenja prirodnim krmnim resursima (178332) , voditelj: Mladen Knežević
Odvodnja i natapanje u održivoj poljoprivredi ist. Hrvatske (079108) , voditelj: Stjepan Mađar
Okluzija i kraniomandibularnedisfunkcije (065010) , voditelj: Krešimir Kraljević
Okoliš, stres i etologija u svinjogojstvu (053032) , voditelj: Boris Krsnik
Oksidativne pretvorbe purina i srodnih spojeva (119403) , voditelj: Mirko Poje
Oksidativni stres i bolesti središnjeg živčanog sustava (108083) , voditelj: Žarković Kamelija
Oksidativni stres i kardiovaskularne bolesti (108253) , voditelj: Vjeran Nikolić-Heitzler
Oksidativni stres i zloćudne bolesti (00981113) , voditelj: Neven Žarković
Onomastička istraživanja u Hrvatskoj (02120104) , voditelj: Petar Šimunović
Opći modeli ITS i njihovo modalno preslikavanje (135008) , voditelj: Ivan Bošnjak
Operativno istraživanje hrvatskih povijesnih gradova (054018) , voditelj: Vladimir Bedenko
Opioidni peptidi i hematopoeza (00981106) , voditelj: Milivoj Boranić
Opis zemalja Kraljevine Hrvatske na vojnim kartama (00190101) , voditelj: Mirko Valentić
Oplemenjivanje i genetika pšenice (079109) , voditelj: Julijo Martinčić
Oplemenjivanje i genetika svojstava pšenice i ječma (00730101) , voditelj: Josip Kovačević
Oplemenjivanje i šumsko sjemenarstvo (00240101) , voditelj: Joso Gračan
Oplemenjivanje mediteranskih kultura (00910101) , voditelj: Petar Maleš
Oplemenjivanje soje i suncokreta (00730103) , voditelj: Marija Vratarić
Oplemenjivanje šećerne repe (079125) , voditelj: Andrija Kristek
Oplemenjivanje visokokvalitetne pšenice za održivu poljoprivredu (012003) , voditelj: Marijan Jošt
Oplemenjivanje visokoproduktivnih sorata ozime pšenice (106003) , voditelj: Slobodan Tomasović
Opticaj novca na području nekadašnjeg Ilirika (130761) , voditelj: Ivan Mirnik
Optimalizacija energetskih sustava u procesnoj industriji (069014) , voditelj: Špiro Milošević
Optimalizacija gradskog i prigradskog prijevoza (193006) , voditelj: Vladimir Marić
Optimalizacija hidromelioracijskh sustava za odvodnju (082015) , voditelj: Josip Marušić
Optimalizacija miniranja za dobivanje željene fragmentacje (160145) , voditelj: Branko Božić
Optimalizacija tehnologije za ostatak otpada (083182) , voditelj: Zoran Ribarović
Optimiranje fraktalne proizvodnje polimernih tvorevina (120036) , voditelj: Igor Čatić
Optimiranje i razvoj sredstava unutrašnjeg transporta (120026) , voditelj: Dragutin Ščap
Optimiranje konstrukcijskih elemenata autobusa (120035) , voditelj: Dražen Bjelovučić
Optimiranje pogonskih sustava plovnih objekata (120020) , voditelj: Želimir Parat
Optimiranje sustava pomorskog transporta (171005) , voditelj: Luko Milić
Optimiranje sustava pomorskog transporta (224005) , voditelj: Luko Milić
Optimiranje visoke kvalitete mliječnog proizvoda (058501) , voditelj: Ljubica Tratnik
Optimizacija obrade signala i podataka (00980502) , voditelj: Božidar Vojnović
Optimizacija sustava hrvatskih kontejnerskih luka (112001) , voditelj: Edna Mrnjavac
Optimizacija sustava hrvatskih kontejnerskih luka (116888) , voditelj: Edna Mrnjavac
Optronička instrumentacija obrambenih sustava (00981601) , voditelj: Antun Peršin
Oralna medicina gerijatrijske dobi (065008) , voditelj: Ana Cekić-Arambašin
Organizacija i evolucija eukariotskog genoma (00981006) , voditelj: Đurđica Ugarković
Organizmi, bioindikatori kvalitete vode u kojoj žive (00981506) , voditelj: Emin Teskeredžić
Organizmi i zajednice na kontaktu krških voda i mora (119121) , voditelj: Damir Viličić
Organske tvari u vodama i novi postupci njihova uklanjanja (125006) , voditelj: Branko Kunst
Ornitološka valorizacija biotopa Hrvatske (101902) , voditelj: Jasmina Mužinić
Osamostaljivanje učenika pomoću novih info. tehnologija (177010) , voditelj: Stankov Slavomir
Osam stoljeća hrvatske duhovne glazbe (11-19. st.) (101277) , voditelj: Ennio Stipčević
Oscilatorna rješenja parcijalnih diferencijalnih jednadžbi (037015) , voditelj: Nenad Antonić
Osiguranje tehničkih i ekonomskih ograničenja prekrcaja brod (120025) , voditelj: Marijan Vukičević
Osnovna geokemijska karta Republike Hrvatske (01810106) , voditelj: Josip Halamić
Osnovna hidrogeološka karta (01810102) , voditelj: Božidar Biondić
Osnovna inženjerskogeološka karta Republike Hrvatske (01810103) , voditelj: Karlo Braun
Osobitosti uremijskog sindroma (141001) , voditelj: Dragan Ljutić
Osobni i okolinski faktori reakcija na stres (070022) , voditelj: Ilija Manenica
Ostvarivanje ustavnog sustava ustrojstva vlasti drž. Hrv. (066004) , voditelj: Smiljko Sokol
Označivanje i prepoznavanje riječi hrvatskoga jezika (130015) , voditelj: Božidar Tepeš
Paradigma i praksa poduzetničke ekonomije (010001) , voditelj: Vjekoslava Singer
Paralize ličnog živca (108217) , voditelj: Nikola Šprem
Pasivna detekcija hidroakustičkih signala (177080) , voditelj: Kosta Ugrinović
Patobiokemijski procesi u jetri i utjecaj na druge organe (134003) , voditelj: Elizabeta Topić
Patofiziologija cerebrospinalnog likvora (108037) , voditelj: Marin Bulat
Patofiziologija konstipacije i sindroma iritabilnog crijeva (129001) , voditelj: Ante Bilić
Patogeneza i terapija ulkusne bolesti (129005) , voditelj: Josip Bago
Patogeneza kronične limfocitne leukemije (KLL) (00981105) , voditelj: Branko Vitale
Patogeneza tumorskih hipoglikemija (134005) , voditelj: Tomislav Čabrijan
Patomorfološke značajke regeneracije jetre (108206) , voditelj: Mira Ščukanec-Špoljar
Pedagoška pomoć djeci prognanika i povratnika (122003) , voditelj: Anđelka Peko
Pedagoški aspekti curriculuma inovativne osnovne škole (000916) , voditelj: Marko Mušanović
Perinatalna citomegalovirusna infekcija (062005) , voditelj: Stipan Jonjić
Perinatalno oštećenje mozga - granice plastičnosti (072888) , voditelj: Vlatka Mejaški-Bošnjak
Piezoelektrični senzori udara (01920203) , voditelj: Tihomir Štimac
Pilot projekat praćenja patologije u svinja (053080) , voditelj: Ivan Vrbanac
Pjesnički jezik hrvatske renesanse (070018) , voditelj: Nikica Kolumbić
Planiranje i vođenje srednje razvijenih EES-a (036016) , voditelj: Sejid Tešnjak
Platonova teorija razumijevanja (070555) , voditelj: Jure Zovko
Plazma Sunčeve atmosfere, fenomen Be zvijezda (007004) , voditelj: Vladimir Ruždjak
PLINCRO (02010102) , voditelj: Goran Granić
Plovni pritegnuti mostovi (120022) , voditelj: Želimir Sladoljev
Plućna embolija: model suhog ronjenja (108062) , voditelj: Željko Dujić
Poboljšanja u razvoju telekomunikacijskog softvera (071002) , voditelj: Antun Carić
Poboljšanje ekoloških parametara pri proizvodnji kože (125053) , voditelj: Željko Bajza
Pobožna lirika u pjesmaricama korčulanskh bratovština (000903) , voditelj: Goran Kalogjera
Podučavanje i učenje njemačkog jezika u Hrvatskoj (130730) , voditelj: Maja Häusler
Poduporne konstrukcije u tlu (082003) , voditelj: Antun Szavits-Nossan
Poduzetnički okruzi - čimbenik restrukturiranja gospodarstva (055003) , voditelj: Želimir Pašalić
Podvodno zavarivanje i osiguravanje kvalitete (120024) , voditelj: Slobodan Kralj
Podzemno odlaganje radioaktivnog i opasnog otpada (195012) , voditelj: Josip Krsnik
Pokazatelji reakcije organizma na operacijski stres (198100) , voditelj: Pero Martinac
Polimerne mješavine (011002) , voditelj: Urban Roje
Polisenzorika slušanja: oštećenje sluha (207001) , voditelj: Petar Guberina
Politička kultura u Hrvatskoj (015003) , voditelj: Vladimir Vujčić
Političke stranke u Hrvata u XX. st. (00190302) , voditelj: Zlatko Matijević
Politika i gospodarstvo u Hrvatskoj 1900. - 1941. (130752) , voditelj: Mira Kolar
Politika stabilizacije i gospodarskog rasta (00020102) , voditelj: Zvonimir Baletić
Politološka paradigma (015013) , voditelj: Davor Rodin
Položaj Hrvatske u monarhističkoj Jugoslaviji 1918./1941. (00190501) , voditelj: Bosiljka Janjatović
Pomorski objekti i oprema priobalja i podmorja (069006) , voditelj: Bruno Čalić
Popratna imunost i tumorsko metastaziranje (108005) , voditelj: Igor Andreis
Populacije kukaca obalnog područja i otoka Hrvatske (119114) , voditelj: Paula Durbešić
Populacijska struktura Hrvatske - biomedicinski pristup (01960101) , voditelj: Pavao Rudan
Populacijska struktura Hrvatske - sociokulturni pristup (01960102) , voditelj: Anita Sujoldžić
Poremećaji razvitka genetski promijenjenih miševa (108117) , voditelj: Ljiljana Kostović-Knežević
Porezno opterećenje obitelji (081004) , voditelj: Ivo Sever
Posebni elektromagnetski procesi u atomima (119208) , voditelj: Ksenofont Ilakovac
Poslovni međunarodni standardi i odvijanje poslovanja (067008) , voditelj: Antun Kliment
Posteljica i ovojnice u intrauterinom zastoju rasta ploda (108076) , voditelj: Đurđica Grbeša
Postkomunizam i multikulturalizam (01940107) , voditelj: Mislav Kukoč
Potpuno armirane lakobetonske konstrukcije (083130) , voditelj: Ante Mihanović
Pouzdanost nerazornih bezkontaktnih metoda ispitivanja (120098) , voditelj: Vjera Krstelj
