crta
Hrvatska znanstvena Sekcija img
bibliografija
3 gif
 Naslovna
 O projektu
 FAQ
 Kontakt
4 gif
Pregledavanje radova
Jednostavno pretraživanje
Napredno pretraživanje
Skupni podaci
Upis novih radova
Upute
Ispravci prijavljenih radova
Ostale bibliografije
Slični projekti
 Bibliografske baze podataka

Pregled bibliografske jedinice broj: 347948

Časopis

Autori: Saša Krešić-Jurić
Naslov: The Heisenberg magnet equation and the Birkhoff factorization
( The Heisenberg magnet equation and the Birkhoff factorization )
Izvornik: Annali dell' Universita Ferrara (0430-3202) 53 (2007); 299-308
Vrsta rada: članak
Ključne riječi: Birkhoff factorization; Heisenberg magnet; solitons
( Birkhoff factorization; Heisenberg magnet; solitons )
Sažetak:
A geometrical description of the Heisenberg magnet (HM)with classical spins is given in terms of flows on the homogeneous space $G/H_+$ where $G$ is a Banach-Lie group and $G_+$ is a subgroup of $G$. The flows are induced by an action of the abelian group $R^2$ on $G/H_+$, and the solutions of the HM equation can be found by solving a Birkhoff factorization problem for $G$. The gauge transformation between the HM and nonlinear Schroedinger (NLS) equations is interpreted as a transformation between a canonical pair of Birkhoff factorizations for $G$. It is shown that for the HM flows which are Laurent polynomials in the spectral variable this transformation gives rise to a map between the HM and NLS solutions.
Projekt / tema: 177-0372794-2816
Izvorni jezik: eng
Rad je indeksiran u
bazama podataka:
Scopus
SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
Kategorija: Znanstveni
Znanstvena područja:
Matematika
URL cjelovitog teksta:
Časopis izlazi u samo elektroničkom izdanju: NE
Google Scholar: The Heisenberg magnet equation and the Birkhoff factorization
Upisao u CROSBI: skresic@pmfst.hr (skresic@pmfst.hr), 9. Svi. 2008. u 19:18 sati



Verzija za printanje   za tiskati


upomoc
foot_4