crta
Hrvatska znanstvena Sekcija img
bibliografija
3 gif
 Naslovna
 O projektu
 FAQ
 Kontakt
4 gif
Pregledavanje radova
Jednostavno pretraživanje
Napredno pretraživanje
Skupni podaci
Upis novih radova
Upute
Ispravci prijavljenih radova
Ostale bibliografije
Slični projekti
 Bibliografske baze podataka

Pregled bibliografske jedinice broj: 618112

Časopis

Autori: Klaričić Bakula, Milica; Pečarić, Josip; Ribičić Penava, Mihaela
Naslov: General quadrature formulae based on the weighted Montgomery identity and related inequalities
( General quadrature formulae based on the weighted Montgomery identity and related inequalities )
Izvornik: Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti (1845-4100) 17 (2013); 139-150
Vrsta rada: članak
Ključne riječi: weighted quadrature formulae; Montgomery identity; error estimate
( weighted quadrature formulae; Montgomery identity; error estimate )
Sažetak:
We consider a couple of general weighted quadrature formulae based on two extensions of the weighted Montgomery identity proved by A. Aglić Aljinović and J. Pečarić. We prove a number of related Ostrowski type inequalities which enables us to establish some error estimates for these quadrature formulae when they include α -L-Hölder functions.
Projekt / tema: 235-2352818-1034, 117-1170889-0888, 177-1170889-1287
Izvorni jezik: eng
Kategorija: Znanstveni
Znanstvena područja:
Matematika
URL cjelovitog teksta:
Časopis izlazi u samo elektroničkom izdanju: NE
Google Scholar: General quadrature formulae based on the weighted Montgomery identity and related inequalities
Upisao u CROSBI: Mihaela Ribičić Penava (mihaela@mathos.hr), 12. Vel. 2013. u 18:03 sati



Verzija za printanje   za tiskati


upomoc
foot_4