crta
Hrvatska znanstvena Sekcija img
bibliografija
3 gif
 Naslovna
 O projektu
 FAQ
 Kontakt
4 gif
Pregledavanje radova
Jednostavno pretraživanje
Napredno pretraživanje
Skupni podaci
Upis novih radova
Upute
Ispravci prijavljenih radova
Ostale bibliografije
Slični projekti
 Bibliografske baze podataka

Pregled bibliografske jedinice broj: 500845

Časopis

Autori: Majstorović, Snježana; Klobučar, Antoaneta; Došlić, Tomislav
Naslov: Domination numbers of m-cactus chains
( Domination numbers of m-cactus chains )
Izvornik: Ars combinatoria (0381-7032) 125 (2016); 11-22
Vrsta rada: članak
Ključne riječi: m-cactus chain ; minimum dominating set ; domination number ; perfect dominating set
( m-cactus chain ; minimum dominating set ; domination number ; perfect dominating set )
Sažetak:
In this paper we present an explicit formulas for domination numbers of equidistant m-cactus chains and find the corresponding minimum dominating sets. For an arbitrary m-cactus chain, we establish the lower and the upper bound for its domination number. We find some extremal chains with respect to this graph invariant.
Projekt / tema: 177-0000000-0884, 037-0000000-2779, 235-2352818-1042
Izvorni jezik: eng
Rad je indeksiran u
bazama podataka:
Scopus
SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
Science Citation Index Expanded (SCI-EXP) (sastavni dio Web of Science Core Collectiona)
Kategorija: Znanstveni
Znanstvena područja:
Matematika
URL cjelovitog teksta:
Google Scholar: Domination numbers of m-cactus chains
Upisao u CROSBI: smajstor@unios.hr (smajstor@unios.hr), 2. Vel. 2011. u 12:14 sati



Verzija za printanje   za tiskati


upomoc
foot_4