Pouzdanost proizvoda (152002) , voditelj: Zvonimir Lukačević
Pouzdanost rada i revitalizacija sinkronih strojeva (036027) , voditelj: Zlatko Maljković
Povećanje iscrpka nafte i plina (195002) , voditelj: Ivo Steiner
Povećanje produktivnosti postupaka obrade odvajanjem čestica (069015) , voditelj: Elso Kuljanić
Povezanost ratne psihotraum. i promjena imun. i endokr. sustava pripadnika HV (021003) , voditelj: Dragan Dekaris
Povezanost vrijednosti MCA nosa i površine tijela (108283) , voditelj: Ranko Mladina
Povezivanje prometnih sustava RH i FBiH (135004) , voditelj: Adolf Malić
Povijesna poetika putopisa (070003) , voditelj: Ivan Pederin
Povijesni prostor, društveno vrijeme i postmoderna kapitalizacija (00020109) , voditelj: Matko Meštrović
Povijest civilne i vojne istočne Hrvatske u 18. i 19. st. (00190802) , voditelj: Zlata Živaković-Kerže
Povijest Dubrovnika i Dubrovačke Republike (101109) , voditelj: Nenad Vekarić
Povijest hrvatske sintakse (009031) , voditelj: Diana Stolac
Povijest istočnojadranskog pomorstva (070002) , voditelj: Mithad Kozličić
Povijest prirodnih i matematičkih znanosti u Hrvata (101103) , voditelj: Žarko Dadić
Povišenje energetske učinkovitosti industrijskih procesa (125009) , voditelj: Rajka Budin
Povlašteni krajiški gradovi (00190103) , voditelj: Alexander Buczynski
POVRŠINSKI PROCESI PRI ZAGRIJAVANJU l OBRADBI METALA (124005) , voditelj: Mirko Gojić
Praćenje i kontrola patologije i bolesti kunića (053054) , voditelj: Ruža Sabočanec
Praćenje potrošnje hrane i kvalitete prehrane (005601) , voditelj: Mate Ljubičić
Prapovijesni identitet sjeverne Hrvatske (01970101) , voditelj: Kornelija Minichreiter
Prapovijesni identitet sredozemne Hrvatske.Brončano doba. (01970102) , voditelj: Dunja Glogović
Prapovijesno naselje u Hrvatskoj s infrastrukturom (130709) , voditelj: Nives Majnarić-Pandžić
Prapovijest našega primorja (070005) , voditelj: Šime Batović
Pravni, ekonomski i društveni položaj žene u Hrvatskoj (115002) , voditelj: Velinka Grozdanić
Pravo građenja - čimbenik ublažavanja stambene krize (111504) , voditelj: Vlado Belaj
Pravo tržišnog natjecanja (067009) , voditelj: Deša Mlikotin-Tomić
Predfiltracijski i filtracijski procesi u obradi voda (120093) , voditelj: Mijo Mustapić
Predviđanje strukture i djelovanja membranskih polipeptida (177060) , voditelj: Davor Juretić
Preobrazba tradicije u modernoj i suvremenoj recepciji (130742) , voditelj: Mladen Machiedo
Pretvorba društvenog vlasništva na nekretninama (115010) , voditelj: Petar Simonetti
Prevencija glaukomske sljepoće i slabovidnosti (134013) , voditelj: Zdravko Mandić
Prevencija zloupotrebe dgoga odgojem-strategije komukikacije (070007) , voditelj: Zora Itković
Prihrana pšenice prema N min metodi (079103) , voditelj: Ivan Jurić
Prikaz vremenski i vremenski neizrazitog znanja (036023) , voditelj: Slobodan Ribarić
Prilagodba strukture poduzeća Primorsko-Goranske županije (081005) , voditelj: Dragomir Sundać
Prilagođenost hrvatskog kaznenog prava uvjetima tranzicije (111503) , voditelj: Petar Novoselec
Primjena Doppler ultrazvuka kod bolesti bubrega (044003) , voditelj: Boris Brkljačić
Primjena enzima u hranidbi peradi (053061) , voditelj: Vlasta Šerman
Primjena makromolekula tkiva Eisenia foetida u biomedicini (053023) , voditelj: Terezija Hrženjak
Primjena matematičkih struktura i dizajna u arhitekturi (054013) , voditelj: Erika Kramer
Primjena obnovljivih izvora energije u priobalnom području (069005) , voditelj: Bernard Franković
Primjena pedoloških istraživanja u planiranju korištenja tla (00910104) , voditelj: Boško Miloš
Primjena polimernih materijala u pomorstvu (171004) , voditelj: Zvonko Hell
Primjena prirodnih minerala u zaštiti okoliša (00170102) , voditelj: Tugomir Filipan
Primjena sigurnosti metalnih i drvenih konstrukcija (054004) , voditelj: Marta Sulyok-Selimbegović
Primjene metode aproksimacije u geometrijskoj topologiji (037007) , voditelj: Zvonko Čerin
Primjenjena istraživanja jelenske divljači naših staništa (053089) , voditelj: Zdravko Janicki
Priprava i (biokatalizirane) reakcije aromatskih spojeva (058102) , voditelj: Vladimir Rapić
Priprava i ispitivanje svojstava novih imunomodulatora (021002) , voditelj: Jelka Tomašić
Priprava i primjena potenciometrijskih senzora (011005) , voditelj: Njegomir Radić
Priroda i reaktivnost organskih tvari u moru i kopnenim voda (00981503) , voditelj: Božena Ćosović
Prirodni radioizotopi i procesi u plinovima (00980207) , voditelj: Bogomil Obelić
Pristupi terapiji pri otrovanju organofosfornim spojevima (00220105) , voditelj: Božica Radić
Privatizacija u sustavu zdravstvene zastite (108999) , voditelj: Andrija Hebrang
Probiotičko djelovanje bakterija mliječne kiseline (058403) , voditelj: Srećko Matošić
Problematika ranjavanja streljivima velikih početnih brzina (108080) , voditelj: Janko Hančević
Problemi identifikacije parametara u matematičkim modelima (165021) , voditelj: Rudolf Scitovski
Problem inkontinencije urina žena u starijoj životnoj dobi (108156) , voditelj: Duško Miličić
Procesi eroz. i er.koroz.oštećenja u kond. parnim turbinama (069022) , voditelj: Branko Staniša
Procesi i produkti u vulkanitima i metamorfitima (119304) , voditelj: Vladimir Bermanec
Procesi prijenosa u reaktoru uz održivi razvoj (011006) , voditelj: Ratimir Žanetić
Procesi proizvodnje i dizajn odjeće (117003) , voditelj: Dubravko Rogale
Procesi proizvodnje visokokvalitetnih prehrambenih proizvoda (113001) , voditelj: Vlasta Piližota
Procesiranje akustičkog signala u komunikacijama (036012) , voditelj: Branko Somek
Procesi stvaranja i pretvorbe organske tvari u Jadranu (00981304) , voditelj: Nenad Smodlaka
Procesi taloženja u sustavima čvrsto/tekuće (00980902) , voditelj: Ljerka Brečević
Procesna automatizacija (036006) , voditelj: Nedjeljko Perić
Procjena moždane vazoreaktivnosti stres testovima (134006) , voditelj: Vida Demarin
Procjena rizika smrtnosti u različitim ekološkim biotopima (00220307) , voditelj: Mladen Pavlović
Procjena vijabilnosti tkiva pomoću radiofarmaka (214007) , voditelj: Damir Dodig
Produktivnost različitih genotipova ovaca (053070) , voditelj: Krešimir Mikulec
Profesionalna i neurogena oštećenja glasa (013007) , voditelj: Mladen Heđever
Prognostički faktori, dijagnostika i terapija hemoblastoza (108091) , voditelj: Branimir Jakšić
Programirane biosinteze i genotoksični rizik (00981306) , voditelj: Renato Batel
PROGRAM SUZBIJANJA MASTITISA (053101) , voditelj: Marijan Cergolj
Program za povećanje uspješnosti odgojno-obraz. integracije (013004) , voditelj: Mira Oberman-Babić
Proizvodnost i povećanje iscrpka iz kondenzatnih ležišta (195010) , voditelj: Bogdan Goričnik
Proizvodnja biomase mekih listača u kratkim ophodnjama (068026) , voditelj: Davorin Kajba
Proizvodnja i percepcija govora (130721) , voditelj: Damir Horga
Proizvodnja mješovitih mikrobnih kultura (058504) , voditelj: Margareta Glancer-Šoljan
Proizvodnja visokovrijedne kvaščeve biomase (058502) , voditelj: Slobodan Grba
Projektiranje i sinteza supramolekularnih sustava (00980703) , voditelj: Mladen Žinić
Projektiranjem pređe i pletiva do kvalitetnog proizvoda (117019) , voditelj: Miroslav Srdjak
Projektiranje razvitka obiteljskih gospodarstava (079306) , voditelj: Božidar Petrač
Projektiranje tehnologija gradnje lakih konstrukcija (152004) , voditelj: Ivan Samardžić
Proliferacija i diferencijacija normalne i tumorske stanice (00981110) , voditelj: Mislav Jurin
Promet i zaštita okoliša (135005) , voditelj: Jasna Golubić
Promicanje proizvodnje u hrvatskom šumarstvu (068004) , voditelj: Ante Krpan
Promišljeno opremanje mehanizacijom agrokompleksa (00730201) , voditelj: Vinko Duvnjak
Promjene telencef. stijenke u hidrocefalusa perinatalne dobi (108721) , voditelj: Pavao Miklić
Prostori književnog svijeta (070050) , voditelj: Stipe Grgas
Prostorni aspekt turizma u regionalnom razvoju Hrvatske (119353) , voditelj: Zlatko Pepeonik
Prostorno-ekološki i socio-kulturni aspekti turizma (01260102) , voditelj: Zoran Klarić
Prostorno uređenje i zaštita okoliša Hrvatske (054005) , voditelj: Mladen Obad Šćitaroci
Protohistorija i antika hrvatskog povijesnog prostora (130728) , voditelj: Petar Selem
Proučavanje hrvatske medicinske baštine (101101) , voditelj: Biserka Belicza
Proučavanje skrućivanja, mikrostrukture i svojstva slitina (124004) , voditelj: Faruk Unkić
Provjera hrvatskih podataka u leksikografskim izdanjima (075002) , voditelj: Dalibor Brozović
Psihičke promjene pod utjecajem vježbanja (034007) , voditelj: Smiljka Horga
Psihobiološki korelati AD/HD poremećaja (198001) , voditelj: Dubravka Kocijan-Hercigonja
Psihobiološki korelati ponašanja i stresa (204001) , voditelj: Dragica Kozarić-Kovačić
Psihoneuroimunološki mehanizmi u nastanku dermatoza (062037) , voditelj: Daniela Malnar Dragojević
