crta
Hrvatska znanstvena Sekcija img
bibliografija
3 gif
 Naslovna
 O projektu
 FAQ
 Kontakt
4 gif
Pregledavanje radova
Jednostavno pretraživanje
Napredno pretraživanje
Skupni podaci
Upis novih radova
Upute
Ispravci prijavljenih radova
Ostale bibliografije
Slični projekti
 Bibliografske baze podataka

Pregled bibliografske jedinice broj: 320574

Poglavlje/Rad u knjizi

Autori: Ujević, Nenad
Naslov: Error Inequalities for an Optimal 2-Point Quadrature Formula of Open Type
( Error Inequalities for an Optimal 2-Point Quadrature Formula of Open Type )
Knjiga: Inequality theory and applications. Vol. 4
Urednik/ci: Yoel Je Cho, Jong Kyu Kim and Sever S. Dragomir
Izdavač: Nova Science Publishers
Grad: New York
Godina: 2007
Serija: Vol. 4
Raspon stranica:: 153-165
Ukupni broj stranica u knjizi:: 195
ISBN: 1-59454-874-9
Ključne riječi: optimal quadrature formula, error inequalities, numerical integration
( optimal quadrature formula, error inequalities, numerical integration )
Sažetak:
An optimal 2-point quadrature formula of open type is derived. It is shown that this formula has better error bound than the well-known 2-point Gauss formula. Various error inequalities for this formula are established. Applications in numerical integration are given.
Projekt / tema: 177-1170889-3039
Izvorni jezik: eng
Kategorija: Znanstveni
Znanstvena područja:
Matematika
Upisao u CROSBI: Nenad Ujević (ujevic@pmfst.hr), 4. Vel. 2008. u 14:28 sati



Verzija za printanje   za tiskati


upomoc
foot_4