crta
Hrvatska znanstvena Sekcija img
bibliografija
3 gif
 Naslovna
 O projektu
 FAQ
 Kontakt
4 gif
Pregledavanje radova
Jednostavno pretraživanje
Napredno pretraživanje
Skupni podaci
Upis novih radova
Upute
Ispravci prijavljenih radova
Ostale bibliografije
Slični projekti
 Bibliografske baze podataka

Pregled bibliografske jedinice broj: 299927

Časopis

Autori: Klaričić Bakula, Milica; Pečarić, Josip
Naslov: Generalized Hadamard's inequalities based on general Euler 4-point formulae
( Generalized Hadamard's inequalities based on general Euler 4-point formulae )
Izvornik: Australian & New Zealand Industrial and Applied Mathematics Journal (1446-1811/07) 48 (2007); 387-404
Vrsta rada: članak
Ključne riječi: Euler formulae; quadrature rules; Hadamard's inequalities; convex functions
( Euler formulae; quadrature rules; Hadamard's inequalities; convex functions )
Sažetak:
General closed 4-point quadrature rule based on Euler-type identities is presented. We use this rule to prove a generalization of Hadamard's inequalities for (2r)-convex functions (r≥ 1).
Projekt / tema: 117-1170889-0888, 177-1170889-1287
Izvorni jezik: eng
Rad je indeksiran u
bazama podataka:
Current Contents Connect (CCC)
SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
Kategorija: Znanstveni
Znanstvena područja:
Matematika
URL cjelovitog teksta:
Google Scholar: Generalized Hadamard's inequalities based on general Euler 4-point formulae
Upisao u CROSBI: Milica Klaricic Bakula (milica@pmfst.hr), 16. Lip. 2007. u 17:09 sati



  Verzija za printanje   za tiskati


upomoc
foot_4