Psihosocijalna prilagodba djece nakon rata i podrška škole (130713) , voditelj: Vlasta Vizek-Vidović
Psihosocijalna prilagodba i kvaliteta življenja (130747) , voditelj: Mirjana Krizmanić
Racionalizacija istražnih radova, projektiranja i građenja (082019) , voditelj: Ibrahim Jašarević
Racionalno opremanje i korištenje mehanizacije na obit.gospodarstvima (079203) , voditelj: Duško Brkić
Računala i procesi (036020) , voditelj: Gabro Smiljanić
Računalna obradba hrvatskoga jezika (130718) , voditelj: Vesna Muhvić-Dimanovski
Računalna potpora rješavanju inženjerskih zadataka (036014) , voditelj: Leo Budin
Računalne simulacije i razvoj materijala (120004) , voditelj: Tomislav Filetin
Računalom podržana mikrokirurgija sinusa (3D C-FESS) (108543) , voditelj: Ivica Klapan
Računalski simulacijski sustavi oblikovanja deformiranjem (120037) , voditelj: Miljenko Math
Računarski postupci za podršku organizaciji i odlučivanju (036002) , voditelj: Damir Kalpić
Radijacijsko opterećenje organizma kod unosa radionuklida (214008) , voditelj: Srećko Lončarić
Radioaktivnost i aerosoli u okolišu; radon (122005) , voditelj: Josip Planinić
Radioaktivnost okoliša (00220204) , voditelj: Zdenko Franić
Rak dojke - molekularna karakterizacija - klinički vidovi (108071) , voditelj: Damir Vrbanec
Rana dijagnostika endemske nefropatije (108010) , voditelj: Dubravka Čvorišćec
Rani srednji vijek na tlu sredozemne Hrvatske (01970104) , voditelj: Željko Rapanić
Ranokršćanska i starohrvatska arhitektura i skulptura (130726) , voditelj: Miljenko Jurković
Raspodjela pesticida i srodnih spojeva u ljudima i okolišu (00220203) , voditelj: Vlasta Drevenkar
Rasprostranjenost toksoplazmoze (053075) , voditelj: Viktorija Kutičić
Raspršenje svjetla, interakcije i dinamika materije (00980303) , voditelj: Krešimir Furić
Rast i razvoj šuma posebne namjene (00240105) , voditelj: Miroslav Benko
Rast jaradi i kakvoća mesa (178843) , voditelj: Vesna Pavić
Razina esencijalnih i toksičnih metala u krvi djece (108236) , voditelj: Ana Votava-Raić
Razmjena s inozemstvom i razvojna politika (00020108) , voditelj: Gorazd Nikić
Raznolikost i staništa slatkovodnih riba Hrvatske (119102) , voditelj: Milorad Mrakovčić
Raznolikost u organizaciji kromatina u viših biljaka (119112) , voditelj: Dražena Papeš
Razredni diskurs i učenje stranog jezika (070065) , voditelj: Sanja Čurković Kalebić
Razvitak moždane kore čeonog režnja mozga čovjeka (108118) , voditelj: Ivica Kostović
Razvitak središnjeg živčanog sustava i kralješnice u čovjeka (108194) , voditelj: Mirna Saraga-Babić
Razvoj državnog etalona za duljinu (120047) , voditelj: Vedran Mudronja
Razvoj ekološkog plosnatog motora Stirlingovog tipa (195014) , voditelj: Miroslav Golub
Razvoj elektroničkog okidača za NN prekidače (036036) , voditelj: Zijad Haznadar
Razvoj inovacijskih proizvodih sustava (023042) , voditelj: Ivica Veža
Razvoj i primjena modela u kemiji (00980606) , voditelj: Nenad Trinajstić
Razvoj i primjena nuklearnih analitičkih matoda (00980210) , voditelj: Vladivoj Valković
Razvoj kulture Hrvata na tlu sjeverne Dalmacije od 7.-12. st (070006) , voditelj: Janko Belošević
Razvoj kurikula fizike za osnovne škole i gimnazije (119207) , voditelj: Rudolf Krsnik
Razvoj malih uredjaja za pripravu vode za piće (125017) , voditelj: Laszlo Sipos
Razvoj maloprodajne strukture u Republici Hrvatskoj (010009) , voditelj: Zdenko Segetlija
Razvoj modela proizvodnih sustava u preradi drva (068011) , voditelj: Mladen Figurić
Razvoj modela socijalne srkbi starijeg pučanstva (217001) , voditelj: Mladen Havelka
Razvoj nacionalnog etalona temperature (120007) , voditelj: Davor Zvizdić
Razvojne i psihosocijalne posljedice privatizacije (01940110) , voditelj: Ivan Rogić
Razvojni aspekti razumijevanja kod čitanja (009029) , voditelj: Svjetlana Kolić-Vehovec
Razvojni jezični poremećaji u hrvatskome jeziku (013003) , voditelj: Marta Ljubešić
Razvojni učinci interakcije na djetetovu autonomiju (122002) , voditelj: Nada Babić
Razvoj novih analitičkih metoda (119410) , voditelj: Biserka Tamhina
Razvoj novih kultivara (092002) , voditelj: Jure Beljo
Razvoj novinstva u Zadru (XIX i XXst.) (070076) , voditelj: Josip Vidaković
Razvoj numeričkih metoda osnivanja broda (01920102) , voditelj: Krste Juras
Razvoj numeričkih metoda u mehanici fluida (120013) , voditelj: Zdravko Virag
Razvoj obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava Dalmacije (00910103) , voditelj: Stipe Radinović
Razvoj optimalizacijskih sustava u strojarskoj proizvodnji (152007) , voditelj: Branko Katalinić
Razvoj prehrambenih proizvoda više biološke vrijednosti (058408) , voditelj: Vesna Hegedušić
Razvoj primjene IT u hrvatskom graditeljstvu (082013) , voditelj: Jadranko Izetbegović
Razvoj receptor-selektivnih analoga bioaktivnih peptida (00980704) , voditelj: Štefica Horvat
Razvoj rizičnog novorođenčeta -učinci prevencije i terapije (127004) , voditelj: Duško Mardešić
Razvoj suradničkog ekspertnog sustava CRO-EOL 2 (023034) , voditelj: Ljiljana Pilić-Rabadan
Razvoj suvremenih gusjeničnih borbenih vozila (01920201) , voditelj: Živko Ilijevski
Razvoj upravljačko-informacijskih sustava proizvod. poduzeća (152001) , voditelj: Niko Majdandžić
Razvoj WHOQOL upitnika za ispitivanje kvalitete življenja (045004) , voditelj: Željko Metelko
Razvoj željeznice u sklopu prometnog sustava Hrvatske (135003) , voditelj: Blaž Bogović
Reakcije hidroksiurea sa željezom(III) (006130) , voditelj: Nikola Kujundžić
Reakcije među lakim jezgrama (00980201) , voditelj: Đuro Miljanić
Reakcije metaloporfirina. Narav prelaznog stanja (101201) , voditelj: Smiljko Ašperger
Reakcije oksima i karbonilnih spojeva s kompleksima željeza (108040) , voditelj: Nicoletta Burger
Reaktivnost i reakcijski mehanizmi (00980604) , voditelj: Leo Klasinc
Recepcija hrvatske dječje priče (009018) , voditelj: Karol Visinko
Rečenični modalitet (070048) , voditelj: Vjekoslav Ćosić
Redizajniranje velikih hrvatskih poduzeća (055012) , voditelj: Marin Buble
Reforma mirovinskog sustava i održivi proračun (01720102) , voditelj: Predrag Bejaković
Reforma pravnog sustava RH i pridruživanje Europskoj Uniji (066010) , voditelj: Siniša Rodin
Regionalna analiza slivova Kupe i pritoka u kršu (195022) , voditelj: Ranko Žugaj
Regionalne posebnosti građevinarstva s uklonom na Hrv.Podunv (149111) , voditelj: Barbara Medanić
Regionalno-geografska istraživanja Hrvatske (119354) , voditelj: Dragutin Feletar
Regulacija rekombinacije i rekombinacijskog popravka DNA (00981002) , voditelj: Mirjana Petranović
Regulacija staničnog ciklusa kod karcinoma prostate (127005) , voditelj: Antun Tucak
Relaksacijski procesi feroelektrika i supravodiča (00980610) , voditelj: Boris Rakvin
Religijske promjene i vrijednosti u hrvatskom društvu (01000103) , voditelj: Nikola Skledar
Religijske zajednice. u Hrv. i njihova uloga u integracijskim procesima (01940108) , voditelj: Ivan Grubišić
Renesansa u Hrvatskoj (130712) , voditelj: Radovan Ivančević
Reologija drvenih i spregnutih drvo - beton konstrukcija (149120) , voditelj: Stjepan Takač
Reološka svojstva vibriranog betona i primjena (083141) , voditelj: Petar Krstulović
Repertoar hrvatskih kazališta (101357) , voditelj: Branko Hečimović
Reprezentacije klasičnih grupa (037001) , voditelj: Marko Tadić
Restrukturiranje financijskog sustava Hrvatske (055004) , voditelj: Pavao Domančić
Restrukturiranje hrvatskog gospodarstva (00020104) , voditelj: Jadranko Bendeković
Retencijske sile u potpunih i djelomičnih proteza (065901) , voditelj: Vlado Carek
Riječni promet i plovni putovi (135007) , voditelj: Damir Božičević
Rikecije u Južnoj Hrvatskoj (108186) , voditelj: Volga Punda-Polić
Rimski vojni logori u Hrvatskoj - Tilurij (130666) , voditelj: Mirjana Sanader
Rizici i prevencija nesreća i ozljeda (108324) , voditelj: Ariana Vorko-Jović
Rječnici suvremenoga hrvatskoga jezika (02120101) , voditelj: Miro Kačić
Rječnik crkvenoslavenskoga jezika hrvatske redakcije (00900202) , voditelj: Anica Nazor
Rječnik hrvatskoga kajkavskoga književnog jezika (02120102) , voditelj: Vesna Zečević
Rječnik splitskih prezimena (177011) , voditelj: Živko Bjelanović
Rješavanje zaštite okoliša pri proizvodnji boja i pigmenata (125018) , voditelj: Natalija Koprivanac
Romanizacija i kristijanizacija kontinentalne Hrvatske (101065) , voditelj: Branka Migotti
Sabrana djela Milana Begovića (101019) , voditelj: Tihomil Maštrović
Samoevaluacija i samoregulacija osobnog razvoja (070068) , voditelj: Katica Lacković-Grgin
Sastav, svojstva i dinamika plinskih sustava (00980601) , voditelj: Tomislav Cvitaš
Satelitska detekcija i matematičko modeliranje Jadrana (00981305) , voditelj: Milivoj Kuzmić
Sedimenti Jadrana. Znanstvene osnove geološkog kartiranja (119301) , voditelj: Mladen Juračić
Seizmički otporne građevine (054015) , voditelj: Dea Diklić
Seizmičnost Hrvatske (119298) , voditelj: Marijan Herak
