crta
Hrvatska znanstvena Sekcija img
bibliografija
3 gif
 Naslovna
 O projektu
 FAQ
 Kontakt
4 gif
Pregledavanje radova
Jednostavno pretraživanje
Napredno pretraživanje
Skupni podaci
Upis novih radova
Upute
Ispravci prijavljenih radova
Ostale bibliografije
Slični projekti
 Bibliografske baze podataka

Pregled bibliografske jedinice broj: 491728

Časopis

Autori: Klaričić Bakula, Milica; Matić, Marko; Pečarić, Josip
Naslov: On inequalities complementary to Jensen's inequality
( On inequalities complementary to Jensen's inequality )
Izvornik: Matematički bilten (0351-336X) 32 (2008); 17-27
Vrsta rada: članak
Ključne riječi: convex functions; Jensen's inequality; complementary inequalities
( convex functions; Jensen's inequality; complementary inequalities )
Sažetak:
In this paper we give generalizations of two complementary inequalities proved by Pečarić and Mesihović. We also show that a generalization of Niculescu's inequality obtained by M. Dincă, S. Rădulescu and M. Bencze is a simple consequence of an older theorem proved by Pečarić and Mesihović. We give an example which shows that a conjecture stated by M. Dincă, S. Rădulescu and M. Bencze is incorrect.
Projekt / tema: 177-1170889-1287, 117-1170889-0888
Izvorni jezik: eng
Kategorija: Znanstveni
Znanstvena područja:
Matematika
URL cjelovitog teksta:
Časopis izlazi u samo elektroničkom izdanju: NE
Google Scholar: On inequalities complementary to Jensen's inequality
Upisao u CROSBI: milica@pmfst.hr (milica@pmfst.hr), 18. Stu. 2010. u 10:58 sati



Verzija za printanje   za tiskati


upomoc
foot_4