crta
Hrvatska znanstvena Sekcija img
bibliografija
3 gif
 Naslovna
 O projektu
 FAQ
 Kontakt
4 gif
Pregledavanje radova
Jednostavno pretraživanje
Napredno pretraživanje
Skupni podaci
Upis novih radova
Upute
Ispravci prijavljenih radova
Ostale bibliografije
Slični projekti
 Bibliografske baze podataka

Pregled bibliografske jedinice broj: 674671

Časopis

Autori: Pečarić, Josip; Perić, Jurica
Naslov: Generalizations and improvements of converse Jensen's inequality for convex hulls in R^k
Izvornik: MATHEMATICAL INEQUALITIES & APPLICATIONS (1331-4343) 17 (2013); 1125-1137
Vrsta rada: članak
Ključne riječi: Jessen’s inequality; Lah-Ribarič inequality; convex functions; convex hull; k - simplex; barycentric coordinates; Hermite-Hadamard inequality
Sažetak:
In this paper we prove generalizations and improvements of Lah-Ribarič and related inequalities for convex functions on convex hulls in R^k and, analogously, for convex functions on k-simplices in R^k . We also verify that one of them is a generalization and an improvement of the Hermite-Hadamard inequality for simplices.
Projekt / tema: 117-1170889-0888, 177-1170889-1287
Izvorni jezik: ENG
Rad je indeksiran u
bazama podataka:
Scopus
SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
Science Citation Index Expanded (SCI-EXP) (sastavni dio Web of Science Core Collectiona)
Kategorija: Znanstveni
Znanstvena područja:
Matematika
Puni text rada: 674671.mia-3551_galley_proofs.pdf
URL cjelovitog teksta:
Časopis izlazi u samo elektroničkom izdanju: NE
Google Scholar: Generalizations and improvements of converse Jensen's inequality for convex hulls in R^k
Upisao u CROSBI: Jurica Perić (jperic@pmfst.hr), 7. Sij. 2014. u 17:46 sati



Verzija za printanje   za tiskati


upomoc
foot_4