Selekcija u funkciji unapre|. proizv. mlijeka i mesa goveda (079202) , voditelj: Sonja Jovanovac
Selo u tranziciji (01000102) , voditelj: Dušica Seferagić
Seljačka obiteljska gospodarstva u Istri (01470103) , voditelj: Jusuf Šehanović
Semantička polja i sintaksa (130719) , voditelj: Milena Žic-Fuchs
Separacija, sastav i struktura metalnih materijala (124003) , voditelj: Darko Maljković
Separacijski procesi i značajke čvrste faze (195017) , voditelj: Branko Salopek
Separacijski procesi u proizvodnji biološki vrijedne hrane (058505) , voditelj: Gordana Konja
Sfingolipidi neurona hipokampusa u ad* bolesti (108121) , voditelj: Čedomir Ćosović
Signalne molekule u biljnom razvitku (119113) , voditelj: Marijana Krsnik-Rasol
Sigurnost informacijskog sustava (016003) , voditelj: Željko Hutinski
Sigurnost i utjecaj na okoliš elektroenergetskih postrojenja (036010) , voditelj: Danilo Feretić
Sigurnost konstr. iz aspekta statisti. podataka djelovanja (082022) , voditelj: Boris Androić
Sigurnost plovidbe i zaštita morskog okoliša u Hrvatskoj (112004) , voditelj: Pavao Komadina
Sigurnost prometa s aspekta odnosa sudionika i okoline (193002) , voditelj: Ivan Dadić
Silikatni , karbonatni i slični sustavi (011007) , voditelj: Jelena Perić
Simbiozna učinkovitost autohtonih sojeva B. japonicum (178141) , voditelj: Sulejman Redžepović
Simetrije i međudjelovanja (00980202) , voditelj: Alfred Švarc
Sinteza i mikrostruktura metalnih oksida i oksidnih stakala (00980903) , voditelj: Svetozar Musić
Sinteza, karakterizacija i modificiranje polimera zračenjem (00980905) , voditelj: Franjo Ranogajec
Sinteza nenukleozidnih heterocikla za tretman HIV-a (125005) , voditelj: Grace Karminski-Zamola
Sinteza-struktura-antivirusna i antitumorska ispitivanja (125003) , voditelj: Mladen Mintas
Sinteze saharida i antidota organofosfornih spojeva (119401) , voditelj: Srđanka Tomić-Pisarović
Sjemenarstvo i proizvodnja kukuruza (079318) , voditelj: Vlado Guberac
Slikarstvo i kiparstvo 16-20. st. (00200104) , voditelj: Ivanka Reberski
Slikarstvo i skulptura od 16. do 19. stoljeća (00200107) , voditelj: Radoslav Tomić
Slikarstvo, kiparstvo i umjetnički obrt 17. -19. st. (00200106) , voditelj: Mirjana Repanić-Braun
Slom monarhističke politike u Dalmaciji (070010) , voditelj: Tonći Šitin
Slučajni procesi (037008) , voditelj: Zoran Vondraček
Socijalizacija djece i mladeži (01940102) , voditelj: Zora Raboteg-Šarić
Socijalna i ekonomska proturječja hrvatskog turizma (070020) , voditelj: Vlatko Jadrešić
Socijalna politika i socijalni rad u Hrvatskoj (066005) , voditelj: Vlado Puljiz
Socijalnoekološki i modernizacijski procesi u Hrvatskoj (130700) , voditelj: Ivan Cifrić
Socijalnopedagoška dijagnoza (013100) , voditelj: Nivex Koller-Trbović
Solidni tumori i limfomi dječje dobi (072333) , voditelj: Iskra Petković
Sortiment i tehnologije za ekološki prihvatljiv uzgoj povrća (178511) , voditelj: Josip Borošić
Specifična imunoterapija i mehanizmi alergijske upale (129003) , voditelj: Branimir Čvoriščec
Specifični citotoksični mehanizmi u etiologiji dijabetesa (045001) , voditelj: Boris Ročić
Specijalni betoni (082014) , voditelj: Velimir Ukrainczyk
Spektroskopska istraživanja lipoproteina (108033) , voditelj: Jasminka Brnjas-Kraljević
Spektroskopska istraživanja lipoproteina (00980609) , voditelj: Greta Pifat-Mrzljak
Splitska arhitektura 1945-2000. (083185) , voditelj: Darovan Tušek
Sportsko rekreacijski programi u funkciji razvitka turizma (034002) , voditelj: Mato Bartoluci
Spremnici za sipki materijal (082009) , voditelj: Josip Dvornik
Srednjovjekovna povijest Slavonije, Baranje i Srijema (00190801) , voditelj: Stanko Andrić
Srednjovjekovna znanstvena baština Hrvata (203005) , voditelj: Franjo Šanjek
Srednjovjekovni izvori za hrvatsku povijest (101118) , voditelj: Josip Barbarić
Srednjovjekovno arheološko nasljeđe kontinentalne Hrvatske (01970105) , voditelj: Željko Tomičić
Sređivanje i obradba glazbenih izvora u Hrvatskoj (213001) , voditelj: Stanislav Tuksar
SS i B u velikosrpskim projektima 19. i 20. st. (00190803) , voditelj: Ivan Jelić
Stabilnost diferencijacije stanice (108219) , voditelj: Anton Švajger
Standardi za hrvatsku povijest (070011) , voditelj: Ivo Rendić-Miočević
Stanični odgovor na genotoksične agense (00981008) , voditelj: Maja Osmak
Stanje ihtionaselja i dinamika populacija riba u priobalju (00010201) , voditelj: Ivan Jardas
Stanje red-nered i optička svojstva poluvodiča (160160) , voditelj: Mladen Kranjčec
Starija hrvatska filozofija (01910101) , voditelj: Ljerka Schiffler-Premec
Starohrvatska umjetnost (070052) , voditelj: Nikola Jakšić
Steroselektivni katalitički i biokatalitički procesi (00980701) , voditelj: Vitomir Šunjić
Stohastički i deterministički modeli (01960103) , voditelj: Veljko Jovanović
Strategija gospodarske obnove i razvoja (010003) , voditelj: Josip Prdić
Strategija marketinga malih i srednjih poduzeća Hrvatske (067006) , voditelj: Nataša Renko
Strategija primjene čeličnih konstrukcija u građevinarstvu (082016) , voditelj: Dragutin Horvatić
Strategija razvitka prometnog sustava Republike Hrvatske (193001) , voditelj: Josip Božičević
Strategija razvoja Županije Dubrovačko - neretvanske (033001) , voditelj: Hamid Džubur
Strateško planiranje razvoja informacijskih sustava (016005) , voditelj: Josip Brumec
Stres i progresija parodontne bolesti (065009) , voditelj: Jelena Aurer-Koželj
Stres i socijalna reintegracija (130703) , voditelj: Alija Kulenović
Stres uzrokovan nesrećama u graditeljstvu (114101) , voditelj: Juraj Plenković
Strojno razumijevanje hrvatskog jezika (130740) , voditelj: Zdravko Dovedan
Stručno-razvojne službe u funkciji kvaliteta škole (070056) , voditelj: Anđelko Mrkonjić
Struktura elementarnih čestica i kvantna teorija polja (119222) , voditelj: Dubravko Tadić
Struktura, funkcija i evolucija aminoacil-tRNA-sintetaza (119411) , voditelj: Ivana Weygand-Đurašević
Struktura i bioaktivnost organskih i organometalnih spojeva (00980607) , voditelj: Ljerka Tušek-Božić
Struktura i funkcija fotosintetskog aparata (00981005) , voditelj: Nikola Ljubešić
Struktura i reaktivnost reakcijskih međuprodukata (119402) , voditelj: Hrvoj Vančik
Struktura i svojstva (bio)molekula (00980608) , voditelj: Biserka Kojić-Prodić
Strukturna i metabolička svojstva fitoplanktona u Jadranu (00010101) , voditelj: Ivona Marasović
Strukturna istraživanja nanokristaliničnih materijala (119202) , voditelj: Antun Tonejc
Strukturne modulacije u novim sintetičkim materijalima (00350106) , voditelj: Zlatko Vučić
Strukturne promjene između zooplanktonskih skupina (00010102) , voditelj: Frano Kršinić
Strukturne promjene u čvrstim i tekućim koloidnim sustavima (119495) , voditelj: Nada Stubičar
Strukturne promjene u Istočnoj Hrvatskoj (010002) , voditelj: Ljubomir Baban
Strukturne promjene znanstvenog kadra u Hrvatskoj (067007) , voditelj: Tanja Kesić
Strukturno-geomorfološka karta RH 1:100000 (01810107) , voditelj: Ivan Hećimović
Studija promjena organa starenjem i racionalna terapija (108064) , voditelj: Zijad Duraković
Studija promjene kvalitete hrane tijekom pripreme i čuvanja (058301) , voditelj: Milana Ritz
Studije sigurnosti i nosivosti drvenih konstrukcija (082017) , voditelj: Zvonimir Žagar
Studij filogenetski sačuvanih i industrijski važnih gena (00981003) , voditelj: Vera Gamulin
Stupanj otpornosti genotipova kukuruza prema stresu u tlu (079107) , voditelj: Vlado Kovačević
Stvaranje populacije i linija hibrida kukuruza (00730102) , voditelj: Antun Novoselović
Stvarni ljudski gubici Hrvatske u II. svjetskom ratu (00190601) , voditelj: Mihael Sobolevski
SUNEN (02010104) , voditelj: Goran Granić
Suočavanje djece sa stresom u školi (009028) , voditelj: Ingrid Brdar
Suodnosi hrvatske i anglofonih književnosti u 20. stoljeću (130714) , voditelj: Sonja Bašić
Suportivne terapije u razvijanju životnih potencijala (013006) , voditelj: Miroslav Prstačić
Supostavna hrvatsko-švedska istraživanja (130796) , voditelj: Dora Maček
Supostavne gramatike: hrvatska i francuska (130739) , voditelj: Miro Kačić
Supravodljivi oksidi (00980908) , voditelj: Nevenka Brničević
Sustav gospodarenja radovima održavanja cesta (110078) , voditelj: Mate Sršen
Sustavi daljinskog nadzora i vođenja (023026) , voditelj: Sven Gotovac
Sustavi i algoritmi za obradbu signala i slike (036024) , voditelj: Hrvoje Babić
Sustavi obrade poziva i usluga za napredne arhitekture mreže (036030) , voditelj: Ignac Lovrek
Sustavi ratarske proizvodnje i alternativni zahvati (178331) , voditelj: Aleksandar Pucarić
Sustavi upravljanja kvalitetom u hrvatskom gospodarstvu (015005) , voditelj: Marko Bešker
Sustavi za podršku odlučivanja u gospodarenju obalnim vodama (083172) , voditelj: Jure Margeta
Sustavno oživljavanje hrvatskih periferija (01940111) , voditelj: Ivan Rogić
