crta
Hrvatska znanstvena Sekcija img
bibliografija
3 gif
 Naslovna
 O projektu
 FAQ
 Kontakt
4 gif
Pregledavanje radova
Jednostavno pretraživanje
Napredno pretraživanje
Skupni podaci
Upis novih radova
Upute
Ispravci prijavljenih radova
Ostale bibliografije
Slični projekti
 Bibliografske baze podataka

Pregled bibliografske jedinice broj: 774045

Časopis

Autori: Borissevich, Kristina; Došlić, Tomislav
Naslov: Counting dominating sets in cactus chains
( Counting dominating sets in cactus chains )
Izvornik: Filomat (2406-0933) 29 (2015); 1847-1855
Vrsta rada: članak
Ključne riječi: $m$-cactus chain; dominating set; domination number
( $m$-cactus chain; dominating set; domination number )
Sažetak:
In this paper we consider the number of dominating sets in cactus chains with triangular and square blocks. We derive and solve the recurrences satisfied by those quantities and investigate their asymptotic behavior. In triangular case we also refine the counting by computing the bivariate generating function. As a corollary, we compute the expected size of a dominating set in a triangular cactus chain of a given length.
Projekt / tema: 177-0000000-0884, 037-0000000-2779
Izvorni jezik: eng
Rad je indeksiran u
bazama podataka:
Scopus
SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
Kategorija: Znanstveni
Znanstvena područja:
Matematika
Broj citata:
Altmetric:
DOI: 10.2298/FIL1508847B
URL cjelovitog teksta:
Časopis izlazi u samo elektroničkom izdanju: NE
Google Scholar: Counting dominating sets in cactus chains
Upisao u CROSBI: Tomislav Došlić (doslic@grad.hr), 31. Kol. 2015. u 14:03 sati



Verzija za printanje   za tiskati


upomoc
foot_4