crta
Hrvatska znanstvena Sekcija img
bibliografija
3 gif
 Naslovna
 O projektu
 FAQ
 Kontakt
4 gif
Pregledavanje radova
Jednostavno pretraživanje
Napredno pretraživanje
Skupni podaci
Upis novih radova
Upute
Ispravci prijavljenih radova
Ostale bibliografije
Slični projekti
 Bibliografske baze podataka

Pregled bibliografske jedinice broj: 540795

Časopis

Autori: Pavlin-Bernardić, Nina; Vlahović-Štetić, Vesna
Naslov: Iluzija linearnosti
( Illusion of linearity )
Izvornik: Poučak : časopis za metodiku i nastavu matematike (1332-3008) 47 (2011); 12-17
Vrsta rada: pregledni rad
Ključne riječi: iluzija linearnosti; proporcionalni odnosi; nelinearni odnosi
( illusion of linearity; proportional relations; non-linear relations )
Sažetak:
Iluzija linearnosti predstavlja sklonost mišljenju da su određene veličine linearno ili proporcionalno povezane čak i u situacijama u kojima to nije opravdano. U radu je dan kratak pregled istraživanja koja su se bavila ovom temom, te su navedene implikacije ovih spoznaja za nastavu matematike.
Projekt / tema: 130-1301676-1357
Izvorni jezik: HRV
Kategorija: Stručni
Znanstvena područja:
Psihologija
URL cjelovitog teksta:
Časopis izlazi u samo elektroničkom izdanju: NE
Google Scholar: Iluzija linearnosti
Upisao u CROSBI: nbernardi@ffzg.hr (nbernardi@ffzg.hr), 15. Stu. 2011. u 17:33 sati



Verzija za printanje   za tiskati


upomoc
foot_4