Sustav pedagoške izobrazbe učitelja (131004) , voditelj: Nikola Pastuović
Sustav temeljen na znanju za tumačenje ponašanja životinja (036022) , voditelj: Slobodan Ribarić
Sustav voda - tlo - biljka (178131) , voditelj: Franjo Tomić
Sustav za biomehaničku analizu u sportu (034005) , voditelj: Mladen Mejovšek
Suvremena politička filozofija (015021) , voditelj: Ante Pažanin
Suvremeni postupci u oplemenjivanju goveda i konja (079105) , voditelj: Ivan Knežević
Suvremeni principi liječenja teške kraniocerebralne ozljede (134018) , voditelj: Lucijan Negovetić
Suvremeno hrvatsko obiteljsko zakonodavstvo (066009) , voditelj: Dubravka Hrabar
Svojstva elektrolita u miješanim otapalima (011008) , voditelj: Ivica Mekjavić
Svojstva tvari u ekstremnim uvjetima (00980209) , voditelj: Guy Paić
Školski curriculum i obilježja hrvatske nacionalne kulture (131002) , voditelj: Vlatko Previšić
Šljiva (178554) , voditelj: Zlatko Čmelik
Štednja energije primjenom elektroničkih pretvarača (036013) , voditelj: Zvonko Benčić
Taložni zapis o razvitku i razaranju bazena (119302) , voditelj: Ljubomir Babić
Tehnologija uzgoja životinja (00480104) , voditelj: Ankica Nemanič
Tehnološki procesi u sustavu obrade voda (120040) , voditelj: Nikola Ružinski
Telepatologija kao osnova razvoja telemedicine u Hrvatskoj (108052) , voditelj: Žarko Danilović
Temeljna elektromagnetska mjerenja (036021) , voditelj: Josip Butorac
Temeljni dokumenti hrvatske povijesti (130426) , voditelj: Nikola Stančić
Temeljni logički problemi i njihova obrada (01910106) , voditelj: Srećko Kovač
Temeljni problemi filozofije (01910103) , voditelj: Pavo Barišić
Teorija i modeliranje zaštite armiranobetonskih konstrukcija (082025) , voditelj: Dubravka Bjegović
Teorija i praksa pomorskog zakonodavstva Republike Hrvatske (101001) , voditelj: Vladimir Ibler
Teorija kritičnih pojava i niskodimenzionalnih sistema (00350109) , voditelj: Katarina Uzelac
Teorija kritičnih točaka i singulariteta (037014) , voditelj: Lavoslav Čaklović
Teorija oblika i inverzni sustavi poliedara (037006) , voditelj: Ivan Ivanšić
Teorija poopćenih relativističkih struktura (165022) , voditelj: Anais Smailagić
Teorija reprezentacija (037003) , voditelj: Hrvoje Kraljević
Teorijska istraživanja osobina fundamentalnih čestica (00980102) , voditelj: Branko Guberina
Teorijski i primjenjeni modeli ekonomske politike (067999) , voditelj: Mato Crkvenac
Terapija kisikom (141006) , voditelj: Jadranka Tocilj
Terapijski pristup žrtvama rata (062026) , voditelj: Ljiljana Moro
Terapijski sustavi s nosačima biološki aktivne supstancije (006250) , voditelj: Ivan Jalšenjak
Termička analiza eksplozivnih tvari (01920202) , voditelj: Muhamed Sućeska
Tezaurus knjižničarskog nazivlja (130727) , voditelj: Aleksandra Horvat
Toksičnost i biokemijski odgovor organizama na zagađenje (00981307) , voditelj: Mirjana Ozretić
Toplinske promjene u rani (198002) , voditelj: Matija Horžić
Toplinski aparati za termotehnička i procesna postrojenja (120021) , voditelj: Srećko Švaić
Toplinsko modificiranje pov. slojeva metala (120044) , voditelj: Mladen Stupnišek
Trajno motrenje podzemnih i površinskih. voda u nizinskim šumama (00240104) , voditelj: Stevo Orlić
Trajnost i modifikacija površine drva (068012) , voditelj: Boris Ljuljka
Transformacija Hrv. gospodarstva od Balkanskog ka globalnom (066066) , voditelj: Ante Pulić
Transformacija kvasca i mehanizmi genetičkih promjena (05805) , voditelj: Zoran Zgaga
Transplantacija hematopoetskih matičnih stanica (108133) , voditelj: Boris Labar
Transplantacija rožnice - očna banka (129007) , voditelj: Ljerka Henč-Petrinović
Travnjačka, korovna i ruderalna flora i vegetacija Hrvatske (119103) , voditelj: Jasenka Topić
Tribologija (120038) , voditelj: Vinko Ivušić
Tropi i figure u hrvatskoj književnosti (130753) , voditelj: Dunja Fališevac
Tržišna orijentacija MSP - odgovor dinamičnom okružju (081003) , voditelj: Bruno Grbac
Tumori u autoimunim bolestima štitnjače (198111) , voditelj: Franjo Škreb
Tumorska banka DNA čovjeka (101751) , voditelj: Šime Spaventi
Turistička ponuda Istre i restruktuiranje (01470201) , voditelj: Zdenko Tomčić
Turizam hrvatskih gradova (803005) , voditelj: Tonka Pančić Kombol
Turizam i gospodarski razvitak (01260101) , voditelj: Ante Radnić
Učestalost parodontnih bolesti i karijesa u Hrvatskoj (065102) , voditelj: Darije Plančak
Učinak kemijskih tvari na fiziološke procese u biljci (119111) , voditelj: Ivan Regula
Učinak lijekova i vakcina na biotransf. i imunološki odgovor (053057) , voditelj: Darko Sakar
Učinak toksikanata na slatkovodne životinje (119107) , voditelj: Mirjana Kalafatić
Učinak ultrazvučne kavitacije na neuralno tkivo (036007) , voditelj: Bojan Ivančević
Učinkovitost lovnih pasa u traganju i pronalaženju divljači (079213) , voditelj: Zvonimir Tucak
Učinkovitost programa rehabilitacije u zajednici (129009) , voditelj: Ana Bobinac-Georgievski
Udio Slavonije u hrvatskoj književnosti i kulturi (101300) , voditelj: Kata Čorkalo
Ugroženost voda ratnim otpadom na području krša (00981512) , voditelj: Mladen Picer
Ukrasna dendroflora u hrvatskom urbanom šumarstvu (068005) , voditelj: Želimir Borzan
Uloga bakterija u pelagičkoj hranidbenoj mreži (00010103) , voditelj: Nada Krstulović
Uloga imunološkog sustava u stvaranju nove kosti (108148) , voditelj: Ana Marušić
Uloga rekombinacije u popravku DNA i stabilnosti plazmida (00981001) , voditelj: Željko Trgovčević
Umjetna inteligencija u robotici i fleksib. obrad. sustavima (120009) , voditelj: Branko Novaković
Umjetnička baština jadranske Hrvatske od 11. do 16. st. (130715) , voditelj: Igor Fisković
Umjetnička baština od antike do novog vijeka (00200101) , voditelj: Diana Vukičević-Samaržija
Umrežena ekonomija (036045) , voditelj: Zoran Skočir
Unapređenje nacionalnog programa oplemenjivanja kukuruza (106002) , voditelj: Dragomir Parlov
Unapređenje proizvodnje nutritivno visokovrijedne hrane (113002) , voditelj: Žaneta Ugarčić-Hardi
Unapređenje rasadničke proizvodnje i uzgoja šumskih kultura (00240102) , voditelj: Stevo Orlić
Unapređivanje reprodukcije i uzgoja toplovodnih riba (079311) , voditelj: Anđelko Opačak
Unapređivanje visokoškolske nastave (131003) , voditelj: Marija Bratanić
Uništena tradicijska kultura zapadne Slavonije (130724) , voditelj: Vitomir Belaj
Unutarnje migracije u Hrvatskoj (00760102) , voditelj: Ivan Lajić
Unutarstanični mehanizmi u reproduktivnoj toksikologiji (058104) , voditelj: Jasna Kniewald
Upanišadi u vedskoj i poredbenoj perspektivi (130765) , voditelj: Mislav Ježić
Upotreba lapora kao gradjevinskog materijala (083162) , voditelj: Tanja Roje-Bonacci
Upravljanje proizvodnjom uporabom umjetne inteligencije (120019) , voditelj: Nikola Šakić
Upravljanje resursima i rizikom kod građevinskih projekata (082005) , voditelj: Mladen Radujković
Urbanizacija Hrvatske (119351) , voditelj: Milan Vresk
Urogenitalne infekcije uzrokovane klamidijom trahomatis (143004) , voditelj: Višnja Škerk
Usklađenost razvoja prometnih grana (193004) , voditelj: Ivan Marković
Usporedba seizmickog proracuna objekata prema HRN i EC 8 (149160) , voditelj: Vladimir Sigmund
Ustanovljavanje mikrometastaza melanoma u cirkulaciji (074003) , voditelj: Mirko Šamija
Ušteda energije i materijala u proizvodnji tekstila i odjeće (117004) , voditelj: Miroslav Skoko
Ušteda energije i zbijanje tla u ratarskoj proizvodnji (178621) , voditelj: Silvio Košutić
Utjecaj animalnog otpada na okoliš (053066) , voditelj: Marija Vučemilo
Utjecaj bolesti i stanja na kinetiku lijekova (108238) , voditelj: Igor Francetić
Utjecaj domovinskog rata na faunu Kopačkog rita (122006) , voditelj: Jozsef Mikuska
Utjecaj gizerozina na zdravlje domaćih životinja (053019) , voditelj: Željko Grabarević
Utjecaj hranidbe i liječenja životinja na zdravlje ljudi (00480102) , voditelj: Davorin Bažulić
Utjecaj hranidbe životinja na okoliš (178881) , voditelj: Tajana Černy
Utjecaj i učinak razvojnih čimbenika i agrarnih mjera (178211) , voditelj: Tito Žimbrek
Utjecaj novih tehnologija na zdravlje (00220306) , voditelj: Milica Gomzi
Utjecaj okoliša na tijek i ishod visoko rizičnih trudnoća (062016) , voditelj: Aleksandra Frković
Utjecaj pilećih kožica na kakvoću pilećih proizvoda (053086) , voditelj: Ante Hraste
Utjecaj plina i nafte na racionalno korištenje energije (195011) , voditelj: Igor Dekanić
Utjecaj pušenja i pijenja alkohola na kožu i sluznice (062020) , voditelj: Anto Jonjić
Utjecaj rastućih doza mineralnog dušika na njegovo ispiranje (178152) , voditelj: Milan Mesić
Utjecaj slobodnih radikala na ljudsko zdravlje (108112) , voditelj: Ratimir Klepac
Utjecaj svojstava drva na sušenje,zaštitu i pilansku preradu (068013) , voditelj: Despot Radovan
Utjecaj vremena na planove (149411) , voditelj: Josip Petrović
Utjecaj zahtjeva zaštite okoliša na energetske sustave broda (112003) , voditelj: Dragan Martinović
