crta
Hrvatska znanstvena Sekcija img
bibliografija
3 gif
 Naslovna
 O projektu
 FAQ
 Kontakt
4 gif
Pregledavanje radova
Jednostavno pretraživanje
Napredno pretraživanje
Skupni podaci
Upis novih radova
Upute
Ispravci prijavljenih radova
Ostale bibliografije
Slični projekti
 Bibliografske baze podataka

Pregled bibliografske jedinice broj: 837987

Časopis

Autori: Šimić Horvath, Marija; Volenec, Vladimir; Beban- Brkić, Jelena
Naslov: On parabolas related to the cyclic quadrangle in isotropic plane
( On parabolas related to the cyclic quadrangle in isotropic plane )
Izvornik: Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti (1845-4100) 20 (2016); 97-107
Vrsta rada: članak
Ključne riječi: isotropic plane ; cyclic quadrangle ; parabolas related to the cyclic quadrangle
( isotropic plane ; cyclic quadrangle ; parabolas related to the cyclic quadrangle )
Sažetak:
The geometry of the cyclic quadrangle in the isotropic plane has been discussed in [11]. Therein, its diagonal triangle and diagonal points were introduced. Hereby, we turn our attention to parabolas inscribed to non tangential quadrilaterals of the cyclic quadrangle. Non tangential quadrilaterals of the cyclic quadrangle are formed by taking its four sides out of six. Several properties of these parabolas related to diagonal points of the cyclic quadrangle are studied.
Izvorni jezik: eng
Rad je indeksiran u
bazama podataka:
Scopus
Kategorija: Znanstveni
Znanstvena područja:
Matematika
URL cjelovitog teksta:
Google Scholar: On parabolas related to the cyclic quadrangle in isotropic plane
Upisao u CROSBI: Marija Šimić Horvath (marija.simic@arhitekt.hr), 11. Lis. 2016. u 13:01 sati



  Verzija za printanje   za tiskati


upomoc
foot_4