crta
Hrvatska znanstvena Sekcija img
bibliografija
3 gif
 Naslovna
 O projektu
 FAQ
 Kontakt
4 gif
Pregledavanje radova
Jednostavno pretraživanje
Napredno pretraživanje
Skupni podaci
Upis novih radova
Upute
Ispravci prijavljenih radova
Ostale bibliografije
Slični projekti
 Bibliografske baze podataka

Pregled bibliografske jedinice broj: 450314

Časopis

Autori: Barić, Josipa; Matković, Anita; Pečarić, Josip
Naslov: A variant of the Jensen-Mercer operator inequality for superquadratic functions
( A variant of the Jensen-Mercer operator inequality for superquadratic functions )
Izvornik: Mathematical and computer modelling (0895-7177) 51 (2010), 9-10; 1230-1239
Vrsta rada: članak
Ključne riječi: Jensen-Mercer operator inequality; superquadratic functions; operator power means of Mercer's type
( Jensen-Mercer operator inequality; superquadratic functions; operator power means of Mercer's type )
Sažetak:
A variant of the Jensen-Mercer operator inequality for superquadratic functions, which is a refinement of the Jensen-Mercer operator inequality for convex functions, is proved. The result obtained is used to refine some comparison inequalities between operator power and quasi-arithmetic means of Mercer's type.
Projekt / tema: 117-1170889-0888, 177-1170889-1287
Izvorni jezik: eng
Rad je indeksiran u
bazama podataka:
Current Contents Connect (CCC)
Scopus
SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
Science Citation Index Expanded (SCI-EXP) (sastavni dio Web of Science Core Collectiona)
Kategorija: Znanstveni
Znanstvena područja:
Matematika
URL Internet adrese: http://www.sciencedirect.com/science?_ob=MImg&_imagekey=B6V0V-4Y7P4K2-1-1&_cdi=5656&_user=3875467&_pii=S0895717710000233&_orig=browse&_coverDate=05%2F31%2F2010&_sk=999489990&view=c&wchp=dGLbVlb-zSkzV&md5=0e1e5e376236863eb0b11df8ef43a5b7&ie=/sdarticle.pdf
http://www.sciencedirect.com/science?_ob=ArticleURL&_udi=B6V0V-4Y7P4K2-1&_user=3875467&_coverDate=05%2F31%2F2010&_rdoc=24&_fmt=high&_orig=browse&_srch=doc-info(%23toc%235656%232010%23999489990%231783374%23FLA%23display%23Volume)&_cdi=5656&_sort=d&_docanchor=&_ct=29&_acct=C000050661&_version=1&_urlVersion=0&_userid=3875467&md5=7e7aa4a10018129755a9f42d7ab306c9
Broj citata:
Altmetric:
DOI: 10.1016/j.mcm.2010.01.005
URL cjelovitog teksta:
Google Scholar: A variant of the Jensen-Mercer operator inequality for superquadratic functions
Upisao u CROSBI: anita@pmfst.hr (anita@pmfst.hr), 22. Ožu. 2010. u 16:56 sati



  Verzija za printanje   za tiskati


upomoc
foot_4