Utvrde i krajiška obrana - 17. i 18. st. (00190102) , voditelj: Milan Kruhek
Utvrđivanje statusa gena za malignu hipertermiju u svinja (119100) , voditelj: Ivan Bašić
Uvjeti lokacija povijesnih naselja (101121) , voditelj: Andre Mohorovičić
Uvodenje i primjena suvr. agroteh. te infor. na obit. gosp. (079316) , voditelj: Mladen Jurišic
Uvođenje DNA analiza u selekciju svinja i goveda (178841) , voditelj: Marija Uremović
Uzgojne bolesti u aglomeraciji (00480103) , voditelj: Vitomir Bilić
Uzgojne mjere i stojbine šuma Hrvatske (068001) , voditelj: Slavko Matić
Uzroci i posljedice presađivanja endokrinog tkiva pankreasa (00981109) , voditelj: Milivoj Slijepčević
Valorizacija komponenata serpentinita (124001) , voditelj: Milomir Ćosić
Vantjelesna cirkulacija u hitnim stanjima (108070) , voditelj: Vladimir Gašparović
Varijacije lipidnih molekula utjecajem hrane i okoline (108182) , voditelj: Milivoj Popović
Vegetacijska karta Hrvatske (006280) , voditelj: Ivan Šugar
Velike zvijeri Hrvatske (053026) , voditelj: Đuro Huber
Veliki gradijenti deformacija (120011) , voditelj: Stjepan Jecić
Veterinarsko javno zdravstvo u proizvodnji zdrave hrane (053025) , voditelj: Mirza Hađiosmanović
Veterinarstvo u Hrvata od srednjovj. baštine do suvremenosti (053065) , voditelj: Vesna Vučevac-Bajt
Vibracije strojarskih konstrukcija (120034) , voditelj: Milenko Stegić
Virusi i subviralni patogeni (119117) , voditelj: Nikola Juretić
Visinski sustavi Republike Hrvatske (007003) , voditelj: Ladislav Feil
Visokobrzinske obrade i sustavi (120042) , voditelj: Roko Cebalo
Visokoenergijska fizika (177064) , voditelj: Mile Dželalija
Visokokvalitetne Al-konstrukcije pod pogonskim opterećenjem (023041) , voditelj: Vatroslav Grubišić
Višečestične korelacije i fluktuacije (00980104) , voditelj: Mladen Martinis
Višečestični jako korelirani kvantni susutavi (177062) , voditelj: Srećko Kilić
Višejezični pojmovnik meteorološkog nazivlja (004004) , voditelj: Branko Gelo
Višekriterijski projektni modeli u osnivanju broda (120023) , voditelj: Vedran Žanić
Vizualna sučelja i tehnologija prijenosa znanja (00980503) , voditelj: Karolj Skala
Vlasi - Starobalkansko stanovništvo (00190201) , voditelj: Zef Mirdita
Vodnogospodarsko nazivlje (082010) , voditelj: Marko Pršić
Vodoopskrba iz vodonosnika zagađenih dušikovim spojevima (082012) , voditelj: Stanislav Tedeschi
Vođenje i upravljanje plovnim objektima (036003) , voditelj: Zoran Vukić
VoSIM- Vođenje složenog sustava inteligentnim metodama (023021) , voditelj: Darko Stipaničev
Vrednovanje ugljenog resursa zaleđa Dalmacije (195015) , voditelj: Jerko Nuić
Vrijednosni sustav mladeži i društvene promjene u Hrvatskoj (01000104) , voditelj: Furio Radin
Vrijednosni sustav prava Republike Hrvatske (066001) , voditelj: Vjekoslav Miličić
Zadarska regija od kasne antike do renesanse (070013) , voditelj: Emil Hilje
Zagrebački pojmovnik kulture XX stoljeća (130744) , voditelj: Magdalena Medarić
Zajednice morskog dna teritorijalnog mora Hrvatske (00981301) , voditelj: Nevenka Zavodnik
Zaštita i komuniciranje kulturne baštine u Hrvatskoj (130710) , voditelj: Ivo Maroević
Zaštita i obnova ekosustava (068003) , voditelj: Milan Glavaš
Zaštita od elektromagnetskog zračenja (023025) , voditelj: Vesna Roje
Zaštita od groma (023015) , voditelj: Branislav Jajac
Zaštita šumskih ekosustava od biotskih i abiotskih čimbenika (00240103) , voditelj: Juraj Medvedović
Zaštita tla i voda u poljoprivredi (178161) , voditelj: Željko Vidaček
Zaštita voda rezervata Kopački rit (122009) , voditelj: Jasna Vidaković
ZIORES (02010110) , voditelj: Goran Granić
Znanstvene osnove za razvoj natapanja u RH (114104) , voditelj: Zorko Kos
Znanstveni razvoj gospodarenja vodama (082008) , voditelj: Josip Petraš
Znanje i protok informacija (070017) , voditelj: Mirko Jakić
Zrelost matičnih stijena i migracija nafte, Jadranski bazen (195016) , voditelj: Gertrud Barić
Zupčani prijenosnici s velikim stupnjem prekrivanja profila (069007) , voditelj: Božidar Križan
Zvijezde i zvjezdani sustavi: evolucijski aspekti (007002) , voditelj: Krešimir Pavlovski
Željezničke pruge velikih brzina (193005) , voditelj: Antun Stipetić


Projekti MZOS (1991.-1996.)

Aktivirano sinteriranje magnezij-oksida (2-15-125) , voditelj: Nedjeljka Petric
Aktivnost, selektivnost i deaktivacija katalizatora (2-15-022) , voditelj: Stanka Zrnčević
Algebarsko-probabilističke strukture kvantne mehanike (1-03-176) , voditelj: Mladen Pavičić
Algoritmi vođenja robota i fleksibilnih proizvodnih sistema (2-08-171) , voditelj: Branko Novaković
Antagonisti kalcija i oštećenje neurona središnjeg živčevlja (3-01-159) , voditelj: Ante Simonić
Antropološka istraživanja populacijske strukture hrvatske (3-01-133) , voditelj: Pavao Rudan
Biološki učinci organskih aerosola (3-01-015) , voditelj: Eugenija Žuškin
Biomedicinski učinci elektromagnetskog zračenja (3-01-276) , voditelj: Zlatko Koren
Buka cestovnog prometa kao problem zaštite okoliša (2-11-405) , voditelj: Mate Sršen
Citogenetska analiza u djece s malignim oboljenjima (3-01-172) , voditelj: Iskra Petković
Čovjekova uspješnost u složenim zadacima (6-06-026) , voditelj: Branimir Šverko
Degradacija, modifikacija i stabilizacija polimernih materijala (2-15-028) , voditelj: Mladen Bravar
Demijelinizacijske bolesti u hrvatskoj (3-01-163) , voditelj: Juraj Sepčić
Dinamika i međuodnosi taložnih sustava (aluvij-šelf) (1-09-152) , voditelj: Ljubomir Babić
Disperzni sustavi i separacijski procesi (2-15-021) , voditelj: Marin Hraste
Distribuirani računarski sustavi za rad u stvarnom vremenu (2-06-278) , voditelj: Leo Budin
Distribuirano digitalno upravljanje i obrada signala (2-07-195) , voditelj: Slobodan Beroš
Drenažna sposobnost zrnatih materijala za kolničke konstrukcije (2-11-076) , voditelj: Branimir Babić
Efekti odgojno-obrazovne integracije djece oštećena vida (5-07-057) , voditelj: Mira Oberman-Babić
Efikasnost kinezioloških tretmana u periodu od 07.do 10 godine (5-10-219) , voditelj: Ratko Katić
Ekofiziološka, nutricionistička i genetička istraživanja u marikulturi (1-08-134) , voditelj: Ivan Katavić
Ekološko - ekonomske valencije tipova šuma (4-04-098) , voditelj: Anka Krznar
Ekonomski razvoj i sustav društvenih /javnih/ prihoda (5-02-257) , voditelj: Ivo Sever
Eksperimentalno histotoksikološko istraživanje trovanja riba (3-03-304) , voditelj: Zvonimir Kozarić
Ekspertni sustavi (2-06-352) , voditelj: Petar Slapničar
Ekspertni sustavi u dizajnu drvenih konstrukcija (1-02-024) , voditelj: Zvonimir Žagar
Ekspertni sustav za korištenje energije vjetra (2-08-196) , voditelj: Ljiljana Pilić
Elektrokemijski procesi na granici faza i fizikalna svojstva površina (2-15-122) , voditelj: Jagoda Radošević
Elektromagnetska kompatibilnost radiosustava i elektrovuče (2-05-274) , voditelj: Ervin Zentner
Elektronika i mikroelektronika (2-07-266) , voditelj: Petar Biljanović
Elektroprivredno mjeriteljstvo (2-05-325) , voditelj: Mladen Boršić
Embriotransfer u goveda (3-03-480) , voditelj: Zdenko Makek
Enciklopedija hrvatske književnosti (6-03-074) , voditelj: Ivo Frangeš
Etiopatogeneza parodontnih bolesti i veza sa kutanim reakcijama (3-02-282) , voditelj: Nada Cindrić
Eutrofikacija u stratificiranom ušću (1-07-145) , voditelj: Tarzan Legović
Evaluacija modela tretmana mladih s poremećajima u ponašanju (5-07-056) , voditelj: Milko Mejovšek
Evolucija okoliša taloženja jadranske karbonatne platforme (1-09-323) , voditelj: Josip Tišljar
Faktori uspješnosti orijentacije i kretanja slijepih (5-07-058) , voditelj: Gojko Zovko
Fazne ravnoteže, relaksacije i prijelazi u čvrstvom stanju (1-03-177) , voditelj: Stanko Popović
Filozofijska terminologija i njeno zasnivanje u hrvatskom jeziku (6-01-202) , voditelj: Damir Barbarić
Fitocenološko-sintaksonomska istraživanja vegetacije mediterana (1-08-138) , voditelj: Ivo Trinajstić
Fizička kemija koloida, međupovršina i elektrolita (1-07-077) , voditelj: Nikola Kallay
Fizičko-kemijski učinci ionizirajućih zračenja (1-07-150) , voditelj: Franjo Ranogajec
Fizikalna kemija tragova kovina u vodenim sustavima (1-07-011) , voditelj: Marko Branica
Funkcionalni monomeri i polimeri (2-15-038) , voditelj: Zvonimir Janović
Genealogija i transfer modela interkulturalizma (5-12-128) , voditelj: Vlatko Previšić
Geodinamski razvoj i građa karbonatnih platformi dinarida (1-09-023) , voditelj: Vladimir Jelaska
Geometrijske strukture i njihova primjena u tehnici (1-01-266) , voditelj: Vlasta Ščurić
Gospodarenje kraškim šumama namijenjenim stočarstvu (4-04-111) , voditelj: Vlado Topić
Horizontalna provoznost cestovnih vozila (2-11-064) , voditelj: Željko Korlaet
Hrvatska banka biljnih gena (hbbg) (4-01-056) , voditelj: Ivan Kolak
Hrvatska književnost u dijaspori (6-03-040) , voditelj: Katica Ivanišević
Hrvatski narodni običaji u 20. stoljeću (6-05-124) , voditelj: Dunja Rihtman-Auguštin
