crta
Hrvatska znanstvena Sekcija img
bibliografija
3 gif
 Naslovna
 O projektu
 FAQ
 Kontakt
4 gif
Pregledavanje radova
Jednostavno pretraživanje
Napredno pretraživanje
Skupni podaci
Upis novih radova
Upute
Ispravci prijavljenih radova
Ostale bibliografije
Slični projekti
 Bibliografske baze podataka

Pregled bibliografske jedinice broj: 742415

Časopis

Autori: Andova, Vesna; Blenkuš, Domen; Došlić, Tomislav; Kardoš, František; Škrekovski, Riste
Naslov: On Diameter of Nanotubical Fullerene Graphs
( On Diameter of Nanotubical Fullerene Graphs )
Izvornik: MATCH : communications in mathematical and in computer chemistry (0340-6253) 73 (2015); 529-542
Vrsta rada: članak
Ključne riječi: fullerene graph; diameter; nanotube
( fullerene graph; diameter; nanotube )
Sažetak:
Fullerene graphs are 3-connected 3-regular planar graphs with only pentagonal and hexagonal faces ; if no two pentagonal faces are incident we call it an isolated pentagon fullerene. We show that the diameter of an isolated pentagon fullerene graph $G$ of order $n$ is at most $(n+12)/9$. Moreover, if $G$ is not a $(9, 0)$-nanotube its diameter is at most $n/10 + 3$. Additionally, we show that the diameter of a $(p, q)$-nanotube is essentially $n/(p+q)$.
Projekt / tema: 037-0000000-2779, 177-0000000-0884
Izvorni jezik: eng
Rad je indeksiran u
bazama podataka:
Scopus
SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
Science Citation Index Expanded (SCI-EXP) (sastavni dio Web of Science Core Collectiona)
Kategorija: Znanstveni
Znanstvena područja:
Matematika
URL cjelovitog teksta:
Časopis izlazi u samo elektroničkom izdanju: NE
Google Scholar: On Diameter of Nanotubical Fullerene Graphs
Upisao u CROSBI: Tomislav Došlić (doslic@grad.hr), 17. Pro. 2014. u 18:14 sati



Verzija za printanje   za tiskati


upomoc
foot_4