crta
Hrvatska znanstvena Sekcija img
bibliografija
3 gif
 Naslovna
 O projektu
 FAQ
 Kontakt
4 gif
Pregledavanje radova
Jednostavno pretraživanje
Napredno pretraživanje
Skupni podaci
Upis novih radova
Upute
Ispravci prijavljenih radova
Ostale bibliografije
Slični projekti
 Bibliografske baze podataka

Pregled bibliografske jedinice broj: 320662

Časopis

Autori: Ujević, Nenad
Naslov: Error inequalities for an optimal quadrature formula
( Error inequalities for an optimal quadrature formula )
Izvornik: Journal of Applied Mathematics and Computing (1598-5865) 24 (2007), 1-2; 65-79
Vrsta rada: članak
Ključne riječi: corrected formula; error inequalities; numerical integration; optimal quadrature formula
( corrected formula; error inequalities; numerical integration; optimal quadrature formula )
Sažetak:
An optimal 3-point quadrature formula of closed type is derived. It is shown that the optimal quadrature formula has a better error bound than the well-known Simpson's rule. A corrected formula is also considered. Various error inequalities for these formulas are established. Applications in numerical integration are given.
Projekt / tema: 177-1170889-3039
Izvorni jezik: eng
Rad je indeksiran u
bazama podataka:
Scopus
Emerging Sources Citation Index (ESCI) (sastavni dio Web of Science Core Collectiona)
Kategorija: Znanstveni
Znanstvena područja:
Matematika
URL cjelovitog teksta:
Google Scholar: Error inequalities for an optimal quadrature formula
Upisao u CROSBI: Nenad Ujević (ujevic@pmfst.hr), 5. Vel. 2008. u 07:29 sati



Verzija za printanje   za tiskati


upomoc
foot_4