Identifikacija i modeliranje hidrološkog kraškog sistema (2-11-001) , voditelj: Ognjen Bonacci
Identifikacija i terapija bakterijskih upala (3-01-165) , voditelj: Miljenko Dorić
Infekcije respiratornim sincicijskim virusom (3-01-016) , voditelj: Gordana Mlinarić-Galinović
Integracija procesa konstruiranja i proizvodnje (2-08-199) , voditelj: Ivica Veža
Inteligentna telekomunikacijska mreža (2-05-252) , voditelj: Marijan Kunštić
Interakcija kovinskih iona s biomolekulama (1-07-099) , voditelj: Marijan Pribanić
Interaktivno optimiranje u sintezi konstrukcija (2-08-169) , voditelj: Dragutin Ščap
Istraživanja mjerne tehnike, automatizacije i metoda mjerenja (2-12-150) , voditelj: Nikola Solarić
Istraživanja procesa u oblasti silikatnih, oksidnih i sličnih materijala (2-15-124) , voditelj: Ruža Krstulović
Istraživanje aktivnih tvari u ljekovitom bilju hrvatske (3-04-318) , voditelj: Zdenka Kalođera
Istraživanje defekata u poluvodičima (1-03-178) , voditelj: Uroš Desnica
Istraživanje elemenata za teoriju prostornog uređenja hrvatske (2-13-108) , voditelj: Ante Marinović-Uzelac
Istraživanje geneze i kontinuiteta bjelobrdske kulture u hrvatskoj (x-xiii.st.) (6-02-256) , voditelj: Željko Tomičić
Istraživanje hrvatske flore (1-08-277) , voditelj: Zinka Pavletić
Istraživanje i razvoj elemenata strojeva i prijenosnika snage (2-08-354) , voditelj: Josip Obsieger
Istraživanje i razvoj sustava logistički integrirane proizvodnje (2-08-175) , voditelj: Dragutin Taboršak
Istraživanje kultura prapovijesnog razdoblja u slavoniji i baranji. (6-02-301) , voditelj: Kornelija Minichreiter
Istraživanje metoda i modela planiranja i upravljanja proizvodnjom (5-05-068) , voditelj: Miroslav Žugaj
Istraživanje nepovoljnih činilaca u humanoj reprodukciji (3-01-144) , voditelj: Zvonimir Singer
Istraživanje paleogenskih bazena u jadranskom pojasu (1-09-084) , voditelj: Tihomir Marjanac
Istraživanje polimera metodama magnetskih rezonancija (1-07-067) , voditelj: Zorica Veksli
Istraživanje procesa i materijala u grafičkoj tehnologiji (2-99-120) , voditelj: Adrijano Golubović
Istraživanje sistema sirovine i materijali republike hrvatske (2-08-181) , voditelj: Vinko Ivušić
Istraživanje specifičnih postupaka u obradi rezanjem (2-08-209) , voditelj: Ante Pavić
Istraživanje strukture peptida i glikopeptida u otopini (1-07-194) , voditelj: Branimir Klaić
Istraživanje visokih tehnologija za radiodifuziju hrvatske (2-07-277) , voditelj: Branka Zovko-Cihlar
Istraživanje vrtnoarhitektonskog nasljeđa povijesne vrtne zone pile-kono u dubrovniku (4-99-165) , voditelj: Bruno Šišić
Istraživanje znanstvenih osnova integralne zaštite bilja (1-08-046) , voditelj: Milan Maceljski
Izdvajanje i ispitivanje sastava i svojstava terpenil- glikozida iz aromatskog bilja (1-07-111) , voditelj: Klara Grzunov
Izvori i veličina kontaminacije životinja živom, olovom i kadmijem (3-03-298) , voditelj: Vjekoslav Srebočan
Jedinstveni evropski prostor ciljno tržište za poljoprivredno prehrambene proizvode hrvatske (5-02-125) , voditelj: Ljubomir Baban
Kemija i fotokemija heterocikličkih i aromatskih spojeva (1-07-039) , voditelj: Krešimir Jakopčić
Kolinomimetici, antagonisti kalcija, nootropici i učenje (3-01-433) , voditelj: Gordana Župan
Korelirani podsistemi u superionskim vodičima i poluvodičima (1-03-057) , voditelj: Zlatko Vučić
Kriminalistička terminologija u hrvatskom jeziku (6-03-232) , voditelj: Milica Gačić
Kvantni procesi inicirani submevskim snopom čestica (1-03-110) , voditelj: Josip Tudorić-Ghemo
Lyme-borelijoza u hrvatskoj (3-01-409) , voditelj: Aleksej Kansky
Lyme borelioza u sjeverozapadnoj hrvatskoj (3-01-248) , voditelj: Nevenka Tkalec-Makovec
Magnetska rezonancija supravodiča i feroelektrika (1-03-063) , voditelj: Antonije Dulčić
Magnetske pojave u step-lap jezgri transformatora (2-05-239) , voditelj: Zvonimir Valković
Management i poduzetništvo (4-99-145) , voditelj: Ivan Vajić
Matematičko-statistički modeli hematoloških bolesti (3-01-526) , voditelj: Zoran Pišl
Materijali za visoke tehnologije: istraživanje površina i procesa (1-07-061) , voditelj: Mirjana Metikoš-Huković
Međudjelovanje atmosfera-more i recentne klimatske promjene (1-06-218) , voditelj: Ivan Penzar
Međuodnosi između neuro-endokrinog i limfatičkog sustava (3-01-168) , voditelj: Biserka Radošević-Stašić
Mehanizam imunoreakcija te imunomodulacija (3-01-127) , voditelj: Dragan Dekaris
Metali u čovjekovoj okolini i njihov utjecaj na zdravlje (3-01-138) , voditelj: Berislav Momčilović
Mikrovalno sušenje (2-15-020) , voditelj: Darko Skansi
Model inteligentnog cae sustava (2-08-173) , voditelj: Aurel Kostelić
Modeliranje, simulacija i optimiranje procesa deformiranja (2-08-201) , voditelj: Igor Duplančić
Model mjerenja produktivnosti u građevinarstvu (2-11-066) , voditelj: Mariza Katavić
Modulirani niskodimenzionalni anorganski sistemi (1-03-055) , voditelj: Katica Biljaković
Molekularna patobiokemija proliferacije hepatocita (3-01-253) , voditelj: Elizabeta Topić
Mr i ct usporedna analiza abdominalnih i zdjeličnih tumora (3-01-206) , voditelj: Miljenko Marotti
Naprezanja u području velikih gradijenata deformacija (2-08-172) , voditelj: Stjepan Jecić
Naselja i kulture prethistorijskog i antičkog razdoblja na jadranu (6-02-018) , voditelj: Branka Migotti
Nelinearna analiza tankostijenih konstrukcija (2-08-305) , voditelj: Ivo Alfirević
Nelinearno numeričko modeliranje građevinskih konstrukcija (2-11-054) , voditelj: Ante Mihanović
Novi materijali za visokorazvijene tehnologije (1-03-135) , voditelj: Mirko Stubičar
Novi poluvodički spojevi i tanki filmovi (1-03-180) , voditelj: Božidar Etlinger
Novi zapisi hrvatske usmene književnosti (6-05-338) , voditelj: Stipe Botica
Numerička analiza i ojačanje ab konstrukcija (2-11-051) , voditelj: Jure Radnić
Numeričko modeliranje plošnih konstrukcija (2-11-293) , voditelj: Blaž Gotovac
Očuvanje energije, alternativni izvori i zagađenje okoliša u industrijskim procesima (2-05-024) , voditelj: Rajka Budin
Odabrani problemi iz slikarstva dalmacije od 14. do 20 st. (6-04-134) , voditelj: Kruno Prijatelj
Odgovor ekosistema jadrana na prirodne i antropogene utjecaje (1-08-095) , voditelj: Ante Špan
Odnos strukture i kemijskih te bioloških svojstava molekula (1-07-179) , voditelj: Biserka Kojić-Prodić
Oksidativne transformacije purina (1-07-220) , voditelj: Mirko Poje
Oluje i prirodne katastrofe u hrvatskoj (1-06-009) , voditelj: Vesna Jurčec
Operacijski tretman ekstremne debljine (3-01-350) , voditelj: Dragutin Košuta
Oplemenjivanje genetskih kapaciteta poljoprivrednih kultura jadranskog područja r. hrvatske (4-03-113) , voditelj: Petar Maleš
Optimalizacija kontrole kvalitete ugradnje zemljanih materijala kod velikih zemljanih radova (2-11-316) , voditelj: Tanja Roje-Bonacci
Osobitosti glukoneogeneze pri metaboličkim poremećajima krava (3-03-303) , voditelj: Branimir Kampl
Paleontologija vertebrata i kronostratigrafija kvartara (1-09-031) , voditelj: Maja Paunović
Parametarske studije nosivih struktura reguliranih ekspertnim sustavima (1-02-013) , voditelj: Zvonimir Žagar
Poboljšanje kvalitete i pripreme pređe za proces pletenja (2-14-031) , voditelj: Miroslav Srdjak
Pogonska čvrstoća konstrukcija sa i bez zamornih pukotina (2-08-197) , voditelj: Vatroslav Grubišić
Pokretne radiokomunikacije-djelotvornost i antenski sustavi (2-05-256) , voditelj: Juraj Bartolić
Postizanje uvjeta za optimalno kromatografsko razdvajanje (1-07-168) , voditelj: Marija Kaštelan-Macan
Povezivanje jadranskog priobalja pomorskim prijevozom (2-10-326) , voditelj: Marijan Vukičević
Povijesni sklop i povijesni slom komunizma -problem naslijeđa i uspostava demokratskog društva (6-01-303) , voditelj: Ante Čović
Pragmalingvistika prirodnih jezika (6-03-168) , voditelj: Damir Horga
Prijenos topline i tvari u energetskim generatorima pare (2-08-189) , voditelj: Nikola Šerman
Primjena numeričke i konačne matematike (1-01-129) , voditelj: Rudolf Scitovski
Priprava i ispitivanje svojstava novih imunomodulatora (1-07-044) , voditelj: Jelka Tomašić
Priprava i primjena selektivnih elektroda (1-07-025) , voditelj: Njegomir Radić
Prirodni izotopi h-3, c-14, th/u i ionizacija plinova (1-07-064) , voditelj: Dušan Srdoč
Procesi i molekulske interakcije u heterogenim sustavima (1-07-189) , voditelj: Helga Furedi-Milhofer
Procesi omekšavanja stabilizacije i razgradnje pvc mješavina (2-15-121) , voditelj: Urban Roje
Procesiranje tonfrekvencijskog signala u radiokomunikacijama (2-05-249) , voditelj: Branko Somek
Procjena genotoksičnog rizika u vodenom okolišu molekulskim biomarkerima (1-08-146) , voditelj: Branko Kurelec
Programiranje kinezioloških transformacijskih procesa (5-10-114) , voditelj: Dragan Milanović
Programiranje sadržaja politehničkog osposobljavanja (5-07-070) , voditelj: Josip Milat
