crta
Hrvatska znanstvena Sekcija img
bibliografija
3 gif
 Naslovna
 O projektu
 FAQ
 Kontakt
4 gif
Pregledavanje radova
Jednostavno pretraživanje
Napredno pretraživanje
Skupni podaci
Upis novih radova
Upute
Ispravci prijavljenih radova
Ostale bibliografije
Slični projekti
 Bibliografske baze podataka

Pregled bibliografske jedinice broj: 640797

Časopis

Autori: Ivelić, Slavica; Klaričić Bakula, Milica; Pečarić, Josip
Naslov: Cauchy type means related to the converse Jensen-Steffensen inequality
( Cauchy type means related to the converse Jensen-Steffensen inequality )
Izvornik: Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti. (1845-4100) 17 (2013); 123-138
Vrsta rada: članak
Ključne riječi: Converse Jensen-Steffensen inequality; exponentially convex functions; log-convex functions; Cauchy type means
( Converse Jensen-Steffensen inequality; exponentially convex functions; log-convex functions; Cauchy type means )
Sažetak:
In this paper we apply so called exp-convex method to the converse Jensen-Steffensen inequality in order to interpret it in the form of exponentially convex functions. The outcome is a new class of Cauchy type means and some new interesting inequalities related to them.
Projekt / tema: 117-1170889-0888, 177-1170889-1287, 083-0831529-1528
Izvorni jezik: eng
Kategorija: Znanstveni
Znanstvena područja:
Matematika,Građevinarstvo
URL cjelovitog teksta:
Časopis izlazi u samo elektroničkom izdanju: NE
Google Scholar: Cauchy type means related to the converse Jensen-Steffensen inequality
Upisao u CROSBI: Milica Klaričić Bakula (milica@pmfst.hr), 4. Ruj. 2013. u 19:55 sati



Verzija za printanje   za tiskati


upomoc
foot_4