crta
Hrvatska znanstvena Sekcija img
bibliografija
3 gif
 Naslovna
 O projektu
 FAQ
 Kontakt
4 gif
Pregledavanje radova
Jednostavno pretraživanje
Napredno pretraživanje
Skupni podaci
Upis novih radova
Upute
Ispravci prijavljenih radova
Ostale bibliografije
Slični projekti
 Bibliografske baze podataka

Pregled bibliografske jedinice broj: 548392

Časopis

Autori: Mehdi, Salah; Pandžić, Pavle
Naslov: Dirac cohomology and translation functors
( Dirac cohomology and translation functors )
Izvornik: Journal of algebra (0021-8693) 375 (2013); 328-336
Vrsta rada: članak
Ključne riječi: (g; K)-module; Dirac operator; Dirac cohomology; translation functor.
( (g; K)-module; Dirac operator; Dirac cohomology; translation functor. )
Sažetak:
We study the relationship between the Dirac cohomology of a $(\fg, K)$-module $X$ and the Dirac cohomology of a Jantzen-Zuckerman translate of $X$. More precisely, we show that if $X$ is unitary, and if some submodule $X'$ of a translate of $X$ has nonzero Dirac cohomology, then $X$ has nonzero Dirac cohomology. In the course of the proof, we show that the space of harmonic spinors (i.e., the kernel of the Dirac operator) related to $X'$ embeds into a sort of product of harmonic spinors for $X$ and harmonic spinors for the finite-dimensional module used to define the translation. This generalizes results of \cite{; ; ; MP08}; ; ; and \cite{; ; ; MP09}; ; ; .
Projekt / tema: 037-0372794-3229, 037-0372794-2807
Izvorni jezik: eng
Rad je indeksiran u
bazama podataka:
Current Contents Connect (CCC)
Scopus
SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
Science Citation Index Expanded (SCI-EXP) (sastavni dio Web of Science Core Collectiona)
Kategorija: Znanstveni
Znanstvena područja:
Matematika
URL Internet adrese: http://dx.doi.org/10.1016/j.jalgebra.2012.11.022
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0021869312005790
http://ac.els-cdn.com/S0021869312005790/1-s2.0-S0021869312005790-main.pdf?_tid=126b6ec4-cf9a-11e3-856e-00000aab0f6b&acdnat=1398774819_e106ac3b99e8ff9a0c7028bcc3c4440c
Broj citata:
Altmetric:
DOI: 10.1016/j.jalgebra.2012.11.022
URL cjelovitog teksta: http://dx.doi.org/10.1016/j.jalgebra.2012.11.022
Google Scholar: Dirac cohomology and translation functors
Upisao u CROSBI: pandzic.math@pmf.hr (pandzic.math@pmf.hr), 21. Stu. 2011. u 14:47 sati



  Verzija za printanje   za tiskati


upomoc
foot_4