Promjene na mikrovaskulaturi kod sistemskih bolesti vezivnog tkiva (3-01-518) , voditelj: Vlatka Brumen
Propadanje šuma u hrvatskoj, istraživanje uzroka i mjera obnove (4-04-138) , voditelj: Branimir Prpić
Prošlost dalmacije (6-02-114) , voditelj: Šime Peričić
Računarski intenzivne i robustne metode za analizu podataka (2-06-233) , voditelj: Vesna Lužar
Računarsko upravljanje proizvodnim sustavima (2-06-323) , voditelj: Uroš Peruško
Radno vrijeme i biološki ritmovi (3-01-128) , voditelj: Stjepan Vidaček
Rana detekcija plućne mikroembolizacije sa transfer faktorom (3-01-264) , voditelj: Željko Dujić
Razvoj i primjena modela u kemiji (1-07-159) , voditelj: Nenad Trinajstić
Razvoj modela za upravljanje vodnim resursima u području energetike i vodoprivrede (2-11-347) , voditelj: Jure Margeta
Razvoj novih tipova ploča na bazi drva (4-04-030) , voditelj: Vladimir Bruči
Razvoj reaktora, gorivnih ciklusa i odlaganja goriva (2-99-251) , voditelj: Vladimir Knapp
Referentne vrijednosti biokemijskih i hematoloških sastojaka krvi i seruma školske djece zagrebačke regije (3-01-143) , voditelj: Nada Jagarinec
Religijska situacija u hrvatskoj (5-12-234) , voditelj: Štefica Bahtijarević
Revitalizacija i produženje vijeka trajanja komponenata i sistema (2-08-161) , voditelj: Aleksandar Jovanović
Ržavanje i remont poljoprivredne tehnike u funkciji ušteda (4-99-081) , voditelj: Dušan Brkić
Simbiotska efektivnost autohtonih sojeva bradyrhizobium japonicum (4-01-047) , voditelj: Sulejman Redžepović
Simulacija životnog ciklusa tehničkog sustava (2-07-397) , voditelj: Franjo Jović
Sinteze i kemija adamantana i srodnih policikličkih molekula (1-07-187) , voditelj: Kata Majerski
Sinteze i svojstva bioaktivnih glikokonjugata (1-07-192) , voditelj: Štefica Horvat
Socijalizacija djece s mentalnom retardacijom (5-07-055) , voditelj: Ljiljana Igrić
Spektroskopska istraživanja bioloških makromolekula (1-03-065) , voditelj: Greta Pifat-Mrzljak
Splitska regija od 1880. do 1941.g. (multidisciplinarna istraživanja) (6-99-186) , voditelj: Ante Kalogjera
Spojevi posebnih svojstava-sinteza i struktura (1-07-019) , voditelj: Boris Kamenar
Standardizacija i optimalizacija metoda kontrole kvalitete hrane prema zahtjevima e.e.z. (4-07-022) , voditelj: Matilda Gruner
Strujna opteretivost učinskiih poluvodičkih komponenata (2-07-254) , voditelj: Zvonko Benčić
Struktura i funkcija biljnih indola (1-08-195) , voditelj: Volker Magnus
Struktura i funkcija fotosintetskog aparata (1-08-186) , voditelj: Mercedes Wrischer
Struktura i funkcija satelitskih dna i heterokromatina (1-08-269) , voditelj: Đurđica Ugarković
Strukturalne analize objekata za optimalnu iskoristivost (2-08-011) , voditelj: Josip Brnić
Strukture, svojstva i reaktivnosti kemijskih sustava (1-07-165) , voditelj: Leo Klasinc
Strukturni, kemijski i fiziološki studij proteina (1-07-102) , voditelj: Mirna Flogel-Mršić
Studij diferencijacije crvenih krvnih stanica ptica (1-08-307) , voditelj: Mira Grdiša
Studije reakcija oksima s pentacijanidnim kompleksima željeza (1-07-169) , voditelj: Nicoletta Burger
Studij metalnih oksida, oksidnih stakala i zeolita (1-07-190) , voditelj: Svetozar Musić
Sudarni procesi u parama i plazmi alkalijskih metala (1-03-051) , voditelj: Čedomil Vadla
Sudbina radionuklida i mikroelemenata u prirodnim sistemima (1-07-149) , voditelj: Stjepan Lulić
Supravodljivi oksidi i metalni kompleksi (1-07-166) , voditelj: Nevenka Brničević
Sustav gospodarenja radovima održavanja cesta (2-11-078) , voditelj: Mate Sršen
Suvremena hrvatska arhitektura ( od 1970 g. do danas) (6-02-112) , voditelj: Ivo Maroević
Suvremeni hrvatski književni jezik (6-03-071) , voditelj: Mijo Lončarić
Svojstva elektrolita u miješanim otapalima (1-07-112) , voditelj: Ivica Mekjavić
Telekomunikacije i informatika (2-05-253) , voditelj: Ignac Lovrek
Teorija kritičnih pojava (1-03-103) , voditelj: Katarina Uzelac
Teorija vjerojatnosti i matematička statistika (1-01-250) , voditelj: Nikola Sarapa
Transparentnost tržišta - uvjet općeg i regionalnog razvoja (5-02-146) , voditelj: Tibor Karpati
Transport osmolita i toksičnih metala u morskim organizmima (1-08-089) , voditelj: Čedomil Lucu
Trihineloza - imunologija i imunopatologija zoonoze (3-03-301) , voditelj: Albert Marinculić
Tumori i metastaze: biologija i liječenje (1-08-303) , voditelj: Ivan Bašić
Uloga cinkovih iona u kompenzacijskom rastu jetre i imunološkim funkcijama (3-01-514) , voditelj: Čedomila Milin-Knafel
Uloga prostaglandina u kontroli rasta malignih tumora (3-01-079) , voditelj: Filip Čulo
Umjetnička baština istre od iv. do xv. stoljeća - arhitektura i skulptura (6-02-105) , voditelj: Igor Fisković
Unapređenje ekološke stabilnosti mediteranskih šuma (4-04-089) , voditelj: Šime Meštrović
Unapređenje strukture i pogona brodskih porivnih postrojenja (2-09-297) , voditelj: Slavko Šneller
Utjecaj dobi i pokretljivosti kralješnice na osobitosti leđnih mišića (3-01-429) , voditelj: Dragica Bobinac
Utjecaj ekstrudiranja na tehnološke parametre proizvoda na bazi brašna (4-07-067) , voditelj: Žaneta Ugarčić-Hardi
Utjecaj izotopa na molekulsku strukturu i dinamiku (1-07-139) , voditelj: Zlatko Meić
Vibracijski fenomeni i interakcije u kondenziranoj materiji (1-03-066) , voditelj: Krešimir Furić
Vibracijsko opterećenje vozača traktorskih agregata (2-08-229) , voditelj: Mate Vujčić
Vojna krajina - građa i studije (6-02-100) , voditelj: Mirko Valentić
Zdravo stanovanje (2-11-345) , voditelj: Fedor Kritovac
Značajke i odrednice znanstveno-tehnološkog potencijala (5-12-053) , voditelj: Katarina Prpić


Ostali projekti

-333355
-333269
-333190
-331229
-330662
-330619
-2179
-2022
-1522
-1436
-1333
-1269
-1088
-127-0000000-3420

u prijavi
(178-1780692-0694
GK RH 1:50000
(0141116)
Tempus CD-18049-2003
Algebre verteks-operatora
ostale monogenske bolesti djece
oo9o25
(0203007)
Prirodna
Elaborat br. 2613/84
Govorna stilistika u književnoj
CEPUS HR-044
hrvatsko obiteljsko pravo
IP-2013-11-2203
Analitički model praćenja novih obrazovnih tehnologija u cjeloživotnom učenju
VZŠ-81A
projekt FAO AdriaMed
. 275-0000000-3260
Unapređenje borbe protiv HIV/AIDS-a u Hrvatskoj
Bioaktivne komponente u hrani – promjene uzrokovane pripremom
FP7-PEOPLE-2010-IEF -272653-DICEM
Korelacija oblikovnostii sigurnosti u raskrižjima s kružnim tokom prometa
ERA 14/01
HRZZ-IP-2013-2729
ALIS
T-122-4-X
boksiti
Onomastica Adriatica
Odgoj
knowledge
VIP projekt "Reprodukcija
MZOŠ 079-0790462-0450
HRZZ: O-1459-2009
zaštiti okoliša
Dalmaciji.
ISBN 953-157-063-9
Strategic marketing – creating the identity of a competitive economy (13.02.1.2.01)
Ana Petravić
stavovi o neovlaštenom preuzimanju autorskog vlasništva
Space and Airborne Mined Area Reduction Tools (SMART)
SIZ III
Mehanizmi očuvanja stabilnosti genoma u viših biljaka
HrZZ 02.01/12
postmoderna arhitektura riječke regije u europskom kontekstu (Julija Lozzi-Barković)
SI-HR-1-1-008
FP7-REGPOT-2012-2013-1 no. 316289
EuroPharm Grant #043682
simbioza slatkovodnih beskralježnjaka
analiza tumora ljudi
životinja
Kulture u doticaju:stoljetni hrvatski
Projekt NZZ: I-1603-2009.
Grad hrvatskog srednjovjekovlja: društvene strukture
hrvatskog leksika u pomorstvu
MNumMacroNano
TP-01/0021-05
neposredni životni okoliš - determinantne zdravlja
EU projekt MoS
Croatian Humboldt-Club Project (Principal organizer: M. Pavičić)
Istraživanje
TP-B12/2002
Hrvatska zaklada za znanost
ZDRAVLJE NA RADU I ZDRAVI OKOLIŠ
simbolički aspekti (269-2690754-0756)
V-17-7/04
Croatia – EuropeAid/125867/D/SER/HR- 2006-0505-060201 - An EU-funded project
HR0730-0000000-3592
Spomenici hrvatske glazbene baštine
00-1001172-1068
Central & Eastern European Academic Source – CEEAS (EBSCOhost)
E!4166 –EUREKABUILD FIRECON
Primjena novih molekula u pozitron-emisijskoj tomografiji (PET)
TP-02/0119-01
---
kola
šumarstva
Fisković
TP01/0124-01
(066-0661686-1432
mladeži
conjunctions
Israel–Croatia Research Grant
Projektiranje
Europeizacija hrvatske lokalne
Miroslav Tratnik
(212-2120920-3419)
Potpora istraživanju Sveučilišta u Zagrebu za ak-god.2013/14. 5.12.1.4
modeli u odgoju
RAO visoke aktivnosti
svježine
UKF 22/08
Grad hrvatskog srednjovjekovlja: Društvene strukture
HrZZ 09/59
Učestalost
sporta
Drago Roksandić
HRSTON
Molekularna filogenija
Vinka Cetinski
TP-05/0058-23
UKF grant no. 51
(Tarle
Hrvatskom primorju od 16. do 18. stoljeća
Hrvatski kulturni krajolici (Nositelj: dr. sc. Damir Matanović)
Ivan Pavić
plina
DAAD-MZOS
Zavod Za Zrakoplovstvo
UniRi - 13.13.2.2.07
HRZZ 02.05./28
EU- Fresh Bake
Projekt je financirala Naklada Slap
EUROCOST-231
TP 01/0124-1
(1986-1990)
groblja na istočnom Jadranu u željezno doba
Hranafina
Agronomski fakultet
HRZZ-9.01/253
Europski kontekst hrvatske književnosti (MZOŠ šifra 130-0000000-0788)
TP-01/0178-32
(098-0982934-2744)
narativne figure
VII-5-28/08
gnojiva na kakvoću voda</